Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. február 17., csütörtök 22:47

nekem egyebkent sokkal emberibb ezekkel a hibakkal, elszolasokkal vagy felreertelmezheto dolgokkal.
valamiert ez nekem szimpatikus, pedig egy politikusnak szuper preciz robotkent kellene mindig megnyilvanulnia.

ezt pedig nem a mentsegere mondom, de yt csatornajat es facebookjat elnezve ez az ember annyit megy es annyi melot beletesz ebbe, hogy en csodalkozom, hogy nem esett meg ossze.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2022. február 17., csütörtök 22:41

ferni írta: ország romokban
:lol: :lol: :lol:
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. február 17., csütörtök 22:34

Legújabb kivagdosott propaganda meg van? :lol:
Négerezett Márki-Zay Péter, rasszista viccel szórakoztatta a közönségét - videó

Megy az M1 híradón is :lol: :lol:


És itt 1:42:20tól meg lehet hallgatni teljes valójában a történetet.

És emberek ehhez tapsolnak, erre vágynak, hogy ez menjen tovább, hogy megy a nyílt lopás, ország romokban és nap mint nap bazdmeg hazudnak.
Hányinger.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 16:46

hehetheoriginal írta:
ferni írta: Nesztek, Viktor Megafonos kiadásban :mrgreen:

Amúgy rengeteg beszédet meg nyilatkozatot szednek elő fideszéktől meg Orbántól, miket mondtak régen és mennyire elllentétesen megy náluk ez most, azokat kéne csak játszani folyamat, szerintem hatékony lehetne :D
de ehhez igazan ostobanak kell lennie vkinek (magyarul a tarsadalom nagy resze), hogy amikor ezt kiragadjak a beszedebol, akkor nyilvan nem arrol beszel, hogy o igy kormanyoz.
Ez nyilvánvaló. Ez csak azért született, mert a Fidesz facebookos propagandája végig ezt nyomja MZP-vel élesben százmilliókat költve erre.
Fernando írta:
Dupla D írta:
Válaszolok a kérdésedre. Nem. A balos beállítottságú újságírók balos szemszögből írnak.

Én is független sajtót szeretnék, nem vagyok baloldali, de itthon nem találtam még ilyen hírportált.



Az jó volna, de nincs. Se itt, se máshol. Még a Dörmögő Dömötör sem volt független.

(Sajnos dolgozom, csak estére tudok reagálni, ha véletlenül valaki nekem ír)
Természetesen nem a komment lényegi részére reagáltál.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. február 17., csütörtök 16:20

ferni írta: Nesztek, Viktor Megafonos kiadásban :mrgreen:

Amúgy rengeteg beszédet meg nyilatkozatot szednek elő fideszéktől meg Orbántól, miket mondtak régen és mennyire elllentétesen megy náluk ez most, azokat kéne csak játszani folyamat, szerintem hatékony lehetne :D
de ehhez igazan ostobanak kell lennie vkinek (magyarul a tarsadalom nagy resze), hogy amikor ezt kiragadjak a beszedebol, akkor nyilvan nem arrol beszel, hogy o igy kormanyoz.
thereisonly1ronaldo

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. február 17., csütörtök 16:01

Nesztek, Viktor Megafonos kiadásban :mrgreen:

Amúgy rengeteg beszédet meg nyilatkozatot szednek elő fideszéktől meg Orbántól, miket mondtak régen és mennyire elllentétesen megy náluk ez most, azokat kéne csak játszani folyamat, szerintem hatékony lehetne :D

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 17., csütörtök 15:21

Ne keverjük össze a függetlent az objektívvel.

Fernando
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 17:43
Kedvenc játékosaid: Butragueno, Redondo, Raul, R.Carlos, Di Maria, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 15:18

Dupla D írta:
Válaszolok a kérdésedre. Nem. A balos beállítottságú újságírók balos szemszögből írnak.

Én is független sajtót szeretnék, nem vagyok baloldali, de itthon nem találtam még ilyen hírportált.



Az jó volna, de nincs. Se itt, se máshol. Még a Dörmögő Dömötör sem volt független.

(Sajnos dolgozom, csak estére tudok reagálni, ha véletlenül valaki nekem ír)

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. február 17., csütörtök 15:07

füst írta:
Halfkey írta: Megosztanád az interjúrészletet? Ha valóban nem infláció feletti növekedésre gondol, akkor nyilvánvalóan hülyeség is, és senki nem is lenne vele elégedett.
https://youtu.be/cwQcogOA1Zs?t=370

Nincs külön linkem a részletről, így kurvanagy mákom volt hogy az interjú legelején volt ez a rész, nem szivesen néztem volna most végig az egészet. :D
Szó szerint kimondja hogy nettó GDP-ről beszél. Magyarul így szokták fordítani a real gdpt, ami pontosan azt jelenti amit fentebb tippeltem: az inflációs hatások kiszűrését. Hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak, ezesetben igen, én elégedett lennék ilyen növekedéssel.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 14:21

Fernando írta:
Dupla D írta:
Mi az hogy mindegy milyen cikket hoz le?

Az olvasót nem fogja érdekelni, hogy ez kinek az érdeke. Az érdekli, hogy valid vagy nem valid, amit ír.
Az nem lenne Magyarország érdeke, hogy kiderüljön a korrupt politikusokról, hogy korruptak? Legyen az bármelyik párt tagja.
És úgy érzed, hogy ezt teljesen ugyanazzal a lendülettel csinálják mindegyik oldalon? Pl. Cseh Katalin vélt vagy valós céges ügyeit úgy nyomozzák, mint Völnert? Szabó Tímea kapcsolatait úgy kutatják, mint ahogy illene?
Végezzünk egy gondolatkísérletet: Márki-Zay mondatait (van jó sok :D ) mondjuk Orbán mondta volna. Szerinted pont ilyen cikkek lennének?
Válaszolok a kérdésedre. Nem. A balos beállítottságú újságírók balos szemszögből írnak.

Én is független sajtót szeretnék, nem vagyok baloldali, de itthon nem találtam még ilyen hírportált.

Fordítsuk meg. Az origósok amikor lehoznak egy cikket egy Fideszes politikusról korrupció gyanúja miatt, akkor ugyanilyen cikk születik a Telexen is?

Persze hogy nem. Mert az origo nem hoz le ilyet, mert nem hozhat le.

Ez a különbség és ez óriási.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 14:20

Fernando írta: mondjuk Orbán mondta volna. Szerinted pont ilyen cikkek lennének?
Nem, ők nem találtak volna ki kamu nyilatkozatokat.
Illetve ott van a fogyatékozás, gombázás stb ami a kormánynak szólt, helyette azt hozták le, hogy a magyarokat nevezi annak....:D helyette lehoznák azt, hogy a zorbán fogyatékosnak tartja a ballibsi összefogást.

Fernando
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 17:43
Kedvenc játékosaid: Butragueno, Redondo, Raul, R.Carlos, Di Maria, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 14:16

Dupla D írta:
Fernando írta:

Itt abban tévedsz szerintem, hogy (majdnem)tök mindegy milyen cikket hoz le vagy nem. A lényeg, hogy kinek, minek az érdekében dolgozik. Mondjuk melyik országénak. Ha nem a miénknek, akkor csinálhat bármennyi " független" cikket pl.
Mi az hogy mindegy milyen cikket hoz le?

Az olvasót nem fogja érdekelni, hogy ez kinek az érdeke. Az érdekli, hogy valid vagy nem valid, amit ír.
Az nem lenne Magyarország érdeke, hogy kiderüljön a korrupt politikusokról, hogy korruptak? Legyen az bármelyik párt tagja.
És úgy érzed, hogy ezt teljesen ugyanazzal a lendülettel csinálják mindegyik oldalon? Pl. Cseh Katalin vélt vagy valós céges ügyeit úgy nyomozzák, mint Völnert? Szabó Tímea kapcsolatait úgy kutatják, mint ahogy illene?
Végezzünk egy gondolatkísérletet: Márki-Zay mondatait (van jó sok :D ) mondjuk Orbán mondta volna. Szerinted pont ilyen cikkek lennének?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 17., csütörtök 14:08

Fernando írta:
füst írta: Most futottam belel MZP egy interjúrészletébe, miszerint a megválasztásuk esetén 1-1,5% évenkénti gdp növekedéssel számol.
Ez amúgy komoly? Most volt 7,1%, és jövőre is 5 körülire jósolják. De kovid előtt is megvolt a 4-5%. Ehhez képest az 1-1,5 nem valami bizalomgerjesztő. Vagy valamit félreértettem?

Meg elhangzott egy név is, egy bizonyos Surányi György, akivel ezt kiszámolgatta. Hát nem tudom, Surányi neve sem ismeretlen 2006 környékéről, ő már egyszer megmutatta mit tud. Engem nem érdekel a gombázás meg ostobázás, félremondások meg nyelvbotlások, mert nincs jelentősége. Ezt viszont úgy látom komolyan gondolta,
szóval ti ezzel elégedettek lennétek?
Van durvább is. Márki-Zay embere Király Júlia is, gondolom a devizások rohannak majd szavazni. De a legtutibb az a honvédő Vadai. Úgy adták át 2010-ben a honvédséget, hogy 2 működő helikopter volt egy rotorral ! Sajnos nem vicc.
Hát, akárhányszor Vadai nevét és a honvédelmet olvasom egy mondatban, mindannyiszor olyan grimasz kerül az arcomra mintha szarba haraptam volna.
Én értem hogy nem menő újra és újra felhozni azt mi volt ezelőtt másfél évtizeddel, de akkor ne azokat az embereket kinálják már nekem, akik másfél évtizeddel ezelőtt szúrtak el mindent. Nincsenek újak? Tényleg ezek a legnemesebb példányok?

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 14:04

Fernando írta:

Itt abban tévedsz szerintem, hogy (majdnem)tök mindegy milyen cikket hoz le vagy nem. A lényeg, hogy kinek, minek az érdekében dolgozik. Mondjuk melyik országénak. Ha nem a miénknek, akkor csinálhat bármennyi " független" cikket pl.
Szerintem az van, hogy azt hiszed, hogy a 444/telex stb úgy fekszenek le, hogy előtte felgyújtják a levizelt magyar zászlót. Viszont elég sok anyagot hoznak le ami kulturális és tényleg büszkévé tudja tenni az embert, hogy magyar.
Most példát nem tudok mondani de ha felnézel a youtube csatornára akkor pár lefele görgetés után találsz anyagot.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 14:03

Fernando írta:
kierkegaard írta:

Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.
Itt abban tévedsz szerintem, hogy (majdnem)tök mindegy milyen cikket hoz le vagy nem. A lényeg, hogy kinek, minek az érdekében dolgozik. Mondjuk melyik országénak. Ha nem a miénknek, akkor csinálhat bármennyi " független" cikket pl.
Mi az hogy mindegy milyen cikket hoz le?

Az olvasót nem fogja érdekelni, hogy ez kinek az érdeke. Az érdekli, hogy valid vagy nem valid, amit ír.
Az nem lenne Magyarország érdeke, hogy kiderüljön a korrupt politikusokról, hogy korruptak? Legyen az bármelyik párt tagja.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 17., csütörtök 14:01

Dupla D írta:
kierkegaard írta:

Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.
Ennyi a lényeg. Nem kell mosdatni a nyilvánvaló hazudozást, ami gyakran előfordul Origo és társainál. Nekem a 444 túl liberális, és a Telex-szel együtt ott is keresik a hibát, ahol büszkének is lehetne lenni, de ettől függetlenül mindenkiről lehozzák, ha valamit elbaszott. Origonál nincs ilyen. Ott seggnyalás megy. Ne keverjük már össze a két dolgot.

A fidesz meg nem értem hol van ma már lemaradásban. Rengeteg online felületük is van. Ezzel nem is lenne probléma, ha jobboldali beállítottságú újságírásról beszélnénk, csak nem ez a helyzet. Meg van mondva mit kell és mit nem szabad írni. Ráadásul a legolvasottabb lapjaikat nem ők indították, hanem bekebelezték. Ezzel van a gond.

Nincs előttem statisztika, de nem véletlen, hogy a 444 és telex a két legolvasottabb hírportál. Közelebb állnak a függetlenséghez, mint a többiek. A szart nem mindenkinek lehet lenyomni a torkán.
Sajnos nem így van, a 444 egész pici, csak top10-esek talán, ilyen origo, index, 24.hu biztosan előttük vannak. Pedig oknyomozásból nem kérdés, kik a legjobbak. :( :mrgreen:

Fernando
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 17:43
Kedvenc játékosaid: Butragueno, Redondo, Raul, R.Carlos, Di Maria, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. február 17., csütörtök 13:55

kierkegaard írta:
Fernando írta:

Érveidet értem, de hidd el, hogy van relevanciája. Az meg, hogy centrálisabbnak tűnik számodra, én abból annyit látok, hogy vannak különböző árnyalatok. Ugyan az az érdek szólít meg, manipulál vagy tartja egyben a tábort. A radikálisabbakat másként szólítják meg, mint a középen lévőt vagy a politikával kevésbé foglalkozót. Ilyenkor több a cicás poszt :D
Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.
Itt abban tévedsz szerintem, hogy (majdnem)tök mindegy milyen cikket hoz le vagy nem. A lényeg, hogy kinek, minek az érdekében dolgozik. Mondjuk melyik országénak. Ha nem a miénknek, akkor csinálhat bármennyi " független" cikket pl.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. február 17., csütörtök 13:54

kierkegaard írta:
Fernando írta:

Érveidet értem, de hidd el, hogy van relevanciája. Az meg, hogy centrálisabbnak tűnik számodra, én abból annyit látok, hogy vannak különböző árnyalatok. Ugyan az az érdek szólít meg, manipulál vagy tartja egyben a tábort. A radikálisabbakat másként szólítják meg, mint a középen lévőt vagy a politikával kevésbé foglalkozót. Ilyenkor több a cicás poszt :D
Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.
Ennyi a lényeg. Nem kell mosdatni a nyilvánvaló hazudozást, ami gyakran előfordul Origo és társainál. Nekem a 444 túl liberális, és a Telex-szel együtt ott is keresik a hibát, ahol büszkének is lehetne lenni, de ettől függetlenül mindenkiről lehozzák, ha valamit elbaszott. Origonál nincs ilyen. Ott seggnyalás megy. Ne keverjük már össze a két dolgot.

A fidesz meg nem értem hol van ma már lemaradásban. Rengeteg online felületük is van. Ezzel nem is lenne probléma, ha jobboldali beállítottságú újságírásról beszélnénk, csak nem ez a helyzet. Meg van mondva mit kell és mit nem szabad írni. Ráadásul a legolvasottabb lapjaikat nem ők indították, hanem bekebelezték. Ezzel van a gond.

Nincs előttem statisztika, de nem véletlen, hogy a 444 és telex a két legolvasottabb hírportál. Közelebb állnak a függetlenséghez, mint a többiek. A szart nem mindenkinek lehet lenyomni a torkán.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 17., csütörtök 13:47

Halfkey írta: Megosztanád az interjúrészletet? Ha valóban nem infláció feletti növekedésre gondol, akkor nyilvánvalóan hülyeség is, és senki nem is lenne vele elégedett.
https://youtu.be/cwQcogOA1Zs?t=370

Nincs külön linkem a részletről, így kurvanagy mákom volt hogy az interjú legelején volt ez a rész, nem szivesen néztem volna most végig az egészet. :D

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 17., csütörtök 13:41

Fernando írta:

Érveidet értem, de hidd el, hogy van relevanciája. Az meg, hogy centrálisabbnak tűnik számodra, én abból annyit látok, hogy vannak különböző árnyalatok. Ugyan az az érdek szólít meg, manipulál vagy tartja egyben a tábort. A radikálisabbakat másként szólítják meg, mint a középen lévőt vagy a politikával kevésbé foglalkozót. Ilyenkor több a cicás poszt :D
Az, hogy ki, kicsodát hogyan szólít meg az lényegtelen. A lényeg az, hogy az egyik lehoz ellenzéki cikkeket is a kormány mellé. A másik pedig csak az ellenzéket járatja le és széthazúdja magát (lásd a helyreigazitásos stat).

Már nem is emlékszem melyik kormányközeli lap egyik cikkírója írt egy negatívabb hangvételű kisebb cikket..egy napot se élt meg de egy felet se.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 147 regisztrált és 0 vendég