Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. szeptember 15., csütörtök 18:32

Hát akkor szerintem elkezdhetünk gyülekezni.
1. sebydani
2. babaking
3. davi10


babaking neked nem tudom van-e már valami fejben, ezért raktam sebydani-t előre.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. szeptember 15., csütörtök 16:49

Jelen, hónapok óta van ajánlásom :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 15., csütörtök 15:26

davi10 írta: Lassan véget ér a fesztiválszezon, nem? :D
Igen, épp ma gondoltam rá én is. Részemről indíthatunk egy új kört.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. szeptember 2., péntek 12:52

Lassan véget ér a fesztiválszezon, nem? :D

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. április 10., vasárnap 16:40

hát akkor az újabb kör is ezennel ünnepélyesen véget ért :)
Roli kitartó munkája végre révbe ért, és a hörgés teret nyert magának :mrgreen: nem hiába mondják, hogy még a legnemesebb vas is eltörik a sok ütéstől...hát még a sok hörgéstől
tapasztalat: úgy látszik nagy nevű előadók albumát kell hozni a sikerhez, nirvana után a SOAD hozta legtöbb pontot :kalapos:

kevesen is voltunk és kissé megfáradt a társaság a végére úgy éreztem, kis pihenőre kéne vonulni, hogy aztán újult erővel folytassuk a zeneklubot...mondjuk a fesztiválszezon után :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. április 10., vasárnap 11:45

Ne haragudjatok, 4.-re még beesett egy záróvizsga, aztán pedig kiment a fejemből. :(

Hiperkarma - A napsütötte rész

0-0-nál nagyon féltem tőle, mert ha valamivel ki lehet kergetni a világból, az a magyar alter. :mrgreen: Egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezekkel a túl elvont álmély szövegekkel. Gyerekkori trauma, még kicsiként futottam bele valamelyik zenecsatornán a Kispál Csiga című klasszikusába, és egy életre elvette a kedvem a műfajtól. :lol:

Ehhez képest azért volt pozitív meglepetés az albumban, a szöveggel kapcsolatban kb 2 perc után kikapcsolt az agyam, de az alapok kifejezetten változatosak voltak, rád talált-ban az a d'n'b beütés pl. nagyon ült. :agree:

Azt sikerült elérni, hogy már nem viszketek reflexből a magyar altertól, ami nagy szó.

Pontban

4/10 mert azért mégiscsak magyar alter, és a szövegek... :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. április 2., szombat 17:33

süti lassan te is tudod hozni az utolsó értékelésed?:)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5113
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. március 27., vasárnap 21:02

Hiperkarma - A napsütötte rész

Eddig kerültem őket, nemtudom miért,amiket elkaptam belőlük dallam valahogy sosem fogott meg.
Ez az album sem hozta meg a lelkesedésemet. De megértem hogy egy réteg miért birja őket.
A szöveg jópofa volt,dallamok kellemes könnyen emészthető. De nekem az egész háttérzene feeling maradt, nem igazán ragadt meg semmi a Kanyargó Ösvényen kivül.
Az tetszett
Viszont tényleg olyan jó kedélyű dallam, olyan "nyári esti iszogatás a haverokkal" érzés.
Az énekes hangja kellemes még.
3/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5113
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. március 26., szombat 22:52

Holnap hozom :agree:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. március 26., szombat 14:06

Meg is jöttem, mégegyszer bocs a csúszásért.

Hiperkarma - A napsütötte rész

Egy időben nagyon nem szerettem ezt a magyaralteres régi Petőfi rádiós vonalat, mostanában kezdtem el ismerkedni ezekkel a bandákkal. Ők is névről megvoltak már egy ideje, illetve hallottam legendákat egy frontemberről, aki keményen cuccolt és egyszer állítólag 2 hétig nem aludt, akkor valószínűleg erről az együttesről volt szó.
Már az elején baromi gyanús volt valami az énekesben, baromi ismerős volt, volt is egy tippem, hogy honnan, majd a Wikipédia oldala igazolt, hogy a Biorobot nevű formáció is hozzá köthető, az Ő számaik régebben pörögtek nálam.
Na de a lemezről is:
Zeneileg tök kellemes az egész, nekem általában a szövegekkel van bajom az ilyen bandáknál, de itt nem volt semmi idegesítő, ezért pacsi. De majd biztos ami biztos lecsekkolom a korábbi számaikat is, érdekelnek az életről lehozó témák is. :D
Nekem is 3x pörgött le, de nekem teljesen ellentétesen, mint sebydaninak, az első hallgatás volt a legjobbb élmény, aztán kicsit eltűnt a Wáó-faktor.
Nagyon lefele nem rémlik, hogy kilógott volna valami, talán a Zuhanórepülés volt egy fokkal gyengébb. Felfelé nekem is a Micsoda kép meg a Rád Talált jött be leginkább, utóbbinak az a kicsit dnbs alapja szerintem nagyon jól működött.

Köszi az ajánlást!
7/10, első hallgatás után lehet többet adtam volna.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. március 26., szombat 9:56

El Sie7e írta: davi, lestat: tőletek mikor várható az utolsó ajánlás értékelése?
Lement már 3x, délután hozom, csak kicsit sok most a meló, bocs a csúszásért :/

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 26., szombat 9:40

Süti írta:
Hozni fogom az utolsó elmaradást is természetesen.
davi, lestat: tőletek mikor várható az utolsó ajánlás értékelése?
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. március 26., szombat 8:44

Kid Cudi - Man on the Moon III: the chosen


Ez király volt. :agree:

Nekem egyértelműen az alapok vitték az albumot, nagyon rendben voltak. Nekem elég változatos volt az egész a 18 dal ellenére. Heaven On Earth alap pl. egészen zseniális.

Nekem Show Out eleje volt a kedvencem, bírom ezeket a brit grime jellegű vonalakat.

Talán autotuneból tudtam volna egy kicsit kevesebbet elviselni. :D

Pontban 10/7

Hozni fogom az utolsó elmaradást is természetesen.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. március 22., kedd 18:03

Hiperkarma - A napsütötte rész

Megjöttem én is az utolsó album értékelésével. 3x ment le összesen és bevallom őszintén elsőre nem igazán tetszett de a második és harmadik meghallgatás már sokkal inkább bejött. Lehet hozzátett az érzéshez, hogy az ismétlések már napos időben mentek le :kalapos: Pár számukat ismertem korábbról, főleg a rádióban találkoztam velük ha jól rémlik így nem voltak totál ismeretlenek.

Elsőre picit alterosnak találtam de utána a következő alkalommal már megtetszett. Jó hangulata van az albumnak, hallatszik tényleg, hogy Bérczesi is alapvetően más szakaszában és állapotában tart az életének. Könnyen fogyasztható darab, tök jól passzol a tavaszhoz, plusz simán eltudom képzelni ha szembe jönne valami fesztiválon - ami mondjuk necces mert nem igazán járok :mrgreen: - akkor nem rohannék el onnan ha már lenne nálam egy-két korsó sör. Azt nem nagyon tudom megítélni, hogy stílusában mennyire kiemelkedő vagy sem, nem igazán hallgatok hasonló zenét magamtól de a Petőfin futó populárisabb alter bandák zenéi jutottak eszembe róla, plusz a végefelé picit beugrott a Magna Cum Laude is, de nekik kb. 3 zenéjüket hallottam összesen úgyhogy lehet rossz a párhuzam :lol:

Összességében jó zárás volt, elsőre valamiért nem igazán fogott meg de utána már kifejezetten tetszett. Pontokat tekintve 10/7. Elsőre kevesebbet akartam de jó hangulatomban vagyok és felkerekítettem :kalapos:

Ezzel én be is fejeztem a kört, köszi mindenkinek, ismét jól éreztem magam :agree: Ha lesz majd rá igény pici szünet után én benne vagyok egy új körben is :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 21., hétfő 15:28

Hiperkarma - A napsütötte rész

Ez jól betalált így a végére, így kell elkezdeni az Xfaktort! :salute: Az első számtól kezdve magával vitt és nagyon gyorsan lepörgött többször is egymás után. Nekem nagyon bejön a stílus és a hangzás amit produkáltak és szerintem a szöveg is nagyon rendben van. Jól vegyítik a klasszikus rockandroll/ rock elemeket néhány modernebb dallammal.

Mint album is jól össze van rakva, viszont pont a vége felé 1-2 szám egy kicsit retrodiszkósra sikeredett, szóval bár nem túl hosszú az album, lehet, hogy jobb lett volna ha az utolsó szám (Az volna jó) lemarad. Emellett viszont kifejezetten változatos lett, de mégsem káoszos, mint amit a Leander albumnál éreztem.
A “Micsoda kép”-et mindenképp ki kell emelnem, instant kedvenc lett.
Összességében, 8,5/10 a fentebb említett apró kritika, illetve amiatt, hogy azért nem volt meg az „Életem albuma“ érzés ami mondjuk a teljes pontszámhoz kell.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. március 20., vasárnap 20:13

Én ezzel most eléggé megcsúsztam, igyekszem a hét közepéig meghallgatni párszor és írni is.

És ja, nekem is valószínűleg a Day n Nite miatt volt isnerős, csak lusta voltam utánanézni :D

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 20., vasárnap 19:51

Reggel hozom , de elöljáróban annyit, hogy megvett kilóra, erős zárás :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. március 20., vasárnap 13:00

Kid Cudi - Man on the Moon III: the chosen

A neve ismerős volt, így rákerestem. A Day 'N' Nite és a Memories annó nagyon fekapott volt, ezeket jópárszor hallottam, el is kapott most a nosztalgia.
Ez az album viszont elég semmilyen volt. Sebydani írta h változzatos, na hát szerintem egyáltalán nem. A végére már kezdtem besokalni :mrgreen:
Ez az autotuneos lötyögés valahogy nem az én világom.
De köszi az ajánlást, és bocsi a késésért.
3,5/10


Hiperkarma - A napsütötte rész
Na ez kellemes meglepetés volt. Sose hallottam róluk, úgyhogy pacsi az ajánlásért.
Jól összerakott nóták, elviselhető dalszövegek...elvoltam vele.
Az Akire vártál egyből megvett, bár ehhez nagyban hozzájárult Döbrösi Laura :loveyou:
Igazából sok mindent nem tudok róla mondani, köszönöm az ajánlást!
7,5/10
Kép

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 17., csütörtök 20:13

Kid Cudi - Man on the Moon III: the chosen


kid cudi-tól valószínűleg én is csak 1 számot ismerek, mégpedig a day n nite-ot
őszintén szólva az album nem igazán fogott meg, végig langyos víz jellege volt, sehol egy érdekes dallam vagy szöveg
az Elsie's Baby Boy elején felsejlett nekem kissé a House of the Rising Sun :)
sajnos a vendégelőadók sem emelték az album színvonalát...
amit kiemelnék az albumról az az another day és a sept 16


ez nálam egy erős, bátorító 4-es :)

Süti és Roli adósok még Cudi-val, és mindenki a hiperkarmával
igyekeztem zárásként vmi könnyed, könnyen fogyaszthatót hozni :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. március 16., szerda 21:13

Kid Cudi-Man on the Moon III: the chosen

Na bocsi ismét, nem értem ide egyszerűen.

Nagyon szeretem Cudit de valahogy az album így egyben kimaradt eddig, pár számot ismertem csak. Nem kellett csalódnom, abszolút hozta amit vártam tőle. :) Minőségi cucc, az alapok kifejezetten jók szinte kivétel nélkül és szövegileg is teljesen korrekt. Ezen felül a hangszínét még így autotune-nal is én kifejezetten bírom, nekem kifejezetten jólesik hallgatni.

Az album hossza itt abszolút érthető pedig először megijedtem a 18 dal láttán. Kellően változatos, semmiképp sem egy kaptafára lett húzva legalábbis szerintem de persze ennyi számba azért belefért bőven pár átlagos darab. Az album eleje a legerősebb szerintem, a Tequila Shots, Another Day és a She knows tetszettek a legjobban. Nehezen tudok egyébként belekötni, mert úgy alapvetően majdnem minden tetszett de azért mégse kerül a kedvenc albumaim közé. A legnagyobb "kritikám" az, hogy ahogy említettem is kellemes hallgatni viszont emiatt kicsit könnyen a háttérbe is szorult anélkül, hogy annyira figyeltem volna a zenére.

Köszi az ajánlást, örülök, hogy meghallgattam, mindhárom alkalommal jól szórakoztam és pár szám az fel is kerül majd a saját listámra. :agree:

10/7.5
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég