Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 2., péntek 19:21

gutihaz14 írta: https://www.youtube.com/watch?v=xCDAPVNfAdk

óriási videó. :lol: :lol: :lol:

4:24nél a néni meg megmondta a frankót
Allitolag 1 millio szavazot vesztett a fityesz, nyilvan akkor jon az ujabb 2/3, vagy 4/5, ilyen fullinkompetens ellenzek mellett :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. december 2., péntek 19:10

https://www.youtube.com/watch?v=xCDAPVNfAdk

óriási videó. :lol: :lol: :lol:

4:24nél a néni meg megmondta a frankót
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 1., csütörtök 17:12

49:28-tól mennyire epik mondóka :lol: :vivo:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. november 26., szombat 20:59

gutihaz14 írta: https://fb.watch/h26UJ2AaOV/


:lol: :lol: kurvajo lett ez is dilettans dobrogirol
Imádom a csávót. :lol: :lol: zseniális parodista.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. november 26., szombat 20:05

https://fb.watch/h26UJ2AaOV/


:lol: :lol: kurvajo lett ez is dilettans dobrogirol
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. november 26., szombat 19:15

a két dolog teljesen más. de nyilván ez csak az én személyes véleményem.
Én nem tudom, hogy ukrajnát ténylegesen beakarják venni az euba vagy sem..de ukrajna egy elég fontos terület ahhoz, hogy minden eszközt felhasználjanak (a lehetőségekhez mérten), ahhoz hogy ne kerüljön orosz készre..a vizeket is uralnák utána és mégjobban kitettek lennénk a mütrátyának ami a minden is és még lehetne sorolni.

Míg magyarország orosz párti kormánnyal rendelkezik akik mindent megtesznek, hogy az eut gyengitsék. Így hát a lófasznak is van vége és nyilván rá kell koppintani az orrukra.

Ha tegyük fel a jövőben ukrajnában már nem lenne háború és eu tag lenne akkor majd az ő orrukra is rákoppint az eu.

Szerintem persze.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. november 26., szombat 16:57

Realista24 írta:
lordgabi írta:
:lol: Mit rakjak a közösbe? :lol:
Nagyapám ránk hagyott egy hatalmas asztalosműhelyt, nem ipari mennyiségben gyártottunk saját részre és baráti társaságokba néhány dolgot, amivel fent lehetett itthon maradni (3 évig egyfolytában Magyarországon dolgoztam, éltem, nem csövesként, saját lakást bérelve), és bejött a háború, de segítettem neki befejezni a projektet, augusztusra meg lett, de azóta is többen dolgoznak az ügyön a világ egyik legkorruptabb és Európa legszegényebb országában, hogy állják a szavukat, amiért maradtam, és ilyen tökéletesen sikerült a munkánk. :ike:
Ezért most jelentsem be magamat magánvállalkozónak és amikor lefestettem a lócát például saját részre visszamenőleg, érezzek lelkiismeret furdalást, és kezdjek utalni a hadseregnek minden nap?

Itt nincs fizetett TB, nincs műszaki, de nem is tudsz úgy bemenni egy falusi rendelőbe, hogy előtte nem csúsztatod oda azt amit kell, mert amire rád kerülne a sor, épp távozik az orvos a hátsó kijáraton, mert mindenkinek van magánrendelője kb. és inkább rohan odafelé, munkaidőt leszarva, ahol törvényesen perkálnak majd, nem csak elvárásképp. És úgyse fog történni semmi, ha esetleg jelented. Kapott már pofont az orvos emiatt, semmi nem lett belőle.
Gabikam, az én dokim sokszor be sem megy reggel kezdésre, mert éppen a szeretojenel volt vagy nincs kedve.
Állami egészségügy…mehetsz, de inkább fizess ugyanannak maganban, akkor ellátnak. Persze a legjobb amikor allami rendelési idoben mész be és ott fizetsz. :lol:

Szóval ez sem ukrán specifikus.
Jo, de ezt nem mondjak be az m1-en. :mrgreen:

Egyebirant vannak ukran ismeroseim, hallottam rengeteg sztorit, kanyarban nincs az itthoni, tarsadalmi szintu korrupcio, ahhoz kepest, ami Ukrajnaban van. Ezert is vegtelenul ketszinu, amikor Magyarorszagrol meg Orbanrol vitatkoznak, meg tartanak vissza penzeket, ezeket meg gyorsitott eljarasban akarjak felvenni az euba, holott mar a haboru elott sem feleltek meg semmilyen kriteriumnak.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. november 26., szombat 16:56

lordgabi írta:
Bencze írta:
Ne haragudj, de igy vegkepp nem ertem a hozzaallasod. Azt elvarod, hogy haborus helyzetben minden tokeletesen mukodjon a vilag egyik legkorruptabb es Europa legszegenyebb orszagaban, de te nem raksz semmit a kozosbe? Ennek tukreben minden amit irsz panaszkodasnak hat.
:lol: Mit rakjak a közösbe? :lol:
Nagyapám ránk hagyott egy hatalmas asztalosműhelyt, nem ipari mennyiségben gyártottunk saját részre és baráti társaságokba néhány dolgot, amivel fent lehetett itthon maradni (3 évig egyfolytában Magyarországon dolgoztam, éltem, nem csövesként, saját lakást bérelve), és bejött a háború, de segítettem neki befejezni a projektet, augusztusra meg lett, de azóta is többen dolgoznak az ügyön a világ egyik legkorruptabb és Európa legszegényebb országában, hogy állják a szavukat, amiért maradtam, és ilyen tökéletesen sikerült a munkánk. :ike:
Ezért most jelentsem be magamat magánvállalkozónak és amikor lefestettem a lócát például saját részre visszamenőleg, érezzek lelkiismeret furdalást, és kezdjek utalni a hadseregnek minden nap?
Rendben Gabi, ahogy irod a sajat dontesed miatt mentel vissza Ukrajnaba. Nekem is rengeteg mindenen kellett keresztul mennem, hogy X ev illegalis statusz utan vegre jo uton haladjak az allampolgarsag fele. Gondolom te is tehettel volna valamivel tobbet annak erdekeben, hogy magyarorszagon ragadj es ne kelljen abba a fertobe visszamenned amit ennyire utalsz. Tudom, panaszkodni es visszaelni a rendszerrel egyszerubb.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 26., szombat 16:41

lordgabi írta:
Bencze írta:
Ne haragudj, de igy vegkepp nem ertem a hozzaallasod. Azt elvarod, hogy haborus helyzetben minden tokeletesen mukodjon a vilag egyik legkorruptabb es Europa legszegenyebb orszagaban, de te nem raksz semmit a kozosbe? Ennek tukreben minden amit irsz panaszkodasnak hat.
:lol: Mit rakjak a közösbe? :lol:
Nagyapám ránk hagyott egy hatalmas asztalosműhelyt, nem ipari mennyiségben gyártottunk saját részre és baráti társaságokba néhány dolgot, amivel fent lehetett itthon maradni (3 évig egyfolytában Magyarországon dolgoztam, éltem, nem csövesként, saját lakást bérelve), és bejött a háború, de segítettem neki befejezni a projektet, augusztusra meg lett, de azóta is többen dolgoznak az ügyön a világ egyik legkorruptabb és Európa legszegényebb országában, hogy állják a szavukat, amiért maradtam, és ilyen tökéletesen sikerült a munkánk. :ike:
Ezért most jelentsem be magamat magánvállalkozónak és amikor lefestettem a lócát például saját részre visszamenőleg, érezzek lelkiismeret furdalást, és kezdjek utalni a hadseregnek minden nap?

Itt nincs fizetett TB, nincs műszaki, de nem is tudsz úgy bemenni egy falusi rendelőbe, hogy előtte nem csúsztatod oda azt amit kell, mert amire rád kerülne a sor, épp távozik az orvos a hátsó kijáraton, mert mindenkinek van magánrendelője kb. és inkább rohan odafelé, munkaidőt leszarva, ahol törvényesen perkálnak majd, nem csak elvárásképp. És úgyse fog történni semmi, ha esetleg jelented. Kapott már pofont az orvos emiatt, semmi nem lett belőle.
Gabikam, az én dokim sokszor be sem megy reggel kezdésre, mert éppen a szeretojenel volt vagy nincs kedve.
Állami egészségügy…mehetsz, de inkább fizess ugyanannak maganban, akkor ellátnak. Persze a legjobb amikor allami rendelési idoben mész be és ott fizetsz. :lol:

Szóval ez sem ukrán specifikus.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. november 26., szombat 16:32

Bencze írta:
lordgabi írta: Semmilyen adót nem fizetek ebben az országban, eddig sem fizettem és nem is fogok. Egy éve lesz kereken, hogy nincs bejelentett munkám Magyarországon, így magamnak fizetem a TB-t jelenleg. Semmi nincs a nevemen, ukrán autó, semmi. Itt születtem, és van ukrán lakcímem is, kb. ennyi köt papíron ide, de ide is ragaszt teljesen egy ideje.
Nem panaszkodásképp írtam, hehe erre irányuló kérdésére írtam választ, hogy mi a helyzet ebben a tekintetben.
Ne haragudj, de igy vegkepp nem ertem a hozzaallasod. Azt elvarod, hogy haborus helyzetben minden tokeletesen mukodjon a vilag egyik legkorruptabb es Europa legszegenyebb orszagaban, de te nem raksz semmit a kozosbe? Ennek tukreben minden amit irsz panaszkodasnak hat.
:lol: Mit rakjak a közösbe? :lol:
Nagyapám ránk hagyott egy hatalmas asztalosműhelyt, nem ipari mennyiségben gyártottunk saját részre és baráti társaságokba néhány dolgot, amivel fent lehetett itthon maradni (3 évig egyfolytában Magyarországon dolgoztam, éltem, nem csövesként, saját lakást bérelve), és bejött a háború, de segítettem neki befejezni a projektet, augusztusra meg lett, de azóta is többen dolgoznak az ügyön a világ egyik legkorruptabb és Európa legszegényebb országában, hogy állják a szavukat, amiért maradtam, és ilyen tökéletesen sikerült a munkánk. :ike:
Ezért most jelentsem be magamat magánvállalkozónak és amikor lefestettem a lócát például saját részre visszamenőleg, érezzek lelkiismeret furdalást, és kezdjek utalni a hadseregnek minden nap?

Itt nincs fizetett TB, nincs műszaki, de nem is tudsz úgy bemenni egy falusi rendelőbe, hogy előtte nem csúsztatod oda azt amit kell, mert amire rád kerülne a sor, épp távozik az orvos a hátsó kijáraton, mert mindenkinek van magánrendelője kb. és inkább rohan odafelé, munkaidőt leszarva, ahol törvényesen perkálnak majd, nem csak elvárásképp. És úgyse fog történni semmi, ha esetleg jelented. Kapott már pofont az orvos emiatt, semmi nem lett belőle.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Norbi90
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2022. november 26., szombat 16:18

jólvan Gabi, vigyázz magadra azért :) Y

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. november 26., szombat 16:10

lordgabi írta: Semmilyen adót nem fizetek ebben az országban, eddig sem fizettem és nem is fogok. Egy éve lesz kereken, hogy nincs bejelentett munkám Magyarországon, így magamnak fizetem a TB-t jelenleg. Semmi nincs a nevemen, ukrán autó, semmi. Itt születtem, és van ukrán lakcímem is, kb. ennyi köt papíron ide, de ide is ragaszt teljesen egy ideje.
Nem panaszkodásképp írtam, hehe erre irányuló kérdésére írtam választ, hogy mi a helyzet ebben a tekintetben.
Ne haragudj, de igy vegkepp nem ertem a hozzaallasod. Azt elvarod, hogy haborus helyzetben minden tokeletesen mukodjon a vilag egyik legkorruptabb es Europa legszegenyebb orszagaban, de te nem raksz semmit a kozosbe? Ennek tukreben minden amit irsz panaszkodasnak hat.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. november 26., szombat 15:54

Mostanában nem hallani olyan szintű hullámról, hogy kockázatos egyik faluból elmenni a másikba, katonák sem járnak házról-házra. Az én ügyem megoldott ebben a tekintetben, már csak ez hiányozna még a felgyülemlett dolgok mellé.
Bencze írta: De megis mit varsz amikor az oroszok direkt ezeket az infrastrukturakat bombazzak? Valaki leirta korabban (dortev? Fust?) miert korulmenyes ezeket a halozatokat megjavitani es miert lesz ez egy egyre nehezebben orvosolhato problema.

Eszmeletlenul feszult helyzetben lehetsz amit meg csak elkepzelni sem tudok, de ha valaki megtamadna az en masodik otthonom es gyakorlatilag barmelyik nap bombak eshetnek a falumra, valoszinuleg nem elegedetlenkednek azert, mert idoben kell adot fizetnem, vagy elobb kapcsoljak le az aramot a tegnap igertnel. Mit kezdene az allam anelkul a penz nelkul? Meg ennyi aramod sem lenne. Megertem, hogy erzekenyen erintett a ket nyelvtorveny 2012-ben es 2019-ben amik valoban problemasak es elfogadhatatlanok foleg egy olyan orszagban ami probal felzarkozni nyugathoz, de kivulrol egyszeruen nem fogom fel milyen elvarasaid vannak az ukran allamtol ebben a helyzetben. En inkabb orulnek, hogy egyelore nem soroztak be ilyen szituacioban, ahogy mondod alig latni ferfiakat a kornyekeden.
Semmilyen adót nem fizetek ebben az országban, eddig sem fizettem és nem is fogok. Egy éve lesz kereken, hogy nincs bejelentett munkám Magyarországon, így magamnak fizetem a TB-t jelenleg. Semmi nincs a nevemen, ukrán autó, semmi. Itt születtem, és van ukrán lakcímem is, kb. ennyi köt papíron ide, de ide is ragaszt teljesen egy ideje.
Nem panaszkodásképp írtam, hehe erre irányuló kérdésére írtam választ, hogy mi a helyzet ebben a tekintetben.

Innen 4 km-re valósággal izzik a levegő és a hang a két falu közt, főképp amikor tiszta a levegő és semmi nem tudja megzavarni hangban, olyan szinten halad Románia felé vagyis inkább jobban megnézve az ukrán-román-magyar hármashatár felé az export villanyáram szüntelenül a hatalmas méretű oszlopokon, ezt is megértem.
Norbi90 írta:
___Samy___ írta: Amugy ez a sorozas hogy van most kint? Nem kell mar bujkalni?
Ha van valakid akinek a valakijenek a valakijenek a valakije jo helyen van elintezik, papirokat irnak adnak , tanacsoljak mit csinalj kiskapuk stb, tehat amit gabi gyülöl most az huzza ki a szarbol, egyebkent bujkalnak akinek esze volt atment a szomszedos orszagokba.
Ész volt, ezen múlott biztosan mindenkinek. :lol:
Lényegtelen, hogy mit/kit hagy itt, van ami nem megoldható és nem ívelhet át határokon keresztül, szerintem hiba az ekkora szűklátókör, na de nem szeretnék belemenni bővebben. Élvezem amíg tudom, hogy amíg egyfolytában ott van a tető a fejem fölött, alatta jelenleg lehet melegedni, világítani, és elkapni egy-két jelenetet a futball ünnepéből. :ike: :roll:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Norbi90
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2022. november 26., szombat 15:42

___Samy___ írta: Amugy ez a sorozas hogy van most kint? Nem kell mar bujkalni?
Ha van valakid akinek a valakijenek a valakijenek a valakije jo helyen van elintezik, papirokat irnak adnak , tanacsoljak mit csinalj kiskapuk stb, tehat amit gabi gyülöl most az huzza ki a szarbol, egyebkent bujkalnak akinek esze volt atment a szomszedos orszagokba.

Norbi90
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2022. november 26., szombat 15:40

lordgabi írta:
raul 4 ever írta: Szerintem Gabi, mint kint élő magyar szidja őket. Nem putinpárti, csak a saját bőrén érzi, milyen kiváló egy ország is ukrajna..
Én nem voltam szurkolója sosem az orosznak, lehet úgy tűnt a hozzászólások hangneméből ítélve, el is ítéltem a népirtást első perctől fogva, de az ukrán nem szó szerint fegyver által, de teljes gőzzel haladt az idősebbek szerint és szerintem is amit tapasztaltam amióta az eszemet tudom a saját pusztulása felé a mérhetetlen korrupcióval, nacionalizmussal, hazudozással. Az országon belül nem törtek ki komolyabb fellépések a rendszer ellen, segített hát Amerika, és segített az orosz is a saját "kisebbségén" (a parlamentben orosz nyelven mentek 80-90%-ban mindig is a párbeszédek Kijevben, khm), így el lett csatolva egy lövés nélkül a Krím-félsziget, a többit pedig tudjuk... A múltat nem fogom többet emlegetni, a jelent kellene megoldani sürgősen, mert életveszélyes mindenkire nézve szerintem a 16 darab atomerőmű, ami az országban egyszer dolgozik, egyszer leáll, és még lehetne sorolni az eltévedt rakétakon át sok mindent. :(
Magyarorszagon se jobb a helyzet, ottis merhetetlen korrupcio uszitasok stb van, annyi a kulonbseg , hogy unios orszag papiron, meg tavolabb van oroszorszagtol kicsit,kicsit diszkretebben iranyitja Orban az orszagot. Nehogy azthidd higy ez csak ukran sajatossag.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. november 26., szombat 15:39

Amugy ez a sorozas hogy van most kint? Nem kell mar bujkalni?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Norbi90
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2022. november 26., szombat 15:36

kiserik írta:
Halfkey írta: Én is gondolkodtam a minuszrakáson, de nem emiatt az egy hsz miatt, hanem kontextusban. Az 'itt nincs is háború' lordgabi hszek hangneme után elég érdekes hsz nekem, mostmár akkor mégsem minden rózsás és csak riogatnak? Ráadásul nem értem ki ellen kéne lázadnia a hadseregnek meg a lakosságnak. Nyilván nem viccből nincs áram, támadják az energetikai infrastruktúrát.
Valahogy nekem úgy rémlik, hogy Gabi végig azt osztotta meg velünk, amit tapasztalt, magyarként Ukrajnában, a határ másik oldalán. Egy kolléga kérte ki talán Németországból, hogy mit panaszkodik Gabi, ott nincs is semmi, olyan kb mint Naményban. És Gabi végig Zelenszkij ellen volt. Erre írtam annó, hogy ő az, aki nem az ilyen olyan hírekből ítéli meg az ottani helyzetet.
Lehet egyet nem érteni az álláspontjával, de amikor ilyen fos helyzetben Gabinak fontos, hogy első kézből informálja azokat, akiket ez érdekel, akkor baromi tiszteletlen dolog kussolva leszavazni, vagy hogy nevezzem ezt a downvote marhaságot. Persze ez már nem neked szól, Te normálisan kifejtetted a véleményedet.

Én voltam az a kollega,
Nalunk sincs aram kígyóson Gabi. Aggregatorokkal vannak megoldva a dolgok. Marciusban voltam utoljara kint. 2-3 het mulva megyek ki ukrajnaba majd irok par sort mizu ha addig nem lenne vege ennek a remalomnak.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. november 26., szombat 15:10

De megis mit varsz amikor az oroszok direkt ezeket az infrastrukturakat bombazzak? Valaki leirta korabban (dortev? Fust?) miert korulmenyes ezeket a halozatokat megjavitani es miert lesz ez egy egyre nehezebben orvosolhato problema.

Eszmeletlenul feszult helyzetben lehetsz amit meg csak elkepzelni sem tudok, de ha valaki megtamadna az en masodik otthonom es gyakorlatilag barmelyik nap bombak eshetnek a falumra, valoszinuleg nem elegedetlenkednek azert, mert idoben kell adot fizetnem, vagy elobb kapcsoljak le az aramot a tegnap igertnel. Mit kezdene az allam anelkul a penz nelkul? Meg ennyi aramod sem lenne. Megertem, hogy erzekenyen erintett a ket nyelvtorveny 2012-ben es 2019-ben amik valoban problemasak es elfogadhatatlanok foleg egy olyan orszagban ami probal felzarkozni nyugathoz, de kivulrol egyszeruen nem fogom fel milyen elvarasaid vannak az ukran allamtol ebben a helyzetben. En inkabb orulnek, hogy egyelore nem soroztak be ilyen szituacioban, ahogy mondod alig latni ferfiakat a kornyekeden.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. november 26., szombat 14:43

raul 4 ever írta: Szerintem Gabi, mint kint élő magyar szidja őket. Nem putinpárti, csak a saját bőrén érzi, milyen kiváló egy ország is ukrajna..
Én nem voltam szurkolója sosem az orosznak, lehet úgy tűnt a hozzászólások hangneméből ítélve, el is ítéltem a népirtást első perctől fogva, de az ukrán nem szó szerint fegyver által, de teljes gőzzel haladt az idősebbek szerint és szerintem is amit tapasztaltam amióta az eszemet tudom a saját pusztulása felé a mérhetetlen korrupcióval, nacionalizmussal, hazudozással. Az országon belül nem törtek ki komolyabb fellépések a rendszer ellen, segített hát Amerika, és segített az orosz is a saját "kisebbségén" (a parlamentben orosz nyelven mentek 80-90%-ban mindig is a párbeszédek Kijevben, khm), így el lett csatolva egy lövés nélkül a Krím-félsziget, a többit pedig tudjuk... A múltat nem fogom többet emlegetni, a jelent kellene megoldani sürgősen, mert életveszélyes mindenkire nézve szerintem a 16 darab atomerőmű, ami az országban egyszer dolgozik, egyszer leáll, és még lehetne sorolni az eltévedt rakétakon át sok mindent. :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2022. november 26., szombat 14:19

hehetheoriginal írta: Hogy megy ez ilyenkor? Szedi meg az adokat ettol meg az allam? :hmmm: :| ha mar szolgaltatast cserebe nem nyujt


Amugy azt a ket balfaszt aki downvoteot nyomott ra szivesen meglátogatnam egy alu bezbozutovel fogszabalyzasra. Nyomorultak.
Természetesen időben érkezik a számla mindenről is. Ha például 6000 forint értékű gázt használtál el, akkor is jön a tranzitdíj az előző év téli időszakaról megállapítva, simán 10000 forint értékben, hogy neked mennyit továbbít átlagban az állam azon a vezetéken, amit anno a saját pénzedből vásároltál meg, töretted fel a behajtót vagy a betonárkot saját magad előtt, és utána saját magadnak betonoztad vissza, és ez már 2 évvel a háború előtt be lett vezetve, haladva ugye a korral az Unió felé. Egyből összeroppanna az összefogás egy háború nélküli Ukrajnával is, ha mindent korrekt állapotba szerettek volna hozni benne, és felhúzni egy alapszintre az országot, nemhogy ezután, vagy a háború kellős közepén.
Ma 12 és 15 óra között kellett volna kikapcsolni az áramot az előre jelzett információ szerint, nincs reggel óta egyáltalán, most kapcsolták be fél órára, amikor elkezdtem írni a hozzászólást már vissza ki is kapcsolták, hogy eltudjam küldeni most, vagy elolvasni akármit is, megyek ki az erkélyre, ha nincs, akkor marad a tető, mint tegnap egész nap. :coffee:
Ugyanúgy jön a felszólítás, ha valaki magánvállalkozó, hogy időben nincs befizetve az adó és a nyugdíjalap, akár egy nappal a dátum után. Egyből lekapcsolják az internetet, ha 10. éjfélkor nem fizetted ki. 10 nap alatt 2x volt folyamatos 4G hálózat 24 órán keresztül, még le sem járt a havi tarifád, előtte egy nappal automatikusan elkezdi mínuszba vágni az egyenlegedet, ha van rajta akármennyi is, mert közeleg a következő havi kifizetés, természetesen nem fog kevesebbe kerülni a következő...
Mostmár egyáltalán nincs semmilyen hálózat, a magyar Vodafone hamarabb bejön, mint bármilyen minőségű ukrán térerő, és ami az utca 85%-át illeti, utánajártam, immár 57 órája nincs áram a házukban akkor sem, amikor nálunk bekapcsolódik valamilyen szinten az emeleten. Telefont senki nem veszi, ha épp véletlenül valaki sikerrel jár, akkor nem tudnak mit tenni, Kijevből csenget a diszpécser nekik is, hogy 15 percen belül teljes lekapcsolás, utána hiába jönnének ki megoldani a problémát, hogy miért van egyik házban félig, másikban egyáltalán, hogyha nincs áram, nem tudnak elkezdeni foglalkozni sem az üggyel a terepen. És ez itt, ahol nincs olyan az utcákon, mint amit hehe említett. :agree:

Elvileg megjött az áram mindenhol az utcában, mamám házában is, megyek leellenőrizni, több szomszéd is itt hagyta a kulcsot, amíg átment a férjéhez a gyerekekkel a határon még tegnap reggel, mert nem szerettek volna az iskolában vagy az óvodában megfázni (tanár a szomszédom, gyerekeket nincs kire hagyni).
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég