OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4406
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 30., szerda 22:27

rashidm írta:
nmate írta: Mondjuk azt nem tudjuk mit dolgozik a kolléga, vagy csak én maradtam le? Lehet urológus, vagy mittomén, ott azért remote-ból nehéz felnyúlni még, az még kicsit black mirror kategória :mrgreen:
En építőmérnök vagyok, en bejárok kocsival, paromnak lenne fontos igazabol. 😀 Ő meg jelenleg óvónő de nem fog maradni a szakmában.
Ha mondjuk maradna, akkor azt amúgy legtöbb agglomerációban imádnák, hiány van belōle, minden pótlékot megkaphat ami van (persze tudom így se sok, de próbálkoznak).

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. november 30., szerda 22:14

rashidm írta: Madridom népe! :salute:

1-2 éven belül tervezzük menyasszonyommal, hogy házat vennénk. Kérdésem az, hogy ki az, aki esetleg Pest környékéről jár be Bp-re dolgozni? Tud-e valaki mondani olyan helyet - ha most kezdene el házakat nézni/fogna bele a házvásárlásba - ahol jó mondjuk a közbiztonság, tömegközlekedéssel könnyen be lehet jutni a városba?

Amiket én pl néztem, hogy jók lehetnének esetleg:

-Martonvásár, Tordas, Gyúró, Százhalombatta (az északi oldala), Dunavarsány, Dunaharaszti (ezekről azt hallottam hogy jó környék, viszonylag jó a közbiztonság).
-Gyál, Üllő, Monor, Pécel, Mogyoród, Fót, Dunakeszi, Pomáz, Solymár, Budaörs, Diósd, Tárnok (ezekről nincs infom, ezek azért lehetnének érdekesek, mert szerintem viszonylag innen könnyebb a tömegközlekedés Pestre, talán).

Aki esetleg van jó ötlete, infoja az ne tartsa magában! :kalapos: :salute: :agree:

Köszönöm szépen!
Szia! Dunakeszi-Göd-Vác vonalon elég sokféleképpen be lehet jutni a centrumba tomegkozlekedessel, autoval a 2/A-M0-M3 reggel 7:00-7:15 elott meg turheto, utana mar nehezkes, hazafele 16:00-17:00 kozott szinten.
Vac-Budapest kozott fel orankant jar szemelyvonat, de Gyartelepen es Felsogodon megall a gyorsitott, Vacrol meg kozvetlenul jar a zonazo orankent, delelott csak befele, delutan csak kifele. Buszok felorankent. Csucsidoszakban vannak extra jaratok is.
Ami problema, hogy errefele olcson biztosan nem talalsz hazat, egy ures telek 40 milliorol indul, ikerhazban egy lakas 70-80 millio. Godre en mar nem koltoznek a Samsung miatt, elmaradtak a fejlesztesek, a lakossag megnovekedett, itt dolgozik +5-10.000 ember, nem birja a varos. Dunakeszi fullon van. Szodliget, Szod meg turheto.
Ismerem a masik oldalt is, Pomaz-Budakalasz-Szentendre katasztrofa, en oda biztosan nem mennek. Ugyanolyan draga, mint a Duna keleti oldala, csak rosszabb a tomegkozlekedes, mert nincs vonat, a hevet meg hagyjuk. Nincs autopalya (auto ut).
:goat:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 30., szerda 22:12

Realista24 írta: Hátam szarakodik, de nagyon, meg a nyakam.
Egyelőre betudom a szar alvásnak, parnanak, stb, de nyilván azt akarjak bemagyarázni hogy covid miatt van.

Pár hete voltam covidos.
Nekem is hasonló volt, csak nekem a gép előtti szar üléstől.

Hiába van jó irodai székem itthon is, de ha nem figyel az ember az ülésre ez lesz..

Nekem egy csontkovács segített. Visszakattintott valamit, másnap olyan “izomlázam” bolt a masszázs után majd elmúlt és azóta is jól vagyok.

Nem lehet, hogy hasonló, “mechanikus” gond van a hátadban/nyakadban?
Nem ülsz szarul sokat a munkahelyen/kocsiban?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24559
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. november 30., szerda 22:10

Kb 3 hete voltam, egyelőre semmi, edzés is ment most ugyanúgy. Kicsit azért vártam vele.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62785
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 30., szerda 22:05

Hátam szarakodik, de nagyon, meg a nyakam.
Egyelőre betudom a szar alvásnak, parnanak, stb, de nyilván azt akarjak bemagyarázni hogy covid miatt van.

Pár hete voltam covidos.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Blowfish
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2022. május 20., péntek 14:41

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2022. november 30., szerda 22:03

Realista24 írta: Post covid tünetekkel ki hogyan áll?
Szerencsére nem tapasztalok semmi post tünetet. Nyáron estem át rajta

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. november 30., szerda 22:01

nmate írta: Mondjuk azt nem tudjuk mit dolgozik a kolléga, vagy csak én maradtam le? Lehet urológus, vagy mittomén, ott azért remote-ból nehéz felnyúlni még, az még kicsit black mirror kategória :mrgreen:
En építőmérnök vagyok, en bejárok kocsival, paromnak lenne fontos igazabol. 😀 Ő meg jelenleg óvónő de nem fog maradni a szakmában.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1665
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. november 30., szerda 22:01

Realista24 írta: Post covid tünetekkel ki hogyan áll?
Szivem neha szarakszik. Iden nyaron meg tavaly tavasszal is voltam covidos, azota elo szokott jonni ez a tunet. Random beszur vagy felgyorsul hirtelen, eleg nehez elmagyarazni, de para erzes, foleg igy 25 evesen. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62785
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 30., szerda 21:58

Post covid tünetekkel ki hogyan áll?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. november 30., szerda 16:10

Mondjuk azt nem tudjuk mit dolgozik a kolléga, vagy csak én maradtam le? Lehet urológus, vagy mittomén, ott azért remote-ból nehéz felnyúlni még, az még kicsit black mirror kategória :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24559
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. november 30., szerda 15:33

Azt gondolnám hogy covid, 2022, modern technika stb..nem kéne gond legyen ha az ember vidékről dolgozik mondjuk egy budapesti cégnek, mert heti 1, max 2 napot simán meg lehet oldani. De amennyire én tapasztalom, rengeteg helynél még annyira a béka segge alatt van ez a kultúra, hogy ez macerásabb kérdés, és ez nem fog drasztikusan változni a következő pár évben.

A tömegközlekedés kiszámíthatatlansága mindig meg fog maradni, szóval tényleg fontos szempont ez is. Viszont vannak kifejezetten jó vonalak, veszprém-bp is megvan 80 perc alatt vonattal, persze aztán kérdés azon túl mennyi idő megy még el sétálással vagy átszállással.

Összefoglalva: nem értem mi a faszom ez az iroda-központúság még mindig a multiknál, állami szférában meghát sci fi. :lol:
Nem illik.

cart
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 30., szerda 14:34

Halfkey írta: Mindenesetre nem akarok általánosítani, de egyetemista koromban laktam Diósdon, laktam Martonon, a BMEre utóbbi helyrōl voltam benn negyed órával gyorsabban a reggeli forgalomban.
Csak azert irtam mert tapasztalatom szerint aki kikoltozik ezeket a negativ tenyezoket kisebb sullyal veszi szamitasba mint a pozitiv varakozasokat.
Sok ismerosomnek probaltam elmagyarazni aztan utana amikor megtapasztaltak csodalkoztak hogy nem a lakastol 100 meterre all meg a busz meg nem jar 2 percenkent mint BP-n.

A tomegkozlekedes az agglomeracioban sokat romlott az utobbi ~5 evben, mivel rengeteg ember koltozott ki, de a vonat meg busz ugyan ugy 2x1 savon jar tovabbra is, hasonlo suruseggel mint elotte.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8496
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. november 30., szerda 14:12

nekem az egyik legjobb baratomek gondoltak meg magukat iden, ami par eve meg jo ottletnek tunt, az ma mar (gyerekkel) kevesbe jo opcio ar/ertek aranyban.

bar ok mind a ketten konyvvizsgalokent dolgoznak pesten, szoval megtehetik, hogy a plusz szabadidoert inkabb maradjanak a dragabb pesten, nyilvan minden egyeni szitu mas.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. november 30., szerda 14:00

Ha minden nap bejársz, pokol, ha nem budapesti vagy. Ha heti 2 nap mondjuk, akkor szerintem ki lehet bírni Székesfehérvár, Várpalotát is akár.
Továbbá az is kérdés, mennyire veszik szigorúan a beérkezést: gyakran előfordul, hogy ezek a váci, székesfehérvári vonatok pl. késnek, 20-30 perceket. Hév meg hol jár, hol nem.

De utazásban is lehet pozitívumot találni azért, pl. me time az adott, rengeteg könyvet ki lehet olvasni ha napi fél-fél órát már vonatozol.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4921
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2022. november 30., szerda 14:00

Dunakeszirol relative jo a tomegkozlekedes. Gyakori jaratok a Nyugatibol, uj mozdonyok es nem tapasztaltam sok kesest amikor vonatoztam. (2 eves info, ex lakott ott. :D ) Arban mondjuk huzos, elegge jo kis kornyek ha az ember csaladot szeretne alapitani.

Halfkey
Hozzászólások: 4406
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 30., szerda 13:59

cart írta: Ezek igy leirva jol hangzanak, hogy fel ora a vonat, de a legtobb ember nem a vasutallomas mellett lakik kozvetlenul, onnan valahogy haza is kell jutni.
Telen hidegben esoben/sarban nem a legjobb moka boklaszni fel orat mire haza jut az ember a hazaig. Altalaban az utcakat se ugy takaritjak mint BP-n, tehat reggel terdig ero hoban/jegben indul az ember munkaba.
Sok ilyen ‘falun’ nemnagyon tudsz fizikailag 10 percnél messzebb lakni a vonattól. Mindenesetre nem akarok általánosítani, de egyetemista koromban laktam Diósdon, laktam Martonon, a BMEre utóbbi helyrōl voltam benn negyed órával gyorsabban a reggeli forgalomban. Majdnem vettem házat Halásztelken, aztán kipróbáltam onnan a közlekedést :D

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3156
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. november 30., szerda 13:55

Csömör.

cart
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 30., szerda 13:39

Ezek igy leirva jol hangzanak, hogy fel ora a vonat, de a legtobb ember nem a vasutallomas mellett lakik kozvetlenul, onnan valahogy haza is kell jutni.
Telen hidegben esoben/sarban nem a legjobb moka boklaszni fel orat mire haza jut az ember a hazaig. Altalaban az utcakat se ugy takaritjak mint BP-n, tehat reggel terdig ero hoban/jegben indul az ember munkaba.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. november 30., szerda 13:39

En mondjuk atneznem azt is, hogy az adott telepulesen es kornyeken milyen szolgaltatasok elerhetok. Van -e normalis bolcsode, ovoda, netan iskola, van -e valami szabadidos lehetoseg, vagy csak aludni lehet. Ha mindenert Budapestre kell utazgatni es napi 3 oradba kerul ez, akkor nem biztos, hogy megeri es meg a kotelezo autozasrol nem is beszeltem.

Hogy mondjak valami okosat: Veresegyhaz es kornyeke eleg nagy buko. Autoval Ujpestig all a forgalom, az M3-as reggel egy halal, a buszok is a dugoban allnak. A vonatkozlekedes pedig nehany eve meg 50p-1ora volt a Nyugatiig, ha epp nem tortent semmi.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Marky 2022. november 30., szerda 13:42-kor.

Halfkey
Hozzászólások: 4406
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 30., szerda 13:30

Ne hallgass Realistára, Martonvásárról vagy Baracskáról gyorsabban benn vagy mint pl. Diósdról mert ott a vonat. A jó infrastruktúra sokat lendít, pl Halásztelek hiába van közel, pokol. Tervezgess Google mapsen, honnan mennyi lenne bejutni oda ahova jársz, nyilván nem mindegy hogy az Újpest vagy Kelenföld.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 76 regisztrált és 0 vendég