OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. november 30., szerda 14:12

nekem az egyik legjobb baratomek gondoltak meg magukat iden, ami par eve meg jo ottletnek tunt, az ma mar (gyerekkel) kevesbe jo opcio ar/ertek aranyban.

bar ok mind a ketten konyvvizsgalokent dolgoznak pesten, szoval megtehetik, hogy a plusz szabadidoert inkabb maradjanak a dragabb pesten, nyilvan minden egyeni szitu mas.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. november 30., szerda 14:00

Ha minden nap bejársz, pokol, ha nem budapesti vagy. Ha heti 2 nap mondjuk, akkor szerintem ki lehet bírni Székesfehérvár, Várpalotát is akár.
Továbbá az is kérdés, mennyire veszik szigorúan a beérkezést: gyakran előfordul, hogy ezek a váci, székesfehérvári vonatok pl. késnek, 20-30 perceket. Hév meg hol jár, hol nem.

De utazásban is lehet pozitívumot találni azért, pl. me time az adott, rengeteg könyvet ki lehet olvasni ha napi fél-fél órát már vonatozol.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2022. november 30., szerda 14:00

Dunakeszirol relative jo a tomegkozlekedes. Gyakori jaratok a Nyugatibol, uj mozdonyok es nem tapasztaltam sok kesest amikor vonatoztam. (2 eves info, ex lakott ott. :D ) Arban mondjuk huzos, elegge jo kis kornyek ha az ember csaladot szeretne alapitani.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 30., szerda 13:59

cart írta: Ezek igy leirva jol hangzanak, hogy fel ora a vonat, de a legtobb ember nem a vasutallomas mellett lakik kozvetlenul, onnan valahogy haza is kell jutni.
Telen hidegben esoben/sarban nem a legjobb moka boklaszni fel orat mire haza jut az ember a hazaig. Altalaban az utcakat se ugy takaritjak mint BP-n, tehat reggel terdig ero hoban/jegben indul az ember munkaba.
Sok ilyen ‘falun’ nemnagyon tudsz fizikailag 10 percnél messzebb lakni a vonattól. Mindenesetre nem akarok általánosítani, de egyetemista koromban laktam Diósdon, laktam Martonon, a BMEre utóbbi helyrōl voltam benn negyed órával gyorsabban a reggeli forgalomban. Majdnem vettem házat Halásztelken, aztán kipróbáltam onnan a közlekedést :D

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. november 30., szerda 13:55

Csömör.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 30., szerda 13:39

Ezek igy leirva jol hangzanak, hogy fel ora a vonat, de a legtobb ember nem a vasutallomas mellett lakik kozvetlenul, onnan valahogy haza is kell jutni.
Telen hidegben esoben/sarban nem a legjobb moka boklaszni fel orat mire haza jut az ember a hazaig. Altalaban az utcakat se ugy takaritjak mint BP-n, tehat reggel terdig ero hoban/jegben indul az ember munkaba.

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. november 30., szerda 13:39

En mondjuk atneznem azt is, hogy az adott telepulesen es kornyeken milyen szolgaltatasok elerhetok. Van -e normalis bolcsode, ovoda, netan iskola, van -e valami szabadidos lehetoseg, vagy csak aludni lehet. Ha mindenert Budapestre kell utazgatni es napi 3 oradba kerul ez, akkor nem biztos, hogy megeri es meg a kotelezo autozasrol nem is beszeltem.

Hogy mondjak valami okosat: Veresegyhaz es kornyeke eleg nagy buko. Autoval Ujpestig all a forgalom, az M3-as reggel egy halal, a buszok is a dugoban allnak. A vonatkozlekedes pedig nehany eve meg 50p-1ora volt a Nyugatiig, ha epp nem tortent semmi.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Marky 2022. november 30., szerda 13:42-kor.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 30., szerda 13:30

Ne hallgass Realistára, Martonvásárról vagy Baracskáról gyorsabban benn vagy mint pl. Diósdról mert ott a vonat. A jó infrastruktúra sokat lendít, pl Halásztelek hiába van közel, pokol. Tervezgess Google mapsen, honnan mennyi lenne bejutni oda ahova jársz, nyilván nem mindegy hogy az Újpest vagy Kelenföld.

Morta
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2022. május 19., csütörtök 19:06

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Morta » 2022. november 30., szerda 13:29

rashidm írta: Madridom népe! :salute:

1-2 éven belül tervezzük menyasszonyommal, hogy házat vennénk. Kérdésem az, hogy ki az, aki esetleg Pest környékéről jár be Bp-re dolgozni? Tud-e valaki mondani olyan helyet - ha most kezdene el házakat nézni/fogna bele a házvásárlásba - ahol jó mondjuk a közbiztonság, tömegközlekedéssel könnyen be lehet jutni a városba?

Amiket én pl néztem, hogy jók lehetnének esetleg:

-Martonvásár, Tordas, Gyúró, Százhalombatta (az északi oldala), Dunavarsány, Dunaharaszti (ezekről azt hallottam hogy jó környék, viszonylag jó a közbiztonság).
-Gyál, Üllő, Monor, Pécel, Mogyoród, Fót, Dunakeszi, Pomáz, Solymár, Budaörs, Diósd, Tárnok (ezekről nincs infom, ezek azért lehetnének érdekesek, mert szerintem viszonylag innen könnyebb a tömegközlekedés Pestre, talán).

Aki esetleg van jó ötlete, infoja az ne tartsa magában! :kalapos: :salute: :agree:

Köszönöm szépen!

Fel evet tomegkozlekedtem tordasrol, felejtsd el. Fõleg ha 8ra kell bejarnod. Elõszõr busz martonvasarra onnan meg vonat es kelhetsz hozza kb 5-6 korul. Martonvasar mar jó, gyakran mennek a vonatok es csak fel ora kb a menetido kelenfoldig.
Viszont ha autozol akkor tordas is jó, nem veszes a bejaras.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 30., szerda 12:42

rashidm írta: Madridom népe! :salute:

1-2 éven belül tervezzük menyasszonyommal, hogy házat vennénk. Kérdésem az, hogy ki az, aki esetleg Pest környékéről jár be Bp-re dolgozni? Tud-e valaki mondani olyan helyet - ha most kezdene el házakat nézni/fogna bele a házvásárlásba - ahol jó mondjuk a közbiztonság, tömegközlekedéssel könnyen be lehet jutni a városba?

Amiket én pl néztem, hogy jók lehetnének esetleg:

-Martonvásár, Tordas, Gyúró, Százhalombatta (az északi oldala), Dunavarsány, Dunaharaszti (ezekről azt hallottam hogy jó környék, viszonylag jó a közbiztonság).
-Gyál, Üllő, Monor, Pécel, Mogyoród, Fót, Dunakeszi, Pomáz, Solymár, Budaörs, Diósd, Tárnok (ezekről nincs infom, ezek azért lehetnének érdekesek, mert szerintem viszonylag innen könnyebb a tömegközlekedés Pestre, talán).

Aki esetleg van jó ötlete, infoja az ne tartsa magában! :kalapos: :salute: :agree:

Köszönöm szépen!
Penztarca fuggo, illetve ha tomegkozlekedni akarsz, az agglomeraciot felejtsd el. Sot, ha be kell jarnod BUdapestre, jobb ha elfelejted az agglomeraciot. Tele van, nem vicces mar, es a kovetkezo 5-10 evben nem fog javulni a helyzet.
Ha nem kell bejarnod, akkor remek helyek vannak, penz fuggvenyeben.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 30., szerda 12:36

rashidm írta: Madridom népe! :salute:

1-2 éven belül tervezzük menyasszonyommal, hogy házat vennénk. Kérdésem az, hogy ki az, aki esetleg Pest környékéről jár be Bp-re dolgozni? Tud-e valaki mondani olyan helyet - ha most kezdene el házakat nézni/fogna bele a házvásárlásba - ahol jó mondjuk a közbiztonság, tömegközlekedéssel könnyen be lehet jutni a városba?

Amiket én pl néztem, hogy jók lehetnének esetleg:

-Martonvásár, Tordas, Gyúró, Százhalombatta (az északi oldala), Dunavarsány, Dunaharaszti (ezekről azt hallottam hogy jó környék, viszonylag jó a közbiztonság).
-Gyál, Üllő, Monor, Pécel, Mogyoród, Fót, Dunakeszi, Pomáz, Solymár, Budaörs, Diósd, Tárnok (ezekről nincs infom, ezek azért lehetnének érdekesek, mert szerintem viszonylag innen könnyebb a tömegközlekedés Pestre, talán).

Aki esetleg van jó ötlete, infoja az ne tartsa magában! :kalapos: :salute: :agree:

Köszönöm szépen!
Nalam fel sem merulne Tarnok, Tordas, Martonvasar stb. ha tomegkozlekedessel akarnek bejarni Pestre. Sztem ezek ilyen szempontbol teljesen out of scope, a masik meg amit irt cart is, hogy elobb szukits penztarca fuggvenyeben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 30., szerda 12:23

Probald meg leszukiteni eloszor a keresest lokacio (budai/pesti agglomeracio) es ar alapjan.
Peldaul Budaörs es Diósd nagyon nem egy arketegoria mondjuk Martonvasar vagy Tanokkal.
Ez igy olyan mintha azt kerdezned hogy Ferrari vagy Opel kozul melyiket vegyed.
Azon kivul az se mindegy milyen messzire/heti hanyszor kell bejarni dolgozni, stb.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. november 30., szerda 11:50

Madridom népe! :salute:

1-2 éven belül tervezzük menyasszonyommal, hogy házat vennénk. Kérdésem az, hogy ki az, aki esetleg Pest környékéről jár be Bp-re dolgozni? Tud-e valaki mondani olyan helyet - ha most kezdene el házakat nézni/fogna bele a házvásárlásba - ahol jó mondjuk a közbiztonság, tömegközlekedéssel könnyen be lehet jutni a városba?

Amiket én pl néztem, hogy jók lehetnének esetleg:

-Martonvásár, Tordas, Gyúró, Százhalombatta (az északi oldala), Dunavarsány, Dunaharaszti (ezekről azt hallottam hogy jó környék, viszonylag jó a közbiztonság).
-Gyál, Üllő, Monor, Pécel, Mogyoród, Fót, Dunakeszi, Pomáz, Solymár, Budaörs, Diósd, Tárnok (ezekről nincs infom, ezek azért lehetnének érdekesek, mert szerintem viszonylag innen könnyebb a tömegközlekedés Pestre, talán).

Aki esetleg van jó ötlete, infoja az ne tartsa magában! :kalapos: :salute: :agree:

Köszönöm szépen!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. november 29., kedd 8:35

Realista24 írta:
Remy írta: Holnap megyünk oda. :mrgreen:
Miert csinalod ezt? :-(
Egyelek meg, tegnap mennyit vuduztál a szar időért? :lol: Nyilván pont mára érkezett meg és csak ma. :lol: :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. november 28., hétfő 19:50

Közben az Aris Limassol CRes Insta storyt rakott ki. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 28., hétfő 19:35

géza írta:
Remy írta:Holnap megyünk oda. :mrgreen:
Na most itt az a kerdes, hogy ha nem szolunk az ott eloknek, hogy azonnali hatallyal hagyjak el a regiot, akkor felelossegre vonhatoak vagyunk-e?
Egyébként jogos.

Van valami jogi szakértőnk?

Orvosunk van, minden más egyéb terület lefedve.

Jelentkezzen a Madridom jogásza. :coffee:


Amúgy biztos, ami biztos: Sziasztok én nem Steve vagyok, csak feltörték a profilomat. :agree:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 28., hétfő 19:30

Remy ha valami lesz cipruson kiköttetem az internetet biztos, ami biztos. :D

Amúgy szerintem viccesek ezek Remy magic dolgok. Mondjuk lehet R24 nem nevet annyira, ha az egész évben várt nyaralás becsődöl. :kalapos:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 28., hétfő 19:29

Remy írta: Holnap megyünk oda. :mrgreen:
Miert csinalod ezt? :-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. november 28., hétfő 19:27

Ki kene boviteni a Bibliat, ez az ember maga a tizenegyedik csapas.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1119
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2022. november 28., hétfő 19:26

Remy írta:Holnap megyünk oda. :mrgreen:
Na most itt az a kerdes, hogy ha nem szolunk az ott eloknek, hogy azonnali hatallyal hagyjak el a regiot, akkor felelossegre vonhatoak vagyunk-e?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég