Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BH710 » 2013. november 12., kedd 15:32

2010-ben miert Sneijder erdemelte volna meg? Abbol az Interbol Milito emelkedett ki igazan,BL dontot o dontotte el,olasz kupadontot szinten,bajnoksagban 20 fole jutott osszesen ha jol emlekszem akkor 30 fole. VB nem sikerult,de ez inkabb Maradona hibaja.

iden nem adnam oda Messinek (2010-ben is mint mondtam Militonak adtam volna), kapja vagy CR vagy Ibra. Nagyon megerdemlik mindketten. Ribery sem emelkedett ki annyira a Bayernbol h sima eselyes..Robben is hasonlo szezont futott.

2009-es Messi Aranybogyot sem igazan ertem. Megerdemelte ketsegtelenul,de mellette volt egy Henry es foleg egy Eto'o akik szinten 30 folott rugtak,ennek ellenere top5-ben nem voltak benne..

Avatar
dzsihad91
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Raúl, Casillas, Roberto Carlos, Cristiano Ronaldo...
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsihad91 » 2013. november 12., kedd 15:21

Ez az egész aranylabda rendszer úgy hibás ahogy van, 3 kategória kéne legyen, Kapusok,Védekező játékosok, és támadó játékosok.Így teljesen Korrekt lenne az egész, nem maradt volna annyi nagy spíler aranylaszti nélkül.

Arról meg ne is álmodozzatok, hogy idén nem Ribery kapja, hozzáteszem teljesen jogosan, csak így felmerül ,hogy Sneijder miért is nem kapta meg 2010-ben és CR 2012ben.Messi nem kaphatja, mert abból botrány lenne, a FIFA teljesen lejáratná magát.Ha viszont maradnának a 2010 óta hivatalos "magyarázatnál" és tényleg az adott évben legjobb teljesítményt nyújtó játékos kapná, akkor egyértelműen Cé.

1etlen esélyt látok Cére, ha a vezérletével kiütik a svédeket és tartja ezt a formát, akkor talán esetleg, a FIFA amolyan önigazolás képpen odaadná neki, ebből a szempontból talán jól jött ez a Blatter mizéria mert így patthelyzetbe került a FIFA.Jó döntést nagyon nem tudnak már hozni, ha Ribery kapja, Messi 2 díját is "lebuktatják", ha Messi kapja akkor botrány lesz tudván ,hogy idén szart se csinált.Ha Cé kapja akkor meg megy majd a háborgás,hogy miért nem Ribery kapta...bár szerintem ha Cének most odaadnák Riberyn meg a bayern fanokon kívül nem háborogna senki mert azért a semlegesek is elismerik már,hogy ez nem állapot hogy 2 ilyen teljesítményből az egyiknek 4 a másiknak 1 aranylasztija van.

Apropó sokan úgy beszélnek Céről mintha nem lenne aranylabdája, pedig van és szerintem egy bőven elég,igaz hogy itt a nagyobb gond ,hogy Messinek 4 van és ez nem felel meg a valóságnak.

Mind1 ez egy komolytalan díj nagy körülötte a hype, alapból ez a naptári éves dolog, a fociban egy szezon tart szeptembertől, mondjuk az Európai szuperkupáig, ami augusztus vége, úgy kéne az aranylabdát is osztani.Az is 1 éves teljesítmény, és nincs az ,hogy egy szar tavasz és jó ősz esetén is esélyes vagy ,vagy fordítva.

ui.: az is jó kérdés,hogy Messi mit keres a legjobb 3ban? Minden fontos meccsen besült,ráadásul sérült is volt sokat, 3iknak odatettem volna még 1 bayernest , mondjuk Robbent.

íme az én aranylabda szavazásom 2000től:
2000-Figo
2001-Raúl
2002-Ronaldo (mivel a vb a legfontosabb létező cím és ő ott alázott így egyértelmű számomra)
2003-Nedved (jó évet futott, de szerintem nem játszott aranylabdás szinten,inkább azért kapta meg, mert nem volt jobb,habár Zizu nagy formában volt meg is kapta a FIFA év játékosa díjat)
2004-Henry
2005-Ronadinho
2006-Zizu (itt is a vb miatt, ha nincs a fejes ,szerintem meg is kapja)
2007-Kaka
2008-Cé
2009-Messi
2010-Sneijder
2011-Messi
2012-Cé
2013-Ribery

Szerintem ez így korrekt lett volna, a 2 vadállatnak lenne 2-2 aranylasztia, sokkal emlékezetesebb korszak lenne a foci rajongók számára ,hogy Messi és Cé fej-fej mellett gyüjtötte be a lasztikat, mint ami most van ,hogy Messi megkapja mindenre a díjat Cé meg fejre is állhat.Persze ha posztonként osztanák akkor olyan legendák mint Maldini,Robi Carlos,Iker,Buffon és Kahn se maradt volna Aranylabda nélkül.

De fölösleges ezen gondolkozni mert a lényeg:
Messi is a good booy... :coffee:

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. november 12., kedd 14:26

Az Aranylabda egy egyéni díj még mindig. Most lehet túlzok (nem néztem utána), de szerintem Ribery számokban meg sem közelíti se Cé, se Messi, se Ibra, se Bale, se Neymar, de megkockáztatom, hogy még Benzema mutatóit sem. Mindent megnyert a Bayernnel? Szuper. Azt hiszem meg is kapta érte az érmeket, illetve a trófeákat.
Meg az UEFA Év Játékosa-díjat is! B-)
Azt, hogy igazságtalan döntés született. :hmmm:
Az a baj, hogy ezzel Cristiano, vagy anno Sneijder és a többiek kitörölhetik a seggüket! :coffee: Bár simán elhiszem, hogy egy jó ideje tényleg sz@rik a portugál, meg a többi (Ribéryt most kivéve) is az egészre ...
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 12., kedd 14:15

MyStiQ írta:Tényleg, az edzők között kik a jelöltek? :)
Carlo Ancelotti (olasz, Paris Saint-Germain, majd Real Madrid)
Rafael Benítez (spanyol, Chelsea, majd Napoli)
Antonio Conte (olasz, Juventus)
Vicente Del Bosque (spanyol, Spanyolország válogatottja)
Sir Alex Ferguson (skót, Manchester United)
Jupp Heynckes (német, Bayern München)
Jürgen Klopp (német, Borussia Dortmund)
José Mourinho (portugál, Real Madrid, majd Chelsea)
Luiz Felipe Scolari (brazil, Brazília válogatottja)
Arsene Wenger (francia, Arsenal)


Simeone who? :lol:
madridronie írta:Vagy nem. És akkor mit mondasz majd? :roll: :hmmm:
Azt, hogy igazságtalan döntés született. :hmmm:

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. november 12., kedd 14:11

Az Aranylabda egy egyéni díj még mindig. Most lehet túlzok (nem néztem utána), de szerintem Ribery számokban meg sem közelíti se Cé, se Messi, se Ibra, se Bale, se Neymar, de megkockáztatom, hogy még Benzema mutatóit sem. Mindent megnyert a Bayernnel? Szuper. Azt hiszem meg is kapta érte az érmeket, illetve a trófeákat.

Ez a Bayern triplázás amúgy egyetlen dolgot vetít előre januárral kapcsolatosan: Jupp Heynckes edzőként való díjazását. Tényleg, az edzők között kik a jelöltek? :)

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. november 12., kedd 14:07

nah majd platini most ribery-t tolja meg, mert honfitársa. :mrgreen:
Viccen kívül, szerintem ez nem kérdés (még ha nem is csak és kizárólag ez befolyásolja majd a dolgokat, azért erőteljes tényező, hogy ki áll Scarface mellett; efelől ne legyenek illúzióink, kétségeink)! :-*
Ronaldo megkapja, oszt' annyi.
Vagy nem. És akkor mit mondasz majd? :roll: :hmmm:
Most őszintén! CR idén mire fel érdemli meg? Egy szem BL gólkirályi címre?
Meg az egész éves teljesítményére, amivel idén messze veri minden vetélytársát. :)
Vicc lenne jelenleg egy CR aranylaszti is.
Tudod, hogy sok mindenben egyetértek Veled, most azonban nem. 2010 és 2012 után ugyan miért lenne az??? Semmivel nem lenne nagyobb vicc, mint ezek voltak; így viszont la. a következetesség megmaradna, az más kérdés, hogy vélhetően nem fog ...... :ike:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 12., kedd 14:05

Matt009 írta:Most őszintén! CR idén mire fel érdemli meg? Egy szem BL gólkirályi címre? Vicc lenne jelenleg egy CR aranylaszti is.

Ribery idén csont egyértelmű.
Messi, az aranyszívű: sérülten fotózkodott mozgássérült rajongóival

Van még kérdés, hogy ki érdemli az aranybogyót? :mrgreen: Sérülten is vállalta a fényképezést, hát emberfeletti!!! :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. november 12., kedd 14:01

Remy írta:Ha jól tudom CR nem fog elmenni az átadóra, így ha mégis nyerne :mrgreen: az lenne ám a show :mrgreen:
Majd Skype-on keresztul bejelentkezne :D
Realista24 írta:Blatter személyesen fog neki pitizni azért, hogy ott legyen. :coffee:
Szerintem el fog menni a dijatadora, foleg hogy benne lesz a Team of the Year-ben. Mondjuk kivancsi leszek a felallasra, mert CR, Ribery, Robben, Neymar, Bale kozul csak 2-en, vagy egy kis formacio valtassal (CR csatar) 3-an lehetnek ott. Es meg mindig ott van Ibra, akinek helye lenne a csapatban.
'shutterisland írta:jah, nem tudtam, hogy már 2 hónappal előre megvan az eredmény, és addig húzzák.
Eloszor a TOP 3-at szavazzak meg (ami iden top5-re modosult)
'shutterisland írta:nah majd plataini most ribery-t tolja meg, mert honfitársa. :mrgreen:
Pontosan :D

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. november 12., kedd 13:59

Matt009 írta:Most őszintén! CR idén mire fel érdemli meg? Egy szem BL gólkirályi címre? Vicc lenne jelenleg egy CR aranylaszti is.

Ribery idén csont egyértelmű.
Nem tett ő többet hozzá mint a bayern többi kulcsjátékosa.Tuttomal ez még mindig egyéni díj.Az év legjobb játékosa.Nem az év csapata.Én elhiszem hogy fáj hogy Khedirat nem jelölték,vagy Higuaint,dehát az élet már csak ilyen... :roll:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 12., kedd 13:55

Ha most írék valamit, megint személyes támadásnak vennéd :shifty: Úgyhogy inkább :shutup:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. november 12., kedd 13:50

Most őszintén! CR idén mire fel érdemli meg? Egy szem BL gólkirályi címre? Vicc lenne jelenleg egy CR aranylaszti is.

Ribery idén csont egyértelmű.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 12., kedd 13:30

ah, nem tudtam, hogy már 2 hónappal előre megvan az eredmény, és addig húzzák
Néha hozzászólás helyett, olvass híreket is, ha már "idejársz" :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 12., kedd 13:28

MyStiQ írta:Mondjuk így én még azt sem tartom kizártnak, hogy megint megkapja Messi. :mrgreen: Hiába sérült le vasárnap, november 15-ig már nem lesz meccs. Ribery fiatal lánykákkal kúrogat, ráadásul csúnya az arca is; Cé meg egy beképzelt, bunkó, önelégült, önző, köcsög paraszt, így idén is megkapja a jófiú. Olyan még asszem nem volt, hogy valaki azért kapja meg az Aranylabdát, mert sokat volt sérült.

Szerintem akkora botrány lenne, ha Messi kapná, hogy Platiniék nem vállalnák be. :mrgreen: Ronaldo megkapja, oszt' annyi.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8503
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 12., kedd 13:27

jah, nem tudtam, hogy már 2 hónappal előre megvan az eredmény, és addig húzzák.
nah majd plataini most ribery-t tolja meg, mert honfitársa. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 12., kedd 13:23

Ha jól tudom CR nem fog elmenni az átadóra, így ha mégis nyerne :mrgreen: az lenne ám a show :mrgreen:
Blatter személyesen fog neki pitizni azért, hogy ott legyen. :coffee:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. november 12., kedd 13:16

de mondom, benne van a pakliban azért, hogy kettőjük közül az egyik ki sem jut a vébére, és azért annak lehet behatása a dologra.
--->
A FIFA Aranylabdára a szavazásra jogosultaknak november 15-ig le kell adniuk a voksaikat, ami azt jelenti, hogy a sorsdöntő válogatott mérkőzések és a Fifa-Klubvilágbajnokság nem számít bele az eredménybe. A Marca szerint a fogadóirodáknál Ribery a legfőbb esélyes, Cristiano azonban a pályán bizonyítja, hogy kiérdemelte az elismerést, Messi pedig gyakorlatilag kizárta magát a versenyből.
Mondjuk így én még azt sem tartom kizártnak, hogy megint megkapja Messi. :mrgreen: Hiába sérült le vasárnap, november 15-ig már nem lesz meccs. Ribery fiatal lánykákkal kúrogat, ráadásul csúnya az arca is; Cé meg egy beképzelt, bunkó, önelégült, önző, köcsög paraszt, így idén is megkapja a jófiú. Olyan még asszem nem volt, hogy valaki azért kapja meg az Aranylabdát, mert sokat volt sérült.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 12., kedd 13:14

Ha jól tudom CR nem fog elmenni az átadóra, így ha mégis nyerne :mrgreen: az lenne ám a show :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8503
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 12., kedd 12:49

Csabi írta:amennyiben mégis cr kapná (nem fogja), akkor legalább egyértelművé válna, hogy ez tényleg egy egyéni díj és a legjobb játékosnak kell megkapnia mindig, nem pedig abból a csapatból a leginkább kiemelkedőnek, amelyik sok mindent nyert. így aztán el lehet vitatni a sneijder-messi labdát, de végülis következetesség megmaradt.

ha nem cé kapja, hanem ribéry, akkor meg ugye tudjuk mi van.
valahogy erre gondoltam.

de mondom, benne van a pakliban azért, hogy kettőjük közül az egyik ki sem jut a vébére, és azért annak lehet behatása a dologra. (főleg a jövő évire a vb-ről lemaradás okán, de szerintem lenne akkora visszhangja, főleg ronaldo esetében :mrgreen: hogy belekavarna az ideibe is.)
főleg ha nagyon szoros lenne kettejük között a verseny.
szóval azt lehet érdemes megvárni.

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. november 12., kedd 12:04

egyébként ha cr megkapja, akkor kíváncsi leszek, az mennyiben fogja néhány ember véleményét csak egy picit is megváltoztatni (mondjuk "égbekiáltó csalásról" a "vitatható" jelzőre) a 2010-es sneijder vs messi esettel kapcsolatban.
riberyvel szemben sneijdernek volt még egy vébé második helye is társgólkirályi címmel a közös tripla mellé, viszont ronaldoval szemben messinek is volt a bl gólkirályi címen kívül egy bajnoki címe, méghozzá spanyol gólkirályi címmel, szóval hasonló a szituáció arányaiban.
Szerk.: Na ezaz; ebből a levezetésedből is baromi jól látszik, hogy mindenféle következetességet nélkülöz ez a díj mióta átkeresztelték FIFA Aranylabdára (de nyugodtan írhatnánk Messilabdát is), mert akkor végül is mi számít, mi a mérce --> az egyéni teljesítmény (ott is csak gólok, gólpasszok; avagy ezek által a csapatra és címekre, eredményre gyakorolt effektivitás, kulcsmomentumokban megmutatkozó döntőjelentőség is?); vagy a (csapat) címek, illetve utóbbiak közül is mi a fajsúlyosabb /kupa, bajnoki, BL. elsőség, avagy az Eb. vb. cím/??? :hmmm: Na erről ennyit ..... :ike:

Illetve ezzel kapcsolatban még valami, ne felejtsük el; hogy 2010-ben és 2012-ben sem csak egy vetélytárssal szemben nyert tükörsimán Messi, hanem minimum 2-3 ember ugyanúgy, ha nem jogosabban tarthatta volna a markát és inkább érdemesebb lett volna akkor a díjra! 2010-ben ott volt rajta kívül Sneijder (tripla, vb. ezüst, vb. Ezüstlabda, vb. társgólkirály /Bronzcipő/ --> címek ellenére be sem került a legjobb 3-ba :lol: :lol: :lol: ) Xavi, Iniesta (spanyol bajnoki + vb. cím, utóbbi győztes góljával) is, míg 2012-ben Cristiano (spanyol bajnoki cím, spanyol szuperkupa /mind2 esetben a Messi-féle Barca fölé nőve/, 62 gól + Eb. bronz, Eb. társgólkirály) mellett Iniesta (spanyol kupa, vb. cím, vb. MVP) is /Casillas ugye szintén sehol/, ennek ellenére ugye nem volt kérdés egyik évben sem .......
Valakinél úgyis kiveri a biztosítékot a végeredmény. Nincs konkrét szabály, hogy mi szerint adják oda valakinek, így full lutri.
Ha a FIFA kozmetikázni szeretne a dolgokon és tartaná magát az eddigi tendenciához, akkor Messi ( :mrgreen: :lol: ), akarom mondani Cristiano kapnáB-) (ez ugyan a régi rendszer szerint kib@szás Scareface-szel szemben, de igazságos, következetes a Sneijder buli, illetve a Vb., Eb. /Casillas, Iniesta, Xavi, stb./ címek figyelmen kívül hagyása --> tavalyi buli fényében); de ide a rozsdás bökőt és nagyobb pénzben mernék fogadni, hogy idén Ribéry kapja :roll: , ami egyfelől kérdéseket vet fel Sneijder "elcsaklizott" Aranylabdájával és Messi tavalyi labdájával kapcsolatban is! :sly: Bár a Messi és Barca fanok ezt is megmagyaráznák ebben biztos vagyok ...........
gy aztán el lehet vitatni a sneijder-messi labdát, de végülis következetesség megmaradt.
Így-így! :mrgreen:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. november 12., kedd 11:57

Amúgy elég beszédes a Skysports szavazás. Ugye Angliában a City, Chelsea, Arsenal, Pool fanok nem feltétlen szeretik Ronaldot és így is 84%-ot kapott. Az a baj, hogy tavaly is elhittem a végére, hogy megkaphatja, aztán néztem élőben a Yt-on és akkorát koppantam, szívem szakadt meg érte, hogy megint megalázták. Elhatároztam, hogy nem fog érdekelni, de megint elhittem, hogy megkaphatja, főleg ha továbbmegy a portugálokkal és ott folytatja ahol abbahagyta a Sociedad ellen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 160 regisztrált és 0 vendég