Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. május 5., vasárnap 15:35

ha lehetne valasztani akkor Lucas v Gotze. De sajnos nem lehet. Viszont Baleben van spiritusz. A kerdes az, h lesz e benne nalunk is, es egyenisegge fejlodik vagy CR ala dolgozik majd es nem fejlodik tovabb. Az utobbinak is megvan az eselye.
Szerintem a brazilokban nagyobb az ego, Lucasban v Neymarban jobban benne van h ne dolgozzon ala senkinek, hanem osztonosen a sajat jatekat jatsza.

Ha jon Bale en nem leszek ellene,mert DM helyett feludules lesz a jateka. Messze inteligensebb mint az argentin, lovo teknikaja is jobb, fizikalisan is erosebb. Pontrugasoknal is hasznos lehet, mar ha CR oda engedi. Szogleteknel - pontrugasoknal vedekzesunket is javithatja magassaga es fejelo keszsege.

szerk:
Amúgy Ancelotti elvileg eljön a PSG-től, úgy fest, hogy Verratti jön vele. Hírek vannak arról, hogy Ibra harmadával(!) csökkentené a nettóját(?), hogy elmehessen onnan. Csak nekem tűnik úgy, hogy ott sem kolbászból van a kerítés, és pár ember "menekül" onnan? Lehet tényleg érdemes lenne rákérdezni Lucasra. :hmmm:
Tudja valaki Pérez telefonszámát vagy e-mail címét? :D
ebben is van racio. Kar, h nem latunk a szinfalak moge. Jo lenne megszerezni, csak nincsenek hirek vele kapcsolatban.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 5., vasárnap 15:32

De a legszebb, hogy Neymar meg sem lett említve helyette, csak megint elő lett hozva, hogy lehessen fikázni :lol: Remélem jól odabasz majd, aztán vinnyoghat mindenki.
R.M.C.F írta:Egy top focista sikere,nem csak a technikai képességén múlik,az egy dolog,számos más tényező is fontos,sőt döntő.
Ez meg elég szomorú a mai focira nézve, hogy a tényleges focitudás a háttérbe szorult és a lényeg kb. hogy minél izmosabb legyél.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2013. május 5., vasárnap 15:29

Eszem ágában sincs Neymart leigazolni. De akik szerint az "Európában még nem bizonyított" érv a fő ütőlap, arra azt tudom mondani, hogy Oscar és Lucas sem bizonyított előtte. És szerintem egyikre sem lehet panasz, különösen utóbbira nem.
Oscar semmi extrát nem nyújt, Lucas mondjuk tényleg nagy vétel volt, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy Neymar is ugyanolyan könnyen tud majd alkalmazkodni. És különben is, Lucas azért egyelőre csak egy PSG-hez igazolt, azért ott nincsennek akkora elvárások, de ha egy Neymar esetleg egyből egy Barcába vagy Realba menne, sokkal nehezebb dolga lenne. Egyébként Lucasból szerintem sanszosabb, hogy igazi klasszis lesz, sokkal okosabban építi eddig a karrierjét és azért az arca sincs akkora, mint Neymarnak.

Bale meg mindig is levolt nézve a fórumon, sokan egy buta britt vonalszélsőnek próbálják beállítani, pedig már nagyon régen nem az. Én örülnék az érkezésének, de csak akkor, ha DM helyére jönne, és normális összegért.
Nagy a hype-ja, és emiatt több pénzt lehetne belőle szerezni
Éppenséggel ez Bale-ra is pont igaz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2013. május 5., vasárnap 15:32-kor.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. május 5., vasárnap 15:15

PEEtör írta:Neymart lecidáznák
R.M.C.F írta:szinte MINDEN szempontból,kivéve a triblik
Nagy a hype-ja, és emiatt több pénzt lehetne belőle szerezni, és emiatt akarják annyian csak. Ennyiben jobb jelenleg a brazil.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. május 5., vasárnap 15:13

Eszem ágában sincs Neymart leigazolni. De akik szerint az "Európában még nem bizonyított" érv a fő ütőlap, arra azt tudom mondani, hogy Oscar és Lucas sem bizonyított előtte. És szerintem egyikre sem lehet panasz, különösen utóbbira nem.

Amúgy Ancelotti elvileg eljön a PSG-től, úgy fest, hogy Verratti jön vele. Hírek vannak arról, hogy Ibra harmadával(!) csökkentené a nettóját(?), hogy elmehessen onnan. Csak nekem tűnik úgy, hogy ott sem kolbászból van a kerítés, és pár ember "menekül" onnan? Lehet tényleg érdemes lenne rákérdezni Lucasra. :hmmm:
Tudja valaki Pérez telefonszámát vagy e-mail címét? :D

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2013. május 5., vasárnap 15:07

MorataMartin írta:Az öreg Di Stefano újra megnősül! :| Az 50 évvel fiatalabb titkárnőjét veszi el :/
a szerelemben nem számítanak az évek :lol: :lol: :lol:
amúgy már évek óta a nyilatkozataiból látszik hogy kezd meggágyulni.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 5., vasárnap 15:04

Egy top focista sikere,nem csak a technikai képességén múlik,az egy dolog,számos más tényező is fontos,sőt döntő.....neymart és bale-t összevetve jelenleg utcahosszal a walesi a fontosabb, hasznosabb,jobb.....szinte MINDEN szempontból,kivéve a triblik.....egy neymar az lutri,mint a brazilok manapság,mentálisan gyengék,taktikailag visszafejlődtek.

Ha én választhatnék, akkor inkább bale....mint neymar.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2013. május 5., vasárnap 14:56

És végül...valaki árulja már el,hogy mi az isten kerül ezen az emberen 50M font sterlingbe...
Nem is tudom, mondjuk például az utóbbi három évben kettő PFA Player of the Year díj?

De komolyan nem értem az embereket, Neymart lecidáznák, aki eddig SEHOL nem bizonyított, csak az igazán vitéz brazil bajnokságban (ja és igen, a brazil válogatottban is csak úgy szórja a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!barátságos fontos meccseken a gólokat...), de ezért a walesi gyerekért, aki hátán húzza az amúgy nem túl erős Spurst és mellesleg hazája válogatottját, vitatkoznak.

A másik a betömörülő kiscsapatok:ha eddig ennyit fejlődött, akkor most biztosan nem tudja majd hozzáigazítani a játékát az itteni követelményekhez, plusz alapból egy normális taktikán múlik az egész, nem csak a játékosokon, hogy mit kezdünk ezekkel a kicsikkel.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. május 5., vasárnap 14:50

Attól, mert lehet ívelgetni rá még nem falábú. A mai csatárok közül labdajáratásban az egyik legjobb
???
Te vontál összefüggést a falábúság meg aközött, hogy jól tudja megcsúsztatni a fellőtt labdákat. Egy pozitív tulajdonságát említettem meg.
Viszont a fentiektől függetlenül nem tartom kreatív csatárnak, gyors, rövid passzos játékban nem kiemelkedő. Hoz egy jó átlagot, de nem kiemelkedő benne, nem ez a fő erőssége.

MorataMartin
Hozzászólások: 1514
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2013. május 5., vasárnap 14:48

Az öreg Di Stefano újra megnősül! :| Az 50 évvel fiatalabb titkárnőjét veszi el :/

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 5., vasárnap 14:39

Tayo írta:Ezek elvitathatatlan érvek amiket felhoztok. Valóban sokat fejlődött, ahoz képest hogy balhátvédként indult tényleg le a kalappal. Egyedül a stílussal van bajom, merőben mást kéne játszanunk a Mourinho alatt látottakkal és ebben én Balet nem tudom elképzelni. Rengeteg területe van kifutni magát Angilában mivel ott nincs olyan hogy egy csapat a meccs elejétől betömörül a másik ellen, mindenki győzelemre játszik . Itt nagyon mást kéne játszania, viszont a képességei az angol bajnoksághoz erősek. A 60 körüli ára meg rengeteg...
Valóban igaz,csak ne feledjük el,hogy ő most magasan kiemelkedik a Tottenhamból,itt nem tudom hogy mennyire tudna dominálni a jobb oldalon.Di Mariahoz képest valóban előrelépés volna,na de ki hozzá ki nem... :roll:
A másik,a sokat emlegetett fejlődés mintha megrekedni látszana,talán mert ennyire fel lett kapva a neve,de korántsem dominál mostanság annyira a csapatában mint régebben.Nem csak a tegnapi meccs alapján írom ezt,hanem jópár meccs óta figyelem már,úgy a PL-be mint az EL-be.Kövezzetek meg,de Nani ugyan ezt tudja,sőt ő a jobb szélen is ok,egyvalami szól a walesi mellett,az hogy jóval összeszedettebb mint Nani.
De sztm Robben is ugyan ez a stílus,aki ugye nem sok sót evett meg nálunk...

Ami meg a Neymaral való összehadonlítást illeti,kinek a pap,kinek a papné,van aki a a dinamikus,gyors játékosokat kedveli,meg van aki a játékos,fineszes playakat,de ha csak megnézem Ronaldot,Benzemat,Marcelot,vagy akár ÖZILt(igen nem káprázik a szemetek,sose a tehetségével volt bajom,hanem a hozzáállásával)szal ha ezeket a playakat vesszük,az ő stílusukhoz sokkal jobban megy egy Neymar,mint egy Bale...

És végül...valaki árulja már el,hogy mi az isten kerül ezen az emberen 50M font sterlingbe...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. május 5., vasárnap 14:30

Tayo írta:Ezek elvitathatatlan érvek amiket felhoztok. Valóban sokat fejlődött, ahoz képest hogy balhátvédként indult tényleg le a kalappal. Egyedül a stílussal van bajom, merőben mást kéne játszanunk a Mourinho alatt látottakkal és ebben én Balet nem tudom elképzelni. Rengeteg területe van kifutni magát Angilában mivel ott nincs olyan hogy egy csapat a meccs elejétől betömörül a másik ellen, mindenki győzelemre játszik . Itt nagyon mást kéne játszania, viszont a képességei az angol bajnoksághoz erősek. A 60 körüli ára meg rengeteg...
Lehetoleg jatszunk majd 13 BL meccset es 2-t a Barcaval ahol az ellenfelek nem full bekkelosek. Aztan vannak olyan csapatok mint a Valencia, Atletico akik sem igazan bekkelos csapatok. A maradek sem olyan veszes, meglehet oket is szorni, foleg az elso gol utan az ilyen csapatak mar kitamadnak. Nem hiszem, h ez miatt aggodni kellene Bale miatt. Ami nalam kicsit aggaszt az, h mennyire lesz majd vallalkozo kedvu - mondhatnam, h mennyire lesz majd onbizalma CR mellett.
Remelhetoleg nem az lesz, h o is majd egyfolytaban CR-t keresi. Jo lenne, ha CR-n kivul Benzema es mondjuk Bale(ha jon) is termelne rendesen. A tobbiek meg alajuk dolgoznanak.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Raúl
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:44
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, CR7, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Raúl » 2013. május 5., vasárnap 14:20

A faszi alulértékelt,itt a fórumon biztosan, a vadló jelenleg egy nagyon nagy vétel.....iszonyat mi lakozik benne......és ha visszanézzük,hogy folyamatosan fejlődött,megtörés nélkül....akkor gondolhatjuk,hogy még tovább tart a fejlődése,és ez a lényeg.
Adom. Nálam első számú célpont, Perez papa kezet zsebbe!

Plusz öt milliót ráfizetünk, ha Kaká-t átveszi a Spurs :mrgreen:

Avatar
Tayo
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:51
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Varane, R9.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Tayo » 2013. május 5., vasárnap 14:10

Ezek elvitathatatlan érvek amiket felhoztok. Valóban sokat fejlődött, ahoz képest hogy balhátvédként indult tényleg le a kalappal. Egyedül a stílussal van bajom, merőben mást kéne játszanunk a Mourinho alatt látottakkal és ebben én Balet nem tudom elképzelni. Rengeteg területe van kifutni magát Angilában mivel ott nincs olyan hogy egy csapat a meccs elejétől betömörül a másik ellen, mindenki győzelemre játszik . Itt nagyon mást kéne játszania, viszont a képességei az angol bajnoksághoz erősek. A 60 körüli ára meg rengeteg...

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 5., vasárnap 14:07

DavieS írta:
morientes írta:pl tegnap a S.hampton ellen igaz hogy az ő góljával nyertek,de a gyerek 86percig keresztül-szalmát nem csinált.Aztán elindult szélről befele,két védekező játékos érdeklődve figyelte tőle majd egy méterről hogy mit is csinál... :hmmm: aztán ellőtte és beakadt.
Akkor visszakérdeznék, hogy láttad-e az elmúlt két évet, mármint Bale elmúlt 2 évét. Mutass még 3 ilyen játékost, aki ekkorát fejlödött az elmúlt időben, tette mindezt Európában - ezzel kipipálva a bizonyít-e Euróbában részt is - figyeltél Neymar? nem a hukkmukk üzbég bajnokságban.
Ezt adom. Ellenünk 2 éve semmi volt az ember. Futni tudott csak és annyit csinált, hogy megtolta Arbeloa mellett aztán Pepe meg elcsente. Az a Bale nem kéne nekünk, de a mostani előrelépés lenne, főleg az idei DM-hez képest.

Avatar
DavieS
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:17
Kedvenc játékosaid: #2 #12 #19

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: DavieS » 2013. május 5., vasárnap 13:50

morientes írta:pl tegnap a S.hampton ellen igaz hogy az ő góljával nyertek,de a gyerek 86percig keresztül-szalmát nem csinált.Aztán elindult szélről befele,két védekező játékos érdeklődve figyelte tőle majd egy méterről hogy mit is csinál... :hmmm: aztán ellőtte és beakadt.
Akkor visszakérdeznék, hogy láttad-e az elmúlt két évet, mármint Bale elmúlt 2 évét. Mutass még 3 ilyen játékost, aki ekkorát fejlödött az elmúlt időben, tette mindezt Európában - ezzel kipipálva a bizonyít-e Euróbában részt is - figyeltél Neymar? nem a hukkmukk üzbég bajnokságban.
92:48

#2 #8 #12 #19 #23

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 5., vasárnap 12:58

hehe írta:a hónap híre! :D

cselszinél van egy olyan, hogy 30 év fölötti játékosoknak nem adnak többéves szerződést. fiatalabb, később is jobban eladható játékosokat keresnek most, ez pedig azt jelenti, hogy kedira mehet oda xabi helyett murinnyó ölében.

a mail on sunday szerint :mrgreen:
Szerintem nálunk sem nagyon adnak e kor felett több éves szerződést. :hmmm:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 5., vasárnap 12:57

A faszi alulértékelt,itt a fórumon biztosan, a vadló jelenleg egy nagyon nagy vétel.....iszonyat mi lakozik benne......és ha visszanézzük,hogy folyamatosan fejlődött,megtörés nélkül....akkor gondolhatjuk,hogy még tovább tart a fejlődése,és ez a lényeg.
RMCF én álltalába adok a véleményedre,de nemtom mostanába nézel e spurs meccseket,mert pl tegnap a S.hampton ellen igaz hogy az ő góljával nyertek,de a gyerek 86percig keresztül-szalmát nem csinált.Aztán elindult szélről befele,két védekező játékos érdeklődve figyelte tőle majd egy méterről hogy mit is csinál... :hmmm: aztán ellőtte és beakadt.

Én nem mondom hogy nem jó playa,de annyi pénzért...mert hogy nem sokat engednek az árából az szinte biztos,hisz Modric is 33M FONT(£) volt ha jól emlékszem...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. május 5., vasárnap 12:29

a hónap híre! :D

cselszinél van egy olyan, hogy 30 év fölötti játékosoknak nem adnak többéves szerződést. fiatalabb, később is jobban eladható játékosokat keresnek most, ez pedig azt jelenti, hogy kedira mehet oda xabi helyett murinnyó ölében.

a mail on sunday szerint :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Erti
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:41

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Erti » 2013. május 5., vasárnap 12:01

Erti írta:
Toky írta:Biztos Te voltál az, aki engem kérdezett, hogy elfogadnám-e a di María+pénz ajánlatot Lucasért? :sly:

Emlékezz vissza, hogy Levy milyen szappanoperát kerekített Modricnál. Bale-nél még nagyobb lenne. Az ára meg jóval több.
Mondjuk azért a Tottenhamtől könyebb igazolni, mint egy PSGtől. De oda is írtam, oda lehet, tehát nem biztos, de egy 45-50 milliós ajánlatra már nem mondanának nemet. Nyáron kötve lett valami együttműködési szerződés, ami alapján gondolom már könnyebben odaadnák, mint Modricot

Mondjuk azért a Tottenhamtől könyebb igazolni, mint egy PSGtől

Amúgy mi történt itt? A régi oldalon szinte én voltam egyedül aki sokra tartotta őt?
Láttad az őszi meccseket? Két gólt kaptunk a lefejelt labdáiból. Láttam jó néhány dortmund meccset, nem csak a madrid ellenieket, tudom, hogy miről beszélek.
Attól, mert lehet ívelgetni rá még nem falábú. A mai csatárok közül labdajáratásban az egyik legjobb


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 104 regisztrált és 0 vendég