OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 1., szerda 8:51

Amúgy milyen fajta kávét iszol? Espresso,capuccino..stb?
Mikor milyen kedvem van, eleg szeles skalan mozog, amit iszok, de az americano nincs kozte pl.
Presszo, cortado, latte, cappuccino, sima tejes kave.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. február 1., szerda 8:29

Realista24 írta: Kicsit vissza a kávéhoz. :kalapos:

Cégnél kapszulas nespresso van, Frei kapszulat csapattam bele, nagyon távol van az otthoni, automatatol főzött kávétol.
Nespresso gépünk volt itthon amíg bejártunk mindketten az irodába. De amióta itthonról dolgozok nem érte meg így én is beleinvesztáltam egy automata gépbe anno. Rohadt drágák a kapszulák én meg 3-4kávét is megiszok naponta.

A Nespressonak a barna Lungo-ját viszont imádtam. :)

Nem tudom kipróbáltam az összes nem Nespressot, de egyikkel sem voltam 100-ig elégedett.

Az L’OR lungojat szerettem még az L’OR-nak több fajtája is jó/ok volt. Valamint a Lavazzanak volt egy kapszulás típusa ami jó vol,de nem emlékszem a nevére.

Amúgy milyen fajta kávét iszol? Espresso,capuccino..stb?

Én a melóban csak sima feketét, itthon az automatában össze raktam egy saját beállításos americanot, amit imádok,mást nem is iszok. :coffee:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 1., szerda 7:15

sebydani írta:
Realista24 írta: Kicsit vissza a kávéhoz. :kalapos:

Cégnél kapszulas nespresso van, Frei kapszulat csapattam bele, nagyon távol van az otthoni, automatatol főzött kávétol.
Én kifejezetten szeretem a Frei kávékat de kapszulásban nagyon nem jön be. Itt kerülgetjük egy ideje már de nem igazán fogy. Nem főzi le rendesen a gép vagy passz, de kanyarban sincs a normál Frei kávékhoz.
Jah, én is ezért vettem mert amúgy szeretem, de ez….
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2023. február 1., szerda 7:14

Realista24 írta: Kicsit vissza a kávéhoz. :kalapos:

Cégnél kapszulas nespresso van, Frei kapszulat csapattam bele, nagyon távol van az otthoni, automatatol főzött kávétol.
Én kifejezetten szeretem a Frei kávékat de kapszulásban nagyon nem jön be. Itt kerülgetjük egy ideje már de nem igazán fogy. Nem főzi le rendesen a gép vagy passz, de kanyarban sincs a normál Frei kávékhoz.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 1., szerda 6:36

Kicsit vissza a kávéhoz. :kalapos:

Cégnél kapszulas nespresso van, Frei kapszulat csapattam bele, nagyon távol van az otthoni, automatatol főzött kávétol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. január 31., kedd 18:31

könyvelő kerestetik :) ha valakinek az a szakmájaba, dobjon egy PÜ-t :agree:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 30., hétfő 18:53

mexes írta:
Realista24 írta: Sokaknal itt van a baj szerintem amugy, hogy csak akkor nem szidjuk a jatekost, ha nyerunk, vagy csak akkor lehet negativ kritikat megfogalmazni, ha veszitunk.
+1 Egyről beszélünk. Értékelni mindig kell, a jót meg a rosszat is. De mivel nem az Eredet végéről van szó, jó lenne legalább kapargatni az objektivitást.

Ami személyszerint az én szememet szúrja és inkább x-elek, az az amikor a valóságtól teljesen elrugaszkodott módon, mintha nem lenne holnap (se tegnap...) utolsó senkiként kezeljük az aktuális bűnbakot. Nyilván ez nem újdonság, mindig is ilyen volt a madrista nép, csak időről időre sokkol hogy évek és tények után is folytatódik... és semmi belátás, semmi változás nem látszik némelyeknél, miközben hipokrata módon követeli az adott játékostól, edzőtől hogy márpedig ő változzon meg.

És ilyen példa Vini, elvárom hogy változzon mert "buta, nem koncentrál, nem hallgat senkire". Te meg harmadjára bannolsz már ki innen a háromszor harmadik felszólítás után, de én vagyok vérig sértődve mert mért kéne nekem változnom, ti vagytok a helikopterek.

Ilyen példa ekézni a PremierLeague bevásárlást, #footballsaved iróniázni, Ceferinezni, majd a másik topikban jobbhátvédet követelni mikor bruttó 19 milliót keres Carvajal és Lucas, akit előbb el kéne paterolni (minden érzelemtől mentesen), mert mondjuk nálunk nem monopoly pénzzel játszanak a dirik. Az hogy leírunk olyan mondatokat h "Nem igaz hogy perezék nem látják amit mi..." fuckme, LOL :) ehhez brutál téves önkép kell, hogy kicsússzon egyáltalán ennek a feltételezésnek a szikrája a fejemből.

Emberünk: "Ez nem az FM" -- másik topikban ugyanaz az emberünk: "fszé' nem bontják fel Bale 2 éves szerződését". Jah tényleg, mostmár FM, hiszen jobb klikk, terminate contract, minus50 millions? - CONFIRM. GG bb. Adidas? Az mi, hogy jön ide?

Szóval így offban, nekem csak rohadtul nincs olyan baráti társaságom akik érdemben is követik a Realt (nem NSOn), esetleg még önálló gondolataik is lennének adott eseményekről... így marhára vágynék ide járni, érvelni\vitázni\megyőzve lenni - de legtöbbször azt látom sajnos, hogy nyilvános gangbang a vége egy egy véleménynyilvánításnak, vagy a válaszból süt hogy kimaradt a reality check ingyenes, mindenki számára elérhető, könnyen használható verziója is (pl. google), de a benne lévő VÉLEMÉNY megdönthetetlen kőbevésett TÉNYként van beállítva.

Nyilván ez az én ingerküszöböm, ha úgy van bezárom a fórumot, vagy visszamegyek pár oldalt hátha lemaradtam a minimálisan igényes tartalomról (van sok ilyen, csak keresni kell).
Höhő! De hatalmas plusszegy! :agree: :salute:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. január 30., hétfő 18:52

hehetheoriginal írta:46
Ő ki?

:mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 30., hétfő 18:46

https://www.youtube.com/watch?v=tcRIrCr1D9o

:mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mexes » 2023. január 30., hétfő 17:21

Realista24 írta: Sokaknal itt van a baj szerintem amugy, hogy csak akkor nem szidjuk a jatekost, ha nyerunk, vagy csak akkor lehet negativ kritikat megfogalmazni, ha veszitunk.
+1 Egyről beszélünk. Értékelni mindig kell, a jót meg a rosszat is. De mivel nem az Eredet végéről van szó, jó lenne legalább kapargatni az objektivitást.

Ami személyszerint az én szememet szúrja és inkább x-elek, az az amikor a valóságtól teljesen elrugaszkodott módon, mintha nem lenne holnap (se tegnap...) utolsó senkiként kezeljük az aktuális bűnbakot. Nyilván ez nem újdonság, mindig is ilyen volt a madrista nép, csak időről időre sokkol hogy évek és tények után is folytatódik... és semmi belátás, semmi változás nem látszik némelyeknél, miközben hipokrata módon követeli az adott játékostól, edzőtől hogy márpedig ő változzon meg.

És ilyen példa Vini, elvárom hogy változzon mert "buta, nem koncentrál, nem hallgat senkire". Te meg harmadjára bannolsz már ki innen a háromszor harmadik felszólítás után, de én vagyok vérig sértődve mert mért kéne nekem változnom, ti vagytok a helikopterek.

Ilyen példa ekézni a PremierLeague bevásárlást, #footballsaved iróniázni, Ceferinezni, majd a másik topikban jobbhátvédet követelni mikor bruttó 19 milliót keres Carvajal és Lucas, akit előbb el kéne paterolni (minden érzelemtől mentesen), mert mondjuk nálunk nem monopoly pénzzel játszanak a dirik. Az hogy leírunk olyan mondatokat h "Nem igaz hogy perezék nem látják amit mi..." fuckme, LOL :) ehhez brutál téves önkép kell, hogy kicsússzon egyáltalán ennek a feltételezésnek a szikrája a fejemből.

Emberünk: "Ez nem az FM" -- másik topikban ugyanaz az emberünk: "fszé' nem bontják fel Bale 2 éves szerződését". Jah tényleg, mostmár FM, hiszen jobb klikk, terminate contract, minus50 millions? - CONFIRM. GG bb. Adidas? Az mi, hogy jön ide?

Szóval így offban, nekem csak rohadtul nincs olyan baráti társaságom akik érdemben is követik a Realt (nem NSOn), esetleg még önálló gondolataik is lennének adott eseményekről... így marhára vágynék ide járni, érvelni\vitázni\megyőzve lenni - de legtöbbször azt látom sajnos, hogy nyilvános gangbang a vége egy egy véleménynyilvánításnak, vagy a válaszból süt hogy kimaradt a reality check ingyenes, mindenki számára elérhető, könnyen használható verziója is (pl. google), de a benne lévő VÉLEMÉNY megdönthetetlen kőbevésett TÉNYként van beállítva.

Nyilván ez az én ingerküszöböm, ha úgy van bezárom a fórumot, vagy visszamegyek pár oldalt hátha lemaradtam a minimálisan igényes tartalomról (van sok ilyen, csak keresni kell).

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 19:04

csababarca írta:
Nika91127 írta:

A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)
inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
Akkora kecóra mint a Csaba-villa nem biztos hogy gyártanak eleget :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 18:45

Nika91127 írta:
csababarca írta:

inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
Oh, nekem még csak most pakol majd ki a tulaj. Csak előre próbálunk szervezkedni.
Kemeny ez az orvosmaffia, ezekkel az erőszakos lakasfoglalasokkal :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 18:26

csababarca írta:
Nika91127 írta:

A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)
inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
Oh, nekem még csak most pakol majd ki a tulaj. Csak előre próbálunk szervezkedni.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 17:52

ANDS írta:
hehetheoriginal írta: az mi? :kalapos:
Hőszigetelő anyagok hővezetési tényezői. Watt- per- méter- Kelvin. W/mK.

Pl. Az eupor.com - on találsz egy egész áttekinthető U érték ( Watt- per- négyzetméter- Kelvin) kalkulátort.

Egyébként a görög abc 11. betűjét próbáltam leírni. Nem sikerült elég jól, úgy látom. Kedvedért: lambda.
:kalapos: :-* :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 29., vasárnap 17:46

Nika91127 írta:

A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)
inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 17:24

csababarca írta:
zoli0415 írta:
Nem írtad, hogy munkadíj csak gondoltad...terőt írtál, így félreérthető volt, de így már nagyjából jó az összeg, ha csak munkadíj, bár felénk ez is több. Pest megye középső része.
Azt hittem arról beszélünk, bocsi.

Ez nettó amúgy amit írtam.

Anyagról nem nagyon van mit írni, én 330ért vettem a terrán zenit alapcserepet, most 580-ért látok, szellőzőcserép 1050ért vettem, most 1590, kúpcserép 2400 volt, most 3500.
És akkor még attól is függ milyen fóliát raksz alá, hófogó ha kell, kezdőcserép, osztócserép, stb.

De durva áremelkedés volt a tavalyi évben.
A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 29., vasárnap 17:10

zoli0415 írta:
Nem írtad, hogy munkadíj csak gondoltad...terőt írtál, így félreérthető volt, de így már nagyjából jó az összeg, ha csak munkadíj, bár felénk ez is több. Pest megye középső része.
Azt hittem arról beszélünk, bocsi.

Ez nettó amúgy amit írtam.

Anyagról nem nagyon van mit írni, én 330ért vettem a terrán zenit alapcserepet, most 580-ért látok, szellőzőcserép 1050ért vettem, most 1590, kúpcserép 2400 volt, most 3500.
És akkor még attól is függ milyen fóliát raksz alá, hófogó ha kell, kezdőcserép, osztócserép, stb.

De durva áremelkedés volt a tavalyi évben.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rikko
Hozzászólások: 893
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 29., vasárnap 16:55

kiserik írta:
rikko írta:

Leírni kicsit sok lenne, de van bőségesen infóm :)
Az érdekelne, hogy van e létjogosultsága hazánkban, illetve mik a buktatói? Ahogy nézegettem az árazása elég baráti. Pozitívum, hogy rövid idő alatt elkészíthető, egyszerűnek tűnik, mint a faék, így kevesebb a hibázási lehetőség és szinte csak egy jó ács brigád kell hozzá.

Bármilyen apró infónak örülök.
Pü-t küldtem.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. január 29., vasárnap 15:31

csababarca írta:
zoli0415 írta:
Jól értem, akkor egy 100 nm-es tető 1500000 Ft? Azonnal küld el a mester elérhetőségét, és halomra vállalom neki a munkát. Anyumék házán most cserélik a tetőt..110 nm..munkadíj, faanyag, fólia, cserép, csatorna 7000000 Ft.
Munkadíjról beszéltem. Szerkezet építés, fóliázás, cserepezés, stb.
350m2 felületű a tetőnk, ezért írtam hogy ezzel kell kalkulálni általában, nem az alapterülettel. (Az 180nm)

Nyilván plusz anyagdíj.
Nem írtad, hogy munkadíj csak gondoltad...terőt írtál, így félreérthető volt, de így már nagyjából jó az összeg, ha csak munkadíj, bár felénk ez is több. Pest megye középső része.

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 29., vasárnap 15:27

rikko írta:
kiserik írta: Ha már így pörög az építőipar, van valakinek tapasztalata, véleménye az úgynevezett A-frame házakkal kapcsolatban? Konkrétan erre gondolok: https://avrame.com/
Leírni kicsit sok lenne, de van bőségesen infóm :)
Az érdekelne, hogy van e létjogosultsága hazánkban, illetve mik a buktatói? Ahogy nézegettem az árazása elég baráti. Pozitívum, hogy rövid idő alatt elkészíthető, egyszerűnek tűnik, mint a faék, így kevesebb a hibázási lehetőség és szinte csak egy jó ács brigád kell hozzá.

Bármilyen apró infónak örülök.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég