OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
mexes
Hozzászólások: 793
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mexes » 2023. január 30., hétfő 17:21

Realista24 írta: Sokaknal itt van a baj szerintem amugy, hogy csak akkor nem szidjuk a jatekost, ha nyerunk, vagy csak akkor lehet negativ kritikat megfogalmazni, ha veszitunk.
+1 Egyről beszélünk. Értékelni mindig kell, a jót meg a rosszat is. De mivel nem az Eredet végéről van szó, jó lenne legalább kapargatni az objektivitást.

Ami személyszerint az én szememet szúrja és inkább x-elek, az az amikor a valóságtól teljesen elrugaszkodott módon, mintha nem lenne holnap (se tegnap...) utolsó senkiként kezeljük az aktuális bűnbakot. Nyilván ez nem újdonság, mindig is ilyen volt a madrista nép, csak időről időre sokkol hogy évek és tények után is folytatódik... és semmi belátás, semmi változás nem látszik némelyeknél, miközben hipokrata módon követeli az adott játékostól, edzőtől hogy márpedig ő változzon meg.

És ilyen példa Vini, elvárom hogy változzon mert "buta, nem koncentrál, nem hallgat senkire". Te meg harmadjára bannolsz már ki innen a háromszor harmadik felszólítás után, de én vagyok vérig sértődve mert mért kéne nekem változnom, ti vagytok a helikopterek.

Ilyen példa ekézni a PremierLeague bevásárlást, #footballsaved iróniázni, Ceferinezni, majd a másik topikban jobbhátvédet követelni mikor bruttó 19 milliót keres Carvajal és Lucas, akit előbb el kéne paterolni (minden érzelemtől mentesen), mert mondjuk nálunk nem monopoly pénzzel játszanak a dirik. Az hogy leírunk olyan mondatokat h "Nem igaz hogy perezék nem látják amit mi..." fuckme, LOL :) ehhez brutál téves önkép kell, hogy kicsússzon egyáltalán ennek a feltételezésnek a szikrája a fejemből.

Emberünk: "Ez nem az FM" -- másik topikban ugyanaz az emberünk: "fszé' nem bontják fel Bale 2 éves szerződését". Jah tényleg, mostmár FM, hiszen jobb klikk, terminate contract, minus50 millions? - CONFIRM. GG bb. Adidas? Az mi, hogy jön ide?

Szóval így offban, nekem csak rohadtul nincs olyan baráti társaságom akik érdemben is követik a Realt (nem NSOn), esetleg még önálló gondolataik is lennének adott eseményekről... így marhára vágynék ide járni, érvelni\vitázni\megyőzve lenni - de legtöbbször azt látom sajnos, hogy nyilvános gangbang a vége egy egy véleménynyilvánításnak, vagy a válaszból süt hogy kimaradt a reality check ingyenes, mindenki számára elérhető, könnyen használható verziója is (pl. google), de a benne lévő VÉLEMÉNY megdönthetetlen kőbevésett TÉNYként van beállítva.

Nyilván ez az én ingerküszöböm, ha úgy van bezárom a fórumot, vagy visszamegyek pár oldalt hátha lemaradtam a minimálisan igényes tartalomról (van sok ilyen, csak keresni kell).

Halfkey
Hozzászólások: 4407
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 19:04

csababarca írta:
Nika91127 írta:

A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)
inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
Akkora kecóra mint a Csaba-villa nem biztos hogy gyártanak eleget :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 18:45

Nika91127 írta:
csababarca írta:

inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
Oh, nekem még csak most pakol majd ki a tulaj. Csak előre próbálunk szervezkedni.
Kemeny ez az orvosmaffia, ezekkel az erőszakos lakasfoglalasokkal :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 18:26

csababarca írta:
Nika91127 írta:

A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)
inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
Oh, nekem még csak most pakol majd ki a tulaj. Csak előre próbálunk szervezkedni.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 17:52

ANDS írta:
hehetheoriginal írta: az mi? :kalapos:
Hőszigetelő anyagok hővezetési tényezői. Watt- per- méter- Kelvin. W/mK.

Pl. Az eupor.com - on találsz egy egész áttekinthető U érték ( Watt- per- négyzetméter- Kelvin) kalkulátort.

Egyébként a görög abc 11. betűjét próbáltam leírni. Nem sikerült elég jól, úgy látom. Kedvedért: lambda.
:kalapos: :-* :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 29., vasárnap 17:46

Nika91127 írta:

A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)
inkább ajánlj fehér matt festéket, ami nem fényes vacak hatású, hanem tényleg matt:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 17:24

csababarca írta:
zoli0415 írta:
Nem írtad, hogy munkadíj csak gondoltad...terőt írtál, így félreérthető volt, de így már nagyjából jó az összeg, ha csak munkadíj, bár felénk ez is több. Pest megye középső része.
Azt hittem arról beszélünk, bocsi.

Ez nettó amúgy amit írtam.

Anyagról nem nagyon van mit írni, én 330ért vettem a terrán zenit alapcserepet, most 580-ért látok, szellőzőcserép 1050ért vettem, most 1590, kúpcserép 2400 volt, most 3500.
És akkor még attól is függ milyen fóliát raksz alá, hófogó ha kell, kezdőcserép, osztócserép, stb.

De durva áremelkedés volt a tavalyi évben.
A mostani árakhoz már kevés a pedagógusi munka, kell hozzá a sokórás orvosi :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 29., vasárnap 17:10

zoli0415 írta:
Nem írtad, hogy munkadíj csak gondoltad...terőt írtál, így félreérthető volt, de így már nagyjából jó az összeg, ha csak munkadíj, bár felénk ez is több. Pest megye középső része.
Azt hittem arról beszélünk, bocsi.

Ez nettó amúgy amit írtam.

Anyagról nem nagyon van mit írni, én 330ért vettem a terrán zenit alapcserepet, most 580-ért látok, szellőzőcserép 1050ért vettem, most 1590, kúpcserép 2400 volt, most 3500.
És akkor még attól is függ milyen fóliát raksz alá, hófogó ha kell, kezdőcserép, osztócserép, stb.

De durva áremelkedés volt a tavalyi évben.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 29., vasárnap 16:55

kiserik írta:
rikko írta:

Leírni kicsit sok lenne, de van bőségesen infóm :)
Az érdekelne, hogy van e létjogosultsága hazánkban, illetve mik a buktatói? Ahogy nézegettem az árazása elég baráti. Pozitívum, hogy rövid idő alatt elkészíthető, egyszerűnek tűnik, mint a faék, így kevesebb a hibázási lehetőség és szinte csak egy jó ács brigád kell hozzá.

Bármilyen apró infónak örülök.
Pü-t küldtem.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. január 29., vasárnap 15:31

csababarca írta:
zoli0415 írta:
Jól értem, akkor egy 100 nm-es tető 1500000 Ft? Azonnal küld el a mester elérhetőségét, és halomra vállalom neki a munkát. Anyumék házán most cserélik a tetőt..110 nm..munkadíj, faanyag, fólia, cserép, csatorna 7000000 Ft.
Munkadíjról beszéltem. Szerkezet építés, fóliázás, cserepezés, stb.
350m2 felületű a tetőnk, ezért írtam hogy ezzel kell kalkulálni általában, nem az alapterülettel. (Az 180nm)

Nyilván plusz anyagdíj.
Nem írtad, hogy munkadíj csak gondoltad...terőt írtál, így félreérthető volt, de így már nagyjából jó az összeg, ha csak munkadíj, bár felénk ez is több. Pest megye középső része.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 29., vasárnap 15:27

rikko írta:
kiserik írta: Ha már így pörög az építőipar, van valakinek tapasztalata, véleménye az úgynevezett A-frame házakkal kapcsolatban? Konkrétan erre gondolok: https://avrame.com/
Leírni kicsit sok lenne, de van bőségesen infóm :)
Az érdekelne, hogy van e létjogosultsága hazánkban, illetve mik a buktatói? Ahogy nézegettem az árazása elég baráti. Pozitívum, hogy rövid idő alatt elkészíthető, egyszerűnek tűnik, mint a faék, így kevesebb a hibázási lehetőség és szinte csak egy jó ács brigád kell hozzá.

Bármilyen apró infónak örülök.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 29., vasárnap 14:42

zoli0415 írta:
Jól értem, akkor egy 100 nm-es tető 1500000 Ft? Azonnal küld el a mester elérhetőségét, és halomra vállalom neki a munkát. Anyumék házán most cserélik a tetőt..110 nm..munkadíj, faanyag, fólia, cserép, csatorna 7000000 Ft.
Munkadíjról beszéltem. Szerkezet építés, fóliázás, cserepezés, stb.
350m2 felületű a tetőnk, ezért írtam hogy ezzel kell kalkulálni általában, nem az alapterülettel. (Az 180nm)

Nyilván plusz anyagdíj.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 29., vasárnap 14:05

kiserik írta: Ha már így pörög az építőipar, van valakinek tapasztalata, véleménye az úgynevezett A-frame házakkal kapcsolatban? Konkrétan erre gondolok: https://avrame.com/
Leírni kicsit sok lenne, de van bőségesen infóm :)

Halfkey
Hozzászólások: 4407
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 14:02

Babinho írta: Én is most építkezek, jó asztalosom van, a konyha 1,8M (csak a bútor), IKEA kozelebb lett volna a 2,5-hez.
Na ezt mondom, nekem is hasonlóak voltak az arányok.

Persze nyaralóba fasza meg olcsó az IKEA Knoxhult, de a rendesen beméretezett, fasza szerelvényes dolgok drágák, annál lehet jobb asztalost találni. Persze rizikó meg idő, ahogy írjátok.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 29., vasárnap 13:47

Ha már így pörög az építőipar, van valakinek tapasztalata, véleménye az úgynevezett A-frame házakkal kapcsolatban? Konkrétan erre gondolok: https://avrame.com/

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2023. január 29., vasárnap 13:45

Én is most építkezek, jó asztalosom van, a konyha 1,8M (csak a bútor), IKEA kozelebb lett volna a 2,5-hez.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2023. január 29., vasárnap 13:43

rikko írta: Csak amíg egy laminált padló alatt az előremenő vízhőmérséklet magasabb, addig a hidegburkolt felület alacsonyabb eloremenővel is elvan. A jobb hőátadasi érték miatt. Ez pedig hosszú távon kifizetődő ugyanis az ízületek szempontjából nem mindegy, hogy 40 fok az előremenő vagy 45. Padlófűtés esetén mérlegelni kell a felületi hőmérsékletet is. Nagyon nem mindegy, hogy hőátadas vagy hoatbocsajtasrol beszél az ember.

Amíg a radiátorok nem érintik a bőrfelületet, addig a padlófűtés igen, oké zokni stb... Az, hogy tartja a hőmérsékletet az badarság. 41-43 fokos előremenőnél,ha azt lekapcsolod egy jó téli napon , akkor reggelre nem lesz boldog a tappancsod. Az ízületek meg pláne nem.

Természetesen lehet mindenhová is rakni, egyéni választás, de én mint szakmabeli egyáltalán nem ajánlom.
Viszont szerinem elektromos padlófűtés volt az alapkérdés. Nekem egyébként az van (infrás), laminált padlóval kombinálva, és nagyon elégedett vagyok vele.

Telepíteni is könnyű, meg pár éve kifejezetten olcsó is volt (a jelenlegi árát nem tudom) .Persze megfelelő elektromos hálózat kell hozzá, de gondolom az is része lesz a nagy felujtásnak. A hidegburkolat alatt, a fürdőben nálam már kevésbé hatékony, de ha jól tudom, az infra paneleket akár a falra is lehet rakni.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 13:34

zoli0415 írta:
csababarca írta: Pest megyében teljesen nulláról ácsolt tető plusz fedése 12-15ezer/nm. (nem összetévesztendő a nm az alapterülettel, az ácsok a tetőfelület nm-ét nézik)

Mi is dilemmázunk, hogy csináltassunk, vagy ikea.
A csináltatás ellen egy érv van, itt a környéken az asztalosok 6-8 hónapos vállalással dolgoznak, ha baszogatod őket, hogy mikor lesz már kész? Ha nem akkor egy év is lehet.

Jól értem, akkor egy 100 nm-es tető 1500000 Ft? Azonnal küld el a mester elérhetőségét, és halomra vállalom neki a munkát. Anyumék házán most cserélik a tetőt..110 nm..munkadíj, faanyag, fólia, cserép, csatorna 7000000 Ft.
Sztem az csak a munkadíj.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2639
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2023. január 29., vasárnap 13:32

hehetheoriginal írta: Nezd meg handras konyhajat - az elektromosautos figura - youtubeon, egy pelda a sok kozul, igenyes, szep, okos megoldasokkal teli konyhat lehet csinaltatni nem feltetlen horribilis osszegekert, az egyik legfontosabb pont a lakasban, nem ikeat csinaltatnek, ha van ra ido, penz es energia.
Mondjuk az a Nobilia konyha also hangon kb 3 millioba kerul :lol:

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. január 29., vasárnap 13:29

csababarca írta: Pest megyében teljesen nulláról ácsolt tető plusz fedése 12-15ezer/nm. (nem összetévesztendő a nm az alapterülettel, az ácsok a tetőfelület nm-ét nézik)

Mi is dilemmázunk, hogy csináltassunk, vagy ikea.
A csináltatás ellen egy érv van, itt a környéken az asztalosok 6-8 hónapos vállalással dolgoznak, ha baszogatod őket, hogy mikor lesz már kész? Ha nem akkor egy év is lehet.
Jól értem, akkor egy 100 nm-es tető 1500000 Ft? Azonnal küld el a mester elérhetőségét, és halomra vállalom neki a munkát. Anyumék házán most cserélik a tetőt..110 nm..munkadíj, faanyag, fólia, cserép, csatorna 7000000 Ft.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég