OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11333
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 6., hétfő 13:23

Remy írta:
Anthony írta: Remy járt mostanság Törökországban? :'(
Csak a repjegyeket nezegettem par hete, miert? :mrgreen:
ne

sztem tirolban is jart nemreg... :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. február 6., hétfő 13:21

Anthony írta: Remy járt mostanság Törökországban? :'(
Csak a repjegyeket nezegettem par hete, miert? :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11333
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 6., hétfő 13:17

neztem, az az m2 macbook konfig, amiert lenyulnek a porba, az kb 6-7000 dollarba kerul, szoval hagyjuk is, gagyi az egesz.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. február 6., hétfő 13:12

Remy járt mostanság Törökországban? :'(

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2023. február 6., hétfő 13:09

hehetheoriginal írta:
Santi írta:
Most futottam bele random.
iStyle nyitás előtt 1 óra 20 perccel :|
Aahhhhhahahahahaa sok gyökér, megerettek a pusztulásra :lol:
Biztos mindnek a rendkivul fontos es produktív munkahoz, ertekteremteshez kellene a cucc
Mondjuk ha nem pont 1 honapja vettem volna laptopot akkor lehet en is behuztam volna egyet 330 ert. :mrgreen:

De amugy beteg mennyien voltak, viszont meglepo hogy nem basztak at az embereket. Marmint azt irtak, hogy este 6 ig folyamat ujra feltoltottek a keszleteket, szoval senki nem allt feleslegesen sorba.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11333
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 6., hétfő 12:59

Santi írta:
Remy írta:

Igen. :lol: Egyik ismerős akart venni, de akkora volt a sor, hogy esélytelen. :lol:
Most futottam bele random.
iStyle nyitás előtt 1 óra 20 perccel :|
Aahhhhhahahahahaa sok gyökér, megerettek a pusztulásra :lol:
Biztos mindnek a rendkivul fontos es produktív munkahoz, ertekteremteshez kellene a cucc
thereisonly1ronaldo

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. február 6., hétfő 12:56

Remy írta:
Realista24 írta: Válság van, de azért ha a MacBook 100ezerrel olcsóbb, akkor tömött sorokat alkotva, órákkal nyitás előtt érkezünk a bolthoz. :smile:
Igen. :lol: Egyik ismerős akart venni, de akkora volt a sor, hogy esélytelen. :lol:
Most futottam bele random.
iStyle nyitás előtt 1 óra 20 perccel :|

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11333
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 5., vasárnap 16:49

nem látom a gondot, az a 47ezer forint nyugdij, az már nem egyszer lett azota emelve.
biztos a néni is elveri ertelmetlen dolgokra, aztan csak panaszkodni tud, ha mar elfogyott. :vivo: :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. február 5., vasárnap 16:43

h3x0r írta:
cart írta: Hónap elején én se nagyon szoktam boltba menni. Ilyenkor sokan azt csinálják, hogy fizetés után egyből bevásárolnak egész hónapra előre es a maradékot osztják be egyéb dolgokra
Szomszed neni pont igy csinalja. Jon a nyugdij, kifizeti belole a szamlakat, megveszi a gyogyszert, majd atjon egy nagy listaval, hogy vegyek mar neki par dolgot. Utana heti egyszer szol, hogyha megyek vasarolni, hozzak mar neki egy csirket (vagy valamilyen diszno hust, amelyik epp akcios), turot/sajtot meg gyumolcsot (alma, narancs, banan). A sarki kis boltbol csak kenyeret vesz. Nyugdij elotti heten gyumolcs vagy sajt mar nem kell neki, csak egy csirke.
Szerencse, hogy ott vagy neki! :agree:

Édesapám csinálta mindig azt, hogy bevásárolt fizetés után a Metro áruházban(nem tudom az van-e még Magyarországon :hmmm: )
Ő amúgy fantasztikusan ügyes volt a spórolásban.

Érdekes lenne hallani ha más is csinálja ezt még manapság, hogy hol vásárol, mennyit takarít így meg.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 5., vasárnap 16:11

cart írta: Hónap elején én se nagyon szoktam boltba menni. Ilyenkor sokan azt csinálják, hogy fizetés után egyből bevásárolnak egész hónapra előre es a maradékot osztják be egyéb dolgokra
Szomszed neni pont igy csinalja. Jon a nyugdij, kifizeti belole a szamlakat, megveszi a gyogyszert, majd atjon egy nagy listaval, hogy vegyek mar neki par dolgot. Utana heti egyszer szol, hogyha megyek vasarolni, hozzak mar neki egy csirket (vagy valamilyen diszno hust, amelyik epp akcios), turot/sajtot meg gyumolcsot (alma, narancs, banan). A sarki kis boltbol csak kenyeret vesz. Nyugdij elotti heten gyumolcs vagy sajt mar nem kell neki, csak egy csirke.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 5., vasárnap 12:55

De ezt ne ugy kepzeld el, hogy egy ev leforgasa alatt aki eddig kenyelmesen megelt, nagyjabol azt vett meg, amit akart, annak mostmar nincs penze ugyanarra az eletstilusra.
oszinten ?
azert ha visszagondolok oktober kornyekere, mikor elkezdtek felbukkanni az elso komolyabb gazszamlakrol feltoltott kepek meg a kalkulatorokrol a screenshotok, akkor azt hittem, ebbe bele fognak rokkanni az 500k osszbevetel alatti csaladok.

lehet tenyleg igaz volt a mitosz a haztartasok megtakaritasairol. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 5., vasárnap 12:48

cart írta: Hónap elején én se nagyon szoktam boltba menni. Ilyenkor sokan azt csinálják, hogy fizetés után egyből bevásárolnak egész hónapra előre es a maradékot osztják be egyéb dolgokra
De itt mindig ez van ha nem nyitasra jovok. Nyilvan vannak durvabb idosavok, de amikor pl kedden reggel 9-kor tomottek a sorok, es csak a feluk nyugdijas, elmerengek mi folyik itt.

Biztos mindenki atalanyt fizet a rezsinel. :mrgreen:

De mondom, azert itt budospesten oke hogy panaszkodik meg orbanozik mindenki, de azert a tobbsegnek szerintem a hagyomanyos ertelemben veve nincs megelhetesi problemaja, csak elhittek/elhitettek veluk a kapitalizmus tortenetenek leghosszabb konjukturaja alatt, hogy itt mar soha nem fog lefele menni az a bizonyos gorbe. Az elmaradottabb videken (es itt nem mordorra gondolok) el nem tudom kepzelni, mi lehet/mi lesz.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. február 5., vasárnap 12:46

Fizetéses napok voltak, sokan úgy élnek mintha nem lenne holnap.
Úgy vannak vele hogy félretenni nem tudnak, ergo spórolni minek? És elköltenek mindent.
Nagyon sok ilyen családot ismerek, sajnos.

Boltunkban is, hónap elején akkor forgalmaink vannak mint karácsonykor, ahogy haladunk a hónap vége felé, úgy esik a bevétel.
És ez legtöbb helyen így van.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 5., vasárnap 12:45

'shutterisland írta: nyilvan nem a letminimumon elok rohannak macbookert, de ettol fuggetlenul osszessegeben abszolut nem tunik olyan szarnak a helyzet, amennyire az emberek panaszkodnak.

nem elek otthon igy persze nincs ralatasom annyira, de mikor otthon vagyok, amiket meselnek otthoniak, vagy vegig gorgeti az ember a feszbukot, abszolut nem tunik ugy, hogy barkinek is az also-kozep/kozep osztalybol annyira meg kellett volna huznia a nadragszijat.
De ezt ne ugy kepzeld el, hogy egy ev leforgasa alatt aki eddig kenyelmesen megelt, nagyjabol azt vett meg, amit akart, annak mostmar nincs penze ugyanarra az eletstilusra. Hanem honap vegen egyszeruen kevesebb penz marad felre tenni vagy mondjuk egy fel telefonra elkolteni.

Unokatestverem parja egy hiperben felel a beszerzesekert, vele beszeltem errol meg novemberben. Mondta, hogy mennyisegre nincs nagy kulonbseg, viszont peldaul a sajat markas, olcsobb termekekbol tobb fogyik, mint elozo evekben.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 5., vasárnap 12:44

nyilvan kicsi a minta es ahogy irtam, sose tudni mi tortenik a zart ajtok mogott, de nekem ugy tunik, hogy meg javult is az eletszinvonal mostansag.
lehet csak bekescsaba es kornyekere jellemzo. :mrgreen:

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2023. február 5., vasárnap 12:42

Hónap elején én se nagyon szoktam boltba menni. Ilyenkor sokan azt csinálják, hogy fizetés után egyből bevásárolnak egész hónapra előre es a maradékot osztják be egyéb dolgokra

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5291
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. február 5., vasárnap 12:39

'shutterisland írta: mondjuk azt hozzatennem, hogy nyilvan mindenki az uj telot vagy verdat villantja, nem a csekkeket a fiokban, igy ez felrevezeto, de en attol feltem, hogy telen a brutal rezsik miatt nagyon sokan lenullazodnak.
hala istennek nem ugy tunik. :D
es honnan venned eszre hogy lenullazodnak? azert mert a kornyezetedben nem tapasztalod nem altalanos.

meggyozodesem hogy azert latszodik hogy eppen tobben vannak a boltban mert egesz egyszeruen tudatosabban kezdenek vasarolni az emberek, tobb idot toltenek a boltban az arak miatt is. szerintem.

egyre csak tagul az ollo a tarsadalmi retegek kozott ez teljesen egyertelmu.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 5., vasárnap 12:33

mondjuk azt hozzatennem, hogy nyilvan mindenki az uj telot vagy verdat villantja, nem a csekkeket a fiokban, igy ez felrevezeto, de en attol feltem, hogy telen a brutal rezsik miatt nagyon sokan lenullazodnak.
hala istennek nem ugy tunik. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 5., vasárnap 12:32

'shutterisland írta: nyilvan nem a letminimumon elok rohannak macbookert, de ettol fuggetlenul osszessegeben abszolut nem tunik olyan szarnak a helyzet, amennyire az emberek panaszkodnak.

nem elek otthon igy persze nincs ralatasom annyira, de mikor otthon vagyok, amiket meselnek otthoniak, vagy vegig gorgeti az ember a feszbukot, abszolut nem tunik ugy, hogy barkinek is az also-kozep/kozep osztalybol annyira meg kellett volna huznia a nadragszijat.
Homokba dugja az emberek többsége a fejet, ahogy én látom és tapasztalom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 5., vasárnap 12:30

'shutterisland írta: nyilvan nem a letminimumon elok rohannak macbookert, de ettol fuggetlenul osszessegeben abszolut nem tunik olyan szarnak a helyzet, amennyire az emberek panaszkodnak.

nem elek otthon igy persze nincs ralatasom annyira, de mikor otthon vagyok, amiket meselnek otthoniak, vagy vegig gorgeti az ember a feszbukot, abszolut nem tunik ugy, hogy barkinek is az also-kozep/kozep osztalybol annyira meg kellett volna huznia a nadragszijat.
Hagyjuk, most menekultem ki a lidlbol, konkretan mintha nem lenne holnap annyian vannak, mindenki tele kocsival.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég