Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 8., szerda 20:22

Közben sajna mennem kell, úgyhogy bemásolom ide azt a hsz-t, szóval ajánlok, bocsi. :'( Jövő héten már tied a pálya.

Sokat gondolkodtam, mit is ajánljak nektek, az azonban hamar biztossá vált, hogy az első lemez nem lesz más, mint a Fleetwood Mac - Tango In The Night. :-) 11-12 éves koromban orrba-szájba hallgattam, de még ma is akárhányszor le tudom pörgetni, egyszerűen zseniális album.
Róluk annyit kell tudni, hogy egy angol-amerikai alapvetően rockegyüttesről van szó, de egyáltalán nem keményvonalas rockot, metált, satöbbi nyomnak, tipikusan 70-es, 80-as évekbeli hangzásvilág az övék. Ez a lemez éppen 1987-es, a 14. (!) a sorban, és szerintem a leginkább eltalált produkció tőlük. Ekkor volt talán tökéletes a felállás: Lindsey Buckingham, Stevie Nicks, Christine McVie, John McVie, Mick Fleetwood. B-) Fantasztikusan egyedi hangúak mind, kivétel nélkül mindig a hozzájuk stílusban illő dalokat éneklik, szóval nagyon nagyot üt ez az album, legalábbis nálam all time top5 minimum. Remélem, nektek is tetszeni fog. :D

A második már korántsem volt ennyire egyértelmű, először Borgore csodás lemezét, a The Filthiest Hits...So Far címűt akartam berakni, de aztán rájöttem, hogy mivel dubstepről van szó, valószínűleg kikergetnék vele a világból pár tagot. :D Úgyhogy az elektronikus vonalnál maradtam ugyan, mert nálam ez a fő vonulat, de valamivel szolidabb albumot találtam ki nektek. Ez pedig a Pendulum - Immersion.
Őket szerintem nem kell bemutatni senkinek, ausztrál együttesről van szó, szerintem alapjában határozták meg a modern zene elektronikus vonalának fejlődését azokkal a ragyogóan zseniális albumokkal, mint az In Silico vagy a Hold Your Colour. A legjelentősebb, és számomra legkedvesebb mégis az Immersion, elképesztően jól összerakták ezt az albumot a srácok, remek számok vannak rajta, van, amelyik alig-alig elektronikus, és inkább a vokálra megy rá, más csak electro, dubsteppel keverve, és van egy rockos szám is In Flames közreműködésével. B-) Nálam all time top5 ez is, a The Island Part 1 pedig örök kedvenc.

Na, ennyi lenne, jó hallgatást. :-)
Linket találtok a blogon, akik el vannak maradva,azok pedig igyekezzenek. :D

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 8., szerda 20:16

Basszus... :D Most szedtem össze az ajánlásomat, már meg is írtam a hsz-t... Nem gond, ha beelőzök? Jövő héten jöhetsz. :-)

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gkovi » 2013. május 8., szerda 20:05

Elnézést, külföldön voltam. Meccs után jövök az ajánlással, ha még nem késő. :-)

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. május 8., szerda 7:32

holnap meghallgatom, itthajjakmeg! esetleg ma éjszaka.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 7., kedd 20:01

Elnézést a dupláért.

Sajnos most időhiány miatt mégsem tudok jönni az ajánlással, úgyhogy gkovi még holnap délutánig kap haladékot. :-) Ha nem jelentkezik, bedobom a két albumot, amire gondoltam. B-)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 7., kedd 13:10

Közlemény következik.
Ha ma este 7-8-ig nem jelentkezik gkovi, aki a következő ajánló, akkor én veszem át a helyét, hogy pörögjenek az események. :kacsint:
Természetesen azok, akik el vannak maradva fiore ajánlásával, azok pótolhatják menet közben.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 7., kedd 7:55

Escape The Fate - Dying is your latest fashion

na ez is letudva.
munkahelyen hallgattam meg. pár dalt még a kollégám is végig kellett hallgassanak :mrgreen:
azt kell mondjam, hogy neki jobban tetszett, mint nekem :lol:
annyi volt a probléma, hogy sok volt egyszerre.
de azért volt pár kellemes dallam is.

6/10
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 7., kedd 0:18

Escape The Fate - Dying is your latest fashion

Házi csinálás alatt meghallgattam teljesen ezt is. Félig már letoltam múlt hét elején.

Tetszett. Nem volt rossz. De semmi extra igazából. Voltak kellemes dallamok, jó részek, de nem volt olyan, hogy egy számra felkaptam volna a fejem, hogy na ez király. Nem hagyott maradandó nyomot, csak úgy volt, nem volt rossz, de igazán nagyon kiemelkedően sem rossz, de attól még hallgatható zene, és tetszettek a dalok.
Volt a srác, aki tényleg énekelt, és rohadt jó hangja volt szerintem, geci jól énekelt. Meg jó volt amúgy a hangszerelése az egésznek. Viszont a hörgéstől az agyf :cens: sz kerülgetett, már bocsánat. Nem bírom, sőt utálom. Nem csak itt, mindig is. Nagyjából úgy vagyok vele, mint a rappel, és a pusztán, tisztán csak gépekre hagyatkozó "zenével", nem tudom elismerni, mint zene, mint éneklés. Mert nem az. Legalábbis szerintem. Szerencsére nem vitték túlzásba, és csak kevés szerepet kapott.

7,5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 6., hétfő 16:28

No problem, emberek, megvárunk mindenkit, legalábbis addig, amíg gkovi nem jelentkezik. :-)

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. május 6., hétfő 1:39

az úgy volt, h péntek reggel elmentem dolgozni.. és most értem haza. holnap is megyek, csak kedden tudom meghallgatni a második ajánlást, pedig szeretem őket. bocsi.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 5., vasárnap 23:39

Én is csak holnap este tudok jönni az maradék értékelésemmel :/
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 5., vasárnap 19:54

soadroli írta:Én kérnék egy kis haladékot, a hét végére pótolom az újat is, ha jön. Csak most érettségire készülgetek, ha már egész évben nem tettem :D
Akkor még várunk egy kicsit az új ajánlással, pláne, hogy még a leendő ajánló, gkovi sem értékelte az előzőeket. :D
Amúgy jó, hogy szólsz, nekem sem ártana már készülni valamit holnapra. Csak most még Barça-meccs... :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. május 5., vasárnap 15:12

Én kérnék egy kis haladékot, a hét végére pótolom az újat is, ha jön. Csak most érettségire készülgetek, ha már egész évben nem tettem :D
Kép

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. május 5., vasárnap 13:30

Anti Fitness Club

Kellemes volt, ugye ez nem az én stílusom, de tényleg egy minőségi album volt minden szempontból.
1-2 kicsit keményebb szám is lehetett volna, ha értitek mire gondolok. Nem okozott egyáltalán csalódást, sőt... :-)
7,5/10

Escape The Fate - Dying is your latest fashion

Teljesen korrekt volt ez is, talán egy kicsit egysíkú volt, de jó volt ezt az albumot is végighallgatni.
Itt tényleg nem voltak elvárásaim, de nem volt ezzel semmi baj.
7/10

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 4., szombat 17:51

gkovi, Roli, többiek, hallgassátok csak az albumokat, közeledik a határidő. :-)
Marci77 írta:...
(Amúgy jó az aláírásod, passzol az enyémhez. :mrgreen: )

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. május 4., szombat 14:21

Escape The Fate - Dying is your latest fashion

Jó album volt. egy átlagos kb,de tetszett.Mondjuk Jútubon zavart,hogy 2perc némaság volt mindig...

Legyen 6,5/10 :-)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. május 3., péntek 1:40

GT37 írta: Ferni, többiek, hallgatjátok a muzsikákat? :-)
én már a hét elején meghallgattam mindkettőt, de megszeretném még egyszer hallgatni őket és csak utána írni róluk, erre csak ma délelőtt/után lesz időm.

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. május 2., csütörtök 22:40

sztem csak vasárnap lesz időm meghallgatni az escape the fate albumot, de nem felejtettem el.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 2., csütörtök 19:36

Escape The Fate - Dying is your latest fashion

Az ilyen ajánlásoktól féltem, amikor meg lett hirdetve a zeneklub és most meg is kaptam :D Egyáltalán nem az én műfajom, a rock zenével való kapcsolatom annyi, hogy van egy Linkin Park albumom és szeretek tőlük 3 számot. Volt pár szám ami tetszett egészen addig amíg be nem indult a kemény rock rész a hörgéssel és az ezzel járó dolgokkal. Nekem sajnos ez túl sok. De amúgy az énekesnek jó hangja van, a hörgés nélkül egész jó kis album lenne.

4/10

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 2., csütörtök 16:27

GT37 írta:Na most fogom fülhallgatóval, full hangerőn meghallgatni az Escape The Fate-lemezt, holnap jövök az értékeléssel, de tényleg.
Escape The Fate - Dying Is Your Latest Fashion
Barça-meccs után nagyon jó volt, aztán hideg fejjel meghallgattam még egyszer, akkor már nem tetszett annyira, igaz, ez nem egyáltalán az én műfajom. Azért volt rajta egy-két meglepően jó szám.
Legyen egy 5/10.

Ferni, többiek, hallgatjátok a muzsikákat? :-)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég