Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. november 25., hétfő 20:41

Mostanában mindenkinek olyan jó a humora itt. :lol: :mrgreen:
Eegen ez ebben a topicban ujabban 6vànyozottan igaz :mrgreen: :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. november 25., hétfő 18:41

GT37 írta:Még a United gyenge középpályájához: KATT
Elég már :lol: :mrgreen:
Nem tehetünl róla,hogy a Spurs hatásos viccek/trollkodások alapjául szolgál.

:D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 25., hétfő 18:31

Még a United gyenge középpályájához: KATT
Elég már :lol: :mrgreen:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 25., hétfő 18:07

Közel volt az x vagy a győzelem a spudsnek! :lol: :lol:


:mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 25., hétfő 16:20

Kerlon írta:Talán az a hiba, ami érthető is, hogy nincs most elől vezér emberük, de mivel sok az új arc ez nem meglepő.
Ez lehet majd Eriksen szerintem. :)
Marci77 írta: :lol: :lol: :lol: Aludtál? 6-0 lett :mrgreen: (persze értem amúgy)
:lol: :lol:
Mostanában mindenkinek olyan jó a humora itt. :lol: :mrgreen:

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. november 25., hétfő 16:09

GT37 írta:Nem a 80%-át, az összeset. És nem illik, hanem kell ismerni. :agree:
:mrgreen:

Egyébként szerintem az összes említett játékost ismerheti nagyjából, aki kicsit is mélyebben követi a focit, illetve a PL-t. (Na jó, Chiriches és Townsend neve csak most ősztől vált ismertté, szóval az nem """gáz""", ha valaki még nem hallott róluk, de például Dembélé tavaly a PL egyik legjobb középpályása volt, Walker és Dawson hosszú évek óta tolja a Spursben, Lameláról meg sokat áradoztak, amíg a Romában volt, bár én sokat nem láttam játszani.)
Azért 1-2-nél többet ismer az aki csak kicsit is benne van. SZERINTEM elég keveset néz,és foglalkozik az a focival,aki Dembelét,Sandrot nem ismeri például.
Nem mondom,hogy annyit kéne ismerni,mint nekem,mert én is sok mindenkit ismerek.(PL Chirichest a Chelsea elleni játéka,és mióta rátaláltam Fifa 13-ban :mrgreen: )
GT37 írta:Ettől függetlenül a City-t szerintem is vernétek, ahogy mi is.
:lol: :lol: :lol: Aludtál? 6-0 lett :mrgreen: (persze értem amúgy)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. november 25., hétfő 16:07

Bale-n kívül még Modric se volt akkora sztár, mint nálunk. Mindenki full átlagos arc volt egy erős középcsapatban. Azért nem mondanám full átlagos arcnak egy Brazil válogatott játékost, se egy Soldadot, aki azért termelt rendesen az évek során. Attól, mert most nem megy a csapatnak ők nem felejtenek focizni. Talán az a hiba, ami érthető is, hogy nincs most elől vezér emberük, de mivel sok az új arc ez nem meglepő.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. november 25., hétfő 16:03

Pedig tett ilyent nem is egyszer, az utolsó realos fél évében már csak rezignáltan ücsörgött a padon, nem jegyzetelt, nem hadonászott, nem ordibált...de tudjuk, akkor már "nem volt csapatom"
Mondjuk más a akkor a BL-nek már annyi volt,a bajnokság régen elúszott...nyilván ettől függetlenül nem volt szimpi viselkedés,finoman szölva sem...
De tegnap AvB-n nagyon látszott hogy olyan szinten össze van zavarodva,ahogy egy PL csapat edzőjének nem volna szabad.
Azt meg hogy honnan veszem hogy azt mondták hogy ő a legjobb PL menedzser....nos onnan hogy mindenki itt ezen a fórumon is,azt mondta hogy ha a spurs valami jó eredményt fog elérni,az nagyban VdB-nek lesz köszönhető,aki modern módon,tudományosan közelíti meg a labdarúgást,és Mou mellett ha nem is a legjobb,de a leg felkészültebb edző a ligában.Nos én ezt már akkor is túlzásnak éreztem....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 25., hétfő 16:03

'shutterisland írta:szerintem ezeknek a neveknek a 80%-át legalább futólag (milyen poszton játszik, milyen nemzetiségű, nagyjából a kora, vagy ilyesmik) illik ismerni.
Nem a 80%-át, az összeset. És nem illik, hanem kell ismerni. :agree:
:mrgreen:

Egyébként szerintem az összes említett játékost ismerheti nagyjából, aki kicsit is mélyebben követi a focit, illetve a PL-t. (Na jó, Chiriches és Townsend neve csak most ősztől vált ismertté, szóval az nem """gáz""", ha valaki még nem hallott róluk, de például Dembélé tavaly a PL egyik legjobb középpályása volt, Walker és Dawson hosszú évek óta tolja a Spursben, Lameláról meg sokat áradoztak, amíg a Romában volt, bár én sokat nem láttam játszani.)
Galacticos írta:bayern münchen ellen csúnyán kiszoptak, otthon.
én nem tartok a citytől, jó csapat nem mondom hogy nem, de ha összekerülnénk velük szerintem legyőznénk őket. és a barca is, a bayern is, sőt szerintem a chelsea is a bl-ben veszélyesebb ellenfél lenne.
Mondjuk a Bayern szerintem kiemelkedik a mostani mezőnyből. Egyáltalán nem lennék meglepve, ha címvédés lenne a BL-ben idén.

Ettől függetlenül a City-t szerintem is vernétek, ahogy mi is.

Igaz, ha Silva visszatér, meg Joveticet is megpróbálják valahogy beépíteni, akkor még jobbak lesznek. Kíváncsi vagyok, mire mennek majd a BL-ben.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. november 25., hétfő 15:39

legendary írta: Könnyen lehet, hogy otthon bárkit (értsd: bárkit) megütnének.
bayern münchen ellen csúnyán kiszoptak, otthon.
én nem tartok a citytől, jó csapat nem mondom hogy nem, de ha összekerülnénk velük szerintem legyőznénk őket. és a barca is, a bayern is, sőt szerintem a chelsea is a bl-ben veszélyesebb ellenfél lenne.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: BBeno » 2013. november 25., hétfő 15:29

'shutterisland írta:szerintem ezeknek a neveknek a 80%-át legalább futólag (milyen poszton játszik, milyen nemzetiségű, nagyjából a kora, vagy ilyesmik) illik ismerni.

máskülönben modric, bale vagy lennon sem voltak nagyobb nevek, mikor megvették őket annak idején.
nem az illik szó az idevaló de aki nem ismeri őket az előbb informálódjon róluk minthogy egyből véleményt alkosson.
én szerencsére az FM miatt mocskos sok embert ismerek nem csak hallásból viszont ez az életben semmiben sem ad előnyt :D csak jó hogy szinte bárkiről is beszélnek arról tudom hogy eszik-e vagy isszák.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 25., hétfő 15:11

illik ismerni.
Miért?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8393
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 25., hétfő 15:09

szerintem ezeknek a neveknek a 80%-át legalább futólag (milyen poszton játszik, milyen nemzetiségű, nagyjából a kora, vagy ilyesmik) illik ismerni.

máskülönben modric, bale vagy lennon sem voltak nagyobb nevek, mikor megvették őket annak idején.

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. november 25., hétfő 14:49

hát...
én mondjuk annyi focit már nem nézek, mint régebben, de azért próbálok mindig képben lenni a dolgokkal. De tény, hogy leginkább a spanyol labdarúgásról tudok a legtöbbet, lehet ezért van az, hogy az itt vázolt Spurs kezdőkből alig ismerek 2 -3 játékost.
Nekem ez a keret így Gareth Bale nélkül nagyon halványnak tűnik.
Totálisan átlagos angol középcsapatra emlékeztet. Van egy Soldadó, meg egy Paulinho, (dehát ők sem a világ teteje) azon kívül, így full átlagos arcok..
Régebben volt egy Defoe (tudom, ma is van, de ez már nem az a kiadás) volt egy King, Robbie Keane.. (ezek már öregeknek számítanak, sőt King már visszavonult ha jól tudom) Modric..
Meg tavaly egy Bale..
Így ami most van az szerintem tök szürke eminenciások gyülekezete, akiknek a nevét se ismerem. :lol:
Bár nem figyelem annyira az angol labdarúgást, de ezen figurák javáról még csak nem is hallottam...
Szal, én nem lepődtem meg, hogy egy City, ami világsztárokkal van tele, egy jó napon vert ezeknek egy hatost.
lloris - vertonghen,vlad,dawson,walker - sandro,dembele,eriksen - lamela,towsend,soldado
Most ebből a kapus, meg Verthoghen-t vágom, illetve ugye Soldadot...
Lennon?? Mondjuk? Vagy az is már kiégett pár jó év után?

legendary
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. május 21., kedd 0:08

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: legendary » 2013. november 25., hétfő 14:00

Szerintem van vagy 10 csapat Európában amelyik megfogja ezt a Cityt, még 1:0 után is...
Hazai pályán? Egyáltalán nem biztos.

Amit idén otthon leművel a City, az brutális. Könnyen lehet, hogy otthon bárkit (értsd: bárkit) megütnének. Viszont amilyen erősek otthon, olyan halványak idegenben.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 25., hétfő 13:42

'shutterisland írta:lloris - vertonghen,vlad,dawson,walker - sandro,dembele,eriksen - lamela,towsend,soldado

nálam ez lenne az alap kezdő, bár vagy 10 hasonló erősségűt lehetne összerakni.

vertonghent mindegy hova teszed, tanár, és mivel nem igazán van normális balhátvédjük, ott játszatnám.
a román gyerek alap középen, amilyen jól kezdett londonban.
a középpálya így szerintem összhangban lenne, sandro védekezésben király, eriksen jól osztogat, dembele pedig nagyon sokoldalú.
elöl a lamela gyereket próbálgatni kell, benne van talán a legtöbb a római játéka alapján, townsendről mindig csak jót olvasok, amikor láttam, tényleg nem volt rossz, soldadonak pedig még adnék 2-3 meccset.

de ezer helyen lehetne variálni, paulinhot is be lehet tolni, előrébb sigurdsson és holtby, ha majd felépül, akkor chadli is bevethető, a jó öreg lennonról nem beszélve.
adebayort pedig ahogy nézem, avb visszarakta a keretbe.

talán pont ez a baj, a bőség zavara, nem találta még meg a csapatát a portugál tréner.
viszont ez annyiból jó lehet, hogy bírhatják a kettős-hármas terhelést.
Azért ott van Danny Rose, aki most sérült sajnos. Bár Vertonghen mostanában akkora király többnyire a baloson is, hogy nem szívesen raknám vissza középre.

Chiriches valami eszméletlen, a védelem vezérévé lépett elő pár meccs után, olyan meccseket hoz le, hogy úgy kell az államat felszedegetni a földről, tényleg fantasztikus.

Annyit kéne csinálni szerintem, hogy a Walker-Chiriches-Vertonghen hármas alap, mellettük meg vagy Dawson játszik (középen), vagy Danny Rose (a baloson).

A középpályára tényleg rengeteg lehetőség van, én Capoue-t nyomatnám minél többet, mert amikor éppen nem volt sérült, akkor Sandro-féle Beast üzemmódban tolta.

Lennont én hanyagolnám, tavaly elfért, most vannak jobbak nála. Townsendet játszassuk minél többet, amíg kitart ez a formája, no meg Lamelát, akiben nagyon sok van, ahogy írod.

Adebayor meg menjen vissza az Arsenalba, most, azonnal :lol: :lol: :lol: Nem szeretném a White Hart Lane közelében látni a togóit. Soldado mögé ott van Defoe meg Harry Kane.

Csak ezt a 4-2-3-1-et hagyjuk, mert eddig nem annyira fekszik a csapatnak.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8393
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 25., hétfő 13:28

lloris - vertonghen,vlad,dawson,walker - sandro,dembele,eriksen - lamela,towsend,soldado

nálam ez lenne az alap kezdő, bár vagy 10 hasonló erősségűt lehetne összerakni.

vertonghent mindegy hova teszed, tanár, és mivel nem igazán van normális balhátvédjük, ott játszatnám.
a román gyerek alap középen, amilyen jól kezdett londonban.
a középpálya így szerintem összhangban lenne, sandro védekezésben király, eriksen jól osztogat, dembele pedig nagyon sokoldalú.
elöl a lamela gyereket próbálgatni kell, benne van talán a legtöbb a római játéka alapján, townsendről mindig csak jót olvasok, amikor láttam, tényleg nem volt rossz, soldadonak pedig még adnék 2-3 meccset.

de ezer helyen lehetne variálni, paulinhot is be lehet tolni, előrébb sigurdsson és holtby, ha majd felépül, akkor chadli is bevethető, a jó öreg lennonról nem beszélve.
adebayort pedig ahogy nézem, avb visszarakta a keretbe.

talán pont ez a baj, a bőség zavara, nem találta még meg a csapatát a portugál tréner.
viszont ez annyiból jó lehet, hogy bírhatják a kettős-hármas terhelést.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 25., hétfő 12:49

Kerlon írta:Hát ez olyan hozzáállás, hogy alapvetően a keretünk kevés a Cityéhez képest, szóval minek játszunk ellenük? Egyik se rossz labdarúgó, miért ne lehetne megpróbálni...
Kicsit elrontottam a HSZt. Egy fontosat lehagytam.
A probléma nem ezzel a vereséggel van. Egy Tottenhamnak belefér a vereség a City otthonában, még egy ilyen mértékű is. A baj az olyan meccseikkel van, mint Newcastle, WHU elleni, mikor hazai pályán kaptak ki gyengébb ellenféltől 0 rúgott góllal
Ezek már Boas hibái is, de nem teljesen

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 25., hétfő 12:47

Kerlon írta:Én váltanék a helyében:
Lloris
Walker-Dawson-Verthongen-balhátvéd
--------------Sandro
--------Paulinho-----Dembelé
Lamela------------------------Holtby/Townsend/Siggurdson
---------------Soldado

Aztán Erikssennek nem tudom, hogy kellene helyet csinálni a csapatban. Talán Paulinho helyén egy sorral feljebb, de Lamela meg védekezésben kevés lehet.
Ez is egy megoldás lehet, én akkor gondolkodtam a 4-3-3-on, amikor leigazoltuk Paulinhót és Capoue-t is, mert azt gondoltam, hogy egyszerűen nem lehet olyat csinálni, hogy a Dembélé-Sandro-Paulinho-Capoue négyesből egyszerre csak kettő játsszon. :D

Eriksen elférne akár Paulinho helyén, ha úgy alakul, Lamela meg azért védekezik rendesen szerencsére, ezzel nincs gond.

Még egy olyanról morfondíroztam pár napja, hogy
----------------------Lloris-----------------------
------Dawson----Chiriches----Vertonghen-----
-------------Sandro-------Dembélé--------------
----Walker---------Eriksen---------Townsend--
--------------------------Lamela------------------
--------------Soldado------------------------------

Szóval Lamela afféle visszavont kilencesként, Soldadót támogatva, középről Eriksen osztogatna, a két szélről meg rendszeresen adogatna be Walker és Townsend. Aztán Kyle vissza is zárhatna a védelembe, ha úgy alakul, és Vertonghen kihúzódhat a balosra.

Persze ki tudja, hogy működne ez a valóságban... Meg amúgy sem vagyok egy taktikai zseni. :D De azért annyit megért, hogy leírjam. :D

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. november 25., hétfő 12:33

Én váltanék a helyében:
Lloris
Walker-Dawson-Verthongen-balhátvéd
--------------Sandro
--------Paulinho-----Dembelé
Lamela------------------------Holtby/Townsend/Siggurdson
---------------Soldado

Aztán Erikssennek nem tudom, hogy kellene helyet csinálni a csapatban. Talán Paulinho helyén egy sorral feljebb, de Lamela meg védekezésben kevés lehet.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég