Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 17., szerda 21:37

Noah Gordon Sámánját olvasta valaki rajtam kívül? Szerintem olvassátok el! Nem rég fejeztem be, de mikor bele lendültem, akkor már 3 órákat simán olvastam... Letelepedős, orvoslós, szerelmes, háborús, tenyésztős, indiános, lövöldözős, 1800-as éves, amerikais.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. április 17., szerda 21:21

Akit egy kis magyar foci történet érdekel: "Királyok, Hercegek, Grófok"
Benne van Hegyi Úr munkája is bőven, de ez ne riasszon vissza senkit, a magyar focihoz tényleg ért. :-)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 17., szerda 21:18

Demes írta:
Hagyjál már a Heri Kókler kva vicces :lol:
Bár lehet hogy csak számomra :mrgreen:

Az első részt tizenvalahány évesen olvastam, és akkor rohadt vicces volt. A másodikat pár hónapja, és inkább csak azt éreztem, hogy olvasás közben folyamat csökken az IQ-m. :lol: Lehet csak kiöregedtem a dologból. :(
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 17., szerda 21:16

Demes írta:Az Az illetve az Állattemető között vacillálok,
Az egy hosszabb mű, mint ahogy előttem írták, illetve, ahogy írtam szerintem a legjobb könyv, amit eddig olvastam, magasan. 1400 oldal körül van, de végig izgalmas, cselekményes, olvasmányos. Végig van miért izgulnunk, mindig tartogat izgalmakat. A vége fantasztikus, többet nem írok róla, de csodálatos. A könyv megszerkesztése, a felépítése is bámulatos. Gondolok itt a párhuzamos szálvezetésre, illetve a közjátékokra, amiket én magamban csak úgy hívok, hogy kis novellák a könyvön belül. Lenyűgöző, és zseniális az egész.

Állattemető meg kb a Ragyogással karöltve a második kedvencem. Egészen rövid, csak néhány száz oldal, nem emlékszem pontosan mennyi. Szerintem a könyv erőssége a hangulata, nem szeretnék semmit sem spoilerezni, szóval nem árulom el milyen hangulat. De engem az fogott meg benne leginkább. És itt is nagyon eltalálta szerintem, hogy hogyan kell befejezni. Kicsit talán erősebb idegzetet igényel mint az Az.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. április 17., szerda 21:10

yvettebourne írta: Én a Harry Potternek olvastam egy ilyen paródiáját, de az inkább fárasztó, mint vicces.
Hagyjál már a Heri Kókler kva vicces :lol:
Bár lehet hogy csak számomra :mrgreen:

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 17., szerda 21:06

GT37 írta:
Amúgy erről hallottatok már?
http://awoiaf.westeros.org/index.php/A_Game_of_Groans
A Game of Groans, is a parody Book, published by Thomas Dunne Books, based on the A Song of Ice and Fire fantasy series by George R. R. Martin. In August 2011, Thomas Dunne Books, announced that it has acquired the rights to "A Game of Groans," a jokey take on Martin's best-selling novel.
Írta: George R. R. Washington. :D
Jöhetne magyarul is, kíváncsi vagyok rá.
Én a Harry Potternek olvastam egy ilyen paródiáját, de az inkább fárasztó, mint vicces. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Bár azon, hogy a "kavics" meccsek kommentátorát Crazy Jenőnek hívják, elég hangosan felröhögtem :lol:
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. április 17., szerda 21:05

Köszönöm továbbra is a Stephen King es ajánlásokat, nem gondoltam hogy ennyien olvasták innen. :salute:

Az Az illetve az Állattemető között vacillálok, hogy melyiket olvassam előbb, mindkettő leírása nagyon tetszik, szerintem az fog dönteni hogy melyiket látom meg előbb a könyvesboltban. :-)

De hát még ezeken kívül is ajánlottatok még rengeteget szóval lesz mit olvasni. :roll:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 17., szerda 20:26

El Flaco írta:De messze még a Winds of Winter...főleg, hogy nem is lehet tudni mikor jön. :/ :mrgreen:
Martint pont nemrég kérdezték meg arról, hogy mi a helyzet a WoW-vel:
Martin papa írta:“So I need to write faster. The last two books took a really long time, so I’m hoping this one will go a little faster. But I make no promises. I found out long ago that when you look at the overall task, the cathedral you have to build, it looks so daunting that you just give up and sit down and play a video game.”
Remélem, hogy minél hamarabb készen lesz vele.

Amúgy erről hallottatok már?
http://awoiaf.westeros.org/index.php/A_Game_of_Groans
A Game of Groans, is a parody Book, published by Thomas Dunne Books, based on the A Song of Ice and Fire fantasy series by George R. R. Martin. In August 2011, Thomas Dunne Books, announced that it has acquired the rights to "A Game of Groans," a jokey take on Martin's best-selling novel.
Írta: George R. R. Washington. :D
Jöhetne magyarul is, kíváncsi vagyok rá.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 17., szerda 17:09

Stephen King:

Nekem Az az abszolút kedvencem. Nem csak SK-tól, minden tekintetben. Csodálatos!

Egyébként még kedvenceim a Ragyogás, Holtsáv, Állattemető :sziv: , Cujo :sziv: , Tűzgyújtó, Titkos ablak, titkos kert, és a Langolierek (ez a kettő kisregény van egy kötetben.), Carrie, Sárkány szeme, Talizmán, Hasznos holmik utolsó 100 oldala :lol: (unalmas 600 oldalas bevezető, ami szükséges ugyan, de tényleg unalmas, viszont az utolsó 100-150 oldal zseniális.) Rémület a sivatagban, és két egy délutános, rövid, de annál zseniálisabb könyv: A kolorádói kölyök, és a Menekülő ember.
Novellás kötet az Éjszakai műszak. Egytől egyig zseniális mind. Az összes novella, és nem túlzok. Csontkollekciót csak félig olvastam kb, de a Köd, a Majom, és a Túlélő típus is nagy kedvenc.

Olvastam még ezeken kívül is jó párat, ha valami érdekel írhatsz nekem is. Nagy kedvencem az öreg.

Nem gondoltam volna, hogy bármi is vetekedhet majd vele, de azt hiszem a Virágzabálók felér majd az Az mellé, vagy csak egy kicsivel fog elmaradni mögötte.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: francois » 2013. április 17., szerda 16:41

Faust írta:
francois írta:egyébként sokan azt hiszik, hogy csak a horrorhoz ért az öreg, pedig nincs igazuk.
Elolvastam az Állj mellémet és az Eminenst, nagyszerű mindkettő. :-) Viszont a Remény rabjai annyira nem adja, be sem fejeztem.
hát igen, a remény rabjai filmben sokkal jobban adja. ritka kivétel. sőt, én még azt mondom h a halálsoron is jobb filmben, john coffeyt nagyon jol tolja szegény duncan
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. április 17., szerda 16:37

francois írta:egyébként sokan azt hiszik, hogy csak a horrorhoz ért az öreg, pedig nincs igazuk.
Elolvastam az Állj mellémet és az Eminenst, nagyszerű mindkettő. :-) Viszont a Remény rabjai annyira nem adja, be sem fejeztem.

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: pavel » 2013. április 17., szerda 16:13

SK: Búra alatt...hát kicsit furi, kicsit kapkodós, ideges. De elég olvasmányos, nem rossz.
11/22/63 -> nagyon jó sztorija van, majd ha lesz időm elolvasom, nagyon érdekel...
Szerintem a két legjobb: Holtsáv és a Halálos Árnyék
Utána: Nem jön álom a szememre és a nagyon-nagyon hosszúak (azokat is nagyon imádom!!) :lol: :lol:
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: francois » 2013. április 17., szerda 15:39

Demes írta:Köszönöm az ajánlásokat, felírtam őket, illetve Francioissal is kapcsolatba léptem :karaj: :sziv:
szerk:
és már írt is :-)
egyébként sokan azt hiszik, hogy csak a horrorhoz ért az öreg, pedig nincs igazuk. egyik kedvenc novellám:

http://users.atw.hu/dutri/other/Stephen ... arkany.htm
Kép
Kép
Kép

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. április 17., szerda 14:05

Köszönöm az ajánlásokat, felírtam őket, illetve Francioissal is kapcsolatba léptem :karaj: :sziv:
szerk:
és már írt is :-)

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: francois » 2013. április 17., szerda 14:04

Demes írta:Valaki esetleg olvasott Stephen King-től valamit?
Nemrég fejeztem be a Ragyogást, gondoltam olvasnám a többi könyvét is, csak úgy konkrét tervem nincs szóval ha valaki olvasott már tőle többet mondhatná hogy melyikeket érdemes még. :salute:
hát van egy pár amit tudnék ajánlani :-)

attól függ milyenre vágysz: horrorra, drámára, megdöbbentőre vagy csak röhögni akarsz.

ha olyan tipusu ember vagy aki nehezen veszi rá magát az olvasásra, akkor a novellásköteteit előveheted, főleg a régebbieket, zseniálisak: rémálmok és lidércek, éjszakai műszak, vagy éppen a csontkollekció. sok jó és ötletes sztori egy helyen, lehet rajtuk röhögni is, irdatlan hulye történeteket képes kreálni a pali.

ha klasszikus SK-ra vágysz akkor: állattemető, cujo, borzalmak városa, rémkoppantók, halálos árnyék, tortúra, vagy éppen bilincsben

ha inkább a drámai vonal, akkor meg: dolores, colorado kid, két rose, blaze

vannak vékonyabb könyvei is: colorado kid, blazee, tom gordon segíts, ezek is jók

aztán ha könyvfaló vagy: az, végitélet, vagy éppen ha durva fantasyre vágysz előveheted az összes setét toronyt.

az ujabbakat hanyagold, sztem annyira nem jók, nekem sem a duma key, sem a lisey története nem tetszett, a mobil meg egyenesen pocsék volt (búra alatt és a 11/22/63-t nem olvastam még). ha régebbieket választast, tuti nem lősz mellé.

de ha mondjuk hármat ajánlhatnék: bilincsben, rémálmok és lidércek, állattemető. 3 nagy kedvenc, mindegyiket legyűrtem már legalább 5x :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. április 17., szerda 13:47

Francois a nagy SK fan, kérdezd őt. Én csak a Tűzgyújtót és a Cujót tudom ajánlani, főleg az elsőt.

De ha igényes horrorra vágysz, ajánlom becses figyelmedbe Guillermo del Toro Kór-trilógiáját. Vámpíros világvégés téma, de a tálalás igencsak szokatlan, szerintem baromi jó könyv mindhárom. :-)

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 17., szerda 13:47

El Flaco írta:
De messze még a Winds of Winter...főleg, hogy nem is lehet tudni mikor jön. :/ :mrgreen:
Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a bácsi két év múlvára (van ilyen szó? :Đ ) ígéri. Arra gondolom rá kell dobni plusz egy évet a magyar megjelenésig.


Demes írta:Valaki esetleg olvasott Stephen King-től valamit?
Nemrég fejeztem be a Ragyogást, gondoltam olvasnám a többi könyvét is, csak úgy konkrét tervem nincs szóval ha valaki olvasott már tőle többet mondhatná hogy melyikeket érdemes még. :salute:
Szerintem az Az a legjobb könyve, kicsit hosszú, de zseniális.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. április 17., szerda 13:39

Valaki esetleg olvasott Stephen King-től valamit?
Nemrég fejeztem be a Ragyogást, gondoltam olvasnám a többi könyvét is, csak úgy konkrét tervem nincs szóval ha valaki olvasott már tőle többet mondhatná hogy melyikeket érdemes még. :salute:

Avatar
El Flaco
Tiszteletbeli Szerkesztő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:26
Kedvenc játékosaid: Zidane, Anelka, Benzema, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, FFF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: El Flaco » 2013. április 17., szerda 11:08

yvettebourne írta:Én most olvasom negyedszerre A tűz és jég dalát (ami nem értem, miért nem jég és tűz dala, de mindegy :D). Tudom, beteges. :mrgreen:
Én is most kezdtem újra. :Đ

De messze még a Winds of Winter...főleg, hogy nem is lehet tudni mikor jön. :/ :mrgreen:
"Az egykori tirpák pirult, szégyenkezett, haragudott valaha e csúfolódó szó miatt. A mai tirpák gazda büszkén a mellére üt és mondja: Igen én tirpák vagyok! Ez a csúfnév idővel megtisztelő, dicsérő kifejezéssé változott." (Krúdy Gyula)

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. április 17., szerda 10:58

Ez vagyok Én, Zlatan Ibrahimovic


Nem rossz könyv, mondjuk a sztori igen elcsépelt, mármint, hogy "szegény családból jövök, gazdag fiú leszek". Tetszett mondjuk, ahogy savazza a Barcelonát és tényleg megtudjuk, hogy mi is lehetett ott az igazság. :-)
Mondjuk biztos nem ő kreálta ezeket a sorokat, de ez mégis tetszett benne:

"Ajánlom azoknak a gyerekeknek,
bárhol is éljenek a világon, akik kilógnak a sorból,
akik úgy érzik, hogy mások, mint a többiek,
és akiket tévesen ítélnek meg.

Nincs azzal semmi baj,
ha valaki más, mint a többiek.

És nincs annál fontosabb, mint hogy higgyetek magatokban.

Számomra ez volt a megoldás, bármilyen helyzetbe kerültem."


A végén pár vicces kép is van, egy páron jókat mosolyogtam. :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég