Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 10., péntek 16:18

R.M.C.F írta:Semmi.....xavi kimegy,Iniesta követi,majd messi.....és ennyi volt. A nagy korszaknak vége lesz. Ezek a neoklasszisok,felépített elhintett nagy ászok )gio,boyan,dőlafa,thiágo stb...)sehol sem lesznek ezekhez.
Amíg messi van addig a barca esélyes lesz továbbra is......utána szerintem már nem igazán.
Thiagóból szerintem pont hogy Xavi-szintű király lesz.
Amúgy meg biztos, hogy meg fogjuk szenvedni Messi visszavonulását majd, de utána ott a lehetőség, hogy egy sokkal egységesebb, igazi csapatot építsünk, ami nem függ ennyire egy játékostól.
Az utánpótlás pedig dübörög tovább, attól még, mert most Deulofeun kívül nem igazán van aktuális "új Messi", a B-ben és lejjebb rengeteg majdani nagycsapattag-jelölt van. Grimaldo, Samper, Dongou, Bagnack, Adama Traoré, így elsőre.
A lényeg csak annyi, hogy ne adjuk fel a filozófiánkat, és ne legyen belőlünk is egy City vagy egy PSG nulla saját neveléssel, csak a pénzből.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 10., péntek 11:16

Nem hinni szeretném,ne vagyok hiszékeny......csak látom mi ment ott az elmúlt 30 évben. Ez egy különleges generáció,amit nem lehet reprodukálni....ehhez nem elég szakértelem,ha valaki ezt gondolja,akkor az a hiszékeny...... :-)

De nem tisztem bizonygatni ezt,azt gondol mindenki amit akar,aki azt gondolja hogy minden évtizedben ilyenek nőnek majd fel,annak idejében orvoshoz kell mennie..... :lol: majd lehet 30 év múlva.....talán.....

Azt nem mondtam hogy a barcának vége.....a barca mindig is komoly csapat volt,a 3as után is azok lesznek,csak jelentősen gyengébb kivitelben,mint mondjuk 1980-2012 ig általában. Ott is voltak sikerek.....csak sokkal kevesebb.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2013. május 10., péntek 9:41

xavi kimegy,Iniesta követi,majd messi.....és ennyi volt. A nagy korszaknak vége lesz. Ezek a neoklasszisok,felépített elhintett nagy ászok )gio,boyan,dőlafa,thiágo stb...)sehol sem lesznek ezekhez.
Amíg messi van addig a barca esélyes lesz továbbra is......utána szerintem már nem igazán.
Hát nagyon sokan szeretnék ezt hinni. A Dream Team után is volt élet, Ronaldo után is, Rivaldo, Ronaldinho...
Iniesta, Xavi és Messi után is lesz. Nagy marhaság, hogy ha a mostaniak kikopnak nekünk végünk. Persze nem fogunk 4 év alatt 14 címet begyűjteni, de azt lehet 50 évig senki nem ismétli meg. De mint csapat akkor is számolni kell velünk.
Thiago-ékra sok mindent lehet mondani, de jelenleg minden csak találgatás. Xavi 26 évesen robbant igazán, Iniesta se 22 volt, mikor megváltotta a világot. Egyedül Messi az, akitől már 18 éves korában bepisiltek az ellenfelek.
Senki nem tudja mi lesz azokkal, akik nemrég jöttek fel az ifiktől. Mire a mostani húzóemberek kiöregszenek, már tudni fogjuk.
Lesznek átmenetek mint mindenhol, de az újjáalakulás szinte garantált. Mint mindenhol. Utánpótlás van, pénz van, már csak jó szakemberek kellenek.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. május 10., péntek 8:16

R.M.C.F írta:Neymar? Soha nem lehet motiválni egy vett embert úgy mint a saját nagy generációt.....
kiveve ha az embert Cé Ronaldonak hivjak :salute:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 10., péntek 6:43

Neymar? Soha nem lehet motiválni egy vett embert úgy mint a saját nagy generációt......a 3as, olyan különbség volt, amit nem lehet azon a szinten pótolni.....megközelíteni talán....de szerintem azt nagyon.

Iniesta kezdője is megkopik 1-2 év alatt,mindjárt 30.....ronaldo egyébként nem annyi idős. Messi dinamikája is,de őt szerintem 30 évesen hátrébb húzzák kp-ára irányítani majd.
Vagyis :hmmm: majd messi eldönti hol akar lenni :-)
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8508
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 10., péntek 5:51


nyilván ha a csapat gerince, egy nagy generáció alapemberei kiöregszenek, akkor visszaesik egy csapat, ahogy ez megtörtént már nem egy csapatnál a világtörténelem során, valamilyen szinten törvényszerű.

egyébként ez a hármas nem egyszerre megy ki, hanem xavi után lesz még jópár évig iniesta, iniesta után meg messi.
bőven lesz idő megoldásokat keresni, xavi esetében egyértelműen fabregassal próbálják majd betölteni az űrt (egyébként ez is milyen érdekes, hogy egyes realosok szerint szar alibipasszer, mások szerint kb. pótolhatatlan) iniesta visszavonulása pedig még bőven odébb van, annyi idős, mint céronaldo.

Ezek a neoklasszisok,felépített elhintett nagy ászok )gio,boyan,dőlafa,thiágo stb...)sehol sem lesznek ezekhez.
egyrészt ezt senki sem tudhatja biztosra (csak hirtelen példának annyi idősen ini sem volt jobb, mint most thiago, de xavi sem ilyen korban ért be) másrészt nyilván nem csak az utánpótlásból lehet táplálkozni, neymar például ha tényleg akkora ász, mint aminek tartják, lehet, hogy a barca új messije lesz jópár év múlva.

a fene gondolta volna ronaldinho távozása után, hogy pár éven belül lesz egy még nagyobb játékos a csapatunkban.


R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 10., péntek 4:15

mi lesz így a sajátnevelésekkel.

Semmi.....xavi kimegy,Iniesta követi,majd messi.....és ennyi volt. A nagy korszaknak vége lesz. Ezek a neoklasszisok,felépített elhintett nagy ászok )gio,boyan,dőlafa,thiágo stb...)sehol sem lesznek ezekhez.
Amíg messi van addig a barca esélyes lesz továbbra is......utána szerintem már nem igazán.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8436
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. május 9., csütörtök 22:47

'shutterisland írta:
Remélem lesz vmi beceneve mert ezzel nem szabadna pályára lépnie.
a beceneve deulo egyébként, de "deu"-ként szoktuk (vagyis szoktam) említeni.
egyébként katalánul a deu lo feu szókapcsolat azt jelenti, "isten teremtette" :mrgreen:
dől a fa, oszt meg van oldva :lol:

amúgy meg tényleg elég sok sérülés volt a korábbi évekhez képest, meg is lepődtem ezen...
lehet már Neymarra spórol a Barca és tényleg nincs pénz szörpikére :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8508
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 9., csütörtök 22:32

Remélem lesz vmi beceneve mert ezzel nem szabadna pályára lépnie.
a beceneve deulo egyébként, de "deu"-ként szoktuk (vagyis szoktam) említeni.
egyébként katalánul a deu lo feu szókapcsolat azt jelenti, "isten teremtette" :mrgreen:

egyébként ő még jövőre nem lesz A kerettag, viszont roberto és rafinha igen.

egyébként a "gumibogyó" készletet is újra kéne tölteni, nem csak az igazolásokkal foglalkozni.
volt egy pár sérülés idén. (kép)

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2013. május 9., csütörtök 22:17

Messi-Aguero ez kettő. Mi ugye 3 támadóval játszunk. Pedro-Tello és akár még Sanchez. 5 játékos 3 posztra. Teljesen jó. Se több se kevesebb.
Villa nagyon úgy néz ki megy, Sanchez szerintem marad. 1-et kell igazolni. Aguero-t én speciel még nem olvastam.
Hozzájuk jöhet még kiegészítésként a kimondhatatlan nevű Deulofeu. Remélem lesz vmi beceneve mert ezzel nem szabadna pályára lépnie.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8508
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 9., csütörtök 19:23

mi lesz így a sajátnevelésekkel.
tudtommal 22 fős keretet terveznek jövőre, ebből nagyjából 14-15 saját nevelés/barcelonai kötődésű játékos lesz még így is.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2013. május 9., csütörtök 19:18

Realista24 írta:Hogy téma is legyen.
Arra az esetre, ha Péreznek sikerül elhappolnia Neymart a Barca elől van egy B terv, Agüero személyében.
és akkor pedro pad? tello pad se? mi lesz így a sajátnevelésekkel. biztos megmagyarázzák azt is.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8508
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 9., csütörtök 19:09

igazából nem feltétlen rosszabb opció.
bár neymarban több potenciál látszik, mint az argentinban, illetőleg szélsőként otthonosabbnak tűnik, de azért kun már bizonyított európában (még ha ez az éve nem is sikeredett annyira jól), játszott már a spanyol ligában is, plusz ahogy higuainnal, úgy vele is jól össze tud játszani a válogatottban messi.
az árakról nem tudok mit mondani, neymarban még mindig nem értem, mi 50 milla, ha nem hosszabbít szerződést és télen ingyen igazolható, viszont aguerot sem hiszem, hogy bagóért adná a city.

mondjuk ha RAJTAM múlna, akkor jövőre messi,sanchez,reus,tello,deulo támadó ötössel vágnánk a szezonnak. :-)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 9., csütörtök 17:57

Hogy téma is legyen.
Arra az esetre, ha Péreznek sikerül elhappolnia Neymart a Barca elől van egy B terv, Agüero személyében.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. május 9., csütörtök 17:51

5D-ben fogják adni... :D

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. május 9., csütörtök 16:05

Életrajzi film készül Messiről.
Best footballer of all time címmel megy a moziba. A főszerepet természetesen maga Messi alakítja, aki a zsinórban 6 megnyert aranylabda után élete első Oscarját is megkapja. Meg még előre 4-et. A rendező Uwe Boll lesz, aki a teljesen megérdemelt Oscar díj után Hollywood legmegbecsültebb rendezői közé emelkedik. A tervek szerint trilógia lesz a sztoriból.








:mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 9., csütörtök 14:37

Jajj, de jó, Montoya nem eladó.
http://www.marca.com/2013/05/09/en/foot ... 81757.html
Már azt hittem, hülyék leszünk, és eladjuk...
Kercsó írta:tarantino B-)
és majd ő alakítja Guardiolát :mrgreen:
Messi meg úgyis olyan alacsony, őt alakíthatja Peter Dinklage alias Tyrion Lannister. >:] >:] :D
A lényeg, hogy a fontos meccseken nyertünk. Ja, nem.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3913
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 9., csütörtök 12:42

'shutterisland írta:azé' a rendező lehetne tarantino vagy fincher. :lol:
tarantino B-)
és majd ő alakítja Guardiolát :mrgreen:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8508
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 9., csütörtök 12:26

elvileg ők nyerték el a filmesítés jogát, gyors végignézve a filmjeiket, nem hiszem én sem, hogy ez akkora oscar-díj kategória lesz. :mrgreen:
mondjuk csak a big ass spiderre kattintottam rá. :mrgreen:
azé' a rendező lehetne tarantino vagy fincher. :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. május 9., csütörtök 12:17

TéOeM írta:Életrajzi film készül Messiről...26 évesen filmet készíteni az életéről,hát… Tuti fog nyerni 4-5 Oscar díjat.
Manapság mindenkiről készül életrajzi film... szánalmas. A 15 éves Bieberről is készült pár éve, csak tudnám minek. Azért attól nem kell félni, hogy Oscarig jut el a film, kétlem, hogy akkora projekt lenne :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég