Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 11., szombat 18:24

....érted :lol: :lol: egy juvés csalózik :ozil: :ozil: :ozil: 
:lol: :lol: :lol:

Ez nagyjából olyan,mint mikor az egér panaszkodik a macskának,hogy a kutya ellopta a sajtot... :roll:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 11., szombat 18:09

Nálam a juve drukkerek viszik a pálmát.....többen is vannak,egymástól független emberek,ha a madrid kikap már nyomják is az sms.t......ha esetleg a bíró felénk téved már csalóznak is.......

....érted :lol: :lol: egy juvés csalózik :ozil: :ozil: :ozil:

egyébként igen,amikor még a madrid volt a top,akkor is jött a salakanyag......ideges is voltam rájuk,mit akarnak ezek? Azt sem tudják hogy kell leírni a klub nevét.......már úgy is voltam,hogy kapjunk ki párszor hogy a sok gyökér menjen másnak drukkolni.
Micsoda barom voltam. :Đ
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 11., szombat 17:16

Értem amit mondasz, az is érdekes, hogy fórumokon is szinte mindenki örökös Barca drukker, csak ugye a nickek mögött sokszor 15 éves gyerekek ülnek. :D Hidd el, a tényleg régóta Barca drukkereknek ez nagyobb szívás, mint neked. :D
Szerencsére a haveri körben én minden Barcással és Madridistával jól kijövök. Párszor írtam már, a ManU-s haverokkal van a legnagyobb gond. Mintha másik bolygóról származnának. Pedig ők is bőven 30 körül vagy felette vannak már mind. Velük Barca vagy United meccset nem szeretek nézni. Barca meccsen csak a fikázás megy, ha meg United meccsen esetleg kikapnak, elviselhetetlenek. A prímet az a srác viszi, aki kijött a kocsmába az MKB-Kiel meccsre, kb a felét háttal "nézte" végig, fikázta a Barcát, aztán mint aki jól végezte dolgát, hazament. :D

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 11., szombat 15:51

mahitoo(Henke) írta:Továbbra sem azért nem szeretem Mou-t, amiért szerinted nem szeretem. Többször tényleg nem írom le. :-) Keress tőle nyilatkozatokat a Cheslea vagy az Inter trénereként, amiben nem szerepel a Barcelona, de ugyanilyen földtől elrugaszkodott, arrogáns, nagyképű, ellenfeleket, elődöket nem kímélő monológok.

Videók alatt azt értem, hogy amíg mondjuk Gaspart idejében lehetett mondani sok esetben, hogy csak az újságírók fordították félre, a bíró csalt stb stb stb, addig ma már fél perc alatt megtalálod a neten az igazságot. És aki nem birka, az utánanéz. Madriddal kapcsolatban én innen, vagy a hivatalos oldalról tájékozódom. Régen azért újságból, vagy a telesportból tudtad meg a híreket, és nem tudtál utánanézni pillanatok alatt egymillió helyen.

Oké,rendben,Te nem azért,mondjuk alapvetően senki sem azért :lol: :lol: , de tényleg,oké,elhiszem,nem kell leírni.
Azt megjegyzem mondjuk,ettől függetlenül csak az érdekesség kedvéért,hogy mennyire hazudósak az emberek,hogy egy...azaz 1 db olyan barcással találkoztam az elmúlt években(mondjuk 50 mellett) aki bevallottan a mostani korszaktól lett barcás és nem már tizenakárhány éve... :lol: :lol: :lol: esküszöm a mi városunkban 2 barcással voltam ismeretségben a siker korszak előtt,mára már a fél város barcás,és szinte mind tizenakárhány éve......az egyik kedvencem,egy 20 éves forma arc, aszongya nekem,arra a kérdésemre hogy na,ecsém Te miért és mióta vagy barcás,hogy hááááát ő már amikor pep guardiola játszott meg cristanval.... :lol: :lol: :lol: :lol: hát besírok ezeken,az oké hogy ők ketten pár meccsen még játszottak együtt,de hogy valaki cristanvalra emlékezzen,és őt nevezze meg...... :lol: hát ezen el kellett vakaróznom egy darabig. Szerintem csak ezt a nevet jegyezte meg.....
Na de ne térjünk el a tárgytól,oké elhiszem,csak nekem az jött le,hogy a barcások mind kivétel nélkül úgy rühellik mint egy gyerekgyilkost,ellenben más csapatok drukkereinek nincsen különösen bajuk vele,megosztó,de utálattal nem beszélnek róla.(tudod,én ilyen hülye kiváncsiskodó vagyok). ebből nekem az jön le,hogy a barcások,a chelsea és interes bl kiverés miatt majd a madridi beszólásai miatt rühellik igazán.

Gaspartról nem beszélek,mert egy kutya.....az, mert JM harmad annyi szemétséget nem vert a barcára mint ránk az a kutya........de sokan azt sem tudják ki ő. Holott JM meg minden idők szemete.

Mert Pep utolsó szezonja is kudarc volt a spanyol kupa ellenére. És nem feltétlenül a bajnokság és BL nem megnyerése miatt, hanem a mutatott játék és a csapat elhivatottságának siralmas csökkenése miatt.
Pep jókor szállt ki......nagyon okosan időzített. Ezt egyébként csak : :salute: :agree: :agree: tudom.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 11., szombat 15:43

Így már értem mire gondoltál. :-)

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. május 11., szombat 15:37

Matt! Azért elég sok igen nagy csapat elfogadná az ilyen értékelhetetlen BL szezont. ;)
Ezt úgy kell értelmezni, ahogy én Pep utolsó évét értelmeztem:
Mert Pep utolsó szezonja is kudarc volt a spanyol kupa ellenére. És nem feltétlenül a bajnokság és BL nem megnyerése miatt, hanem a mutatott játék és a csapat elhivatottságának siralmas csökkenése miatt.
A kudarc nem maga az elődöntő, hanem:
- kiesés egy nálunk gyengébb csapat ellen, ráadásul az egyik meccsen még oda sem tettük magunkat.
- MU-n kívül nem ejtettünk ki az elmúlt 3 évben sem a mi kaliberünkkel megegyező csapatot, és az MU elleni visszavágó sztoriját is ismerjük
- a játékunk az egész szezonban, beleértve a BL-t is, értékelhetetlen
- a jelenlegi erőviszonyok mellett a BL elődöntő nem siker, hanem kötelező eredmény. 4-5 csapat van rajtunk kívül ezen a szinten, a többieket simán ütnünk kell, éppen ezért nem tekinthető sikernek
- a nálunk gyengébb csapatok ellen sem tudtunk dominálni, míg az előző években azért a kisebbekkel felmostuk párszor a padlót
- mindezen tények még súlyosabbak figyelembe véve azt, hogy a bajnokságot novemberben elbuktuk és a BL lettt a prioritás

Ennek fényében ez kudarc. Ugyanígy igaz ez a Barcára is, csak annyi különbséggel, hogy ti nyertetek Pep alatt 2 BL-t, és ezért kevésbé dühítő számotokra a BL eldöntőben való kiesés.

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 11., szombat 15:29

Továbbra sem azért nem szeretem Mou-t, amiért szerinted nem szeretem. Többször tényleg nem írom le. :-) Keress tőle nyilatkozatokat a Cheslea vagy az Inter trénereként, amiben nem szerepel a Barcelona, de ugyanilyen földtől elrugaszkodott, arrogáns, nagyképű, ellenfeleket, elődöket nem kímélő monológok.

Videók alatt azt értem, hogy amíg mondjuk Gaspart idejében lehetett mondani sok esetben, hogy csak az újságírók fordították félre, a bíró csalt stb stb stb, addig ma már fél perc alatt megtalálod a neten az igazságot. És aki nem birka, az utánanéz. Madriddal kapcsolatban én innen, vagy a hivatalos oldalról tájékozódom. Régen azért újságból, vagy a telesportból tudtad meg a híreket, és nem tudtál utánanézni pillanatok alatt egymillió helyen.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 11., szombat 15:04

Értem R.M.C.F kiértékelésében a pozitív dolgokat, főleg a csapat visszahozatalát az európai elitbe. De akkor sem méltó a Realhoz. Nekünk is volt gusztustalan elnökünk, edzőnk, de az még más világ volt. Ezzel véletlenül sem védem őket, csak (leginkább az internet miatt) ma már az ilyen dolgok amiket csinál, sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak, mindenki megtudja 10 perc múlva, ha nem hiszed el, akkor megnézheted videón, stb. Míg egy kisebb klubnál (vagy újgazdagnál) belefér az, hogy bármit a győzelemért, addig egy Real Madridnál, Barcelonánál, ManU-nél, Bayern Münchennél nem.
nyilván nem lesz egyetértés velem,de JM megítélése negatív irányban elég nagy túlzás volt,valahogy képletesen úgy tudom leírni,mint a gonoszt,aki meg akarja a csoda barcát mindenáron fogni....megverni....elvenni a játékszereteket.....amiért haraptok.....az ellenetek előadott beszédei is nagy részben igazak voltak(szerintem) jól látta meg,mi történik,de a madrid (nem tudom megítélni ez jó vagy rossz nekünk) nem negatívkodik, csendben tűri az ellene felhozott iszonyat mennyiségű negativitást és hazugságot is....ez ÁLLíTÓLAG a szentírás a klubon belül(semmit sem cáfolni!!! csak a csalás és a dopping vádakat)......magyarul békésen tűrni,azt amit én nem szivesen,hogy minden paréj állandóan leszóljon minket,minden ratyinak elmondjon, rissz rossz csapatnak, pénzcsapatnak,játékostemetőnek,hitelmadridnak stb...sorolhatnám a divatszlengeket reggelik,amik annyira voltak ránk igazak mint sok másra is....MERT EZ VOLT. JM ez ellen fellépett,hogy ez jó volt-e? Eleinte nekem tetszett,én is ilyen vértigris vagyok ha a szenvedélyemet,az általam legnagyobb szerelmet valaki támadja főként igaztalanul.......de JM túl lőtt a célon, sok volt,elindult egy harc közte és a média között,egy adok kapok,ami a médiának anyagilag bomba üzlet volt! Nyilatkozta is a marcás vezér,hogy JM távozása a számunkra katasztrófa,mert a vele való viaskodásban 3X!! annyi volt a példányszám mint messi vagy CR esetén..... :ozil: :ozil:

A videokról csak annyit,hogy ránk nézve tömegével készültek negativ videok.....rátok nézve,elég kevés,és nem is nagyon terjesztették....mivel anyám is barcás volt,meg a macskája is.....és a húsvéti nyula is.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 11., szombat 14:41

Matt! Azért elég sok igen nagy csapat elfogadná az ilyen értékelhetetlen BL szezont. ;) :-) Rátok is golndolok természetesen. Ti is már 3szor egymás után vagytok ott az elődöntőben. Persze ott elbukni is dühítő, de én a kiütés ellenére jobban örülök az elődöntőnek, mintha már a Milan ellen kiestünk volna. Csak hát a Real meg a Barca drukkerek triplázás nélkül nem érzik jól magukat. :D Az elmúlt évek miatt főleg a mi kis fiatal div... szurkolóink nem. :D De hol van most a ManU? Hol vannak az olaszok? Nem beszélve korábbi BL győztes csapatokról, Liverpool, Ajax, stb.

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 11., szombat 14:25

Amúgy én még mindig remélem, hogy elmegy. Ha rosszindulatú lennék, az elmúlt hetek történései és nyilatkozatai után azt akarnám, hogy maradjon csak Madridban. Értem R.M.C.F kiértékelésében a pozitív dolgokat, főleg a csapat visszahozatalát az európai elitbe. De akkor sem méltó a Realhoz. Nekünk is volt gusztustalan elnökünk, edzőnk, de az még más világ volt. Ezzel véletlenül sem védem őket, csak (leginkább az internet miatt) ma már az ilyen dolgok amiket csinál, sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak, mindenki megtudja 10 perc múlva, ha nem hiszed el, akkor megnézheted videón, stb. Míg egy kisebb klubnál (vagy újgazdagnál) belefér az, hogy bármit a győzelemért, addig egy Real Madridnál, Barcelonánál, ManU-nél, Bayern Münchennél nem.

A szakmai oldalról: mindenki várta, mint a messiást. Ő volt a special one, el unícó, világ legjobb edzője, stratégája, mindene. Még jobban elhitte ezt mindenki, mikor megelőzte a Barcelonát a bajnokságban. Akkor még csak pár embert zavart, hogy a Bayern ellen tulajdonképpen a taktikája miatt esett ki a Madrid. Aztán idénre ez többeknek is feltűnt. Persze ott volt az elszabott nyári felkészülés, meg az öltözői háborúk. De ahogy én látom: egy taktikát tud igazán jól játszatni a csapataival, és az is csak akkor működik, ha sikerül a meccsek előtt vért itatni velük. Ez 2-3 évnél tovább eddig egyszer sem ment. Olyan szinten pörgeti szét a csapatait, hogy teljesen ki is zsigereli őket. Elfáradnak, belefásulnak, aztán jönnek az összeveszések. Itt a játékosokkal, máshol a vezetőséggel. Bár, ha így folytatja, itt sem puszipajtásként fog elválni Pereztől sem.

Még egy dolog: őszinteség. Ha azt a rengeteg elképesztő nyilatkozatát (már a Chelsea-től kezdve) komolyan gondolta, akkor lehet, hogy őszinte, de akkor meg nem normális. Nálatok is voltak érdekes nyilatkozatok, de a kedvencem a mai helyzetet látva, hogy a "Real Madrid mindennél nagyobb". Aki ezt őszintén így gondolja, az nem próbál maga mögött egy összeomlott, tönkretett, felégetett birodalmat hagyni.

R.M.C.F! Leírtad már sokszor, hogy miért utálják a Barca drukkerek Mout, én meg leírtam már párszor, hogy nálam nem így van. Csak hogy ne kezdjük el. :) Kedves Madridisták, a csapatotokról nem írtam egy rossz szót sem, ami nekem unszimpatikus a jelenlegi Realban, az szinte mind Mou hozománya. És aki még védi, az emlékezzen a ti oldalatokon lehozott nyilatkozatára (tehát remélhetőleg ez nem hazugság és megvezetés). A cél az ÉN harmadik, és a Madrid tizedik BL címe.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. május 11., szombat 14:04

Szóval jó dolog Mou-t feltüntetni, mint a Barca ellenszer feltalálóját, de hát ki ha ő nem. Pénz volt mögötte, csapat is és elégszer tudott próbálkozni.
Na pont ez az. Sok esélye volt próbálkozni, és nem elsőre jött a siker. Ráadásul ez valóban ellenszer volt? Nem csak arról van szó, hogy szépen lassan leépült Titoval a Barca? Az egyetlen igazi győzelme Mourinhonak az a tavaly májusi meccs volt. A többi siker már nem Pep Barcája ellen volt.
Pep meg Münchenből röhög az egészen. Ő idejében lelépett, José 1 évvel tovább húzta a kelleténél.
Ezzel viszont nem értek egyet. Sok párhuzam van a Barca és a Real szezonjai között csak egy év csúszásban. Pep 4 évig volt a Bacra edzője a Real pedig 4 éve lett ismét rendbe téve. Ebből 1 évig Pelle volt az edző, a másik 3 szezonban Mourinho. Mourinho első évében a Barca dominált felettünk, de a kupát megcsíptük. Akkor volt talán a Barca a legösszeszedettebb, a legkevésbé verhető. Gyengeség jelei nem mutatkoztak. A Barcának ez a 3. éve volt együtt. Egy évvel később eljött a Barca hanyatlása. Még mindig erősek voltak, nyertek is ellenünk sokszor, de mindig nüanszokon múlott a végeredmény. Mindez egy elcseszett előszezon miatt... De a szuperkupát nyögvenyelősen is, de behúzták. A bajnokság már nem ment... Ellenben mi akkor értük el a 3. évet, mi voltunk ott, ahol a Barca egy évvel korábban. Domináltuk a La Ligát, domináltuk a BL-t egészen az elődöntőig. Ott is mi voltunk a jobbak, de a 11-esek megtréfáltak minket. Jött a 4. év. Mi szinte lemásoltuk a Barcát. A szuperkupát valahogy behúztuk, a bajnokságban viszont emberesen szenvedtünk. De közben a Barcát elvertük jó párszor, de ennek ellenére nem jut más a szezonvégén, max. egy spanyol kupa. A csapat kicsit motiválatlan volt, fásult, fáradt, tele belső ellentéttel. Ez utóbbit leszámítva kísérteties Barca szezon. Még az elődöntőben a kiesés egy esélytelenebb csapat ellen is hajaz arra.
A különbség annyi, hogy a Real nem nyert 1 BL-t sem, míg a Barca közben 2-t. Ha azt vesszük, hogy a Barca Rijkaard alatt is rendszeresen elődöntőzött, akkor Pep a BL győzelemmel átlépte a Barca árnyékát. Mou is átlépte a real árnyékát a nyolcaddöntőn való átlépéssel...
Mou is az új Real 4. (saját maga 3.) évében lépett le, mint Pep egy gyengén sikeredett szezon után, amit tények elhallgatásával lehet szépíteni, de legbelül mindenki tudja, hogy kudarc. Mert Pep utolsó szezonja is kudarc volt a spanyol kupa ellenére. És nem feltétlenül a bajnokság és BL nem megnyerése miatt, hanem a mutatott játék és a csapat elhivatottságának siralmas csökkenése miatt.

Ha minden igaz most a Barca idei szezonja jön, domináns bajnokság, értékelhetetlen BL, s közben a szezon végére látszani fog, hogy Ancelotti alkalmatlan...

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 11., szombat 13:49

Azért nem tudom, hogy Mou hogy érezhette magát mikor látta a Bayern féle mészárlást. Leszögezem, szerintem ez a München idén bárkin átgázolt volna. De míg a portugál tényleg évekig építgette a Madridot a Barca ellen, végre egymás ellen kezdett is felénk kerekedni, akkor jön egy csapat, aki elsőre átgázol rajtunk. Nem durvulva, nem bekkelve, nem kontrázva. A foci minden elemében felülmúlva a katalánokat. Káröröm kontra döbbenet. Szerintem kemény estéje lehetett. :mrgreen:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 11., szombat 13:23

Ritka amikor egyetértek veled,de ezekkel egyetértek..... :-)
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8519
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 11., szombat 9:37

én is így látom, mint a kolléga.

mourinho valóban képes volt egy, a barca gyengeségeit maximálisan kihasználó, és ellene sikeres csapatot építeni, ezt az érdemet nem szabad elvenni tőle.
viszont az azért zárójelben igaz, hogy a chelsea,inter és real korszakkal együtt szerintem nagyjából 25-30 meccset biztos játszott 5-6 év alatt a barcával, az rengeteg.
így azért annyira nem csodálkozom, hogy sikerült ellenünk nagyjából tökéletesen felépíteni a játékot.

abban is egyetértek, hogy a madridnak az egyik nagy veszte ez a mourinho-féle barcát lenyomom téma.
ez ugyan sikeres volt (mármint az utóbbi egymás elleni meccseket tekintve) de szerintem is ennek a levét itta a csapat a szezon többi 50 meccsén.

az a "baj" ezzel az egésszel, hogy közvetlenül a barcelonán keresztül a spanyol szuperkupa, és talán a spanyol kupa nyerhető meg.
a bajnokságban lehet 6 pont is a 2 meccsen, ha a többi 36 meccsen többet buktok a "kicsik" ellen, míg ugye a bl-ben van legalább 3-4-5 csapat, akik egy jó napot kifogva, vagy akár szerencsével is, de esélyesek lehetnek.

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2013. május 11., szombat 9:09

Sajnos a realon és most a bm -en kivül senki sem próbálta meg,komolyan odatenni magát a barca ellen
A real madrid volt a barca megtörésének úttörője.....pontosabban JM....
A Bayern idén olyan formában van, hogy egy elefántcsordának is nekimenne. Mou érdemeit meg nem akarom elvenni, de a többi edzővel szemben neki volt messze a legtöbb lehetősége próbálkozni és hát neki sem ment elsőre, meg másodikra, meg harmadikra se nagyon. Először kapott egy akkora pofont, hogy ha nem Mourinho-nak hívják, vissza se mehetett volna Madridba. Aztán tavaszra megijedt és elővette csapatának a durva oldalát. Jött a bekkelés és a kemény foci, mert félt, hogy megint beleszalad a késbe. Azok a meccsek harcok voltak, a focihoz semmi köze nem volt.
Szóval jó dolog Mou-t feltüntetni, mint a Barca ellenszer feltalálóját, de hát ki ha ő nem. Pénz volt mögötte, csapat is és elégszer tudott próbálkozni.
Ezek után a többi csapatot savazni, hogy nem mertek semmi mást csinálni, csak bekkelni ellenünk nem igazán okos dolog. A Nagy José is ezt csinálta 1 évig és volt ott jó pár találkozó amin próbálkozhatott.
Aztán persze a nagy Barca hajkurászásba bukott bele. A kerete ellene fordult, a taktikája igazából csak ellenünk működött. Annyira el volt foglalva a Barca és Pep megsemmisítésével, hogy közben a saját csapata meg kicsúszott a kezei közül. Most sértődötten, puffogva, mindenkire sárt dobálva (ránk is) távozik.
Pep meg Münchenből röhög az egészen. :-) Ő idejében lelépett, José 1 évvel tovább húzta a kelleténél.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 11., szombat 5:33

A BM nagyon felpumpálta magát a találkozókra, mert a "nagy Barca" volt az ellenfél. Az ő letaszításuk a trónról nagy motivációs pluszt jelentett
Sajnos a realon és most a bm -en kivül senki sem próbálta meg,komolyan odatenni magát a barca ellen,az elmúlt években,szimplán visszaállni,telibexart gatyával,elhitették velük hogy ők nem evilágiak és hiába mész ki a pályára soha sincsen esélyed.....és ez a hitetlen magatartás már a meccs elejétől 1 vagy 2 nulla hátrány illetve előny valamelyik csapatnak.
A real madrid volt a barca megtörésének úttörője.....pontosabban JM....akinek a kezdeti módszerei nem voltak túl szimpatikusak,de egy madridnál nem lehet éveket csiszolgatni a körmeidet mert úgy kivágnak mint a taknyot ha nincsen azonnal eredmény.
Ha visszanézek az elmúlt 1-2 évre,akkor már nem csak a kemény védekezéssel is megtudta őket fogni......hanem sokszor játékban is,időszakos, erős feltolt letámadásokra azt sem tudták hogy érvényesüljenek......csak meredeztek.

A tiki taka....ami nem a barca sajátja,csak ezt hitették el velünk, nem tűnik le,ez maradni,mert ők erre erősen ráálltak már régen,illetve tovább is fejlesztették,mégpedig remek dolgokat kitalálva,alkalmazva.
Ezt a stilust nem fogják tudni megváltoztatni,mert minden erre épül náluk,még a takarító nő is apró rövid mozdulatokkal mos fel a wc-ben....
Messi nagy király.......de ahogy írtam már korábban is,baj lesz még vele........annyira nagy a hatalma,annyira erős a befolyása,annyira rá épül már minden. Szerintem ezért is épültek le a többi támadók,mert mindenkinek messire kell dolgozni,nem használhatják a maguk stilusát,alakját......
Szerintem.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8519
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 11., szombat 0:12

én pont ezért örülnék egy "idegen" edzőnek egyébként, de úgy, hogy tito lenne a másodedző.

az új edző hozna 1-2 új játékost, valamelyest más felfogást és új impulzusokat, tito ott lenne ismét a már guardiola idejében megszokott "láthatatlan jobbkéz" szerepkörben (ami valahogy egyébként jobban állt neki, mint a vezetőedzői poszt) mely most mondjuk átalakulna egy "híd" szerepkörré (szerintem érthető, hogy mire gondolok) az új mester és a gárda között.
így az utóbbi évek tili-toli focijának alapjai és az új behatások úgymond egyvelegéből szerintem ki lehetne hozni valamit, ami a régi, biztos alapokon nyugszik, de mégis változatosabb, megújultabb, színesebb.

ugyanis ha idejönne egy idegen edző (pl klopp,bielsa,avb,reszeli sóós) a saját stábjával és határozottan meg akarná (egyedül) reformálni az egészet kialakult rendszert, sokkal rizikósabb lenne, mint egy ilyen, az előbbiekben felvázolt felállásban.

igazolás téma...
ott ugye a kapusposzton (mivel valdes ugyebár marad egy évet még) és a középpályán (azzal nincs gond) nem lesz érdemi mozgás, így csak a védelemre és támadósorra kell koncentrálni.
a védelmen belül a szélsővédő négyes rendben van, ott nem nagyon lehet, és nem is kell nyúlkálni szerintem, egy középhátvédre lesz szükség.
elöl középső támadó felesleges, így marad a szélső kérdés, villa vélhetően lép, az ő távozására a legnagyobb az esély, a helyére jön majd valaki.

aki még távozni fog szinte biztosan : abidal,jds,cuenca(ajaxhoz),muniesa pedig visszamegy (vagy is hát jelen esetben marad) a b csapatnál annak ellenére, hogy a nagyoknál kezdte volna az idényt, ha nem szakad a szalag.
bojant is ide írhatnám, kizárt, hogy megtartjuk.

aki jön, az már biztos, hogy rafinha és roberto a b csapatból.

van pár kérdőjel, de nagy meglepetésekre szerintem nem lehet számítani, a kép nagyjából tiszta, csak még itt-ott homályos.

Thiago11
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. május 8., szerda 20:31
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Thiago, Rivaldo
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Thiago11 » 2013. május 10., péntek 20:23

Itt nem elsősorban a taktikáról van szó. A játékosok hozzáállása, fásultsága az égető gond. Mindkét BM elleni meccsen szinte a szemükön látszott egyeseknek, hogy kezdettől fogva a mérkőzés végét várják. Persze a sérülések is nagyon betettek idén. Tello-n és Montoya-n kívül (meg Valdes, de ő meg volt eltiltva) mindenki hosszabb-rövidebb ideig harcképtelen volt. Ha ezt a tiki-takát ugyanolyan intenzitással, ugyanolyan szinten nyomtuk volna, mint két-három éve, kevesen találtak volna fogást rajtunk. Azonkívül -főleg a szezon második felére- teljesen eltűnt az az egészpályás letámadás, amivel eddig szinte megfojtottuk az ellenfeleinket (lásd Milan ellen). Tito kiesése és Roura irányítása sem használt a csapatnak.
Az tény, hogy ez a taktika így ahogy van már nem bele új elemek, amihez ha jól igazolunk lesznek megfelelő emberek. Az utánpótlásra persze nem lehet egészen támaszkodni, de vannak olyan ígéretes emberek, akik simán alkothatják a jövő Barca-jának gerincét. Thiago már most több mint egy reményteli tehetség. Sok meccsen megmutatta már. Még ugyan sok az elszórt labdája, de ez rutinnal megoldható. Nagyon jól lát a pályán és iszonyat technikás, jövőre már játszhat Xavi-val, Cesc-szel egyenlőó arányban. A tesója sem piskóta, de ő még nem bizonyított, lehet, hogy süllyesztő lesz, lehet, hogy nem. Ahogy Deulofeu is. HA beváltja a hozzá fűzött reményeket, három év múlva top-játékos lehet. Sok a ha, de ugyanúgy meg lehet egy új Iniesta, csak bátran, de okosan(!!) kell használni őket, nem elengedni kölcsönbe mert a mi politikánkat ismerve azokra keresztet vethetünk.

Most úgy néz ki a vezetőség is észrevette a hiányosságokat és jó irányba is tapogatózik. Silva/Hummels közül mindkettő jó választás lenne, itt is ott is vannak érvek, végre befejeződhetnének azok a bohóckodások, ami idén (már tavaly is elkezdődött) jellemezte a védelmünket. Bármelyik is jön örülni fogok. Neymar is nagyon kell, Villa a sérülése óta egy 0 sajnos. Ő menni fog a nyáron, helyette érkezne egy lendületes, gyors, gólratörő támadó és nem egy centerből csinálnánk szélsőt. Kapuba Ter Stegen lenne a legjobb, hála az égnek hallani olyanokat hogy tényleg felé kacsingatunk. Remélem ezek a Reina-pletykák csak kacsák, mert tökön szúrom magam ha ő jön.

Nálatok kb. ugyanekkora bajok vannak. Ha a Barca-nál Messi-függőség van, nálatok Ronaldo ugyanezt jelenti. Ha ezt nem orvosoljátok ugyanúgy jártok, mint mi. Őt is le tudják venni a pályáról, ez már bebizonyosodott és kell valaki aki ilyenkor át tudja venni a stafétát. Én Benzema-ban annyira nem látom ezt a képességet, azt hogy adott esetben vezére tudna lenni egy csapatnak. Nagyon jó támadó, de iszonyat hullámzó a teljesítménye és mentálisan nem elég erős. Legalábbis én ezt látom rajta.
Arra azért kíváncsi leszek, hogy az új edző hogyan képzeli majd el ezt a kp-t. Marad-e ez a kontrafoci vagy megpróbál nagyobb hangsúlyt fektetni a technikás játékra. Itt az edzőkérdés lesz a kulcs. Röpködhetnek itt az igazolási pletykák össze-vissza úgyis az dönt a jövő szezonról, hogy ki érkezik jövőre, ha megy Mou.
Sokan véditek, de sztem ő megbukott Madridban. Neki nem egy ilyen csapatra van szüksége sem taktikailag sem filozófiailag. Nem hiszem, hogy Perez 2 kupát, egy bajnokságot és egy szuperkupát várt volna tőle. Ha mondjuk Pellegrinit nem zavarja el és ugyanannyi türelmet és ilyen teljhatalmat kap, biztos vagyok benne, hogy ő is hozta volna ezeket az eredményeket. Talán még a játékon sem fintorogtatok volna. Ez persze egy nagy HA, de közel sem elképzelhetetlen. Lehet, hogy Mou megtörte a Barca hegemóniát, de pont emiatt kerültetek bajba sok esetben. Persze valamit valamiért. Nem tudom hogy emlékeznek majd vissza rá Madridban, az idő sokmindent megszépít, de sokszor azért eléggé aláásta a klubot.

A lényeg, hogy mindkét csapatnál nagy változásokra lesz szükség, a kérdés melyik oldja meg jobban, és lesz ütőképesebb.

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Jester » 2013. május 10., péntek 19:11

Nem tudom, mindenki kiismerte már a taktikájukat, gyakorlatilag ott tartanak, hogy az egyéni villanások döntik el a meccseiket.
Ha jobban megnézed, a hűde nagy taktika az az, hogy basszuk előre Messinek.
A tikitaka lényege márpedig nem ez.

Manapság viszont kihúzták a tikitaka méregfogát.
Igen, Messit letámadja 3 ember egyszerre és már meg is van oldva a dolog.
Nem azt mondom, hogy el kell vetni, de tovább kell fejleszteni, vagy legalábbis újragondolni.
Messiről le kell venni a terhet. A labdabirtokláson alapuló játék maradhat, csupán kellene már vinni bele egy kis intenzitást.

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. május 10., péntek 18:01

Jester írta: Szerintem a tikitakával semmi baj. A Bayern elleni kudarc inkább emberi okokra vezethető vissza: szar védelem és kóros Messifüggés. Ezeket a gondokat nem lehet megoldani pár ifivel. Igenis a zsebükbe kell nyúlniuk ha fenn akarnak maradni.
Szerintem a Barca korábban már megtalálta az egyensúlyt: a csapat gerince saját nevelés, a sarokpontokra meg igazolnak pár ígéretes tagot.

A tiki-taka nem volt mindig ilyen impotens fos. A 2008/9-es szezonban az eredményjelzőn is meglátszott a labdabirtoklás. Asszem akkor meg is döntötték az egy szezon alatt szerzett gólok számát, (ezt 2011/12-ben döntötte meg a Madrid.) És akkor nem volt minden ponton saját nevelés. Akkor megvolt az egyensúly.
Nem tudom, mindenki kiismerte már a taktikájukat, gyakorlatilag ott tartanak, hogy az egyéni villanások döntik el a meccseiket. 3-4 éve még szép volt, amit játszottak, mert az ellenfél nem talált fogást rajtuk. Zavartalanul működött a gépezet. Manapság viszont kihúzták a tikitaka méregfogát. Meddő fölénynek tűnik számomra.
Nem azt mondom, hogy el kell vetni, de tovább kell fejleszteni, vagy legalábbis újragondolni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 148 regisztrált és 0 vendég