Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. január 7., kedd 16:30

mondjuk azért várjuk már meg ameddig egy jobb csapat ellen is ki kell majd állni és focizni. így könnyű dumálni, hogy a celta meg a hozzá hasonló csapatok 11 játékossal védekeznek ellenünk 3 vonalban és indítanak néhány kontrát. közben nálunk ramos meg jó hogy nem középcsatárt tol már lassan.

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. január 7., kedd 16:28

sander írta: Amugy meg ahogy olvasgattam elég sokan azt hiányolják hogy nincs normális védekezése a csapatnak ezeken a meccseken... amikor meg ilyen kis csapatok ellen ott vannak azok a játékosok akik valamilyen szinten tudnak védekezni akkor meg az a baj hogy miért állunk be védekezni és miért nem próbálunk meg támadni. Most akkor mit csináljon ? Támadjon vagy védekezzen ? Támadjon egy olyan csapattal ami szerintem képes támadni vagy védekezzen egy olyan csapattal (legfőképp olyan játékosokkal) akik alkalmatlanok rá ? :hmmm:
Nem az a gond hogy kevés a védekező játékos, hanem hogy nincs letámadás, ha van akkor is néhány ember kihúzza magát alóla, pedig ez csak úgy működik ha mindenki csinálja. A védelem feljebb lép, mindenkinek megvan a párja, egyedül az egyik belső védő marad szabadon, de ő is megjátszhatatlan ilyenkor többnyire. És mehet a pressing ezerrel, de ez nem megy akkor ha Ronaldo úgy érzi neki nem kell, ha Di Maria hülye még ahhoz is hogy embert fogjon, ha Bale a fejét fogja ahelyett hogy megfordulna és odaállna az embere mellé. Ha Isco a szélén recskázik ahelyett hogy az ellenfél mélységi középpályását zavarná. Benzema-ra úgye ilyenkor két belső védő is jut, de ők ilyen esetben semmit nem tudnak kezdeni, ha felnyomjuk rendesen a védelmet teljesen beszorítjuk őket, és kell hogy két védőnk jusson az ellenfél középcsatárára, ott necces 1-1-ben hagyni valakit. Képileg kb így néz ki:

---------------------Kapus--------------------
Jobbvédő----Védő-------Védő------Balvédő
Ronaldo----------Benzema-------------Bale
--------Középpályás----Középpályás--------
-------------Isco-----------Modric-----------
Szélső-----------Középpályás--------Szélső
Marcelo------------Xabi-----------Carvajal
-------------------Csatár--------------------
--------------Ramos---Pepe----------------
-------------------Lopez---------------------

Ha mindenki szorosan odaáll az emberéhez, összeszarják magukat, ívelgetni fognak, vagy elvesztik földön tökmindegy, a Barca a példa hogyha letámad egy csapat akkor az ilyen Celta Vigo-k nem bírják a nyomást, de a jó letámadás ellen nincs ellenszer. Persze Ramos olyan szinten visszaesett hogy én simán betenném pár meccsre Nacho-t, amúgyis egész jó volt amikor játszott, és talán Sergio is észbekapna.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. január 7., kedd 16:14

Én nem mondom hogy nagy a baj,de azt tudom,hogy ezzel a sulytalan kp-vel egy BL-ben kevesek leszünk.Jövőre is ha ez így marad.

Ugyanígy látom, annyival megspékelve, hogyha a Pepe-Ramos duó hozza ezt a lagymatag, szerencsétlen játékát, akkor a védelem miatt is kapni fogunk gólokat, ami kiélezett szituációkban végzetes lesz.

Nem akarok petiapesszimistáskodni, de én idén nem látom a tizedik felé vezető alagút végét. :ike:
Love football, hate antifa.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. január 7., kedd 16:07

___Samy___ írta:ezt ancelotti is megtette már xabival és illarrával egy párszor
védekezésben jól is működött a dolog, de így egyszerűen nem volt egyensúlyban a középpálya, isco túl messze került tőlük két ilyen statikus emberrel

tehát a két véglet az működőképes, csak az egyensúlyt kellene megtalálni köztük
Azért kellene oda Modric. A horvát véleményem szerint a jelenlegi felállásban túl messze került a kaputól, ritkán ad védelmet megpontó vagy gólpasszt, és lövési kísérlete sincs annyi.Szerintem picit elkótyavetyéljük őt a KP védekező részében, bár ott is nagyon jól teljesít.
Merci Zizou!

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 7., kedd 16:00

___Samy___ írta:
Tehát megint ott tartunk,hoggy kellene egy fasza vkp,aki a kapu előtt sem elveszett ember,aki passzolni is tud,aztán áldozatos munkával lehetne fejlődni.
kellene, de ha nincs meg a megfelelő csapatszintű védekezés, akkor ő is ugyanúgy haszontalan lesz, mint bárki más
Nyilván ez a játékos egyik eleme lenne a megoldásnak,a többi meg az edzőn kell hogy múljon....hogy hogyan tudja komplex egésszé formálni a csapatot.Ez lett volna a mondandóm lényege.De egy ilyen játékos nélkül Ancelotti is csinálhat bármit....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. január 7., kedd 15:55

Nem is volt olyan hülye ötlet annak idején Capellótól hogy Emersont és Diarrát egyszerre játszatta
ezt ancelotti is megtette már xabival és illarrával egy párszor
védekezésben jól is működött a dolog, de így egyszerűen nem volt egyensúlyban a középpálya, isco túl messze került tőlük két ilyen statikus emberrel

tehát a két véglet az működőképes, csak az egyensúlyt kellene megtalálni köztük
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

MorataMartin
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. január 7., kedd 15:49

___Samy___ írta:
Tehát megint ott tartunk,hoggy kellene egy fasza vkp,aki a kapu előtt sem elveszett ember,aki passzolni is tud,aztán áldozatos munkával lehetne fejlődni.
kellene, de ha nincs meg a megfelelő csapatszintű védekezés, akkor ő is ugyanúgy haszontalan lesz, mint bárki más
Nem is volt olyan hülye ötlet annak idején Capellótól hogy Emersont és Diarrát egyszerre játszatta :coffee:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. január 7., kedd 15:49

Igazából mindent elmond a tegnapi mérkőzésről az, hogy nem egyszer Modric szerelt a 16-son belül... :angry: Whoscoreon valaki meg tudja lesni milyen statisztikája volt tegnapi meccsen?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. január 7., kedd 15:45

Tehát megint ott tartunk,hoggy kellene egy fasza vkp,aki a kapu előtt sem elveszett ember,aki passzolni is tud,aztán áldozatos munkával lehetne fejlődni.
kellene, de ha nincs meg a megfelelő csapatszintű védekezés, akkor ő is ugyanúgy haszontalan lesz, mint bárki más
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 7., kedd 15:37

Van abban igazság amit Géci taglal,és persze abban is amit Matt.Ugyanis a megfelelő csapatvédekezést kellene összhangba hozni az eredményes támadójátékkal.Nem könnyű kihívás ez egy edzőnek.Kellene egy kapocs a kp-n,aki koordinálná a védekező illetve támadó feladatokat.Ez nagyjából Modric.De szerencsétlen,mivel nincs mellette egy megfelelő btb aki leveszi róla a terhet,ha beledöglik sem tudja ezt megoldani egyedül...Nyilván Khedira zárja a passzsávokat,meg levédekezi a területet,rendben van....csakhogy neki a hiányosságai miatt,semmivel sem vagyunk vele előrébb....kiveséztük már mik azok,hadd ne ismételgessem...Tehát megint ott tartunk,hoggy kellene egy fasza vkp,aki a kapu előtt sem elveszett ember,aki passzolni is tud,aztán áldozatos munkával lehetne fejlődni.Casemiro nem ez,bebizonyosodni látszik,más meg nincs ilyen a keretben,ha csak az ifju José Rodriguez nem,de ő sem btb hanem olyan visszavont szerepkör mibt pl Xabi.És még azt sem lehet tudni mi van benne.Hisz még 20 sincs...
Én nem mondom hogy nagy a baj,de azt tudom,hogy ezzel a sulytalan kp-vel egy BL-ben kevesek leszünk.Jövőre is ha ez így marad.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. január 7., kedd 15:27

Matt009 írta:
ert tisztán látszanak új elemek. Persze ez nem minden mérkőzésen látszik, de a fontosabb összecsapásokon tisztán kivehetőek amiben változott a csapat. Kapásból a labdabirtoklásunk javult nem is keveset, és ezt már a vak közvetítők, és űber szakértők is észrevették. Több a kis passzos játék, és a kényszerítő plusz a labdás letámadása is agresszívabb (bár ez tegnap inkább a második félidőben volt jobb, az elsőbe kb nulla letámadásunk volt...) + hamarabb megbontjuk az ellenfél védelmét. A baj az, hogy ezt a szintet ritkán állandósítjuk.
Ez mind igaz. Amit én írtam, csak és kizárólag a a csapatszintű védekezésre értettem. Abban nem látni semmit már jó hosszú ideje. Pedig ez a foci kulcsa jelenleg. A támadás más tészta. Ott vannak új elemek. Nem azzal van a gond.
Én nem feltétlen mondanám azt, hogy rossz a csapat szintű védekezés. Inkább azt mondanám, hogy vannak játékosok akik gyengültek valamiért védekezésben, mint pl Ramos vagy Marcelo, de tegnap Alonso is nagyon gyenge volt magához mérten, és ezek az együttes egyéniségi gyengülések vezetnek ide. Szerintem! Elég megnézni azt, hogy milyen hatással voltak a cserék a játékra tegnap. Illarra beállításával is javult a védelem, de megkockáztatom, hogy Ramos is sokkal visszafogottabb magához képest, és nem tudom, hogy ez azért van e mert 4 sárgája van, vagy szimplán azért, mert flegma... :kivagyhe: Eddig az volt, hogy Pepe volt a hármas számú középső védőnk, de szerintem jelenleg ott tartunk, hogy Pepe az első számú...

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. január 7., kedd 15:11

Ez mind igaz. Amit én írtam, csak és kizárólag a a csapatszintű védekezésre értettem. Abban nem látni semmit már jó hosszú ideje. Pedig ez a foci kulcsa jelenleg. A támadás más tészta. Ott vannak új elemek. Nem azzal van a gond.
ezzel csak az a baj, hogy carlonak fél éven belül a második működőképes középpályát kell összetákolnia khedira kiesése miatt
bármennyire szar a német, valószínűleg nem itt tartanánk, már csak az összeszokottság miatt sem
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. január 7., kedd 15:06

ert tisztán látszanak új elemek. Persze ez nem minden mérkőzésen látszik, de a fontosabb összecsapásokon tisztán kivehetőek amiben változott a csapat. Kapásból a labdabirtoklásunk javult nem is keveset, és ezt már a vak közvetítők, és űber szakértők is észrevették. Több a kis passzos játék, és a kényszerítő plusz a labdás letámadása is agresszívabb (bár ez tegnap inkább a második félidőben volt jobb, az elsőbe kb nulla letámadásunk volt...) + hamarabb megbontjuk az ellenfél védelmét. A baj az, hogy ezt a szintet ritkán állandósítjuk.
Ez mind igaz. Amit én írtam, csak és kizárólag a a csapatszintű védekezésre értettem. Abban nem látni semmit már jó hosszú ideje. Pedig ez a foci kulcsa jelenleg. A támadás más tészta. Ott vannak új elemek. Nem azzal van a gond.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. január 7., kedd 15:00

Matt009 írta:Ez a védekezés pedig az edzői szemlélet eredménye (Carlo vagy nem foglalkozik vele, vagy a játékosok gyenge védekezési képességei miatt ezzel operál), ez nem fog megváltozni egy új vkp beépítésével. Ezzel a védekezésszemlélettel önmagunknak állítunk csapdát, ebből származik a rengeteg kapott gólunk, és ezen fog elmenni ez a szezon is, ha nem változik valami, vagy ha nem lesz orbitális mákunk, és minden kulcsmeccsen mi pofozzuk be az első gólt.
Amennyiben nem foglalkoznánk vele, pontosabban nem foglalkozna vele Carló, akkor nem mondaná el az olyan meccsek után, mint ez a mai is, hogy nem volt minden ok és, hogy nem volt meg az egyensúly a védekezésben és támadásban. Szerintem most az van, hogy próbálunk abból főzni ami van, mert még, ha nehéz is belátni Khedira a passzsávokat jól zárta és ezzel hibázásra késztette az ellenfelet. Szerintem amúgy a második félidőben stabilabb volt a kp Illarra behozatalával, de nem tudom, hogy csak nekem tűnik e biztosabbnak mostanság a fiatal baszk. Nálam jelenleg az Isco-Modric-Illarra kp élvez prioritást, de a következő meccsen szerintem ezt is fogjuk látni.

A másik probléma amúgy a védelem közepe, és engem ez jobban aggaszt... Ramos mostanság messze nem hozza régi önmagát, és simán fordulnak le róla az ellenfél játékosai. Most ezt lehet csak én gondolom túl, de amikor Nacho-Pepe középső védelemmel állunk fel sokkal masszívabb a védelem. Nacho nagyon kemény, és magabiztosan lép oda, úgy mint ahogyan Ramos szokott. A baj az, hogy mostanság ez ritka tőle, és nem tudom, hogy ez annak köszönhető e, hogy nem akar kipontozódni, mert ha jól tudom 4 sárgája van. :hmmm:
Matt009 írta:Sokan azzal nyugtattatok engem, hogy idővel összeáll a csapat, meglesznek az együttmozgások stb... Nos a probléma az, hogy az együttmozgásra való törekvések sincsenek meg. A csapat amennyire tudott, összeszokott. Ennél jobb kohéziót edzői elképzeléssel, és unásig való gyakoroltatással lehetne elérni. De edzői elképzelés az nincs. Nem volt szeptemberben, nem volt novemberben, és most sincs. Hogy ez Carlo hiányosságai, vagy a keret lyukassága és az együtt védekezésre való alkalmatlansága (Bale, CR, Isco ugye nem igen melózik, így meg alapból meg van lőve Carlo) miatt van így, az nem tudom. De a helyzet aggasztó.
Ezzel viszont nem értek egyet, mert tisztán látszanak új elemek. Persze ez nem minden mérkőzésen látszik, de a fontosabb összecsapásokon tisztán kivehetőek amiben változott a csapat. Kapásból a labdabirtoklásunk javult nem is keveset, és ezt már a vak közvetítők, és űber szakértők is észrevették. Több a kis passzos játék, és a kényszerítő plusz a labdás letámadása is agresszívabb (bár ez tegnap inkább a második félidőben volt jobb, az elsőbe kb nulla letámadásunk volt...) + hamarabb megbontjuk az ellenfél védelmét. A baj az, hogy ezt a szintet ritkán állandósítjuk. Sok esetben, ha betömörödik az ellenfél hátrébb hozzuk a labdát, hogy kintébb engedjük az ellenfelet ezzel nagyobb teret csinálunk a támadásoknak (egyébként ezt csinálja a barca), és ez régen sem volt így. A MU ellen is tök tanácstalanul passzolgattuk a labdát, és ha nem lett volna egy tökös Modricunk aki képes ellőni a labdát több mint 16-ról akkor 10 emberrel ejtett volna minket ki a MU kb...
Ami viszont egyértelmű visszaesés az az, hogy gyengültünk kontrázásban. DM borzasztóan vezeti a kontrákat és pontatlan labdákat ad, vagy elcselezi magát. Benzema és Isco pedig sok esetben lassú hozzá, de amikor érkeznek a kapu elé nekik is vannak jó megoldásaik. Normális kontránk akkor van, ha CR, Jesé vagy Bale vezeti fel a labdát és ez nagyobb részben akkor végződik góllal vagy akár csak veszélyesen, ha a 3 játékos közül az egyik minimum követi a támadást, de elég csak pár példát megnézni... ( CR-Jesé a barca ellen, de Bale nem 1x készített már le CR-nek)

Balii
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014. január 2., csütörtök 15:29
Kedvenc játékosaid: CR7,R9,Roberto Carlos,Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Balii » 2014. január 7., kedd 14:56

morientes írta:


Ami a meccset illeti...az első félidőben azok a szaros ívelgetések az agyamra mentek,Modric akart volna valamiféle játékot kialakítani,de a társak nem vették a lapot.Egyedül Carvajal volt aktív,bejátszotta a jobbszélt,csak Di Maria rendre hülye megoldást választott,amin amúgy én már nem csodálkozom.Az Isco-Jesé csere ült,a spanyol felfrissítette a játékot,és a szokás szerinti első gólig tartó görcsölés után,szépen uralta a Real a játékot.
Bale megint egy gólpassz,amìg ezt rendre hozza,én befogom.Nyilván ha belelendűl,lesz sokkal jobb,csak ne sérüljön.
Benzema,nos a gólja ellenére,nekem az tetszett még benne,hogy visszahúzódott sokszor a kp-ig,és onnan próbált szervezni.Nyilván nem látványos ez,de igen hasznos,értem én hogy egy csatár lőjön sok gólt,blabla...de most ez van.Kicsit olyan Rooney-s volt nekem,ahogy megfordult a pálya egész területén szinte...
A belső védőink lassan észhez térhetnének már,a hosszú inditást másra kéne hagyni,inkább védekezni kellene,mert az mégis csak borzasztó hogy a mezőny legkisebb játékosa el tudja fejelni a labdát Pepe meg Ramos közt...az eredménnyel amúgy meg vagyok elégedve.
Jók:Modric,Carvajal,Jesé
Gyengék:Di Maria,Isco.
Ezzel teljesen egyetértek. Ez a felívelgetem a középpályáról és majd lesz valami (elsősorban Ramos részéről) az nevetséges és kiábrándító. Nagyon remélem hogy ez nem Carlo utasítására van mert akkor nagyot csalódnék benne.
Nekünk mindig is a szél játék illetve a középen kicsiben szépen megoldom volt a játékunk amit ezzel a kerettel tökéletesen meglehet oldani,de ez az ívelgetés katasztrófa...Egyrészt elmegy vele egy csomó idő másrészt használhatatlan.
A másik ami nem tetszett hogy nagyon sok beadás hal el és megy rossz ívben,nem tudom hogy ez hazai pályán miért van így de remélem ezt majd javítják a srácok mert CR kb 2 emeletet ugrik és ezen a szinten nem hiszem hogy gondot jelentene egy normális beívelés.
Jesé és Bale beállása nagyon jól jött látszódott hogy az utolsó 10 percben már teljesen kifulladtak a védők és 2 ilyen gyors és dinamikus játékost levédekezni fáradtan kb lehetetlen.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: sander » 2014. január 7., kedd 14:54

Matt009 írta:Sokan azzal nyugtattatok engem, hogy idővel összeáll a csapat, meglesznek az együttmozgások stb... Nos a probléma az, hogy az együttmozgásra való törekvések sincsenek meg. A csapat amennyire tudott, összeszokott. Ennél jobb kohéziót edzői elképzeléssel, és unásig való gyakoroltatással lehetne elérni. De edzői elképzelés az nincs. Nem volt szeptemberben, nem volt novemberben, és most sincs. Hogy ez Carlo hiányosságai, vagy a keret lyukassága és az együtt védekezésre való alkalmatlansága (Bale, CR, Isco ugye nem igen melózik, így meg alapból meg van lőve Carlo) miatt van így, az nem tudom. De a helyzet aggasztó.
Szerinted nincs edzői elképzelés ? :hmmm: Szerinted Carlo kivásárolta volna saját magát a saját pénzén és nem lett volna semmilyen elképzelése arról hogy mit érdemes itt játszani ?
Amugy meg ahogy olvasgattam elég sokan azt hiányolják hogy nincs normális védekezése a csapatnak ezeken a meccseken... amikor meg ilyen kis csapatok ellen ott vannak azok a játékosok akik valamilyen szinten tudnak védekezni akkor meg az a baj hogy miért állunk be védekezni és miért nem próbálunk meg támadni. Most akkor mit csináljon ? Támadjon vagy védekezzen ? Támadjon egy olyan csapattal ami szerintem képes támadni vagy védekezzen egy olyan csapattal (legfőképp olyan játékosokkal) akik alkalmatlanok rá ? :hmmm:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 7., kedd 14:23

arra figyeltetek hogy mikor Ronci 2. gólját elvették les miatt, és persze nem volt az , a visszajátszás után kussban maradt? nem mond ilyenkor semmit, sose helyesbítenek. de én már megszoktam. csak szerencsére egyből rá jött Bale és Ronci újra gólt vert.
Les volt az,nem kell túlragozni.Amúgy sem oszt vagy szoroz.De ettől függetlenül a bíró egy szerencsétlen barom volt,bekötött szemmel jobban fújtam volna pedig nem is vagyok játékvezető...

Ami a meccset illeti...az első félidőben azok a szaros ívelgetések az agyamra mentek,Modric akart volna valamiféle játékot kialakítani,de a társak nem vették a lapot.Egyedül Carvajal volt aktív,bejátszotta a jobbszélt,csak Di Maria rendre hülye megoldást választott,amin amúgy én már nem csodálkozom.Az Isco-Jesé csere ült,a spanyol felfrissítette a játékot,és a szokás szerinti első gólig tartó görcsölés után,szépen uralta a Real a játékot.
Bale megint egy gólpassz,amìg ezt rendre hozza,én befogom.Nyilván ha belelendűl,lesz sokkal jobb,csak ne sérüljön.
Benzema,nos a gólja ellenére,nekem az tetszett még benne,hogy visszahúzódott sokszor a kp-ig,és onnan próbált szervezni.Nyilván nem látványos ez,de igen hasznos,értem én hogy egy csatár lőjön sok gólt,blabla...de most ez van.Kicsit olyan Rooney-s volt nekem,ahogy megfordult a pálya egész területén szinte...
A belső védőink lassan észhez térhetnének már,a hosszú inditást másra kéne hagyni,inkább védekezni kellene,mert az mégis csak borzasztó hogy a mezőny legkisebb játékosa el tudja fejelni a labdát Pepe meg Ramos közt...az eredménnyel amúgy meg vagyok elégedve.
Jók:Modric,Carvajal,Jesé
Gyengék:Di Maria,Isco.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
soroslop
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 20:31
Kedvenc csapatod: Darnózseli SE

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: soroslop » 2014. január 7., kedd 14:07

Alapvetően egyetértek Matt hozzászólásával, csak néhány dolgot fűznék hozzá.
A kp szervezetlensége nem idei jelenség, hanem az elmúlt 5-6-sok év állandó hiányossága, ami talán a legfőbb oka is annak, hogy egy időre kikerültünk európa élmezőnyéből, és még mindig nem értük el a bl döntőt 12 év óta. Mourinho alatt semmivel nem jobb volt a helyet, ő egyszerűen visszahúzta a csapatot a kapu elé, hogy legalább terület nem legyen, ami viszont nemcsak nem volt szép látvány, de valójában nem is vezetett igazi eredményhez (igazából nem is hoztunk komoly BL párharcot, a gyenge MU-hoz is kurva nagy szerencse kellett). Azt meg hogy hosszú negyedóráig csak kb. a három támadónk lépte át a félpályát, és ők próbáltak megverni 8 védőt, inkább szeretném elfelejteni.

A legidegesítőbb ebből a szempontból idén a hazai Juve meccs volt, ahol az olaszok, főleg az első félidőben 2-3 kicsit gyorsabb és pontosabb passz révén nevetségesen könnyedén jutottak el a tizenhatos közelébe, ahonnan már bármelyik csapat könnyen gólt tud szerezni (így is kaptuk tőlük), főleg a szerencsétlen védősorunkkal. Sokszor olyan, mintha a régi idők fociját tolnánk, ha nincs nálunk a labda, hagyjuk hogy az ellenfél nyugodtan támadjon, aztán meg majd megint mi jövünk. Ez kurva dühítő és nevetséges, borítékolható, hogy nem nyerünk semmit, (max kurva nagy mákkal), ha ez nem fog megváltozni.

Erre persze a legtöbb ember válasza a fél keret lecserélése és 100 milla elköltése, de persze az semmit nem segítene, mert ez csakis az edző felkészítésén és a játékosok fegyelmezettségén múlik. Biztos vagyok benne, hogy működhetne egy Isco-Alonso/Illarra-Modric kp, ha mindegyikük úgy helyezkedne 90 percig ahogy kell. A kp védekezés nem azt jelenti, hogy minden szituációban el kell venni az ellenféltől a labdát, hanem elsősorban azt, hogy meg kell zavarni a labdás játékost, illetve az ellenfél támadásépítését már minél messzebb a kaputól. Erre Isco is képes, ha nem teszi akkor az vagy az ő hibája vagy az edzőé.

Bár abszolút nem osztom az itteni fórum véleményét Khediráról, ugyanezen okból mégis azt gondolom, hogy nélküle kell felépíteni a játékot, mert az hogy ő rohangál föl-le valamit ugyan segíthet ezen a helyzetet, de valójában abszolút nem old meg semmit. Amikor egy meccsen szétesik a kp, akkor már vele sem érünk semmit (ahogy ezt az itteni 3 éve mutatja), ellenben azzal nehéz vitatkozni, hogy játéktudásban bántóan kilóg a csapatból, és nagyon nagy mínusz tud lenni a támadásépítésben, főleg a jelenlegi labdatartós focinkban.

Azzal, hogy most már 100%-ban Ancelotti fociját játsszuk, vitatkoznék, nem gondolom, hogy ennyi idő elég átállni egy új játékra, főleg az adott körülmények (Bale, Illara sérülés, stb.), illetve főleg a folyamatos eredménykényszer mellett.
Abban, hogy Ancelotti észleli ezt a dolgot erősen bízok, mást nem tehetek, de nincs is sok értelme. Nem vitákat szeretnék megnyerni, hanem a BL-t a Reallal.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13160
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. január 7., kedd 12:31

Kerlon írta:
wZoLee7 írta:.az mi hogy Marcelo be megy középre és Benzema mögött áll amikor a labda a szélen van?!
Az jobb, ha ráfut a csapattárs nyakára és egymás elől veszik el a területet/passzsávot/lehetőséget? A helyzetfelismerés szóval barátkozz.
az nem helyzet felismerés hogy bemegy Benzema és CR közé, szélen meg senki sincs....több olyan eset is volt amikor ha ott állt volna, ahol kell övé a labda, nem pedig az ellenfélé és nem támadnak egy Ramos-Pepe-Illarra trióra

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. január 7., kedd 12:25

Tudom, hogy itt nem divat nézni a Sport tv-s elemzéseket, de tegnap Hajdu Attila nagyon egyszerű rajzzal bemutatta, hogy mi is a gond a Real játékával és a kp-s védekezéssel, egyúttal azt, hogy mi az én legnagyobb problémám is. A csapat nem mozog együtt, nincs megszervezett letámadás, sem megszervezett kp-s védekezés. Ahelyett, hogy a félpályán környékén vagy magasabban vonalba rendeződnénk, felvennénk az embereket, pánikszerű hátrafelé futás van, és hagyjuk, hogy az ellenfél feljöjjön a térfelünk közepéig, a 16-osunk előteréig. Ez komoly hiba, méghozzá azért, mert ahogy Hajdu is említette innen egy jobb képességű csapat megoldja a feladatot, és veszélyes helyzetet teremt. Nem kell ahhoz Xavinak vagy Messinek lenni, hogy egy kis megkapott területtel onnan nagy passzt osszon valaki. Az itt lesajnált Özil is képes rá, de még sok második kategóriásnak titulált játékos is, az első kategóriásokról nem is beszélve.
Ez a védekezés pedig az edzői szemlélet eredménye (Carlo vagy nem foglalkozik vele, vagy a játékosok gyenge védekezési képességei miatt ezzel operál), ez nem fog megváltozni egy új vkp beépítésével. Ezzel a védekezésszemlélettel önmagunknak állítunk csapdát, ebből származik a rengeteg kapott gólunk, és ezen fog elmenni ez a szezon is, ha nem változik valami, vagy ha nem lesz orbitális mákunk, és minden kulcsmeccsen mi pofozzuk be az első gólt.

A másik gond a kp összetétele. Tisztán látszik, hogy ez a Modric-Alonso-Isco trió halva született ötlet. Modric oké, védekezésben és támadásban is ott van a szeren, vele nincs baj. Alonso már problémásabb. Jól védekezik, jól szervez, de én is azt érzem, hogy ez kevés lesz idén a BL rangadókon mindenképp, de a bajnokság rangadóin is az lehet. Egy baj van, Illara még rosszabb megoldás. De sajnos nem Alonso a leggyengébb láncszem. Hanem Isco. Nem védekezik már szinte semmit, a játékban is el-eltűnik rendszeresen. Nem lenne nagy tragédia, ha azért látnánk tőle 1-2 villanást meccsenként. Év végén a villanások megvoltak, tegnap nem, ilyenkor netto emberhátrány. Jobban járnánk, ha helyette egy box to box kp-s lenne, aki védekezésben egy állat, támadásban meg tud 2 értelmes passzt adni.
A kp-nk előnye pedig az lenne a sok hátrány mellett, hogy jelenleg ez a legkreatívabb kp-s sor, talán a BM übereli ezt, de technikailag mi verjük a bőrnadrágosokat. Az előnyök viszont nem jönnek ki akkor, ha nem tudunk magasan labdát szerezni, ha jól szűkíti az ellenfél a terültet, és ha a 3-asból valaki gyengélkedik. Ha Isco 2-3 évvel idősebb lenne, és rutinosabb lenne, akkor a villanások jöhetnének minden meccsen, de ez még így túl nagy teher neki. Alonsot pedig baromi könnyű kikapcsolni, ezt az elmúlt években láttuk jó párszor.
Összességében tehát van egy kp-nk, amelyik ha védekezésben meg lenne szervezve, akkor a legerősebb kp sor lehetne, de jelenleg a szervezettség hiányában, és az egyéni gyenge teljesítmények miatt csak a hátrányait látjuk. Ez a kp nyilvánvalóan kényszermegoldás, itt a válasz a Khedira jelenségre, hogy miért volt kezdő állandóan. Nem mintha vele szervezettebb lett volna a kp, csak ő legalább védekezett, robotolt, zárta a passzsávokat. Isco nem. És Isco zsenialitása ezt a hiányt nem tudja elmaszkírozni. De ahhoz brutál jól kell játszani valakinek, hogy ezt a hiányosságot elmaszkírozza a teljesítményével.

Sokan azzal nyugtattatok engem, hogy idővel összeáll a csapat, meglesznek az együttmozgások stb... Nos a probléma az, hogy az együttmozgásra való törekvések sincsenek meg. A csapat amennyire tudott, összeszokott. Ennél jobb kohéziót edzői elképzeléssel, és unásig való gyakoroltatással lehetne elérni. De edzői elképzelés az nincs. Nem volt szeptemberben, nem volt novemberben, és most sincs. Hogy ez Carlo hiányosságai, vagy a keret lyukassága és az együtt védekezésre való alkalmatlansága (Bale, CR, Isco ugye nem igen melózik, így meg alapból meg van lőve Carlo) miatt van így, az nem tudom. De a helyzet aggasztó.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 160 regisztrált és 0 vendég