Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 14., kedd 18:41

morientes írta:Mert még fiatal.De lehet belőle vezéregyéniség,ahogy múlnak az évek.Lehiggadna.Puyol sem volt mindig olyan megfontolt eleinte,csak erre sokan nem emlékeznek már...
Persze örülnék ha nem költözne Barcelonaba,mert túl nagy erősítés lenbe.A fejjátéka átlagon felüli,lát a pályán,igazi vezéregyéniség..ráadásul a rúgótechnikája is jó...mondom mint a fiatal Puyol.
Ver Thongent én ettől sokkalta egyszerűbb futballistának látom,ez a Mandala vagy ki meg azt sem tudom kicsoda...
Mondjuk ha eddig nem higgadt le, akkor nem tudom, hogy ezután meg fogja-e tenni. :D Ha hidegvérűbbé, nyugodtabbá válna, erősödne mentálisan, akkor nyilván nagyobb erősítést jelentene. De jelenleg - bár lehet, hogy ezzel csak én vagyok így a Barça-drukkerek közül - ha elképzelem, hogyan is működne a Piqué-Luiz páros... Hát nem mondom, hogy nincs közel egy szívroham. :mrgreen:

Vertonghent pedig én most a világ egyik legjobb (közép)hátvédjének tartom, lehet, hogy némi elfogultsággal ugyan. Baromi jó a tag. Mindent tud, amit a mai futballban egy védőnek tudnia kell. Levy-t ismerve mondjuk ki kellene pengetni érte 35-40 millió eurót... De szerintem ennyit is bőven megér. :salute:

De természetesen megértem és elfogadom a véleményedet, compadre. :)

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. január 14., kedd 16:59

nekünk nagy üzlet lenne Luiz a barcába :D nem véletlenül volt már hogy Mou is letette padra, egyszerűen fejben nincs ott, elkóborol a helyéről, fent ragad a támadásokkal nem is kicsit...lehet h leszoktatnák róla, de ő brazil, ösztönből focizik, és ő így akar focizni így fog

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. január 14., kedd 16:55

hátul az anti-messi mez?
#respect
:lol:
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 14., kedd 16:43

Luiz egy bohóc, nincs egymás utáni 3 meccs, amit konstansan magas szinten hoz le. Az, hogy 10-ből 2 vagy mondjuk 3 olyan meccset hoz le, hogy senki sem megy el mellette az nálam igen kevés. Az meg a másik, hogy egy Piqué-Luiz belső páros együtt miket tudna összehozni. De állj, hisz a barcáról van szó :hmmm: Akkor jó lesz :lol:
Nem illik.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 14., kedd 16:42

Luiz lenne az új Puyol? :lol:Inkább az új Piqué
Ha te mondod... :hmmm:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Wertz » 2014. január 14., kedd 16:34

Luiz lenne az új Puyol? :lol: Inkább az új Piqué

de felőlem legyen. Mi sokkal jobban járnánk vele, mint Verthongennel

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 14., kedd 16:15

luis minden de mar nem fiatal. soha nem novi ki a hulyesegeit o ilyen bohoc...
26 éves..ráadásul szezonról-szezonra azt lehet mondani,hogy "növi ki a hülyeségeit".Van benne min. még egy erős 6 év...nem írnám le.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2014. január 14., kedd 16:06

morientes írta:
Hát nem tudom. Valahogy nekem túl felelőtlennek tűnik, szerintem fejben nem lenne elég erős, akkor pedig itt bukásra lenne ítélve. A másik meg az, hogy Piqué mellé alapesetben valaki olyan kell, aki össze tudja fogni a védelmet, aki igazi vezértípus - én Luizt nem ilyennek látom.:) 
Mert még fiatal.De lehet belőle vezéregyéniség,ahogy múlnak az évek.Lehiggadna.Puyol sem volt mindig olyan megfontolt eleinte,csak erre sokan nem emlékeznek már...
Persze örülnék ha nem költözne Barcelonaba,mert túl nagy erősítés lenbe.A fejjátéka átlagon felüli,lát a pályán,igazi vezéregyéniség..ráadásul a rúgótechnikája is jó...mondom mint a fiatal Puyol.
Ver Thongent én ettől sokkalta egyszerűbb futballistának látom,ez a Mandala vagy ki meg azt sem tudom kicsoda...
luis minden de mar nem fiatal. soha nem novi ki a hulyesegeit o ilyen bohoc...

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 14., kedd 16:01

Hát nem tudom. Valahogy nekem túl felelőtlennek tűnik, szerintem fejben nem lenne elég erős, akkor pedig itt bukásra lenne ítélve. A másik meg az, hogy Piqué mellé alapesetben valaki olyan kell, aki össze tudja fogni a védelmet, aki igazi vezértípus - én Luizt nem ilyennek látom.:) 
Mert még fiatal.De lehet belőle vezéregyéniség,ahogy múlnak az évek.Lehiggadna.Puyol sem volt mindig olyan megfontolt eleinte,csak erre sokan nem emlékeznek már...
Persze örülnék ha nem költözne Barcelonaba,mert túl nagy erősítés lenbe.A fejjátéka átlagon felüli,lát a pályán,igazi vezéregyéniség..ráadásul a rúgótechnikája is jó...mondom mint a fiatal Puyol.
Ver Thongent én ettől sokkalta egyszerűbb futballistának látom,ez a Mandala vagy ki meg azt sem tudom kicsoda...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Marci
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:00
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Marci » 2014. január 14., kedd 15:51

A katalán SPORT szalagcíme: "Ezúttal nem a legjobb nyert"

Nagyon érdekes, hogy ők mennyire védik a "sajátjaikat". Nem nagyon látni ilyet azért. :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 14., kedd 15:03

morientes írta:Miért nem?Pedig sztm ő passzolna bele a csapatba leginkább...egy új Puyol...(itt most nem a hajviseletét meg a mentalitását emelném ki,mert az nem ugyan az,hanem a stílusát.)
Hát nem tudom. Valahogy nekem túl felelőtlennek tűnik, szerintem fejben nem lenne elég erős, akkor pedig itt bukásra lenne ítélve. A másik meg az, hogy Piqué mellé alapesetben valaki olyan kell, aki össze tudja fogni a védelmet, aki igazi vezértípus - én Luizt nem ilyennek látom. :)

Ezek ellenére is erősítést jelentene persze a brazil fürtöske, de én nem gondolom, hogy pont rá lenne szükségünk.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 14., kedd 14:59

Luiznak nem örülnék, 
Miért nem?Pedig sztm ő passzolna bele a csapatba leginkább...egy új Puyol...(itt most nem a hajviseletét meg a mentalitását emelném ki,mert az nem ugyan az,hanem a stílusát.)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 14., kedd 14:52

Realista24 írta:Más:
David Luíz újra képben van, 35 milliós árról beszélnek, ha egyáltalán Mourinho eladja. Vermaelen, Mangala és Martínez szerepel a B verzióban.
35? Annyiért már Vertonghent is majdnem el lehet hozni... :D Luiznak nem örülnék, akkor már inkább Mangala. De a legjobb igazolás szerintem Vertonghen lenne. :agree:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 14., kedd 13:22

Realista24 írta:Szerintem egy pofás átalakítással és férőhely csökkentéssel igen parádés dolgokat lehetne kialakítani a stadionon belül.

Más:
David Luíz újra képben van, 35 milliós árról beszélnek, ha egyáltalán Mourinho eladja. Vermaelen, Mangala és Martínez szerepel a B verzióban.

Hát egyetértek, csak a klubvezetők nem így gondolkoznak. Nem fognak "visszafele fejlődni" ebben, az tuti.
Mert mondjuk 4-5 ezer hellyel csökkentenek az semmire nem jó, 10-20ezer helyet meg nem fognak feláldozni.


Megint kezdődik a középhátvéd saga, nem tudom hogy pont a brazilra van e szükségünk, inkább egy Verthongent választanék.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62624
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 14., kedd 13:18

Szerintem egy pofás átalakítással és férőhely csökkentéssel igen parádés dolgokat lehetne kialakítani a stadionon belül.

Más:
David Luíz újra képben van, 35 milliós árról beszélnek, ha egyáltalán Mourinho eladja. Vermaelen, Mangala és Martínez szerepel a B verzióban.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 14., kedd 13:10

Realista24 írta:Van egy érdekes cikk az As-en a Camp Nou megújítását illetően.
Ugye 105ezres stadiont akarnak, de az átlagnézőszám "csak" 69ezer.
Elolvastam,szerintem az lényegtelen hogy 105 ezresre bővítik, nem az a fontos,hanem hogy korszerűsítsék,mert elmarad a 21. századi követelményektől a létesítmény.
Hajdú B. is nyilatkozta nem egyszer,hogy nem szeretett onnan közvetíteni,mert egy 1*1es lyukba beültették, 7 colos monitorral, semmi zajszűrés,mellette két oldalról ordibáltak más kommentátorok, és így nem tudott megfelelően dolgozni.

Már ezt a 98ezret is nagyon nehéz megtölteni, szezononként kb 4-5ször sikerül szerintem maximum, de most csökkenteni biztos nem fogják a méretét, ez a plusz 6ezer meg nem egy nagy szám.
Viszont az igaz,hogy minden évben csökken az átlagnézőszám,ez a 69ezer is elég jó,főleg egy ekkora stadionban, csak rosszul mutat,hogy még 30ezer helynyi szabadon van.
Angoloknál milyen jó,telt házak, de pl a Stamford Bridge 41 ezres, Old Trafford 75 ezres, Emirates 60ezres, Etihad is 60 ezres.
Szóval ezeket a stadionokat a barca is többször megtöltené, de az átlagnézőszám nem növekedne ettől,"csak" jobban mutatna.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62624
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 14., kedd 13:02

Van egy érdekes cikk az As-en a Camp Nou megújítását illetően.
Ugye 105ezres stadiont akarnak, de az átlagnézőszám "csak" 69ezer.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 14., kedd 12:19

morientes írta:
Na de komolyan, miért nem lehet egy komoly pontrendszerű szavazóívet kiküldeni a sok sarlatánnak, akik ott nem tudnak "annyira" a haverra, a szimpire " szavazni....lehetnének olyan jellegű pontra menő kérdések, amiket nehezebben tud elmosni a haver irányába. Tököm tudja hogy,de biztos lehetne ebbe az irányba menni.
Egyszer írtam hogy kellene egy 100 tagú szavazótestület,ami akár évenként megújulhatna,melybe szakvezetők,exjátékosok,szakember,szakértő újságírók lennének benne hogy képviselve legyen minden szegmens.De szigorúan hozzáértő emberekről beszélek,nem a nepáli szövetségi kapitányról.
Mondjuk az kérdéseket vetne fel nyilván hogy kit és ki jelölje be a szakembereket ebbe a testületbe.
Hogy mi alapján,azt tudjuk.A szakértelem,a szakmai múlt,a hozzáértés alapján.

Szerintem a 100 tagú szavazótestület sem jó semmire, addig működne,addig ismernék el a szurkolók,amíg a saját kedvencüket szavazzák meg.
A pontrendszer működhetne,akár egész évben mehetne,lehetne nyomon követni, gólokért,gólpasszokért pontokat adni, akár fajsúlyossá tenni a rangadókat (bajnokságban első 5 helyezett elleni számok duplázódnak pl.), meccs eldöntő gólért plusz pont, stb...
ezek csak példák, így lehetne mérni, statisztika lenne, de hát ez meg olyan száraz így. Ez is akkor működne,ha előre leszögeznék, hogy ez a pontrendszer, ez alapján lesz meg a sorrend egy év múlva, nem pedig menet közbe,visszamneőleg vezetik fel a statokat.
:hmmm:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 14., kedd 11:46

Na de komolyan, miért nem lehet egy komoly pontrendszerű szavazóívet kiküldeni a sok sarlatánnak, akik ott nem tudnak "annyira" a haverra, a szimpire " szavazni....lehetnének olyan jellegű pontra menő kérdések, amiket nehezebben tud elmosni a haver irányába. Tököm tudja hogy,de biztos lehetne ebbe az irányba menni.
Egyszer írtam hogy kellene egy 100 tagú szavazótestület,ami akár évenként megújulhatna,melybe szakvezetők,exjátékosok,szakember,szakértő újságírók lennének benne hogy képviselve legyen minden szegmens.De szigorúan hozzáértő emberekről beszélek,nem a nepáli szövetségi kapitányról.
Mondjuk az kérdéseket vetne fel nyilván hogy kit és ki jelölje be a szakembereket ebbe a testületbe.
Hogy mi alapján,azt tudjuk.A szakértelem,a szakmai múlt,a hozzáértés alapján.

Amúgy meg b.tok meg úgy sírtok mintha nem Ronaldo nyerte volna az aranylabdat :D Hát nem mindegy hogy hány %-al meg hogy Messi 2. lett??Én megmondom őszintén le***om...Ha valaki nyer,az nyer.Ha méterekkel ha miliméterekkel de akkor is...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. január 14., kedd 11:08

Gyanítom egyébként, hogy a határidő kitolása azért volt, mert akkor Messi volt a győztes, és a FIFA látva CR hatalmas meccsét kitolta a határidőt, hátha megváltozik a sorrend, mert ezt a blamát nem vállalhatták. Ha Messi még ilyen szezon után is nyert "első körben", akkor nyerni fog bármikor, amikor nem lesz sérült. Most duplán szurkolok CR-nek és a Realnak, hogy nyerje meg a BL-t, és legyen gólkirály, mert nagyon kíváncsi lennék, hogy akkor CR megnyerhetné-e a harmadikat, vagy így is, úgy is Messi nyer.
a hivatalos álláspont ezügyben: http://madridom.hu/blog/2014/01/13/elo- ... ferenciak/
15:40 – A szabályok és a szavazás menete ismertetve van. A konferáló elmondja, hogy a meghosszabbított szavazás nem befolyásolta a végeredményt! Csak több szavazat érkezett! (további szabályzat ismertetés, a tavalyi blamák elkerülése miatt)
mert az európai klubcsapatok védelmei és védőjátékosaik minősége miatt már nem kuriózum 50-60 gólt lőni egy évben.
nem a védelmek minősége miatt nem kuriózum, hanem 2 ember miatt, előte hol volt ilyen? ezután se lesz.
suarez nagyon nagy formában van, tudod mennyi gólt lőtt 2013-ban? 29-et. ronaldo 69-et. tudom, volt ott egy 10 meccses eltiltás, ha 1-es átlaggal számolunk se éri el a 40 gólt. ibrahimovic jobb, neki 47 gólja. van. de. soha ezelőtt nem lőtt annyit, és gyanítom nem is fog.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 78 regisztrált és 0 vendég