Karim Benzema

A Real Madrid egykori nagyjai.
Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. január 26., vasárnap 11:48

Realista24 írta:
wZoLee7 írta:csak az baj, hogy Karimot nem tekinthetjük befejező csatárnak...egy CR mellett semmiképp sem...hiszen rendre feltánik a széleken, visszalép labdáért, jól is passzol, ha pedig ő van a kapu előtt belövi a helyzetet
sokszor láthattuk már hogy CR áll a helyén és érkezik a beadásra, így megy ez a jelenlegi Real Madridnál, Benzema nagyon beleillik ebbe a csapatba, szerintem most jó formában van, csak ezt tartania kell a nagy csapatok ellen is
Ha valaki figyel Carlo szavaira, akkor nincs ezzel baj. Karimot nem tekinti befejezőnek, ahhoz képest a statja valóban tetszetős. Viszont a játéka már nem. Kevés a gólpassz, kevés a szép megoldás. Ezért írtam korábban, hogy szarok rá hány gólt lő, amíg olyan focit nyom, amit érdemes nézni.
Most gólok vannak, de a játékát leegyszerűsítették vagy leegyszerűsítette. Azt a Karimot akarom, amikor a gólcsúcsát hozta.
Vigyázz, mert betámadnak, hogy neked semmi se jó :D

De amúgy kb igen.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 26., vasárnap 11:39

wZoLee7 írta:csak az baj, hogy Karimot nem tekinthetjük befejező csatárnak...egy CR mellett semmiképp sem...hiszen rendre feltánik a széleken, visszalép labdáért, jól is passzol, ha pedig ő van a kapu előtt belövi a helyzetet
sokszor láthattuk már hogy CR áll a helyén és érkezik a beadásra, így megy ez a jelenlegi Real Madridnál, Benzema nagyon beleillik ebbe a csapatba, szerintem most jó formában van, csak ezt tartania kell a nagy csapatok ellen is
Ha valaki figyel Carlo szavaira, akkor nincs ezzel baj. Karimot nem tekinti befejezőnek, ahhoz képest a statja valóban tetszetős. Viszont a játéka már nem. Kevés a gólpassz, kevés a szép megoldás. Ezért írtam korábban, hogy szarok rá hány gólt lő, amíg olyan focit nyom, amit érdemes nézni.
Most gólok vannak, de a játékát leegyszerűsítették vagy leegyszerűsítette. Azt a Karimot akarom, amikor a gólcsúcsát hozta.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. január 26., vasárnap 0:59

csak az baj, hogy Karimot nem tekinthetjük befejező csatárnak...egy CR mellett semmiképp sem...hiszen rendre feltánik a széleken, visszalép labdáért, jól is passzol, ha pedig ő van a kapu előtt belövi a helyzetet
sokszor láthattuk már hogy CR áll a helyén és érkezik a beadásra, így megy ez a jelenlegi Real Madridnál, Benzema nagyon beleillik ebbe a csapatba, szerintem most jó formában van, csak ezt tartania kell a nagy csapatok ellen is

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 26., vasárnap 0:21

A gólátlaga tetszetős, csak jó lenne visszatérnie mezőnybe ahhoz a játékhoz, amit korábban tudott.
Akkor meg nem lesz majd ott, amikor a kijátszott helyzeteknél ott kell lenni. Érdekes, mert néha ez a probléma, néha meg az. Most viszonylag jó befejező, régen jó támadó volt. Szerintem alapvetően nincs teljesen kialakulva még a játékunk és ez még nem csak az ő játékára, de Bale-re, Ronaldoéra illetve DM-ére is hatással van. Ronaldo se a régi ütemben szerzi a gólokat, illetve az egész csapatnak kevesebb a helyzete... Szerintem a csapatjavulása hatni fog a játékosok teljesítményére, illetve a játékosok egyéni javulása is hathat(nem akkora mértékben) a csapat játékára. Szóval én most nem Benzemát találnám meg, hanem úgy az egész gépet, ami felkapcsolt 3-asba, de még nem találja a következő sebességet. Ami, viszont biztatóbb, hogy DM-mel talán védekezésben stabilabb a csapat, de támadásban vele szerintem nem leszünk előrébb. Szóval Benzema - persze játszhatna veszélyesebben -, de jelenleg elfogadható teljesítményt nyújt, mivel fontos gólokat szerez és még melózik is rendesen. Később meg talán kapunk szemre tetszetősebb futballt is tőle is és a csapattól is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. január 26., vasárnap 0:07

Ha 25-30 gól körül zárja a szezont, akkor teljesen elégedett leszek vele.
Már 15-nél tart, és még majdnem fél szezon, jó eséllyel a 25 meglesz. Én viszont nem leszek elégedett vele, ha így tolja...Újabban lő egy gólt, de más semmi. És azok a gólok is rendszerint kijátszott helyzetek, vagy beívelések. Ennyi játékperccel azért egy átlag befejező csatár is lőne ennyi gólt.
Amit a leseknél művel, az botrányos. Az egy dolog, hogy van, amikor nem jó ütembe kapja a labdát, de az, hogy a szélen valaki rohan a labdával, beadásra készülve, ő meg a hosszú oldalon (tehát mögötte nem nagyon lehet már védő) nézi a labdás embert, meg a két belső védőt, akiknél egy méterrel közelebb van a kapuhoz...Néha mintha nem is ismerné a lesszabályt. Olyan szinten nem érzi, hogy az elképesztő. :(

A gólátlaga tetszetős, csak jó lenne visszatérnie mezőnybe ahhoz a játékhoz, amit korábban tudott. Meg tanulmányozni a lesszabályt!

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 25., szombat 22:48

Egész jól elkapta most a fonalat, ahhoz képest, hogy technikailag NB2 szint, meg Morata amúgy is jobb :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 25., szombat 22:46

Realista24 írta: Igazából idén a Bl-ben nem hozza azt, amit megszokhattunk tőle, de remélhetőleg 1 hónap múlva ránk fog cáfolni.
2 meccse lesz felpörögni, de ha belenyúlunk a tutiba (MU :mrgreen: ), akkor esetleg 4 meccs is, de ha bejutunk a 4 közé, akkor már nem lehet hibázni, oda csúcsforma kell mindenkitől. Illene már átlépni azt a bizonyos határt, amit az elmúlt 3 évben nem tudtunk.

Mindenesetre eddig megvagyok vele elégedve. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 25., szombat 22:42

Remy írta:
Kerlon írta:2014: 6 meccs 5 gól. B-) Csak így tovább!
Ha 25-30 gól körül zárja a szezont, akkor teljesen elégedett leszek vele. + azért nyilván elvárom tőle, hogy a BL-ben majd hozza a jó formáját.

Jó lesz ez. Csak működjünk már végre csapatként, és onnantól kezdve nem kell csatár, és maradhat Benzema.

Jövőhéten sok minden kiderülhet, mert brutális meccsünk lesz hétvégén Bilbaóban, úgyhogy ott majd kiderül, hogy előrébb léptünk-e avagy sem.
Igazából idén a Bl-ben nem hozza azt, amit megszokhattunk tőle, de remélhetőleg 1 hónap múlva ránk fog cáfolni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 25., szombat 22:40

Kerlon írta:2014: 6 meccs 5 gól. B-) Csak így tovább!
Ha 25-30 gól körül zárja a szezont, akkor teljesen elégedett leszek vele. + azért nyilván elvárom tőle, hogy a BL-ben majd hozza a jó formáját.

Jó lesz ez. Csak működjünk már végre csapatként, és onnantól kezdve nem kell csatár, és maradhat Benzema.

Jövőhéten sok minden kiderülhet, mert brutális meccsünk lesz hétvégén Bilbaóban, úgyhogy ott majd kiderül, hogy előrébb léptünk-e avagy sem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 25., szombat 22:32

2014: 6 meccs 5 gól. B-) Csak így tovább!
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 23., csütörtök 21:55

Átmegyek a DM topikba, mert mindjárt jönnek a rendfenntartók és jön a dádá. Amúgy Benzema a zisten!
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 23., csütörtök 21:50

Kerlon írta:
R.M.C.F írta:Jó,azért nem kell minden szart Dm-re kenni..... :lol: most hogy nincs khedira,rámentek Dm-re. :lol: :lol:

Megtalálták a posztját 25 évesen.Mit akartok.
Ezer éve ott játszik a válogatottban, de te komolyan elégedett vagy vele azon a poszton? Egyedül a mezőnymunkájára nem lehet panasz, pedig egy technikás játékosról beszélünk, akinek félévente van egy gyönyörű megmozdulása és kifújt. Az igazi btb-k szerintem megeszik reggelire azon a poszton. Az igazi posztja meg a régi balszélső, aki megtud csinálni egy cselt meg betud adni, esetleg jól lő. Elég megnézni Modricot és DM-et... És a múltkori keresztbe passzolós labdája meg alapvető hiba, már a 14 éveseknek tanítják, hogy a hosszú kapufára kell lőni és oda kell érkezni a túlsó embernek, erre DM visszahúzza... És elvileg profi, meg klasszis..........

Csak vicceltem. Nem jött le? De amúgy válaszolok is, szóval én Dm-t mindig is fontos elemnek tartottam,mert olyan a stilusa amilyennel jól lehet taktikázni,ő egy olyan forma,aki bármikor tud kavarni egy nagy problémát az ellenfélnél,mert váratlan megoldásai is vannak,sajnos sok olyan ami önnönmagát is meglepi :lol: :lol: . Na de a lényeg,hogy ott persze nem ő a top,nyilván,de az nagyon jó,hogy CA észlelte a problémát,és lereagálta.....ez igen. :salute: szóval,Dm nem kulcsjátékos,de nagyon jó kiegészitő,sőt nekem fontos lenne mint kerettag és többször kezdőként is betenném,mert van benne valami ami különleges.Nehéz ezt megfogalmazni,mert hebehurgya és nagyon sokszor téveszt,sokszor kulcspillanatban is.Ez nem jó,és ez látványos és zavaró....de....nagyon nagy területet képes lefedni,ott végig állandó az intenzitása,végig magas a koncentrációja,ott van,zizeg,liheg,idegesit...fel van húzva,megy és nem áll le.Ez az ellenfelet zilálja agyilag. Na de azért ennél többre képes,pl nagyon komoly mélységi passzai vannak,ezeket jól látja meg. A probléma,hogy nem higgadt,kapkod és többször téveszt mint jól választ....de...aki ilyen,abban mindig ott van a potenciális veszély,mert kiszámithatatlan. Ő ilyen.Én alkalmaznám. Nem fixként,főleg a formája miatt,de a benne rejlő adottságok azok jól kihasználhatóak bizonyos(sokszor előforduló helyzetekben).
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 23., csütörtök 21:29

R.M.C.F írta:Jó,azért nem kell minden szart Dm-re kenni..... :lol: most hogy nincs khedira,rámentek Dm-re. :lol: :lol:

Megtalálták a posztját 25 évesen.Mit akartok.
Ezer éve ott játszik a válogatottban, de te komolyan elégedett vagy vele azon a poszton? Egyedül a mezőnymunkájára nem lehet panasz, pedig egy technikás játékosról beszélünk, akinek félévente van egy gyönyörű megmozdulása és kifújt. Az igazi btb-k szerintem megeszik reggelire azon a poszton. Az igazi posztja meg a régi balszélső, aki megtud csinálni egy cselt meg betud adni, esetleg jól lő. Elég megnézni Modricot és DM-et... És a múltkori keresztbe passzolós labdája meg alapvető hiba, már a 14 éveseknek tanítják, hogy a hosszú kapufára kell lőni és oda kell érkezni a túlsó embernek, erre DM visszahúzza... És elvileg profi, meg klasszis..........
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

attareal
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. október 21., hétfő 16:18
Kedvenc játékosaid: Hámesz Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Gareth Bale, CR7, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: attareal » 2014. január 23., csütörtök 21:23

R.M.C.F írta:Jó,azért nem kell minden szart Dm-re kenni..... :lol: most hogy nincs khedira,rámentek Dm-re. :lol: :lol:

Megtalálták a posztját 25 évesen.Mit akartok.
Megint egyet kell, hogy értsek :lol: :lol: :agree: :agree: :agree:
Már az agymamra megy :mrgreen:
Van sok.sok futballklub, és van a Real Madrid!
Hajrá Real, hala Újpest!!!

Morata out - Falcao in = -25M
Khedira out - Kroos in = +10M
Di Maria out- James in = -15M
Casillas out (sír)- Navas in = +10M
Össz. = -20M

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 23., csütörtök 21:22

Jó,azért nem kell minden szart Dm-re kenni..... :lol: most hogy nincs khedira,rámentek Dm-re. :lol: :lol:

Megtalálták a posztját 25 évesen.Mit akartok.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. január 23., csütörtök 21:09

Néha meg azért sírtok, hogy nem elég rámenős és feleslegesen passzol. Hagyjuk már... Egy helyzet volt, amúgy meg a labda megpattanásának ívéből szerintem még a pálya is hibás volt, de még mindig jobb, hogy lövéssel fejeztük be a támadást, mint DM módjára a 2 támadó mögé adjuk és kimegy bedobásra a labda...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 23., csütörtök 20:33

zalkrisz írta:
Realista24 írta:Mert így is volt. Abban a pillanatban nagyon féltem, hogy nem éri el, mert akkor még jobban kapta volna a savazást, hozzáteszem jogosan, mert saját magának cseszte el. Így kihozta belőle a maximumot.

http://www.youtube.com/watch?v=CxYmatLLuu4

3:10... simán betehette volna, de elkezdett toporogni, onnantól nem kérdés, hogy lövés jön.. nehogymár ezt is megmagyarázzátok. ha beakarja adni, akkor lép egy hosszút és odateszi Ronaldonak...

És hozzáteszem lesz.rom, hogy nem passzolta be, meg kivételesen meg is dícsértem a meccs után, de azért na...
Stílus baratom, stílus. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. január 23., csütörtök 18:55

Realista24 írta:Mert így is volt. Abban a pillanatban nagyon féltem, hogy nem éri el, mert akkor még jobban kapta volna a savazást, hozzáteszem jogosan, mert saját magának cseszte el. Így kihozta belőle a maximumot.
:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=CxYmatLLuu4

3:10... simán betehette volna, de elkezdett toporogni, onnantól nem kérdés, hogy lövés jön.. nehogymár ezt is megmagyarázzátok. ha beakarja adni, akkor lép egy hosszút és odateszi Ronaldonak...

És hozzáteszem lesz.rom, hogy nem passzolta be, meg kivételesen meg is dícsértem a meccs után, de azért na...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 23., csütörtök 18:46

Mert így is volt. Abban a pillanatban nagyon féltem, hogy nem éri el, mert akkor még jobban kapta volna a savazást, hozzáteszem jogosan, mert saját magának cseszte el. Így kihozta belőle a maximumot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Karim Benzema - 9

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. január 23., csütörtök 18:45

ferni írta:
___Samy___ írta:most azért, mert nem passzolt cr-nek egy ziccerben, nem kéne rávarrni, hogy önző és kiskirály akar lenni
benzemára általában nem ez a jellemző, ő sokkal inkább passzol jó helyzetben, de most összejött egy ilyen.....na bumm
mondjuk ennek a fő oka az volt, hogy véletlenül nagyon hosszan tolta meg a labdát, vissza lehet nézni, amúgy passzolt volna, de így azért már annyira nem volt ideális a helyzet a passzoláshoz, mint lehetett volna korábban, ezért is lőtte rá inkább.
Most akartam írni, én is így láttam.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég