Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 21:41

Casso írta:
'shutterisland írta:az új kahn.
Az már Neuer. :-)
akkor az új najer. :mrgreen: ter stegen is szeret visítani a védőkkel. :lol:

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. május 15., szerda 21:28

'shutterisland írta:az új kahn.
Az már Neuer. :-)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 21:21

Amúgy most elméletileg Ter Stegen a prioritás, akit 10 (!) millióért is el tudnánk hozni. Ennyiért ajándék lenne.
adnám valdest is ajándékba. :mrgreen: nagyon csipázom ter stegent, az új kahn. :mrgreen:
az hogy valaki szabadon játszik sokáig majd utána megmondják neki hogy mit csináljon, és látja hogy akármilyen jól játszik - mert az első szezonban szerintem nagyon adta - szóval és jól játszik és még akkor is csicskulnia kell akkor az szerintem mentálisan is hat rá.
ez enyhén durva szó, hogy csicskulni kell.

nyilván messi a legjobb játékos, és a fő gólvágó, de senki nem tiltja meg alexisnek, hogy 25-ről kilője a pipát, hogy berúgja a ziccereit, vagy hogy 3 embert elfektessen egymás után.
nem hiszem, hogy leszabnák egy ilyen után, ha megcsinálja sikeresen, hogy jajj de miért nem passzoltál.
mielőtt meg valaki beírná, hogy de ha nem passzol, messi leordítja, akkor várom a példákat az elmúlt mondjuk 3 szezon 150 meccséről, ahol messi hisztizett valamelyik játékostársnak, vagy leteremtette.
nekem 2 ilyen szitu van meg, 5-nél többet ha mond valaki, emelem kalapom.

nem mellesleg messi is ki-ki szolgálja elég szép arányban a társakat.
kiosztott kb 18 gólpasszt, ami még akkor is 2x ennyi lenne, ha tényleg csak a harmadát rúgnák be a társak a ziccerpasszoknak.
korábban néztem ezekről a passzokról egy videót, felénél kinyomtam, mert felmérgelt, miket le tud vállani villa,sanchez,fabre és a többiek a kapu előtt.

az is tény, hogy nyilván nem fog akkora free role-t kapni a játékban egy alexis, mint kapott dinho vagy messi, de attól mutathatna bármikor többet.
azzal, hogy alba és alves egyfeszt az ellenfél térfelén, mi több, a 16-osának környékén kóricál, nyilván sokkal nagyobb iparos melóra vannak ítélve a szélsők, többet kell a mezőnyben és védekezésben segíteni, ez pedronál és alexisnél megfigyelhető.
másrészt óvatosabbnak is kell lenni pont emiatt, ha ott labdát veszítünk, sokszor teljesen üres a szélen a csatorna a 16-osunkig.

mindegy, summa summarum, én azt nem tagadom, hogy a csapat messiközpontúsága valamilyen szinten nem befolyásolja a többi támadó játékát és termését, mert igen, közrejátszik, de KACAGVA rúghatott volna alexis is 20 gól felett az egész szezonban, mellé mondjuk 20 gólpasszal.
és ha ez párosult volna a jó mezőnymunkája mellé a benny hill-es marhaságok mellett, akkor mindenki arról beszélne, hogy mekkora igazolás volt, nem arról, hogy mekkora flop, meg nulla.
ennyin múlik kb a megítélés.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 15., szerda 20:43

Kerlon írta:Azt hittem, hogy nem lehet Higut fokozni, de Sancheznek összejött. :lol: Prosti jó ez a Beny Hilles zene mellé. :D
Milyen szép is lenne, ha egymás mellett játszanának jövőre a Juventusban :lol: Ki is esnének a zebrák a Serie A-ból. :D
Galacticos írta:ja a visszafejlődését. :-)
Mármint a szezon elejéhez képest. :-)

Amúgy most elméletileg Ter Stegen a prioritás, akit 10 (!) millióért is el tudnánk hozni. Ennyiért ajándék lenne. :-)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 15., szerda 19:12

Azt hittem, hogy nem lehet Higut fokozni, de Sancheznek összejött. :lol: Prosti jó ez a Beny Hilles zene mellé. :D


Pedro amúgy meg egy felturbózott Callejón. Semmi több.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. május 15., szerda 18:50

GT37 írta:Viszont a fejlődés jeleit egyértelműen látni rajta,
ja a visszafejlődését. :-)
'shutterisland írta:azért pedro nem kicsit okozott több gondot a realnak az elmúlt pár évben.
az hogy gólt lő ez egy dolog. de mezőnyben sokkal veszélyesebb alexis, szerintem. rá sokkal jobban kell figyelni.
'shutterisland írta:előszerettel fogjátok rá messire a rossz teljesítményét, de arról nem tehet messi, mikor sorozatosan elpattogott alexistől a labda, csetlett-botlott, és torrest megszégyenítő módon hagyott ki mindent.
és igen most is messire fogom és igen ezt is( :mrgreen: ):
az hogy valaki szabadon játszik sokáig majd utána megmondják neki hogy mit csináljon, és látja hogy akármilyen jól játszik - mert az első szezonban szerintem nagyon adta - szóval és jól játszik és még akkor is csicskulnia kell akkor az szerintem mentálisan is hat rá. de azt nem mondom hogy erről feltétlenül CSAK messi tehet, de hogy talán akaratlanul is "benne van a keze" abban biztos vagyok.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 15., szerda 17:56

'shutterisland írta:ha a ziccereinek CSAK a harmadát berúgja, simán 20 gól feletti szezont hozott volna.
konkrét példa az egyik kupameccsünk (malaga ellen, azt hiszem) amikor 20 percen belül 2x is 101%-os ordító ziccert hibázott.
Córdoba ellen volt a legnagyobb Benny Hill-show. http://www.youtube.com/watch?v=4nvqJhukSL4
Amúgy abban egyetértünk, hogy fejben nem volt elég erős Alexis, ezért nem sikerült úgy a szezonja, ahogy tervezte.
Viszont a fejlődés jeleit egyértelműen látni rajta, szóval szerintem lesz neki ennél sokkal jobb idénye is a Barçában.
pheco írta:Pedig nem szeretem egyáltalán Pedrot, de pl a válogatottban termeli a gólokat, és nem is kicsiket, szóval nem rossz játékos ő. Padra egyébként simán jó a Barcába. Alexis meg a 30-40 millióhoz képest gyenge, én is inkább Pedrot tartanám meg a kettő közül a helyükben.
A válogatottban nem vonalszélső, mint nálunk, sokkal többet mozog középre is, van, hogy konkrétan középcsatárként szerepel, így többször kerül gólhelyzetbe, és mivel a helyzetkihasználásával sosem voltak problémák, ezeket értékesíti is általában.
A Barçában annyi a probléma, hogy nem kerül helyzetbe. Úgy pedig gólt lőni is nehéz...

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. május 15., szerda 17:40

Egy erdekes Ronaldinho interju:
„Nem Guardiola miatt távoztam. Minden alkalommal, amikor találkozunk, hatalmas örömöt érzek. Nagyszerű edző, aki egyértelműen valódi, minőségi lendületet adhat a Bayernnek” – nyilatkozta a jelenleg az Atlético Mineiróban szereplő 33 éves brazil aranylabdás, aki Frank Rijkaardot nevezte meg a legjobb edzőjének.
„A legjobb edző, akivel dolgoztam, Rijkaard volt. Értékelte a játék szépségét és a játékosok egyediségét; mindenki nagy tisztelője volt a csapatban” – mondta a hollandról Ronaldinho.
De akkor miert igazolt el, ha nem Pep miatt? :hmmm:
Rijkaard temanal meg az a pletyka jarta, h Henk volt az agy kettejuk kozul. A masodedzo alakitotta ki a taktikakat. Bar azota egyik sem ult egy komoly csapat kispadjan, azert ilyen sikerek utan azt gondolna az ember, h nagyon kapos lesz.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 15., szerda 16:54

Azért Messi adott a Pedro-Villa-Sanchez triónak csicskáztatás közben is annyi forintos lasztit, hogy ha nem ilyen rettenetes szezonja lenne mind a 3-nak, akkor nem kéne arról beszélni, hogy Messiből áll a Barca. Egyértelmű, hogy ő határozza meg a támadójátékunkat, de az nem az ő hibája, hogy a többiek a ziccerek 10%-át sem voltak képesek kihasználni. És ha néznétek a meccseket, láthatnátok, hogy Messinek legalább 20 olyan passza volt a törpieknek, mikor akár ő is lőhetett volna. És azért Xavi és Ini, sőt néha Alves (tudom, hogy hihetetlen :mrgreen: ) is adott olyan labdákat, amiket csak be kellett volna passzolni.

Értem én, hogy a Barcánál és a Realnál is zavarhatja a többi támadót CR és Messi teljesítménye, de hogy ennyire pocsék szezont zárjanak, az szinte hihetetlen.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 16:35

ha most eladnák buknának rajta, de remélem megteszik és megtartják pedrot. alexis okozott már ellenünk problémát nem is egyszer.
azért pedro nem kicsit okozott több gondot a realnak az elmúlt pár évben.
így hogy messinek kell csicskulni így nem feltétlen.
előszerettel fogjátok rá messire a rossz teljesítményét, de arról nem tehet messi, mikor sorozatosan elpattogott alexistől a labda, csetlett-botlott, és torrest megszégyenítő módon hagyott ki mindent.
ha a ziccereinek CSAK a harmadát berúgja, simán 20 gól feletti szezont hozott volna.
konkrét példa az egyik kupameccsünk (malaga ellen, azt hiszem) amikor 20 percen belül 2x is 101%-os ordító ziccert hibázott.
de ebből állt ki a szezon, még olyan is volt, hogy elhúzta a kapust, és mikor gurította volna be üres kapura, elcsúszott.

elhiszem én, hogy alexis gyenge teljesítményében benne van az, hogy messi a célemberke, de ettől függetlenül is nagyszerű szezont futhatott volna, ha fejben erősebb.
ugyanis a mezőnymunkája megfelelő (sőt, sok esetben kiemelkedő) volt.

egyébként meg a szezon második felére feljavult, és villantott már valamit abból, ahogy tavaly, a válogatottban, vagy az udinese-ben nyomta.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 15., szerda 15:49

Szerintem nagyon túlértékeled, egy tehetséges srác, de max egy középcsapatban tudom elképzelni, ahol akár húzóember lehet. Iscoról ugyanez a véleményem egyébként, hogy túl van értékelve és el fog tűnni, ha eligazol egy nagyobb csapatba.
Hát ettől nagyobba...de amúgy lehet hogy igazad ven,de a baracanal erősebb karakterekre figyelnek inkább(Iniesta,Xavi,Messi)ezért nem tűnik Tello akkora tálentumnak,lehet egy másik csapatba,mondjuk egy kisebbe mint a barca,ha húzó ember lenne(mert sztm az lenne)mindenki el lenne tőle ájulva mindenki...
Nem lehet tudni hogy mi lesz belőle,lehet hogy megreked a fejlődésbe,de az is lehet hogy befut egy nagy karriert... :hmmm:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. május 15., szerda 14:48

pheco írta:Alexis meg a 30-40 millióhoz képest gyenge,
ha most akarnák leigazolni és úgy írnád ezt akkora helytálló érvelés lenne, így viszont hogy már ott játszik náluk és azt a 30-40 milliót kifizették így felesleges az áráról beszélni.
jobb játékos mint pedro? igen.
több váratlan húzás van benne? igen.
ha most eladnák buknának rajta, de remélem megteszik és megtartják pedrot. alexis okozott már ellenünk problémát nem is egyszer. csak lehet hagyni kéne neki hogy szabadon játsszon, hogy ne minden passzánál azt kelljen(!) néznie hogy messi hol áll, és ha öten lógnak a nyakán akkor is elé tenni különben balhé lesz.
jobb képességű játékos mint pedro, csak őt hagyni kéne hogy játsszon, hogy játssza a saját játékát akkor jobb mint pedro, így hogy messinek kell csicskulni így nem feltétlen.
neymarral ha oda megy szerintem ugyanez lesz. már most mondták hogy messi kutyája kell hogy legyen ha odamegy...

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 15., szerda 14:14

RealMadridFanatic írta:
pedróka miért nincs ezen a listán
Mert Ő saját nevelés, a katalán család szerves része, a klub kezdetektől hangoztatott filozófiájának mintapéldánya.

Egyébként egyetértek, mindig is egy túlértékelt bohócnak tartottam. Alexis mindenben oda-vissza veri.
Ez meg kicsit erős. Pedig nem szeretem egyáltalán Pedrot, de pl a válogatottban termeli a gólokat, és nem is kicsiket, szóval nem rossz játékos ő. Padra egyébként simán jó a Barcába. Alexis meg a 30-40 millióhoz képest gyenge, én is inkább Pedrot tartanám meg a kettő közül a helyükben.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. május 15., szerda 14:12

pedróka miért nincs ezen a listán
Mert Ő saját nevelés, a katalán család szerves része, a klub kezdetektől hangoztatott filozófiájának mintapéldánya.

Egyébként egyetértek, mindig is egy túlértékelt bohócnak tartottam. Alexis mindenben oda-vissza veri.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: francois » 2013. május 15., szerda 14:10

azt tudnám, hogy pedróka miért nincs ezen a listán. sokkal előbb eladnám mint a másik szerencsétlent, sanchezt... a többi az nagyjabol realis...
Kép
Kép
Kép

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 15., szerda 14:10

morientes írta: Ha ki tud majdan teljesedni,a barcaba vagy másütt,akkor sztm képességekben is igen fejlődőképes lehet.Ha Garath Bale most azon a poszton a csúcs,Ronaldo után persze(mert Neymar csak egy felkapott bohóc,tudjuk :roll: )akkor Tello simán jobb lehet,lévén nagyon fiatal még.
Szerintem nagyon túlértékeled, egy tehetséges srác, de max egy középcsapatban tudom elképzelni, ahol akár húzóember lehet. Iscoról ugyanez a véleményem egyébként, hogy túl van értékelve és el fog tűnni, ha eligazol egy nagyobb csapatba.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 15., szerda 13:54

Zubizarreta listája, akiktől meg akar válni David Villa, Alexis Sanchez, Jonathan dos Santos, Isaac Cuenca, Ibrahim Afellay, Bojan Krkic eladósorba kerülnek, Abidal meg nem kap új szerződést.

+ a Monaco egy komoly ajánlatot készül lerakni Alves asztalára.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 15., szerda 13:52

még mindig viheti tőlem bárki. keretben elfér, néha jól jöhet, de ennyi.
ha jön neymar vagy gd fel, akkor gyorsan túlteszem magam rajta. :lol: 
csak annyit mondtam, hogy pozitív csalódás volt a szezonja, ért egy kicsit fejben és jobb döntéseket hoz.
a játékfelfogása (támadjuk a kaput) nice, csak a képességekben érzem a hiányt.
Ha ki tud majdan teljesedni,a barcaba vagy másütt,akkor sztm képességekben is igen fejlődőképes lehet.Ha Garath Bale most azon a poszton a csúcs,Ronaldo után persze(mert Neymar csak egy felkapott bohóc,tudjuk :roll: )akkor Tello simán jobb lehet,lévén nagyon fiatal még.Azt nemtom hogy a barca mennyiben vált stílust jövőre,de ha nem megy Neymar(remélem hogy nem)akkor ki fogja bérelni a balszélt a gyerek előbb utóbb.De ha nem számítanak rá csak padon,akkor jobban teszi ha vált,mert akkor elkallódhat,ami azért lenne baj,mert a válogatotban is meghatározó lehet majdan...

A Neymaros részt tessék ironikusan kezelni... :-)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. május 15., szerda 13:35

játékfelfogása (támadjuk a kaput) nice, csak a képességekben érzem a hiányt.
khedira is támadja a kaput :mrgreen:
Tello-Reina cseréről írnak éppen a spanyolok.
remek, jöhet!
Valdes nem fogadta el az új ajánlatát a katalán csapatnak és már megegyezett, egy egyelőre meg nem nevezett európai klubbal.
lopez megy innen és jön ide valdes elsőszámú kapusnak :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 13:30

Ha jól emlékszem shutter,még be is kínáltad nekünk,vigyük ha kell...
még mindig viheti tőlem bárki. keretben elfér, néha jól jöhet, de ennyi.
ha jön neymar vagy gd fel, akkor gyorsan túlteszem magam rajta. :lol:
csak annyit mondtam, hogy pozitív csalódás volt a szezonja, ért egy kicsit fejben és jobb döntéseket hoz.
a játékfelfogása (támadjuk a kaput) nice, csak a képességekben érzem a hiányt.

Ja ha még mindig megélhetési szinten akarsz majdan foglalkozni a focival,ne tedd
nem, jó nekem az apeh. :mrgreen:
azt meghagyom nektek, hozzáértőknek. :coffee: :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég