Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Zidane » 2014. február 13., csütörtök 20:20

a zuhanyhiradóban újabb gyöngyszemeket hallhattunk :mrgreen: ezek alapján ronaldo szándékosan ütközte le így a sérülést szenvedett atletico játékost. hegyi az esetet egy egészen más dimenzióba helyezte azzal, mikor lényegében azt fogalmazta meg, hogy ez az eset a mai real madrid szellemiségének tükröződése
Nekem az tetszett, h bár nem szándékosan csinálta de oda kellett volna mennie a sráchoz, Messi Neymar vagy Xavi biztos egyből oda ment volna, nem pedig vitatta volna az ítéletet. :lol:
Vissza néztem a videót, CR olyan határozottan figyelte végig a labdát, legalábbis próbálta, h valószínűleg csak felvételről látta h milyen szerencsétlenül eset a srác..

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: adamzz » 2014. február 13., csütörtök 20:19

TBone írta:a zuhanyhiradóban újabb gyöngyszemeket hallhattunk :mrgreen: ezek alapján ronaldo szándékosan ütközte le így a sérülést szenvedett atletico játékost. hegyi az esetet egy egészen más dimenzióba helyezte azzal, mikor lényegében azt fogalmazta meg, hogy ez az eset a mai real madrid szellemiségének tükröződése. :lol:
De amúgy hogy tudjátok ezt a szennyet nézni? :mrgreen: Én meccsek félidejében is elkapcsolok. Hihetetlen amit ott leművelnek, szakszerű elemzés cimén.. De persze ezt már megszokhattuk a sport tv-től. Viszont a Digi sporton mindig megnézem akármilyen meccsről legyen szó, érdekes. Kicsit van szintbeli különbség az ottani tényleg szakértők és az itteni banda közt.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. február 13., csütörtök 20:17

TBone írta:a zuhanyhiradóban újabb gyöngyszemeket hallhattunk :mrgreen: ezek alapján ronaldo szándékosan ütközte le így a sérülést szenvedett atletico játékost. hegyi az esetet egy egészen más dimenzióba helyezte azzal, mikor lényegében azt fogalmazta meg, hogy ez az eset a mai real madrid szellemiségének tükröződése. :lol:
:agree: szép volt iván, csak így tovább.
Nem illik.

Avatar
TBone
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:48
Kedvenc játékosaid: Figo, CR , Bale, Marcelo, Lopez, Modric, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, OKC

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: TBone » 2014. február 13., csütörtök 20:14

a zuhanyhiradóban újabb gyöngyszemeket hallhattunk :mrgreen: ezek alapján ronaldo szándékosan ütközte le így a sérülést szenvedett atletico játékost. hegyi az esetet egy egészen más dimenzióba helyezte azzal, mikor lényegében azt fogalmazta meg, hogy ez az eset a mai real madrid szellemiségének tükröződése. :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. február 13., csütörtök 18:02

Realista24 írta:300 eurós büntetést kapott az Atma az öngyújtós eset miatt. :lol:
és ha megyek megverem Costát én is csak ennyit kapok? :lol: mert szerintem totál megérné :mrgreen:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 13., csütörtök 17:48

Realista24 írta:300 eurós büntetést kapott az Atma az öngyújtós eset miatt. :lol:
Szerintem dobjuk nekik össze, mert még a végén csődbe mennek :roll:

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2014. február 13., csütörtök 15:28

Realista24 írta:300 eurós büntetést kapott az Atma az öngyújtós eset miatt. :lol:

Az kemény. :agree: ez ám a példamutatás! Jó hogy nem vettek egy új gyújtót a gyökérnek..
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. február 13., csütörtök 15:26

300 eurós büntetést kapott az Atma az öngyújtós eset miatt. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 13., csütörtök 13:15

nagyon megúszta, sokkal rosszabb is lehetett volna...
Szerencsére hogy nincs komoly baj.Amúgy Ronaldo már a meccsen is utánna ment,gondolom érdeklődni hogy hogy van.Szerencsétlen baleset,semmi más...

Videobiro...nos én nem vagyok a híve.Elvenné számomra a foci misztériumámt.A bíró nálam egy intézmény,arról nem beszélve hogy ma nekem,holnap neked...az élet visszadja,csak ezt hajlamosak vagyunk elfelejteni,mikor javunkra tévednek...a bíró onnantól nem lenne bíró csak egy levezető elnök,jobb esetben.Arról nem beszélve hogy mindig lennének emberek akik szerint kamerával sem lenne az itélet igazságos,mert hogy nem volt vonalba,meg az egyik azt mondja hogy volt testi kontakt,a másik hogy nem volt...mert,valljuk meg,a visszajátszásból sem derül ki mindig egyértelműen az igazság....
A gólvonal kamerában viszont van rácio...azt be lehetne vezetni....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8382
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. február 12., szerda 22:32

Realista24 írta:Javier Manquillo kompressziós törést szenvedett a hátában a tegnapi esést követően. 4-6 hét kihagyás vár rá. Cristiano természetesen felhívta a játékost és érdeklődött hogyléte felől.
nagyon megúszta, sokkal rosszabb is lehetett volna...

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. február 12., szerda 22:30

kiserik írta:Másik reformunk az ápolási szankció lenne: ha egy játékos "sérülése" olyan mértékű, hogy ápolásra szorul, akkor pl.: 5 percig nem mehet vissza a pályára, még ha meg is gyógyul egy kis "sprézéstől". Talán így kevesebb szimulálás lenne.
Ez viszont hulyeseg. Az ellenfel belem jon, max kap egy sargat, en megserulok es ki kell varjam az 5 percet hogy visszajohessek, addig meg a csapatom emberhatranyban jatszik. Ez aztan nagyon igazsagos az aldozattal szemben. Persze hogy vannak rajatszasok is, de akkor meg a biroknak kene normalisan hosszabbitani...

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2014. február 12., szerda 22:16

wZoLee7 írta: én 100%-ig a videó bíró mellett vagyok, más terep én tudom, de NFL-ben és NHL-ben is megy, pedig a hoki egy gyors játék, de vannak momentumok amik komolyan befolyásolják a meccset, azokat vissza kell nézni...vagy az NFL-ben is az edzőnek kell kérnie azt hogy visszanézzék...valamit ki kell találni ez tiszta sor...
nem kellene sok minden hozzá egyébként, csak 4-5 ember, valahol a stadionban fent, pár monitor előtt sok kameraállásból néznék a meccset, kétes eseteknél azonnal visszapörgethetnek, és azonnal szólhatnak rádión a bírónak hogy mivan
pl egy gólnál, egy vissza pörgeti oldalról megnézi les volt-e vagy sem, egy másik hogy nem volt-e szabálytalanság...és ez még csak két ember...mire a gól szerzője elér a szögletzászlóig ünnepelni már szólhatnának is neki hogy helló lesen voltál nem érvényes a gól...
CR eseténél mire a bíró oda ért tudta volna kinek milyen lap jár, és a többi esetről nem is beszélve...20-30 másodpercekről van itt szó nem többről
Mi is szoktunk erről haverokkal beszélgetni. Arra jutottunk, hogy úgy kellene megoldani, hogy az edző kérhetné a videóbírót. Alap esetben lenne 3 lehetősége egy meccsen, ha igaza van az edzőnek, akkor ünneplés és kész, ha viszont nincs igaza, akkor ugrik egy csere. Természetesen a cserék "természetes" fogyásával a videóbírói lehetőségek is fogynának. Az hogy kivitelezhetetlen, az marhaság, a mai meccseket már annyi kamerával közvetítik az elit ligákban, hogy simán megoldható, lásd visszajátszások, az meg hogy a focinak minden pályán ugyan úgy játszhatónak kell lennie, ugyanazokkal a szabályokkal meg elavult duma.
Másik reformunk az ápolási szankció lenne: ha egy játékos "sérülése" olyan mértékű, hogy ápolásra szorul, akkor pl.: 5 percig nem mehet vissza a pályára, még ha meg is gyógyul egy kis "sprézéstől". Talán így kevesebb szimulálás lenne.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. február 12., szerda 21:47

Javier Manquillo kompressziós törést szenvedett a hátában a tegnapi esést követően. 4-6 hét kihagyás vár rá. Cristiano természetesen felhívta a játékost és érdeklődött hogyléte felől.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. február 10., hétfő 22:23

Realista24 írta:
Be kellett volna rúgni a helyzeteket.
Egyrészt, a másik,hogy egyedül a leshelyzetért lehet elővenni,mert az egzakt dolog, tisztán láthatóan les volt.
Most,hogy egy szabálytalanságot ki hogy ítél meg, az más kérdés,azért nem lehet elővenni,minden meccsen van 5-6 darab legalább,amit egyik-másik fél számon kérne.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. február 10., hétfő 22:17

zalkrisz írta:
wZoLee7 írta:és most komolyan, mit várnak? utólag piros, mínusz 3-gól, holnap meg rúghat 11-ről 20-ról meg 30-ról kapura a Sevilla..... :lol:
ez lesz a divat, minden meccs után jelenteni fogják a bírókat
Nem baj, csinálják, jól is teszik. Lehet kell 2-3 év, de muszáj lesz előbb utóbb a videóbírót bevezetni. És végre majd megszűnik a sok színészkedés, pártatlan bíráskodás.
én 100%-ig a videó bíró mellett vagyok, más terep én tudom, de NFL-ben és NHL-ben is megy, pedig a hoki egy gyors játék, de vannak momentumok amik komolyan befolyásolják a meccset, azokat vissza kell nézni...vagy az NFL-ben is az edzőnek kell kérnie azt hogy visszanézzék...valamit ki kell találni ez tiszta sor...
nem kellene sok minden hozzá egyébként, csak 4-5 ember, valahol a stadionban fent, pár monitor előtt sok kameraállásból néznék a meccset, kétes eseteknél azonnal visszapörgethetnek, és azonnal szólhatnak rádión a bírónak hogy mivan
pl egy gólnál, egy vissza pörgeti oldalról megnézi les volt-e vagy sem, egy másik hogy nem volt-e szabálytalanság...és ez még csak két ember...mire a gól szerzője elér a szögletzászlóig ünnepelni már szólhatnának is neki hogy helló lesen voltál nem érvényes a gól...
CR eseténél mire a bíró oda ért tudta volna kinek milyen lap jár, és a többi esetről nem is beszélve...20-30 másodpercekről van itt szó nem többről

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 10., hétfő 22:12

Realista24 írta:
Be kellett volna rúgni a helyzeteket.
Így van,hiába nyafognak most már,tudják ki volt az ellenfél,ebből következően azt is tudják hogy istenklubja ellen nem lesz semmilyen szankcio...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. február 10., hétfő 21:59

Kerlon írta:Az a durva, hogy egyéb fórumokon a Barca drukkerek meg vannak győződve arról, hogy a lesgól nem befolyásolta 1-0-os állásnál az eredményt. :lol: Most komolyan addig oké, hogy köszönheti magának a Sevilla is, de mivel ők hazain mentek volna a győzelemért 1-1nél kitámadtak és abból hozott össze két kontra gólt a Barca(Fabregasét nem láttam, de az már nem oszt), ha most nincs a lesgól, akkor a Sevilla kontrázhatott volna, ami ment is neki, volt egy csomó helyzetük, de ez a lesgól olyan plusz volt a Barcának, amit ki is használtak. Nevetségesek...
Hagyjad már.. én is olvasgattam kicsit. :D Kezdve azzal, hogy a Sevilla miért nem sorolja fel azokat a hibákat is, amiket az ő javukra tévedett, abból több volt, olyanokot át, hogy 2 jogos tizenegyest nem kaptak meg a katalánok... Megmagyaráznak ezek mindent. Továbbá, hogy a lesgólt a 12. kameraállásból lehetett csak igazán látni, a partjelző nem tehet róla.. :lol: :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 10., hétfő 21:55

Az a durva, hogy egyéb fórumokon a Barca drukkerek meg vannak győződve arról, hogy a lesgól nem befolyásolta 1-0-os állásnál az eredményt. :lol: Most komolyan addig oké, hogy köszönheti magának a Sevilla is, de mivel ők hazain mentek volna a győzelemért 1-1nél kitámadtak és abból hozott össze két kontra gólt a Barca(Fabregasét nem láttam, de az már nem oszt), ha most nincs a lesgól, akkor a Sevilla kontrázhatott volna, ami ment is neki, volt egy csomó helyzetük, de ez a lesgól olyan plusz volt a Barcának, amit ki is használtak. Nevetségesek...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. február 10., hétfő 21:48

wZoLee7 írta:és most komolyan, mit várnak? utólag piros, mínusz 3-gól, holnap meg rúghat 11-ről 20-ról meg 30-ról kapura a Sevilla..... :lol:
ez lesz a divat, minden meccs után jelenteni fogják a bírókat
Nem baj, csinálják, jól is teszik. Lehet kell 2-3 év, de muszáj lesz előbb utóbb a videóbírót bevezetni. És végre majd megszűnik a sok színészkedés, pártatlan bíráskodás.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. február 10., hétfő 21:36

és most komolyan, mit várnak? utólag piros, mínusz 3-gól, holnap meg rúghat 11-ről 20-ról meg 30-ról kapura a Sevilla..... :lol:
ez lesz a divat, minden meccs után jelenteni fogják a bírókat


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 76 regisztrált és 0 vendég