Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. május 25., szombat 11:50

Valaki ehhez a Shooting Dogshoz tudna dobni egy torrentet? Nem találok sehol értékelhető verziót. :/
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. május 25., szombat 11:35

Blow

Nem volt rossz. Pozitívum volt a szememben a valós alapok, az apa és anya karaktere, klasszul képbe rakta az egészet. Picit talán ez is úgy csalt, ahogy az ilyen filmek szoktak, hogy szerethetőbbnek mutatják az ilyen figurákat, de reális volt, hogy a nem éppen jellembajnok és gerinces bűnözök azért kellően becsapták, lehúzták egymást. Mégis, kicsit túl szimpatikusnak, izginek, érdekesnek, emberségesnek próbálták bemutatni ezt a világot. Összességében érdekes történet volt, és mint film sem volt rossz. 7/10

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 25., szombat 9:57

45 percet tudtam végigszenvedni ebből hotelből, ma túlleszek a többi részén is remélem. :roll: :/
Love football, hate antifa.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 24., péntek 21:46

gkovi, realistahuni, RealRaúl77, L.Miki (neked a Garden State is kellene mostmár) és soadroli még nem olvastam az értékeléseteket a The Best Exotic Marigold Hotel-ről, el ne felejtsétek, hogy a határidő vasárnap 23:59!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 24., péntek 14:54

Betépve
Egy jó ideje rajta van a listámon, de nem néztem meg egészen eddig. Annyit tudtam a filmről, hogy Johnny Depp és Penelope Cruz a főszereplők, illetve a borító alapján egy napjainkban játszódó, sötét nagyvárosi drogos filmet vártam.
Végül nem ez lett belőle. Lassan épült fel a film, a ritmus sok helyen változott, ez hol jól, hol rosszul befolyásolta a kedvemet. Jó hangulata van a filmnek,van benne kellő humor, dráma stb, az utolsó képkockák eléggé megfogtak.

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 24., péntek 12:41

Jó hát te lány vagy. :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. május 24., péntek 7:38

Kerlon írta:Marigold hotel - Keleti nyugalom

Hát ez? 20 éves vagyok és nem beszélek félre, ha azt mondom, hogy nem a korosztályomnak való a film. Nem tudom, hogy ajánlónk hány év körül és, hogy találomra vagy tudatosan ajánlotta-e a filmet, de nem tudom hova rakni a filmet. Nem is köt le... A két házsártos öreglány nagyon felhúzott az elején, de a vén kujon kanosság az tetszett. :D Nem is tudok érdemben hozzászólni... Talán tényleg azért, mert fiatal vagyok és ez a film a végső megnyugvás előtti utolsó szalmaszálas dolog, de hát... Ebbe nem tudom és nem szeretném még vagy 50 évig beleélni magam.

4/10

Embere válogatja :D Szerintem ez egyáltalán nem beleélés kérdése, és igen, írtam, hogy tudatos volt. Mellesleg 18 voltam amikor először láttam, úgyhogy igen, magam is 20 éves volnék :) Ettől függetlenül megértem ha nem tetszett, egyszerűen csak nem hinném, hogy a dolog korfüggő. Inkább arról szól, hogy valaki szereti az ilyesmi témákat feldolgozó filmeket, valaki pedig nem. Asszem, a srácok általában az utóbbi kategóriába tartoznak. :mrgreen:
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. május 24., péntek 0:12

Keleti nyugalom - Marigold Hotel (The Best Exotic Marigold Hotel, 2011)

A legutóbbi két ajánlást nem néztem még meg, de eddig ez a kör legjobb filmje nálam, köszi szépen az ajánlást, teljesen újdonság volt számomra - ez is.
20 percig bírtam tegnap éjszaka nézni, így végül ma délután kerítettem rá sort, addig nagyon tetszetős volt, így nem akartam bóbiskolva végigdöcögni rajta, ezért is halasztottam el, így a barátnőmnek is ajánlottam, mindkettőnknek nagyon tetszett.
Amikor először megláttam a címét semmi jóra nem számítottam, de kár volt az aggodalomért, jó kis filmről van szó.
Elolvastam az értékeléseket, Santiével értek egyet a legjobban, de mivel amúgy is több pontot szoktam adni a filmekre átlagban mint ő + ez jóval jobban tetszett mint az eddigi 7,5 pontos filmem a turnusban (utólag hetes lesz, ha lehet majd módosítani), a pontszámom egy erős:

8/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 24., péntek 0:08

Marigold hotel - Keleti nyugalom

Hát ez? 20 éves vagyok és nem beszélek félre, ha azt mondom, hogy nem a korosztályomnak való a film. Nem tudom, hogy ajánlónk hány év körül és, hogy találomra vagy tudatosan ajánlotta-e a filmet, de nem tudom hova rakni a filmet. Nem is köt le... A két házsártos öreglány nagyon felhúzott az elején, de a vén kujon kanosság az tetszett. :D Nem is tudok érdemben hozzászólni... Talán tényleg azért, mert fiatal vagyok és ez a film a végső megnyugvás előtti utolsó szalmaszálas dolog, de hát... Ebbe nem tudom és nem szeretném még vagy 50 évig beleélni magam.

4/10
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 23., csütörtök 21:19

messideco írta:Marigold hotel - Keleti nyugalom
Csak egy színésznőt ismertem, Maggie Smih-t még a Potter-szériából.

Pont: hát nem is tudom, helyenként tetszett, de nem kötött le. 5/10

Nem sokára jövök a többivel is, beteg vok, éjjel-nappal ébren vagyok szóval fogok haladni a filmekkel :) :(
Először is jobbulást!

Nem mondod, hogy Judi Dench-et nem ismerted fel. Vagy nem láttál egy James Bond-ot sem? Egyébként volt a filmben még egy HP szereplő is. (férfi) :) Viszont mindet valóban nem sokan ismerik, ha nem rajonganak a brit filmekért, és azok humoráért.

Eddig egyébként kifejezetten sok olyan film volt ebben a körben, amivel azonosulni kellett, így nagyon személyfüggő lett a végeredmény.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 23., csütörtök 20:28

Marigold hotel - Keleti nyugalom
Alapvetően egy jó kis filmecske, csak sajnos nem tudtam azonosulni a szereplőkkel (elég nehéz lett volna), volt laza humor, főleg az elején. A második harmadánál nagyon lelassul a film, és a szerelmi szálakra helyezik a hangsúlyt a körülmények és a jellemábrázolás helyett (ami alapvetően tetszett). Csak egy színésznőt ismertem, Maggie Smih-t még a Potter-szériából.

Pont: hát nem is tudom, helyenként tetszett, de nem kötött le. 5/10

Nem sokára jövök a többivel is, beteg vok, éjjel-nappal ébren vagyok szóval fogok haladni a filmekkel :) :(
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 23., csütörtök 13:06

Hú ezt nem is tudtam, hogy hatkor vagyok. Elnézést! Nem lehetne beleszerkeszteni a hasonló szabályokat az első hozzászólásba? Bár meg lehet jegyezni, de egy újonc gondba kerülhet, mint én. :)
Illetve, csak olvastam, hogy sokan időszűkében vannak, és hátha éppen délelőtt akad idejük rá, ha nincsenek lemaradva. Na meg hozzá szoktam már az éjféli körváltáshoz, mea culpa. :)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 23., csütörtök 9:46

A film onlány:
http://gloria.tv/?media=171677

Jó ajánlásnak tűnik, de legközelebb azért próbáljuk már tartani a délután 6 órás időpontot. :kacsint:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. május 23., csütörtök 0:24

Jónak tűnik, a pontszám is viszonylag magas tőled, erről sem hallottam korábban, mondanom sem kell, ezért is jó eddig ez a turnus. B-)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 23., csütörtök 0:11

Az ajánlásom:

Shooting Dogs

8|10

Sokat gondolkoztam, hogy mit ajánlhatnék, de végül nem vállaltam be keményebb darabot.
Remélem nem lesz szenvedés a játékidő senkinek. :)
Az ajánlásom a Shooting Dogs-ra esett. (magyarra "fordított" címét elvből nem írom le, mert szörnyű...)
A film egy húsz éve lejátszódott igaz történetet dolgoz fel, aminek elkészítésében azok az emberek is részt vettek, akik jelen voltak Ruandában ekkor, ezzel is támogatták őket a készítők, ami szerintem szép gesztus.
Nekem azért tetszett a film, mert a valóságot mutatja be, amit sokan nem ismernek a világban, vagy elképzelni se tudnak. Az egésznek nem célja a hatalmas szenzáció, mert lehetett volna fokozni ezt az egészet a végtelenségig, hogy nyolc Oscart nyerjen, és szörnyülködni lehessen rajta hetekig, de akkor már nem az igazság bemutatása lett volna a középpontban.
Amit én javítanék a filmen az, hogy kicsit naturalisztikusabb lehetne, de lényegében jól összerakták, és a maga egyszerűsége, ami tetszett.
A színészek többsége nem ismert, bár akad kivétel. Főleg Jonh Hurt, ha valakit ismer a többség, akkor ő az, illetve aki sorozat rajongó lenne, annak úgy mondom, mint például az előbb említett Doctor Who főszereplőjét, de ott van még a nem rég indult Hannibal sorozat egyik főszereplője is a filmben. Ettől függetlenül nincs panasz senkinek a játékára úgy kimondottan.

A film értékelése mindennel egybevéve nyolcas, és most nagyon kedvesen értékeltem, de talán még reálisan. :)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 22., szerda 8:14

In the Heat of the Night

Már két napja megnéztem, de csak most jutottam el idáig. Kissé megkoptak az emlékek, mert annyira nem maradt meg.
Ennek ellenére jó kis film volt. Parázs kis rejtély, meg alapból is szeretem az ilyen nyomozgatós filmeket. A kor sem volt zavaró, egyáltalán nem, ennek kimondottan örülök. De amúgy meg semmi extra nem volt, ami miatt mélyebb benyomást tett volna. Nem tudok most sokat írni, valahogy most ilyen időszak van, meg nem is nagyon van időm elmélyülni egy-egy filmben, mert a póthéten is van ezer dolog, úgy alakult, de már annyira nem vészes, egy-egy film belefér, meg amúgy is vasárnapra tettem ígéretet, és meg kell tartani.
Kicsit elgondolkodtató a történetben, a rendőrnyomozó kirekesztése. Lehet, hogy csak azért ragadom ki ezt a részt, mert pont erről tanultam Gólemből, érdekes, a tudományban is megvan ez, hogy a más szakterületről jövővel szemben előítéleteink vanank, hogy "mit akar?" "mit pofázik bele?" "nem is ért hozzá", és eleve kétkedve fogadjuk az eredményeit, megfigyeléseit, kutatásait, pedig aztán elképzelhető, hogy jobbak. Itt is ez van. Idegen ember, nem mellékesen színes bőrű is, mondom ezt mindenféle rasszista felhang nélkül, és úgy gondolom ez sem véletlen. Megvan ez a tipikus hozzáállás, hogy "mit akar ez itt, minek keveri bele magát, mit foglalkozik vele, nem az ő dolga" etc. Előkerülnek durvább dolgok is, amellyel el akarják üldözni, hozzáteszem részben magának is köszönheti. Aztán csak-csak ő oldja meg, nem igaz? Tetszett a hozzáállása is. Nem számoltam, de legalább ötször akarták felrakni arra a rohadt vonatra, és mindig, mindig ott maradt, mert úgy érezte csinálnia kell, ezt diktálta a lelkiismerete, a szakmához való elköteleződése.
Ezek a dolgok tetszettek benne nagyon, nyomtak is az értékelésen, de még így is csak egy közepes film számomra. Kicsit jószívűen legyen:

7/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 21., kedd 18:57

Kissé elfutott velem a ló, de csütörtöktől megnézem a két filmet (Blow, Keleti nyugalom), mentségemre szóljon, hogy ebben a hónapban hat filmet néztem meg idő hiányában :smile:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 21., kedd 18:50

Láttam, hogy beregisztrálásod után írtál egy hsz-t és azóta be se léptél, úgyhogy gondoltam, hogy valami nagyobb dolog miatt tűnhettél el és nem tudhattam, hogy meddig, így ezért kellett dobjalak.
Egyébként nem probléma, bár nemtom mi volt az ok (nem is tartozik rám), de amúgy ha mondjuk goregrinddel üzentél volna, hogy 3-4 héttel később csatlakozol magánjellegű dolgok miatt, de majd akkor mindent pótolsz, akkor maradhattál volna is akár, de ez már így alakult.

Természetesen várlak majd vissza a hetedikre! :kacsint:

Milanito
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 23:37
Kedvenc játékosaid: Gera, Morientes
Kedvenc csapatod: Real Madrid és FTC

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Milanito » 2013. május 21., kedd 15:48

bocsi, hogy eltűntem, és jogos, hogy ki lettem rakva a "kiskörből".
A valódi turnusra újult erővel fogok visszatérni.

Santi, bocs mégegyszer!

:cens: voltam, a filmeket nem fogom értékelni a filmeket, de figyelgetem ki mit ajánl.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 21., kedd 14:37

Betépve

Az egyik legjobb dráma, ami ráadásul megtörtént események alapján készült. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hihetetlen, hogy valaki nem tud megváltozni, mikor tudja, hogy mivel játszik. Amúgy néha kicsit ellaposodik a film, de a végén siker még is érzelmi rabává varázsolnia minket. A diktafonos monológja nálam mindent visz... Ott érezni először a megbánást George-on és nem a tettei miatt, hanem, hogy megbántotta az apját. A másik kedvenc részem mikor folyamatosan bízik abban, hogy meglátogatja a lánya. Az el nem múló hite.
Ezek csak ilyen gondolat szösszenetek, de egyet biztosan állíthatok a filmről: ha lenne egy polcom, amin olyan filmeket gyűjtenék, amikre azt mondanám, hogy a megnézése nélkül vétek lenne meghalni, akkor ez a film a polcon lenne.

9/10
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 90 regisztrált és 0 vendég