OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. április 15., kedd 15:59

Egysávos úton a 60-70 nem szabálytalan, pláne hogy ott településen kívül 90-100 a limit attól függ milyen útról beszélünk. Auttópályán meg oké, hogy lassú, de ott azért van a jobboldali sáv, hogy a lassabb járművek ott közlekedjenek, te meg ha gyorsabban mész megelőzöd a baloldalin. Ha meg nagy a forgalom akkor copás, így jártál sajnos, de nem lehet azt szabályozni, hogy mindenki minimum 80-al menjen egysávoson településen kívűl. Mondjuk ezt furának találom, hogy a drága gépekkel is ilyen lassan járnak nálatok, nálunk azért az ilyenek maximum tolatáskor mennek 100 alatt, de amúgy nyomják neki, településen és azon kívül is mert leszarják. 30 éves Daciakkal is általában mindenki településen kívűl felnyomja ötösbe aztán padlógázzal elpöfögnek ilyen 90-100-akkal. :lol:
Ez van, ilyen a vezetési kultúra. :)
Love football, hate antifa.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 15:53

hehe írta:
hehe! Ezekkel az avákkal kicsinálsz :lol: :lol: :lol:
RMCF küldött magáról gyerekkori képet, de nekem is volt ilyen uzsonnástasim :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. április 15., kedd 15:48

hehe! Ezekkel az avákkal kicsinálsz :lol: :lol: :lol:
RMCF küldött magáról gyerekkori képet, de nekem is volt ilyen uzsonnástasim :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. április 15., kedd 15:39

Vas megyében is van több traktoros az idényben, azokat megértem, hogy lassan mennek, ha olyan úthoz érünk, akkor el is megyek mellette - persze nagy forgalomban megszívja az ember, de akár hogy is, megoldható valahogy. De ahogy mondtam errefelé szokásuk az embereknek hogy beállnak "vonatozni" a 60-70-el menő mögé és az így kialakult sort már elég nehéz megelőzni, mivel ezek azok a fajták akik nem hagynak valami nagy közt a két autó között.
Továbbá ha már feljött, láttam én pár olyat errefelé, hogy nagy Audi/BMW autókkal/terepjárókkal mennek indokolatlanul lassan. Akkor minek is vettek maguknak több1000 köbcentis autókat?
Ha a papikának/mamikának valami baja van akkor még megértem, hogy lassan megy, vagy akár az időjárási körülmények ezt teszik lehetővé. De kötve hiszem, hogy normális időjárási körülmények között kb minden város-város között van egy ilyen töketlen aki beáll 60-70-re.

Amúgy állítólag [kint dolgozó ismerős mesélte] Ausztriában alig van büntetés (20-30 eurókat szórnak ki gyorshajtásokért), és mégis a legtöbbjük a szabályokat betartva autózik az osztrák autópályákon. Míg itthon bezzeg ha kicsit is túlléped a max megengedett sebességet akkor véged, több 10 ezres csekk a jutalmad.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 14:57

Jó hát embert nem tudok akit ennyiért megbüntettek, de ettől még nem szabályos... Bár volt bent a boltban egyszer egy faszi ilyen kis marutival vagy mi az isten volt. Ilyen 4 keréken járó tyúk ól... Aztán mondta aki vezette, hogy nem szokta tépni a száját, és a 4-esen a rendőr szólt neki, hogy azt a bizonyos gázpedált nyomja már erősebben! :D
hehe! Ezekkel az avákkal kicsinálsz :lol: :lol: :lol:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. április 15., kedd 13:48

namost:
ha 60-70-nel szúrom neki, amikor lehetne max 90-nel menni, azt ne magyarázza már meg nekem senki, hogy feltartom a forgalmat :lol:
mintha 10millió fernando alonso országa lennénk :lol:
ha 20-szal csorognék öregnéninek beöltözve, akkor jogos a sérelem.

mert ennyi erővel, ha egyszer beérek mögéd autópályán és te csak 125-tel mész, akkor rádhívom a rendőröket az biztos, mert feltartasz :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. április 15., kedd 13:37

Géci írta:
Boky írta:de, a kresz tiltja.
Ez így van, de pl nem várhatod el egy traktortól, hogy pengessen 90-el, vagy egy lovaskocsitól :mrgreen: :lol: :lol:
szeretném kiemelni az 'indokolatlanul' szót.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 13:11

Boky írta:de, a kresz tiltja.
Ez így van, de pl nem várhatod el egy traktortól, hogy pengessen 90-el, vagy egy lovaskocsitól :mrgreen: :lol: :lol:
A vicc az, hogy ezeket c és C+E kategóriával az új kressz szabályok szerint nem előzheted meg :lol: :lol: :lol: fuck logic :roll:
Viszont, ha fő úton egy x6-os bmw-vel tötyögsz 50-el és feltartod a sort akkor igen is az hadd emlegessem már a családod hogylétét :mrgreen: :lol: :lol:

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. április 15., kedd 13:10

:angry:
Boky írta:
hehe írta: semmi nem tiltja, hogy vki 60-70-nel menjen.
de, a kresz tiltja.
26. § Sebesség

(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.
Azért a másnaposság elegendő ok a 60-70-el való vezetésre. :mrgreen:
De ez pro es kontra. Mi van azzal aki mondjuk nyugdijas eveiben jár es lelassult reakcio ideje miatt nem hajt kilencvennel? Bar gyakoribbak azok az esetek kik nem mernek vezetni, vagy tanulok vagy nok.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. április 15., kedd 13:05

micsoda gondok, itt az igazi vidéken meg traktorok és egyéb mezőgazdasági gépek mögött vonatoznak szezonban az autósok. :mrgreen:

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. április 15., kedd 13:02

hehe írta: semmi nem tiltja, hogy vki 60-70-nel menjen.
de, a kresz tiltja.
26. § Sebesség

(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. április 15., kedd 12:49

Anis írta:
Realista24 írta:Mi az hogy 90-el kene? Latom a KRESZ nem (sem?!) az erossedeg.
Országúton ne álljon ne álljon neki 60-70-el menni, feltartva ezzel a forgalmat - főleg hétvégente amikor sokan megindulnak nagyszülőkhöz, rokonokhoz. aztán sokan dettó lesz*rják és beállnak vonatozni mögéjük. És az így keletkezett 5+ autóssort már elég lehetetlen megelőzni egyben (főleg a mai forgalmi viszonyok [autók mennyisége] mellett).
semmi nem tiltja, hogy vki 60-70-nel menjen.
az hogy téged idegesít, az más kérdés.
de ha pl másnaposan mennék a-ból b-be egy undorító mocskolás után, akkor én is biztos lassabban megyek, mint amennyi a max megengedett :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. április 15., kedd 12:43

Realista24 írta:Mi az hogy 90-el kene? Latom a KRESZ nem (sem?!) az erossedeg.
Országúton ne álljon ne álljon neki 60-70-el menni, feltartva ezzel a forgalmat - főleg hétvégente amikor sokan megindulnak nagyszülőkhöz, rokonokhoz. aztán sokan dettó lesz*rják és beállnak vonatozni mögéjük. És az így keletkezett 5+ autóssort már elég lehetetlen megelőzni egyben (főleg a mai forgalmi viszonyok [autók mennyisége] mellett).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. április 15., kedd 12:28

Géci írta: Kressz szabályban benne van, de nem láttam még olyan rendőrt aki ezért megbírságolt volna valakit... Én amikor csináltam a C és a C+E jogsim az oktató állandóan nyomta, hogy 45-50 között kell mennem amikor 40 alá mentem már le voltam baszva... :lol: Aztán csodálkoznak, hogy szeretek tempósan vezetni :D :lol:
Nem baj, ha tempósan vezetsz, mert legalább haladsz. Kiakasztó, amikor a belső és a külső sávban is 40-el mennek, aztán esélyt sem adnak, hogy megelőzzük őket. 50-55-el simán lehet menni, azt nem büntetik, és legalább nem tartom fel a forgalmat.

Amúgy az a kedvencem, amikor egy enyhe ívű kanyarban (városban) lefékeznek néhányan akár 35-re is... Olyan, mintha attól félnének, hogy kiesnek a kocsiból :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 12:18

portillo írta:
Géci írta:Amùgy az olyat is büntetik aki indokolatlanul feltartja a forgalmat...
Legalábbis kéne szerintem. :)
Kressz szabályban benne van, de nem láttam még olyan rendőrt aki ezért megbírságolt volna valakit... Én amikor csináltam a C és a C+E jogsim az oktató állandóan nyomta, hogy 45-50 között kell mennem amikor 40 alá mentem már le voltam baszva... :lol: Aztán csodálkoznak, hogy szeretek tempósan vezetni :D :lol:

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2014. április 15., kedd 11:53

Géci írta:Amùgy az olyat is büntetik aki indokolatlanul feltartja a forgalmat...
Legalábbis kéne szerintem. :)
Szégyen a kukás, de hasznos.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 9:56

Amùgy az olyat is büntetik aki indokolatlanul feltartja a forgalmat...

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pátkán » 2014. április 15., kedd 9:15

Realista24 írta:
Anis írta:elég csak megnézni a Car Crash szériát, olyan lehetetlen helyzetekben akarnak előzni hogy a normális embernek eszébe sem jut. nyilván benne van a pakliban ha téli körülmények között megcsúszol, de sok esetben hó sincsen az utakon.

amúgy a gyorshajtókon kívül a lassan hajtókat is ugyan úgy büntetném. elképesztő mód feltartják a forgalmat! Hétvégi sofőrök a legrosszabbak. meg az osztrákok/németek többsége is: elhagyják a Sopron táblát és továbbra is alig mennek (60-70) holott 90-el kéne! és ez a 60-70 ez kb általános GYMS megyében! elképesztő mit művelnek. :-@
Mi az hogy 90-el kene? Latom a KRESZ nem (sem?!) az erossedeg.
Kedves Anis!

Amíg nincs olyan tábla, hogy minimum haladási sebesség. (lásd adott sávokban az autópályán) Addig nincs olyan, hogy mennyivel kéne. Nem te határozod meg a sebességet. :)

Amúgy előzd meg őket, egy 60-70el közlekedő járművet nem nagy tökösség megelőzni :)
joabulicsak

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. április 15., kedd 9:09

Géci írta:Nézni is rossz ezeket a videókat. Nem vagyok egy fosos valaki de oda a világ összes pénzéért sem mennék fel...
Gondolkodtunk par haverral hogy majd 18ban kimennenk Moszkvaba VBre ,de az ilyeneket es ehhez hasonlokat latva,lehet hogy inkabb kihagyjuk. (Mert ugye a kozelbol,Sarmellekrol van oda gep.)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 15., kedd 8:56

Anis írta:elég csak megnézni a Car Crash szériát, olyan lehetetlen helyzetekben akarnak előzni hogy a normális embernek eszébe sem jut. nyilván benne van a pakliban ha téli körülmények között megcsúszol, de sok esetben hó sincsen az utakon.

amúgy a gyorshajtókon kívül a lassan hajtókat is ugyan úgy büntetném. elképesztő mód feltartják a forgalmat! Hétvégi sofőrök a legrosszabbak. meg az osztrákok/németek többsége is: elhagyják a Sopron táblát és továbbra is alig mennek (60-70) holott 90-el kéne! és ez a 60-70 ez kb általános GYMS megyében! elképesztő mit művelnek. :-@
Mi az hogy 90-el kene? Latom a KRESZ nem (sem?!) az erossedeg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég