OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 15., kedd 20:29

Más téma: már elég régóta kacérkodok egy blog indításával, és most jött talán el az ideje, hogy gyakorlati lépéseket is tegyek a terv megvalósulása érdekében. :D Az lenne a kérdésem, hogy melyik blogot, blogszolgáltatót javasolnátok? :)

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. április 15., kedd 20:05

gépkocsi munkaeszköz, szóval nem tehetem! :mrgreen:
Nem akarok rosszmájú lenni, de a szülők cégénél, ugye?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 15., kedd 20:02

És ezen idő alatt volt nekem is, hogy agyamra mentek már a lassan közlekedők.
Poénos fiú vagy Te, mindig tudtam. :lol: :lol:
gépkocsi munkaeszköz, szóval nem tehetem! :mrgreen:
A madridomhoz nem kell kocsi... :coffee:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. április 15., kedd 19:57

Realista24 írta:Anis, csak azt tudom javasolni a vezetéssel kapcsolatos problemadra, amit a fórummal kapcsolatban is irtam; hanyagold!
gépkocsi munkaeszköz, szóval nem tehetem! :mrgreen:
csababarca írta:Viszont a módszer amivel dolgoznak, az nem szabályos. Elbújnak fa mögé, lesből támadnak,stb....ráadásul nem egy semleges útra állnak ki. Hanem mondjuk lakott terület tábla mögé 50 méterrel.
Ilyen Sopronban is van, nem is egy. Határ előtt forgalommal szemben félreállnak. hogy odamehessenek, szabályt kell szegniük. és a határ előtti Sopron-tálba előtt is félreállva szoktak lenni. plusz rádióban is nemegyszer hallottam, már betelefonálótól, smsezőtől, hogy úgy látta a rendőrt amihez szabályszegés kell hogy odaálljon ahol épp van.
realistahuni írta:Mondjuk ezt furának találom, hogy a drága gépekkel is ilyen lassan járnak nálatok, nálunk azért az ilyenek maximum tolatáskor mennek 100 alatt, de amúgy nyomják neki, településen és azon kívül is mert leszarják.
Persze itt is ez az általános (városból kivezető úton simán lenyomnak, mert ők sietnek valahova). De van egy-két kivétel akiket láttam az elmúlt időben, hogy direkt(?) lassan mennek a terepjáróikkal vagy más jólmegtermett méregdrága autókkal.
Huni írta: Mindenféle személyeskedés nélkül, de valahogy ilyennek képzelem el rájzent is. Biztos velem van a baj, de úgy vagyok ezzel, hogy érjek oda 10 perccel később, mintsem odacsapjam magam vagy valaki mást a fához.
Nem teljesen igaz, de pl amíg Szhelyre jártam oda-vissza (egy héten többször is) elég sokat vezettem le. És ezen idő alatt volt nekem is, hogy agyamra mentek már a lassan közlekedők. És ha tudom és érzem az utat, akkor elmegyek mellettük. Mondjuk kapásból Sopron-Szhely között az út szélén nem egy, nem kettő kereszt található. Valakik nem voltak szerencsések. Suzukikkal alapból vigyázni szoktak, ott nagyon sok van a tapasztalataim alapján akik lassan vagy furán vezetnek. Visszatérve ilyen cikázva vezetést sosem csináltam még. és azért a kocsimat sem arra tervezték, hogy most egy hosszú kocsisort csak úgy egyben, vagy egymás után elmenjek neki... viszont a 2.mondatoddal egyetértek, csak lehet szépen, dinamikusan is haladni, és lehet 60-70el is. de persze ezeket a szitukat is mindenki máshogy fogja fel és máshogy kezeli.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. április 15., kedd 19:28

Reggeltől estig az utakon vagyok, ahol lehet, ott nyomom is neki (azaz a cég által megszabott maximális sebességgel, 90-nel közlekedek :mrgreen: ), és néha felmegy az agyvizem amikor lassan mennek előttem. Ennek ellenére úgy vagyok vele, hogy ha az a sofőr a 70-et érzi biztonságosnak, akkor menjen annyival. 90-es zónában a 70 km/h véleményem szerint közel sincs az "indokolatlanul lassan való haladás" fogalmához. Ha 30-cal megy, az más kérdés. Még mindig jobb a 70-nel közlekedő sofőr, aki ismeri az autója és saját maga határait, mint a 120-szal repesztő ürge, aki szerint soha az életben nem pattanhat az autó elé egy labda, nem ugorhat oda egy kutya, macska, nyúl, akármi, vagy épp egy gyerek. Lehet hajtani, de meg is kell tudni állni.
Sokkal jobban felbasszák az agyamat azok, akik sietnek, elkezdenek előzni egy 8 autóból és két kamionból álló sort, kiállnak előzni, egy autó megvan, visszabújik a sávra, mert közben majdnem megpuszilta a szembejövőt, és így megy előre. Na most egy megcsúszás a szlalom közben, aztán még négy autó megy vele az árokba. Mindenféle személyeskedés nélkül, de valahogy ilyennek képzelem el rájzent is. Biztos velem van a baj, de úgy vagyok ezzel, hogy érjek oda 10 perccel később, mintsem odacsapjam magam vagy valaki mást a fához.
Majd ha rájzen is lát egy-két olyan balesetet, amikor a tőle 200 méterre levő autó ugrik fejest az árokba, mert a 80 már soknak bizonyult abban az enyhe kanyarban, akkor talán rájön, hogy néha a 70 is bőven elég. :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. április 15., kedd 18:10

http://player.hu/kult/husz-szornyu-jugo ... 01ZcD9_vGA
:coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. április 15., kedd 18:09

realistahuni írta:
amit egy sávos úton értesz az valójában kétsávos, egyik sáv az egyik irányba másik pedig az ellenkezo iranyba tart.
Igen, mi ezeket egysávosnak nevezzük, errefele ez bevett szokás, nem tudom helyes-e, de nem tudom iért lenne helytelen, hiszen azért nevezzük így mert egy irányba csak egy sáv megy. Ahol meg nincs szembejövő azt egyirányú útnak hívjuk. És amit ti négysávosnak azt mi kétsávosnak.
Szó sincs róla, hogy helytelen amit te, ti használtok. Csak azért kérdeztem rá, mert van aki így és van aki úgy mondja, ezért kíváncsi voltam, hogy ti hogyan vélekedtek erről vagy, hogy melyik a helyesebb. Hallottam már mindkét verzióban mondani. Őszintén meg szerintem annyira nem lényeges, hogy hogyan mondják, nincs nagy jelentősége. Ez olyan, mint MO. keleti részén a krumpli, Pesten a burgonya és Erdélyben a pityóka... mondjuk nem jó hasonlat de mindegy. :D
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. április 15., kedd 17:59

amit egy sávos úton értesz az valójában kétsávos, egyik sáv az egyik irányba másik pedig az ellenkezo iranyba tart.
Igen, mi ezeket egysávosnak nevezzük, errefele ez bevett szokás, nem tudom helyes-e, de nem tudom iért lenne helytelen, hiszen azért nevezzük így mert egy irányba csak egy sáv megy. Ahol meg nincs szembejövő azt egyirányú útnak hívjuk. És amit ti négysávosnak azt mi kétsávosnak.
Love football, hate antifa.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. április 15., kedd 17:07

L.Miki írta:Csak úgy érdekesség képpen: sok helyütt folyik az eszmecsre arról, hogy amit egy sávos úton értesz az valójában kétsávos, egyik sáv az egyik irányba másik pedig az ellenkezo iranyba tart. Négy sávos pedig mint a városi beveztő utak, pl. Nyiregy ill. Autópálya. Csak azert irom ezt le mert nehanyan mint huni is egy savost mond a ketto helyett es kerdeznem toletek, hogy ti melyik allasponton vagytok? Lenyegtelen vegulis csak formlitas.
Úgy mondják 2x1 vagy 2x2 sávos.

Magyarországon meg nincs értelme ilyesmiről beszélni, hogy a forgalom feltartóztatása, itt azért vannak ennél jóval alapvetőbb problémák is, mint embereket azért megbüntetni, mert nem tolják neki. Osztrákokkal összehasonlítani meg pláne baromság, ahol klasszisokkal fejlettebb a közlekedés és nem Trabantok szaladgálnak a tankcsapdákkal teli utakon. Meddő téma.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 15., kedd 17:01

Boky, meg van határozva a kreszben az indokolatlan szó, hogy pontosan mit jelent?

Anis, csak azt tudom javasolni a vezetéssel kapcsolatos problemadra, amit a fórummal kapcsolatban is irtam; hanyagold!
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. április 15., kedd 16:57

realistahuni írta:Egysávos úton)


Csak úgy érdekesség képpen: sok helyütt folyik az eszmecsre arról, hogy amit egy sávos úton értesz az valójában kétsávos, egyik sáv az egyik irányba másik pedig az ellenkezo iranyba tart. Négy sávos pedig mint a városi beveztő utak, pl. Nyiregy ill. Autópálya. Csak azert irom ezt le mert nehanyan mint huni is egy savost mond a ketto helyett es kerdeznem toletek, hogy ti melyik allasponton vagytok? Lenyegtelen vegulis csak formlitas.
mindenki vezessen okosan, de jó lenne,ha a rendvédelmi szervek sem aljaskodnának,és normális helyeken, indokolt utakon trafiznának.
"Szolgálunk és védünk" :mrgreen:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. április 15., kedd 16:04

Hehe, a gatyát máskor húzd kicsit feljebb,köszi :mrgreen:

Gyorshajtásnál nem a büntetéssel van a gond, szabálysértés,fizetni kell érte,pont.
Viszont a módszer amivel dolgoznak, az nem szabályos. Elbújnak fa mögé, lesből támadnak,stb....ráadásul nem egy semleges útra állnak ki. Hanem mondjuk lakott terület tábla mögé 50 méterrel. Most nem azért,de ki az,aki megy egy városba,és a táblánál mire eléri már 50el gurul? lehetne kis türelmi zóna, 100-200 méter, amíg lassítani lehet kényelmesen,nem fékbe belerongyolva.
Van egy tipikus hely, Tassnál...Kunszentmiklós felől megy az ember, eléri Tasst. Falutábla kint van, a lakott területtől 500 méterre, fa mellé berakva,alig látszik. Aki nem ismeri a járást,az nem veszi észre,vagy csak nehezen, amikor már nem tud lesatuzni 50-60ra. És beállnak mögé. Onnan lőnek. Igaz,hogy a falu csak 500 méterre kezdődik,az első házhely is 300méterre van,de kirakták a falutáblát, okosan, és onnan aljaskodnak. Én ezt nem bírom, hogy még aki sokat jár arra,az is beleszalad, hát aki meg nem jár arra,az tuti bekapja. És nem egy ilyen hely van az országban.

Na mindegy,mindenki vezessen okosan, de jó lenne,ha a rendvédelmi szervek sem aljaskodnának,és normális helyeken, indokolt utakon trafiznának.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. április 15., kedd 15:59

Egysávos úton a 60-70 nem szabálytalan, pláne hogy ott településen kívül 90-100 a limit attól függ milyen útról beszélünk. Auttópályán meg oké, hogy lassú, de ott azért van a jobboldali sáv, hogy a lassabb járművek ott közlekedjenek, te meg ha gyorsabban mész megelőzöd a baloldalin. Ha meg nagy a forgalom akkor copás, így jártál sajnos, de nem lehet azt szabályozni, hogy mindenki minimum 80-al menjen egysávoson településen kívűl. Mondjuk ezt furának találom, hogy a drága gépekkel is ilyen lassan járnak nálatok, nálunk azért az ilyenek maximum tolatáskor mennek 100 alatt, de amúgy nyomják neki, településen és azon kívül is mert leszarják. 30 éves Daciakkal is általában mindenki településen kívűl felnyomja ötösbe aztán padlógázzal elpöfögnek ilyen 90-100-akkal. :lol:
Ez van, ilyen a vezetési kultúra. :)
Love football, hate antifa.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 15:53

hehe írta:
hehe! Ezekkel az avákkal kicsinálsz :lol: :lol: :lol:
RMCF küldött magáról gyerekkori képet, de nekem is volt ilyen uzsonnástasim :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. április 15., kedd 15:48

hehe! Ezekkel az avákkal kicsinálsz :lol: :lol: :lol:
RMCF küldött magáról gyerekkori képet, de nekem is volt ilyen uzsonnástasim :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. április 15., kedd 15:39

Vas megyében is van több traktoros az idényben, azokat megértem, hogy lassan mennek, ha olyan úthoz érünk, akkor el is megyek mellette - persze nagy forgalomban megszívja az ember, de akár hogy is, megoldható valahogy. De ahogy mondtam errefelé szokásuk az embereknek hogy beállnak "vonatozni" a 60-70-el menő mögé és az így kialakult sort már elég nehéz megelőzni, mivel ezek azok a fajták akik nem hagynak valami nagy közt a két autó között.
Továbbá ha már feljött, láttam én pár olyat errefelé, hogy nagy Audi/BMW autókkal/terepjárókkal mennek indokolatlanul lassan. Akkor minek is vettek maguknak több1000 köbcentis autókat?
Ha a papikának/mamikának valami baja van akkor még megértem, hogy lassan megy, vagy akár az időjárási körülmények ezt teszik lehetővé. De kötve hiszem, hogy normális időjárási körülmények között kb minden város-város között van egy ilyen töketlen aki beáll 60-70-re.

Amúgy állítólag [kint dolgozó ismerős mesélte] Ausztriában alig van büntetés (20-30 eurókat szórnak ki gyorshajtásokért), és mégis a legtöbbjük a szabályokat betartva autózik az osztrák autópályákon. Míg itthon bezzeg ha kicsit is túlléped a max megengedett sebességet akkor véged, több 10 ezres csekk a jutalmad.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 14:57

Jó hát embert nem tudok akit ennyiért megbüntettek, de ettől még nem szabályos... Bár volt bent a boltban egyszer egy faszi ilyen kis marutival vagy mi az isten volt. Ilyen 4 keréken járó tyúk ól... Aztán mondta aki vezette, hogy nem szokta tépni a száját, és a 4-esen a rendőr szólt neki, hogy azt a bizonyos gázpedált nyomja már erősebben! :D
hehe! Ezekkel az avákkal kicsinálsz :lol: :lol: :lol:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. április 15., kedd 13:48

namost:
ha 60-70-nel szúrom neki, amikor lehetne max 90-nel menni, azt ne magyarázza már meg nekem senki, hogy feltartom a forgalmat :lol:
mintha 10millió fernando alonso országa lennénk :lol:
ha 20-szal csorognék öregnéninek beöltözve, akkor jogos a sérelem.

mert ennyi erővel, ha egyszer beérek mögéd autópályán és te csak 125-tel mész, akkor rádhívom a rendőröket az biztos, mert feltartasz :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. április 15., kedd 13:37

Géci írta:
Boky írta:de, a kresz tiltja.
Ez így van, de pl nem várhatod el egy traktortól, hogy pengessen 90-el, vagy egy lovaskocsitól :mrgreen: :lol: :lol:
szeretném kiemelni az 'indokolatlanul' szót.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. április 15., kedd 13:11

Boky írta:de, a kresz tiltja.
Ez így van, de pl nem várhatod el egy traktortól, hogy pengessen 90-el, vagy egy lovaskocsitól :mrgreen: :lol: :lol:
A vicc az, hogy ezeket c és C+E kategóriával az új kressz szabályok szerint nem előzheted meg :lol: :lol: :lol: fuck logic :roll:
Viszont, ha fő úton egy x6-os bmw-vel tötyögsz 50-el és feltartod a sort akkor igen is az hadd emlegessem már a családod hogylétét :mrgreen: :lol: :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég