OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. április 15., kedd 22:35

Realista24 írta:Persze vannak útszakaszok, ahol jogos ez a felvetés, de amikor egy építkezés miatt, útépítés, kátyúzás miatt kint marad egy 20-as vagy 30-as tábla egész hétvégére mondjuk és beállnak mögé fotózni, azt nem magyarázza be senki, hogy az ezért van. :)
innen nem messze van egy város, azon belül is egy híd. valamikor -szerintem úgy 35 éve- javították, építették, mittudomén. a híd előtt van egy 10 (!) km/h-s korlátozó tábla. a híd úgy 34 és fél éve rendben van, a tábla meg ott maradt, és néha azért odaállnak a rendőrök, kiosztanak egy-két büntetést. az ilyenektől agyfaszt kapok.
Dupla D írta:épp valamelyik nap mondta egy rendőr ismerősöm, hogyha kiküldik őket, akkor addig ne is menjenek vissza, amíg x számú embert nem büntettek meg.
itt is bevett szokás. ha jól tudom, negyedéves "ütemtervek" vannak előirva. szóval minden negyedév végén fokozottabb az ellenőrzés szinte mindenhol. ahol én élek, ott a rendőrök ismernek mindenkit, és mindenki ismeri őket, lévén kis községről van szó. igy nyilván nem tudják teljesiteni az előirt büntetésszámot, mert ez is ismerős, az is adott két köbméter fát, csak nem baszhatom meg. épp ezért azt csinálják, hogy valamelyik szomszédos településre mennek át, az ottaniak meg ide jönnek, és igy oldják meg a dolgokat. márciusban épp igy szopattak meg az övért egy olyan helyen ahol amúgy negyedévente látsz rendőrt. nem véletlenül :lol:
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 15., kedd 22:31

Köszönöm a tippeket blog-ügyben! :agree:
ziro4vr írta:Nocsak..mi lesz a profil? A Tottenham sikerei napjainkban? A sztár és ami mögötte van - a Piquenbauer? :D
A Tottenham és az Arsenal kupagyőzelmei az utóbbi négy szezonból, illetve Lennon és Townsend játékintelligenciájának elemzése. :coffee: :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. április 15., kedd 22:29

Sierra írta:
ziro4vr írta: Nekem működik rendesen.
Nekem is működik, csak nem tudom frissíteni. :/
április 13at ír nekem utolsónak, azóta nincs elvileg
Nem illik.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. április 15., kedd 22:26

ziro4vr írta: Nekem működik rendesen.
Nekem is működik, csak nem tudom frissíteni. :/

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. április 15., kedd 22:25

épp valamelyik nap mondta egy rendőr ismerősöm, hogyha kiküldik őket, akkor addig ne is menjenek vissza, amíg x számú embert nem büntettek meg. így vegye komolyan az ember a "szolgálunk és védünk" örökzöldet..

persze lehet, hogy ez csak egy eset, és mindenhol máshol tisztességes rendőrurakkal találkozhat az ember, de ebben azért kételkednék.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. április 15., kedd 22:24

Sierra írta:Tudja valaki mi lett az androidos Budapesti Menetrend appal?
Akartam frissíteni, de nincs ott a letöltött alkalmazásaim között és a keresőben sem hozza be.. megszűnt volna?
Kár lenne érte, nagyon hasznos tudott lenni.
Nekem működik rendesen.
Nem illik.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. április 15., kedd 22:22

Tudja valaki mi lett az androidos Budapesti Menetrend appal?
Akartam frissíteni, de nincs ott a letöltött alkalmazásaim között és a keresőben sem hozza be.. megszűnt volna?
Kár lenne érte, nagyon hasznos tudott lenni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 15., kedd 22:20

Bennfentesként elmondhatom,hogy ezeknek a trafizásoknak és az átlagkeresetekhez képest ilyen elrettentő mértékű pénzbírságoknak egy célja van,hogy visszaszorítsa a balesetekben elhunyt személyek számát,ami néhány évvel ezelőtt igencsak horribilis számokat mutatott,túl sok ember halt meg értelmetlenül.
Jó, hát szépen mossák a ti agyatokat is. :)
Persze vannak útszakaszok, ahol jogos ez a felvetés, de amikor egy építkezés miatt, útépítés, kátyúzás miatt kint marad egy 20-as vagy 30-as tábla egész hétvégére mondjuk és beállnak mögé fotózni, azt nem magyarázza be senki, hogy az ezért van. :)
Vagy amikor 50 méteren belül több helyen is van olyan, hogy 70-50-60, aztán a hídról meg alig várják, hogy belemosolyogj a kamerába.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2014. április 15., kedd 22:19

köszönöm. :mrgreen:

amugy miota éllek 3 dólgót sose tuttam elsajátitani az egyik a matek s a másik a helyesirás :(

szerk.: tehát, rá mentem az enyénire, ott pedig a "Elrejtés előlük" fül alatt beraktam ezt a személyt. viszont a "Megosztás láthatósága"-nál az ismerősök ismerősei vannak beállítva, akkor most az ismerőseim ismerősei is lássák a postjaimat kivétel ez a tiltott személy?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fringsquad 2014. április 15., kedd 22:24-kor.
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. április 15., kedd 22:14

csababarca írta:
Mike írta:
értem én hogy bosszantó, de ha visszaemlékszel mikor tanultad és ott ült melletted az oktató, akkor biztos szólt hogy mire eléred a táblát már annyival menj mint ami a megengedett. Nem tanít a kresz semmiféle fékbe belerongyolást.
ha az 50es tábla után 1 méterrel bemérnek 70-nel, teljesen jogosan büntetnek meg, még ha geciség is.

amugy ezek a táblák általában elég jól látható helyre vannak kitéve, bőven van ideje az embernek felkészülni rá és lassítani

na persze én se szoktam betartani... :mrgreen:

Persze,benne van a kreszben,nekem is így tanították.
De aki vezet,az tudja,hogy nehéz betartani,nem életszerű. Persze én sem 90el rongyolok be a falukba, de nem is 50nel csorgok be, ez ritka.
Sokszor tényleg jól láthatóan van kirakva, de amit én említettem,abból is van pár, szépen úttol 1-1,5 méterrel beljebb rakva, sehol semmi csak fák,most azt nem biztos,hogy észre lehet venni időben, és az ilyen helyeken undorító,ha beállnak trafizni oda.
Bennfentesként elmondhatom,hogy ezeknek a trafizásoknak és az átlagkeresetekhez képest ilyen elrettentő mértékű pénzbírságoknak egy célja van,hogy visszaszorítsa a balesetekben elhunyt személyek számát,ami néhány évvel ezelőtt igencsak horribilis számokat mutatott,túl sok ember halt meg értelmetlenül. Mióta ilyen nagy mértékű pénzbírság összegek vannak,illetve növelték a hadra fogható mérőeszközök számát és gyakrabban vannak mérések, a statisztikai adatok egyértelműen kimutatják,hogy évről-évre egyre kevesebben halnak meg közúti balesetekben. A Rendőrség pedig úgy van vele,hogy jobb a pénzbírság miatt mérgelődő ember,mint a halott ember.

Akármennyire is nem tűnhet etikusnak,hogy a település kezdetét jelző táblák után már rögtön mérnek,sok esetben ez egyébként baleset megelőzési célból indokolt,meg ugye a szabály azért,mégiscsak szabály,tényleg nem véletlen tanítják a KRESZ oktatók sem úgy ahogy.

Egyébként nagyon okosak már ezek a sebességmérő készülékek,tényleg érdemes odafigyelni a táblákra,mert egyenes útszakaszon 2 km távolságról is simán lefényképez és onnantól nincs mese,ha a tűréshatáron felüli sebességgel érkezel,akkor bizony a sárga csekk is érkezni fog,illetve ha meg is állít a rendőr ő sem nagyon mérlegelhet a szankciót illetően,mert eléggé fix összegek vannak.

Ja és még zárásképp annyit,hogy nem szeretem azokat az embereket,akik azzal jönnek,hogy "jobb lenne,ha a rendőr a gyilkosokat üldözné,ahelyett,hogy folyton csak a traffipax mögött ül",miközben köztudott,hogy a gyilkosok elkapása nem a közlekedésrendészeti osztályon dolgozók feladata... :mrgreen:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. április 15., kedd 22:14

'shutterisland írta:kisbetűvel nem adogatnék. :shifty: :mrgreen:
ha valami komolyabb hangvételűt írok, akkor használom a shiftet, meg a neveket is nagy kezdőbetűvel írom. arról már nem tehetek, hogy te alapból kicsivel írod a neved. :lol: :mrgreen:
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. április 15., kedd 22:12

itt meg beállíthatod minden posztodra, hogy ki ne lássa. a don't share this with részhez beteszed az adott ismerőst és kész.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. április 15., kedd 22:10

vagy van még egy megoldás, érd el, hogy ne kövessen, akkor nem lát semmit. :mrgreen:
cserébe remélem javítasz a helyesírásodon.
kisbetűvel nem adogatnék. :shifty: :mrgreen:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. április 15., kedd 22:06

ha posztolsz valamit, akkor ott be lehet állítani, hogy ki lássa. lehet kivenni embereket.

cserébe remélem javítasz a helyesírásodon.

szerk.
igen, ahogy shut is írta.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. április 15., kedd 22:04

annyit mindenképpen tudsz csinálni, hogy képfeltöltéskor vagy posztoláskor a "nyilvános" vagy "ismerősök" helyett az "egyéni"-t állítsd be.
ott lehet kilőni az embereket.

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2014. április 15., kedd 21:57

tudom erre fele az fb nem menő cikk, de azért lenne egy kérdésem hátha ki segítenétek. :mrgreen:
szóval van egy ismerősöm akit nem szeretnék törölni, de viszont elszeretném azt érni, hogy mikor postolok valamit akkor ő azt ne lássa a hírfolyamba. Utána ha rá kattint az adatlapomra nem érdekel, ha lássa csak neki az én postjaim, kép feltöltéseim, profilkép változtatásaim ne jelenjenek meg a hírfolyamban... chatet lövöm ki nála így azt se lássa, hogy bent vagyok, viszont ez még próbléma :/ remélem kerül aki segít még így is, h kicsit keszekuszán írtam le.



jhaaa és nem szülőről van szó :mrgreen:
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. április 15., kedd 21:05

GT37 írta:Más téma: már elég régóta kacérkodok egy blog indításával, és most jött talán el az ideje, hogy gyakorlati lépéseket is tegyek a terv megvalósulása érdekében. :D Az lenne a kérdésem, hogy melyik blogot, blogszolgáltatót javasolnátok? :)
Nocsak..mi lesz a profil? A Tottenham sikerei napjainkban? A sztár és ami mögötte van - a Piquenbauer? :D

Amúgy blog.hu-t ajánlom én is, anno mikor űztem az ipart, teljesen jó volt
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. április 15., kedd 20:59

GT37 írta:Más téma: már elég régóta kacérkodok egy blog indításával, és most jött talán el az ideje, hogy gyakorlati lépéseket is tegyek a terv megvalósulása érdekében. :D Az lenne a kérdésem, hogy melyik blogot, blogszolgáltatót javasolnátok? :)
blog.hu

Egyszerű, könnyű, és az index segítségével látogatókat is könnyen szerezhetsz.

Én ezt használom és teljesen jó.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. április 15., kedd 20:46

Mike írta:
értem én hogy bosszantó, de ha visszaemlékszel mikor tanultad és ott ült melletted az oktató, akkor biztos szólt hogy mire eléred a táblát már annyival menj mint ami a megengedett. Nem tanít a kresz semmiféle fékbe belerongyolást.
ha az 50es tábla után 1 méterrel bemérnek 70-nel, teljesen jogosan büntetnek meg, még ha geciség is.

amugy ezek a táblák általában elég jól látható helyre vannak kitéve, bőven van ideje az embernek felkészülni rá és lassítani

na persze én se szoktam betartani... :mrgreen:

Persze,benne van a kreszben,nekem is így tanították.
De aki vezet,az tudja,hogy nehéz betartani,nem életszerű. Persze én sem 90el rongyolok be a falukba, de nem is 50nel csorgok be, ez ritka.
Sokszor tényleg jól láthatóan van kirakva, de amit én említettem,abból is van pár, szépen úttol 1-1,5 méterrel beljebb rakva, sehol semmi csak fák,most azt nem biztos,hogy észre lehet venni időben, és az ilyen helyeken undorító,ha beállnak trafizni oda.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. április 15., kedd 20:38

Realista24 írta:
gépkocsi munkaeszköz, szóval nem tehetem! :mrgreen:
A madridomhoz nem kell kocsi... :coffee:
:lol:
csababarca írta: Hanem mondjuk lakott terület tábla mögé 50 méterrel. Most nem azért,de ki az,aki megy egy városba,és a táblánál mire eléri már 50el gurul? lehetne kis türelmi zóna, 100-200 méter, amíg lassítani lehet kényelmesen,nem fékbe belerongyolva.
értem én hogy bosszantó, de ha visszaemlékszel mikor tanultad és ott ült melletted az oktató, akkor biztos szólt hogy mire eléred a táblát már annyival menj mint ami a megengedett. Nem tanít a kresz semmiféle fékbe belerongyolást.
ha az 50es tábla után 1 méterrel bemérnek 70-nel, teljesen jogosan büntetnek meg, még ha geciség is.

amugy ezek a táblák általában elég jól látható helyre vannak kitéve, bőven van ideje az embernek felkészülni rá és lassítani

na persze én se szoktam betartani... :mrgreen:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 127 regisztrált és 0 vendég