OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 23., csütörtök 19:40

számomra is megdöbbentő az eltűnésük/haláluk, de a saját szakállukra keresték a bajt...
már csúcstámadáskor fáradtak voltak, nem szabadott volna tovább menniük, vagy vissza kellett volna forduljanak pihenni vagy regenerálódni.
tovább mentek fáradtan és itt hibáztak.
rossz döntést hoztak...és ez lett a vesztük.
saját döntés volt.

R.I.P. :/
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2013. május 23., csütörtök 18:43

Hát én azon az oldalon vagyok, hogy hülye volt. Minek kockáztatja az életét egy család mellet??
Már ne is haragudj, de inkább a kérdés hülye. :)
Erőss már akkor is tapasztalt hegymászó volt, amikor megismerte a későbbi feleségét. Úgy alapítottak családot, hogy tudatában voltak ennek az életformának a veszélyeivel, és azzal is hogy Erőss nem hagy fel a céljaival. Sőt, mellette a kedvese is elég szép sikereket ért el, hiszen közösen is mentek életveszélyes expedícióra. Nagyon sajnálom a gyerkőcöket, és azt is hogy elég tragikus véget ért a történet. De a kedves feleség nyilatkozatából kitűnik hogy mindig is fel voltak készülve a legrosszabbra és hideg vérrel, méltósággal kezeli a történéseket... és ha ő képes erre, akkor nem tudom hogy a kívülállók okoskodása milyen alapokon nyugszik.
Más kérdés, hogy akkor mégis milyen kockázatokat vállalhat valaki ha már van gyereke? Meg tudnád határozni? Meg lehet ezt egyáltalán? Például részt vehet küzdősportokban? Motorsportokban? Extrém sportokban? Ha esetleg balesetveszélyes munkát végez az ember, akkor csak addig művelheti, amíg nincs utódja?
Szerintem minden embernek joga van meghozni az önálló döntését a saját életéről, és a kívülállóknak pedig annyi joguk van kritizálni emiatt, mint beleszólni. Azaz 0.
Másfelől talán egy kis büszkeséget esetleg lehetne érezni miatta, elvégre messze a legsikeresebb magyar hegymászó volt.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 23., csütörtök 18:40

Az, hogy valaki szívbetegen tovább folytatja, az már saját döntés.
Miért ez milyen döntés volt?
Neki is ott van a családja, mégsem verték ennyire az asztalt anno, meg nem hülyefaszozták le.(kinek nem inge...)
Lehet véleményt formálni, meg annak is van értelme, hogy felelőtlennek tartják egyesek csak amikor pár fazon átlépi azokat a bizonyos erkölcsi határokat, az roppant fel tud baszni engem. :angry:
Részemről lezárva.
Love football, hate antifa.

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. május 23., csütörtök 18:28

Azért a Forma-1-et ne keverjük ide. Nyilván van benne veszély, de közel sem akkora, mint a hegymászásban.

Az, hogy valaki szívbetegen tovább folytatja, az már saját döntés. De La Red és Muamba nem kockáztatott, mások igen.

Ha valakinek nincs családja, akkor oké, éljen a szenvedélyének, de van az a pont, amikor illene átgondolnia, hogy mi a legfontosabb az életében. Szerintem 2 gyermek éppen elég komoly indok, hogy inkább feladja ezt a veszélyes szenvedélyt.

Ettől függetlenül sajnálom.

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. május 23., csütörtök 18:23

Ha én Mo. összes vasúti pályaudvarán, a vonat előtt ugrálok ide-oda, hogy bizonyítsam, hogy képes vagyok rá, miután már elvitte az egyik lábamat egy vonat, nem épp hősnek lennék kikiáltva. Nyilván beteg példát hoztam fel, de 8000 méter magas hegyeken mászni ugyan ilyen kockázatos és ugyan így semmi értelme csak adrenalin fokozásra jó.

Erdősék nyilván nyugodjanak békében, nem kívántam a halálukat, sőt! Csak ez a médiafelhajtás, hogy hőst csinálnak belőlük szúrja a szemem. A szememben az az apuka aki 90.000 forintért bent robotol a gyárba nap mint nap, hogy mindent megadjon a gyerekeinek, nagyobb hős.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 23., csütörtök 18:22

Még mindig nem értek egy dolgot.
Pedig nem bonyolult. Van egy pont, amikor még vissza lehet fordulni, igaz így elmarad a csúcshódítás, de életben marad. Fölösleges kockázatot vállalt. Ez az én véleményem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. május 23., csütörtök 18:22

realistahuni írta:Még mindig nem értek egy dolgot.
Ilyen alapon akkor hülye volt mondjuk Ocskay is mert úgy játszott, hogy tudta, hogy szívbeteg volt?
Hülye volt Simoncelli, Senna meg a többi F1-es, mert nem gondoltak a családjukra és úgy is versenyeztek?
Massat is lehetne említhetnénk, csak neki szerencséje volt, hogy nem 1-2 centivel arrébb ment a rugó...
Vannak veszélyes sportok, és van kockázat, és vannak akik kockáztatnak...
Azért Zsolt már 45 éves volt. Szerintem az már egy kor a hegymászásnál. Simoncelli, Senna vagy Massa nem az idősek közé tartozik. Ezért írtam, hogy van egy határ, amit szerintem túllépett.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 23., csütörtök 18:19

Még mindig nem értek egy dolgot.
Ilyen alapon akkor hülye volt mondjuk Ocskay is mert úgy játszott, hogy tudta, hogy szívbeteg volt?
Hülye volt Simoncelli, Senna meg a többi F1-es, mert nem gondoltak a családjukra és úgy is versenyeztek?
Massat is lehetne említeni, csak neki szerencséje volt, hogy nem 1-2 centivel arrébb ment a rugó...ott volt a "jel" amiről most is mindenki beszél, mégis visszaült az autóba. Mondjuk, mostanába az F1-be jelentősen kevesebb a kockázat, de meg lehet nézni a 30-40 évvel ezelőtti autó- és motorsportokat, sokan meghalltak, de akik túlélték azokat hősként kezelték, ömlött a pénz, tapadtak a csajok stb.
Van aki ilyen életformát választ, ezt el kell fogadni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára realistahuni 2013. május 23., csütörtök 18:23-kor.
Love football, hate antifa.

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. május 23., csütörtök 18:05

kelemen.istvan írta:Mi a fórumtársaim véleménye Erőss Zsoltékról? :/

Suliban mekkora vita alakult ki miattuk.
Hát én azon az oldalon vagyok, hogy hülye volt. Minek kockáztatja az életét egy család mellet? Erre jött egy indok: szenvedély, nem értem meg.
Hát lehet, hogy nem értem. DE ha ott van a feleségem, ott van két gyermekem, akkor kurvára nem fogok egy olyan utat megkockáztatni ahol nagy az esély arra, hogy meghalhatok.
Olyan is volt, hogy lehet, hogy él, csak nem találták meg. Az már luxus dolog lett volna felfogni, hogy milyenek a körülmények 8000m magasban. Erre azt a választ kaptam, hogy én itt, Budapesten nem tudhatom.
Biztos szép, csendes, napos, meleg idő van ott. Az ember szervezetének működését semmi nem befolyásolta. Vagy mit gondolhattak? Én itt adtam fel.

Szerintem elrontotta, hülye volt és átlépett egy határt. Nem kellet volna ezt csinálnia.
Józan paraszt ésszel én ennyire jutottam.
másik nem mellékes dolog, hogy ez nem egy "hobbi" volt. hivatásos hegymászó volt, ebből tartotta el a családját.
Kétlem, hogy nem lett volna elég pénze.

Nyugodjon békében.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. május 23., csütörtök 18:00

érdekes riport a témával kapcsolatban

Az egyik apa volt. Saját magán kívül másra is kellett volna gondolnia.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 23., csütörtök 17:26

másik nem mellékes dolog, hogy ez nem egy "hobbi" volt. hivatásos hegymászó volt, ebből tartotta el a családját.
Akkor akár vissza is fordulhatott volna, amíg lehet.
Ez ugyanolyan megsüvegelendő sportteljesítmény,
Minden elismerésem az övé.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
TBone
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:48
Kedvenc játékosaid: Figo, CR , Bale, Marcelo, Lopez, Modric, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, OKC

Re: OFF

HozzászólásSzerző: TBone » 2013. május 23., csütörtök 16:56

másik nem mellékes dolog, hogy ez nem egy "hobbi" volt. hivatásos hegymászó volt, ebből tartotta el a családját.

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Higuain » 2013. május 23., csütörtök 16:43

realistahunival értek egyet, eléggé el vagytok tévedve. 14 8000 fölötti csúcsból 10et megmászott. Ez ugyanolyan megsüvegelendő sportteljesítmény, mint bármelyik másik sportban. Igen ez egy veszélyesebb sport, de az Ironman is ilyen például és az is elképesztő.
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 23., csütörtök 16:35

bocsássa meg a jóisten, de úgy vagyok, hogy aki hülye, haljon meg.
idióta önző fasz az ilyen ember, én így vagyok vele.


1. http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/ori ... selves.png
2. kurvára nincs senkinek semmilyen köze, hogy miért csinálta ezt, és miért nem azt.
3. más, egészséges hegymászók eddig biztos nem haltak meg...
4. el lehet gondolkodni azon, hogy hányan halnak meg úgy, hogy ki sem mozdulnak a házból, kockulnak egész életükben a tv meg a gép előtt, aztán nem sokkal élnek többet mint Zsolték.
5. mivel Zsolt csíkszeredai születésű, ezért "szívügyem " a dolog, ráadásul sokak példaképe volt ő és egy szenzációs ember.
6. remélem mindketten megkaptátok/megkapjátok a warnt kegyeletsértés miatt.


Zsolt és Péter nyugodjanak békében! :(
Love football, hate antifa.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 23., csütörtök 16:14

lefáradok azért, hogy a média ebből is mekkora hepajt kerekít.
a többség undorító semmiházi, szenzáció hajcsár...

saját maguknak kisértették a sorsukat, ebben a szakmában mindig ott lebeg Demoklész kardja az ember feje fölött.

fel megy a cukrom, hogy 24 órája, ha fellépek a fészbukra vagy a hazai hírportálok egyikre egyből ez ömlik szembe velem.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Úszómester
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:09
Kedvenc játékosaid: Ramos, Marcelo, Beckham, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Úszómester » 2013. május 23., csütörtök 16:08

rafael23 írta:
Huni írta:lehet dobálni rá a szart, nem is lep meg, de szerintem sokan szeretnénk úgy meghalni, mint ő. úgy, hogy az életünk legyen a halálunk. sokkal inkább így, mint 85 évesen, 15 éve ágyban fekvő betegként, pelenkázva, szenvedve, környezetemnek teherként. ha fogalmazhatok így, csodás halál jutott neki. :)
ez szép és jó, de őt a feleségen kívül varja két gyerek is, akit fel kellene nevelni.
szerinted miért volt annyira összeroskadva a felesége?(biztos nem volt életbiztosítása :D )

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2013. május 23., csütörtök 16:01

A 444en ott a cikk az öreg hegymászóval, az a jó hegymászó szokták mondani. :-) Túl van lihegve az egész. Annyiban idegesít csak, hogy a média hőskreálásba kezdett. Ez pedig egy egyéni szenvedély volt, amibe belehaltak. Sajnálatos, de ez előfordulhat a "szakmájukban".

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 23., csütörtök 15:37

persze, tudom, és ha ezt nézzük, nyilván más megvilágításba kerül a dolog. de én nem erről beszéltem. szorítkozzunk arra a tényre, hogy hegymászóként a hegyen halt meg, és ennél szebb halált szerintem nem kívánhatott volna ő sem. ennyit szerettem volna kiemelni,nem véletlenül nem hoztam fel a családot. :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. május 23., csütörtök 15:30

Huni írta:lehet dobálni rá a szart, nem is lep meg, de szerintem sokan szeretnénk úgy meghalni, mint ő. úgy, hogy az életünk legyen a halálunk. sokkal inkább így, mint 85 évesen, 15 éve ágyban fekvő betegként, pelenkázva, szenvedve, környezetemnek teherként. ha fogalmazhatok így, csodás halál jutott neki. :)
ez szép és jó, de őt a feleségen kívül varja két gyerek is, akit fel kellene nevelni.

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 23., csütörtök 15:07

lehet dobálni rá a szart, nem is lep meg, de szerintem sokan szeretnénk úgy meghalni, mint ő. úgy, hogy az életünk legyen a halálunk. sokkal inkább így, mint 85 évesen, 15 éve ágyban fekvő betegként, pelenkázva, szenvedve, környezetemnek teherként. ha fogalmazhatok így, csodás halál jutott neki. :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 138 regisztrált és 0 vendég