OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. május 24., péntek 2:20

A továbbiakban kíméletlenül szankcionálni fogom a faszozó, lehülyéző kommenteket. Lehet beszélni a témáról, de kultúrált keretek között.
de szerintem sokan szeretnénk úgy meghalni, mint ő. úgy, hogy az életünk legyen a halálunk.
Végkimerülésben megfagyni? Megfulladni egy lavina alatt? Láttál valaha halált? Bármilyen halált? Ha igen, hányat és milyet? Olyan igazit, nem mint a filmekben, ahol csak pukkan egyet a pisztoly és az áldozat teatrálisan összeesik. Fogta a kezed haldokló ember? Láttal rákost bízni, majd a sorsába beletörődve feladni minden reményt? Néhány kivétellel nincs olyan, hogy szép halál, talán az életben megfáradt megpihenni vágyó nagyon öregeknél, vagy a semmiből, álmukban akár mosolyogva távozó embereknél. Amikor nem szenved és retteg az utolsó pillanatokban a szerencsétlen. Mutatok neked halált. Egy elitélt nő, pillanatokkal a halálra kövezése előtt, megnézheted a szemében a sűrűsödő borzalmat. Ugyanezt a borzalmat és félelmet láthatod egy diszkóbaleset után haldokló fiatalnál vagy egy agyvérzés után az élet utolsó szalmaszálaiba kapaszkodó embernél. Nem szeretem ha az emberek szép halálról beszélnek. Szerinted, hogy érezhetett, amikor ott lógott -30-ban és tudta, hogy nincs tovább, órákon belül végez vele az időjárás vagy a dehidratáció? Néha azért átgondoljátok, amit leirtok?

Avatar
Aroninho
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 22:35
Kedvenc játékosaid: Rafael Van der Vaart, Bastian Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid >> MU, ETO, Roma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Aroninho » 2013. május 24., péntek 1:13

Egyrészt a saját családjával szemben is felelőtlenség volt, másrészt viszont magával vitt egy 27 éves "srácot".
Az is óriási felelőtlenség, hogy egy olyan valakit vitt magával (és csak azért, hogy segítse, mert más lehet, hogy rég leállította volna), aki előtte csak kb az Alpokban túrázgatott. Ő meg követte vakon, mert hogy a nagy tapasztalt hegymászó mellett biztos biztonságban lesz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 23., csütörtök 23:50

Kellenek a szponzorok? Persze, hogy kellenek.
Ehhez csúcsot kell hódítania neki minden áron? Nem.
Hogy miért? Mert egy celeb volt, nem a szó szoros értelmében. Magyarország egyetlen hegymászójaként tekintettek rá, így nem voltak szponzorgondjai. És hangsúlyozom, nem az első kudarca lett volna.

Klikkelj rá az oldalára, görgess le, aztán meglátod milyen hadsereg állt a nyolcezres expedíció sorozat mögött.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: francois » 2013. május 23., csütörtök 23:44

Realista24 írta:
látom sokan nem értik.
Most erre mit lehet mondani? Gondolom szakértő azért nem lettél.
Ha visszafordulnak nem kapnak szponzort? Nem először tették volna, mégis mászhattak újra.
Ha nem fordulnak vissza, mint ahogy tették, jó eséllyel a halálba mennek, ergó nem lesz szükség szponzorra.
nem, szakértő nem lettem... termeszetesen nem én találtam ezt ki hanem szakemberek írták, bár gondoltam ez evidens... azt meg, hogy "látom nem sokan értik" nem kioktató szándékkal írtam, de csak keresed a fogást...minek kell bele kötni mindenbe nem értem... jah, de...
Kép
Kép
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 23., csütörtök 23:35

látom sokan nem értik.
Most erre mit lehet mondani? Gondolom szakértő azért nem lettél.
Ha visszafordulnak nem kapnak szponzort? Nem először tették volna, mégis mászhattak újra.
Ha nem fordulnak vissza, mint ahogy tették, jó eséllyel a halálba mennek, ergó nem lesz szükség szponzorra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: francois » 2013. május 23., csütörtök 23:20

Kercsó írta:nem értem, hogy most miért volt annyira fontos ez...
látom sokan nem értik.
a magyar mászók többsége szponzoráltként utazik ki, saját zsebből semmit nem finanszíroznak. teljesitmenykenyszer van. ha 200 méterrel a csucs előtt visszafordul, a következő utjat senki nem fogja fizetni. egy dusgazdag német, osztrák leszarja. otthagyja a picsába aztán jövőre visszamegy. és tudom hogy jönni fog egy "szarnék a szponzorra" válasz, de nekik ez az életük és bevállalják hogy később is mászhassanak.

sokat olvastam a témában, találtam egy friss interjut egy 74 éves spanyol fickoval, aki aznap erőssékkel mászott. érdekes dolgokat mond, akit érdekel az olvassa végig (magyar nyelvu a cikk)

http://444.hu/2013/05/23/carlos-soria-a ... egitseget/
Kép
Kép
Kép

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 23., csütörtök 20:17

messideco írta:Ide is belinkelem. A szekelyhon.ro írásából idézek:
a csúcsot nem most fedezték volna fel.járt már ember ott.
ők még nem. és tudom, hogy céljuk volt az összes 8 ezer méter fölötti csúcs meghódítása, de akkor se ilyen áron akarják.
már számtalanszor volt rá példa, hogy Erőss Zsolt és csapata lavina veszély miatt, fáradtság miatt lemondták/elhalasztották a csúcstámadást.
nem értem, hogy most miért volt annyira fontos ez...
jön a monszun, most pár hétig képtelenség lesz feljutni a csúcsra, de akkor is. kellett volna várjanak, pihenjenek és úgy döntsenek.
még a csúcstámadás előtt.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 23., csütörtök 20:11

Ide is belinkelem. A szekelyhon.ro írásából idézek:

Sokan gondolják azt, nem kellett volna kísérteni a sorsot – a Himalája csúcsainak megmászása meghaladja az ember korlátait. Ha mindenki mindig így gondolkodna, soha nem indult volna hajó neki az ismeretlennek, hogy aztán felfedezze Amerikát, és számtalan ma már hétköznapinak számító, az életünket megkönnyítő találmánnyal lennénk szegényebbek. A Forma-1 is drága, fölösleges cirkusznak tűnik, de sokat köszönhetünk neki az utcai közlekedésben a strapabíró fékektől az aktív felfüggesztésig. A professzionális hegymászás is egyféle labor: az új technológiák mellett az emberi teljesítőképesség határairól és az oxigénhiányos környezetben való viselkedésünkről is többet tudunk ezeknek a sportembereknek köszönhetően. Persze mi ebből nem sokat tudunk, de örülünk annak, ha az ausztriai síelés alatt nem izzadunk bele a lélegző anyagból készült vékony, mégis megfelelően meleg síkabátba.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 23., csütörtök 19:40

számomra is megdöbbentő az eltűnésük/haláluk, de a saját szakállukra keresték a bajt...
már csúcstámadáskor fáradtak voltak, nem szabadott volna tovább menniük, vagy vissza kellett volna forduljanak pihenni vagy regenerálódni.
tovább mentek fáradtan és itt hibáztak.
rossz döntést hoztak...és ez lett a vesztük.
saját döntés volt.

R.I.P. :/
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2013. május 23., csütörtök 18:43

Hát én azon az oldalon vagyok, hogy hülye volt. Minek kockáztatja az életét egy család mellet??
Már ne is haragudj, de inkább a kérdés hülye. :)
Erőss már akkor is tapasztalt hegymászó volt, amikor megismerte a későbbi feleségét. Úgy alapítottak családot, hogy tudatában voltak ennek az életformának a veszélyeivel, és azzal is hogy Erőss nem hagy fel a céljaival. Sőt, mellette a kedvese is elég szép sikereket ért el, hiszen közösen is mentek életveszélyes expedícióra. Nagyon sajnálom a gyerkőcöket, és azt is hogy elég tragikus véget ért a történet. De a kedves feleség nyilatkozatából kitűnik hogy mindig is fel voltak készülve a legrosszabbra és hideg vérrel, méltósággal kezeli a történéseket... és ha ő képes erre, akkor nem tudom hogy a kívülállók okoskodása milyen alapokon nyugszik.
Más kérdés, hogy akkor mégis milyen kockázatokat vállalhat valaki ha már van gyereke? Meg tudnád határozni? Meg lehet ezt egyáltalán? Például részt vehet küzdősportokban? Motorsportokban? Extrém sportokban? Ha esetleg balesetveszélyes munkát végez az ember, akkor csak addig művelheti, amíg nincs utódja?
Szerintem minden embernek joga van meghozni az önálló döntését a saját életéről, és a kívülállóknak pedig annyi joguk van kritizálni emiatt, mint beleszólni. Azaz 0.
Másfelől talán egy kis büszkeséget esetleg lehetne érezni miatta, elvégre messze a legsikeresebb magyar hegymászó volt.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 23., csütörtök 18:40

Az, hogy valaki szívbetegen tovább folytatja, az már saját döntés.
Miért ez milyen döntés volt?
Neki is ott van a családja, mégsem verték ennyire az asztalt anno, meg nem hülyefaszozták le.(kinek nem inge...)
Lehet véleményt formálni, meg annak is van értelme, hogy felelőtlennek tartják egyesek csak amikor pár fazon átlépi azokat a bizonyos erkölcsi határokat, az roppant fel tud baszni engem. :angry:
Részemről lezárva.
Love football, hate antifa.

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. május 23., csütörtök 18:28

Azért a Forma-1-et ne keverjük ide. Nyilván van benne veszély, de közel sem akkora, mint a hegymászásban.

Az, hogy valaki szívbetegen tovább folytatja, az már saját döntés. De La Red és Muamba nem kockáztatott, mások igen.

Ha valakinek nincs családja, akkor oké, éljen a szenvedélyének, de van az a pont, amikor illene átgondolnia, hogy mi a legfontosabb az életében. Szerintem 2 gyermek éppen elég komoly indok, hogy inkább feladja ezt a veszélyes szenvedélyt.

Ettől függetlenül sajnálom.

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. május 23., csütörtök 18:23

Ha én Mo. összes vasúti pályaudvarán, a vonat előtt ugrálok ide-oda, hogy bizonyítsam, hogy képes vagyok rá, miután már elvitte az egyik lábamat egy vonat, nem épp hősnek lennék kikiáltva. Nyilván beteg példát hoztam fel, de 8000 méter magas hegyeken mászni ugyan ilyen kockázatos és ugyan így semmi értelme csak adrenalin fokozásra jó.

Erdősék nyilván nyugodjanak békében, nem kívántam a halálukat, sőt! Csak ez a médiafelhajtás, hogy hőst csinálnak belőlük szúrja a szemem. A szememben az az apuka aki 90.000 forintért bent robotol a gyárba nap mint nap, hogy mindent megadjon a gyerekeinek, nagyobb hős.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 23., csütörtök 18:22

Még mindig nem értek egy dolgot.
Pedig nem bonyolult. Van egy pont, amikor még vissza lehet fordulni, igaz így elmarad a csúcshódítás, de életben marad. Fölösleges kockázatot vállalt. Ez az én véleményem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. május 23., csütörtök 18:22

realistahuni írta:Még mindig nem értek egy dolgot.
Ilyen alapon akkor hülye volt mondjuk Ocskay is mert úgy játszott, hogy tudta, hogy szívbeteg volt?
Hülye volt Simoncelli, Senna meg a többi F1-es, mert nem gondoltak a családjukra és úgy is versenyeztek?
Massat is lehetne említhetnénk, csak neki szerencséje volt, hogy nem 1-2 centivel arrébb ment a rugó...
Vannak veszélyes sportok, és van kockázat, és vannak akik kockáztatnak...
Azért Zsolt már 45 éves volt. Szerintem az már egy kor a hegymászásnál. Simoncelli, Senna vagy Massa nem az idősek közé tartozik. Ezért írtam, hogy van egy határ, amit szerintem túllépett.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 23., csütörtök 18:19

Még mindig nem értek egy dolgot.
Ilyen alapon akkor hülye volt mondjuk Ocskay is mert úgy játszott, hogy tudta, hogy szívbeteg volt?
Hülye volt Simoncelli, Senna meg a többi F1-es, mert nem gondoltak a családjukra és úgy is versenyeztek?
Massat is lehetne említeni, csak neki szerencséje volt, hogy nem 1-2 centivel arrébb ment a rugó...ott volt a "jel" amiről most is mindenki beszél, mégis visszaült az autóba. Mondjuk, mostanába az F1-be jelentősen kevesebb a kockázat, de meg lehet nézni a 30-40 évvel ezelőtti autó- és motorsportokat, sokan meghalltak, de akik túlélték azokat hősként kezelték, ömlött a pénz, tapadtak a csajok stb.
Van aki ilyen életformát választ, ezt el kell fogadni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára realistahuni 2013. május 23., csütörtök 18:23-kor.
Love football, hate antifa.

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. május 23., csütörtök 18:05

kelemen.istvan írta:Mi a fórumtársaim véleménye Erőss Zsoltékról? :/

Suliban mekkora vita alakult ki miattuk.
Hát én azon az oldalon vagyok, hogy hülye volt. Minek kockáztatja az életét egy család mellet? Erre jött egy indok: szenvedély, nem értem meg.
Hát lehet, hogy nem értem. DE ha ott van a feleségem, ott van két gyermekem, akkor kurvára nem fogok egy olyan utat megkockáztatni ahol nagy az esély arra, hogy meghalhatok.
Olyan is volt, hogy lehet, hogy él, csak nem találták meg. Az már luxus dolog lett volna felfogni, hogy milyenek a körülmények 8000m magasban. Erre azt a választ kaptam, hogy én itt, Budapesten nem tudhatom.
Biztos szép, csendes, napos, meleg idő van ott. Az ember szervezetének működését semmi nem befolyásolta. Vagy mit gondolhattak? Én itt adtam fel.

Szerintem elrontotta, hülye volt és átlépett egy határt. Nem kellet volna ezt csinálnia.
Józan paraszt ésszel én ennyire jutottam.
másik nem mellékes dolog, hogy ez nem egy "hobbi" volt. hivatásos hegymászó volt, ebből tartotta el a családját.
Kétlem, hogy nem lett volna elég pénze.

Nyugodjon békében.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. május 23., csütörtök 18:00

érdekes riport a témával kapcsolatban

Az egyik apa volt. Saját magán kívül másra is kellett volna gondolnia.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 23., csütörtök 17:26

másik nem mellékes dolog, hogy ez nem egy "hobbi" volt. hivatásos hegymászó volt, ebből tartotta el a családját.
Akkor akár vissza is fordulhatott volna, amíg lehet.
Ez ugyanolyan megsüvegelendő sportteljesítmény,
Minden elismerésem az övé.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
TBone
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:48
Kedvenc játékosaid: Figo, CR , Bale, Marcelo, Lopez, Modric, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, OKC

Re: OFF

HozzászólásSzerző: TBone » 2013. május 23., csütörtök 16:56

másik nem mellékes dolog, hogy ez nem egy "hobbi" volt. hivatásos hegymászó volt, ebből tartotta el a családját.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég