Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 26., vasárnap 14:02

alexis jó vagy rossz idénye a helyzetkihasználásán múlott.

mezőnyben jó volt, melózott, amit egy szélsőnek itt a szélsőhátvédek támadó felfogása miatt kell, helyzetbe is jól került, egyszerűen nem tudta berúgni a ziccereinek a negyedét sem.
tudom, hogy egy messi jellegű gólgép mellett nem igazán lehet termelni, de kacagva lehetett volna vagy 25 gólos szezonja, és mellé még az asszisztok, akkor meg senki nem beszélt volna arról, hogy alexis így meg úgy.
és ehhez kis túlzással csak az olyan zinyóit kellett volna nagy arányban berúgdossa, mint a már korábban linkelt benny hill-es videóban példaként bevágottak.

egyébként biztosították arról, hogy marad, így jövőre szvsz neymar-messi-alexis lesz az alap.
(vagy 3 éve írja ezt amúgy hehe, és a végén tényleg összejön)

A szememben Neymar soká lesz Ronaldinho aki szerintem oda vissza megnyalatná még a tarajost mint cselekben mint lövőtechnikában...
érdekesség, hogy azt hiszem, dinho is 21 évesen jött európába, mint most neymar, és 22 évesen már vébét nyert, jövőre ott a lehetőség otthon a braziloknak.

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2013. május 26., vasárnap 13:54

R.M.C.F írta:Amikor vitték alexist akkor itt fejreálltak, és könyörögtek az eutanázián jópáran, mert alexis majd bogót köt a védőink lábára.......láttuk.
nekem egy bizonyos szuperkupa meccs jutott eszembe. marcelot úgy szopatta, h már nekem fájt...
carvajal.bale.vidal.jesé

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2013. május 26., vasárnap 13:49

A Neymas vs Messi sztoriban szerintem két véglet létezhet. Az egyik, hogy ugyanúgy beleszürkül a játékba, mint Alexis. Azért a chilei is mit művelt a Seria A-ban, nálunk meg a kaput nem találja el. Ez lehet attól is, hogy egyszerűen nem illik ide, meg attól is, hogy képtelen elviselni a Barca mezzel járó nyomást. Ebbe könnyen beleeshet Neymar is ez nyilvánvaló.
A másik véglet, hogy Messi-vel egymást sarkalják jobbnál jobb teljesítményre. Egymást doppingolják. Az egyik kicselez 2 védőt, a másik 3-at. :-) Ha érzik majd egymást, akkor jövőre nagy dolgokat láthatunk ott elöl és ez esetben bohócot fognak csinálni az összes védelemből. Mert 1 játékost még ki lehet szedni csapatvédekezéssel, követéssel, de két ász ellen már nagyon nehéz védekezni és akkor ott van még Iniesta, aki bármikor elküldi újságért az ellenfelét.
...meglátjuk... Én az óvatos szurkolók közé tartozom jelenleg.
na de varane lesz majd ott,
Az egyik írásodba nagyon jól megfogalmaztad, hogy egy szuper tehetség nem jelent semmit, lásd Alexis. A másikban meg kiindulsz abból, hogy Varane-nak volt pár jó meccse tavasszal. Ezt sem lehet ám ennyire leegyszerűsíteni. Tény, hatalmas lehetőség van a srácban, de pl a Dortmund ellen ő is csak kereste a lábait és leste, ahogy Lewa szórja a gólokat.
Nálunk Piqué olyan első két évet hozott, hogy csak lestem, azóta meg egy nagy nulla.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 26., vasárnap 13:46

Raúl írta:Azért pár embernél tele lett a gatya, az lejön a kommentekből :)

Tipikus buta madridista felfogás......mindig ez megy, amikor igazol valakit a barca akkor itt felvágják az ereiket,de szerintem főleg a butuska kisgyerekek.
Amikor leigazolták songot itt megvesztek sokan, nem tudtam velük bírni, megbolondultak, holott egy középszerű ember. Amikor vitték alexist akkor itt fejreálltak, és könyörögtek az eutanázián jópáran, mert alexis majd bogót köt a védőink lábára.......láttuk.
Amikor vitték fabregast akkor itt jópáran a hasukba szurkodtak kötőtűket, mert így 10 évre a barca leszámol velünk........láttuk.
Most meg a tarajos......istenem, néha tényleg meg kell magamat kérdeznem, jó nekem hogy madridista lettem? :D
ráadásul a Barcelona taktikája nem az egyéniségeknek kedvez.

Viszont vannak akik látják is a focit, nem csak ülnek és mereven nézik a tv-t, hallgatják a fogalmatlan,tudatlan ósdi kommentátorokat, akik divatból beszélnek és annyi hülyeséggel traktálnak, hogy egy jobb érzésű focihoz értő alak helyettük is elnézést kér.

Arbeloa vs neymar? Háát , meleg a pite és nem neymarnak... :D na de varane lesz majd ott, neymar meg egyelőre még nem messi és ha nem szólnak rá varane-ra hogy az istennek jól kell focizni , akkor az lesz mint messi ellen, leveszi a pályáról csúnyáúl... :lol: :lol:

Egyébként majd érdemes lesz nézni a madridistát(semlegeseknek pl), mert lesz itt olyan cirkusz, hogy csak na, annyira köpködés lesz .......... annyira megy majd a butítás a vezetőség felé, meg mindenre. :ozil: :ozil:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. május 26., vasárnap 13:34

nem kell beszarni addig, amíg nem láttuk. még hehe se látta jól és hasznosan játszani, ebben biztos vagyok, mert ez nem történt meg. jómagam -mint sokan mások- a válogatott meccseken láttuk, ott túlzás nélkül Marcelo veszélyesebb volt a kapura, mint Neymar.még az orosz védők is megették reggelire.ráadásul a Barcelona taktikája nem az egyéniségeknek kedvez. ugyanakkor egy Arbeloa-Neymar csatában nem tennék nagy pénzt a mi kölykünkre. de hátha addigra már egy futballozni tudó ember lesz ott. Szerintem el fog menni a Chelsea-be vagy a City-be rövid időn belül, esetleg hozzánk :mrgreen:

Raúl
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:44
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, CR7, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Raúl » 2013. május 26., vasárnap 13:29

Azért pár embernél tele lett a gatya, az lejön a kommentekből :)

Fog a Barca még védőt is igazolni, maradt rá pénz, nem is volt olyan drága a kis brazil, meg eladnak majd pár embert, ők sem hülyék...

Viszont Perez papának remélem kinyílt a bicska a zsebében, és földhöz vágja a malacperselyt. ű
Erre lépni kell, Bale ezek után szinte tutira jön, meg remélem egy nagy nevű 9-es is. Meg eladni a hulladákot végre, mert a cserepadunk szörnyű...

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. május 26., vasárnap 13:14

egyébként így olvasgatva itt 1-2 oldalt, valahogy úgy érzem, hogy pár embernek savanyú a szőlő
Természetes, hogy jó néhányan csalódottak, egy picit én is az vagyok; hisz fociban azt a brazilos, latin stílust képviseli, amit én is nagyon szeretek és ami jelenleg óriási hiánycikk Madridban! :roll: :-* Ugyanakkor, mint ember ő és a családja nálam már 2 éve megbukott, amikor egy szinte kész Madridi szerződéssel (gyerekként itt eltöltött hónap(ok) és a család s..gének kinyalása után) a kezében eladta magát és a lelkét az adócsaló elnökötöknek és felrúgott egy gentlemen's agreement-et; ezen egész egyszerűen nincs mit szépíteni! Most megvolt az esélye, hogy ezen kozmetikázzon (jómagam is reménykedtem benne), nem tette; innentől kezdve egy percig nem fogok utána sírni futballtudás ide vagy oda!
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

kipriotis
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:10
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kipriotis » 2013. május 26., vasárnap 12:46

nem tudom, hogy volt e már
jövő évi Barca mez:
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 2127_n.jpg

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. május 26., vasárnap 12:39

A szememben Neymar soká lesz Ronaldinho aki szerintem oda vissza megnyalatná még a tarajost mint cselekben mint lövőtechnikában... Ebből azt akartam kihozni, hogy Ronaldinho se nagyon fért össze azzal a bizonyos személlyel akkor majd pont 1 agyonsztárolt Neymar mit fog kezdeni vele :hmmm:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 26., vasárnap 12:33

Ha a Barcához jönne egy tapasztaltabb, nem feltétlenül katalán edző, akkor azt mondanám sinen van Neymar. Így viszont, ha valami gáz van, nem kérdés, hogy Villanova Messi mellett áll. Amúgy is utóbbinak nagyobb hatalma van a csapatnál szvsz.
Love football, hate antifa.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2013. május 26., vasárnap 12:28

Kisfiu írta:Azért ne temessük már a gyereket, mert nem a Real Madridot választotta. Van ilyen.

Én is csalódott vagyok egy kicsit, de nekem idén Bale kell, a középpálya közepére erősítés, illetve Higuaín helyett egy olyan ember, aki a BL-ben is tud gólt rúgni. Ha még egy normális jobbhátvédet is szerzünk, akkor az maga lesz a tökély.
Nem azért temetem, mert nem minket, hanem azért, mert Messilonát választotta.

Amúgy mindig egy Robinho 2.0-t láttam benne, csak durván nagyobb hájppal, de karrier szempontjából ugyanazt, vagy még azt sem.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. május 26., vasárnap 12:25

Azért ne temessük már a gyereket, mert nem a Real Madridot választotta. Van ilyen.

Én is csalódott vagyok egy kicsit, de nekem idén Bale kell, a középpálya közepére erősítés, illetve Higuaín helyett egy olyan ember, aki a BL-ben is tud gólt rúgni. Ha még egy normális jobbhátvédet is szerzünk, akkor az maga lesz a tökély.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2013. május 26., vasárnap 12:21

Neymar karrierjének vége, mielőtt elkezdődött volna. :-)
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Savant » 2013. május 26., vasárnap 12:17

Megy majd a helybe'dribli ezerrel :mrgreen:
Meg a csodálkozás, hogy egy Valladolid védő úgy választja el a labdától ahogy akarja :) Ramosszal meg inkább ne is találkozzon.
Am. nagyon de nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ebből... Krojf is aszonta... sok lesz a dudásokból...
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 26., vasárnap 12:14

'shutterisland írta:ha aug végén esett volna be a bajnoki rajtra, több kétségem lenne, de így, hogy gyorsan lerendezték, könnyebb lehet a beilleszkedési fázis mind a játékot nézve, mind emberileg.
Emberileg? :D Vegulis igazad van, igy meg ott lesz az egesz nyar hogy eltanulja azt a tipikus fereg viselkedest Busquetstol, Alvestol, Pedrotol, Albatol, Xavitol, Messitol es a tobbi jofiutol. Jordi Alba is milyen konnyen beletanult, mondjuk az is igaz hogy neki volt mar valamennyi elokepzettsege Barca embersegbol...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 26., vasárnap 12:00


na, tényleg hivatalos.

sportszakmai szempontokból vannak kétségeim, hiszen sok-sok brazil csodagyerek van, aztán nem mindegyik tudja igazolni magát, sőt, viszont az, hogy MÁR MOST le van fixálva a transzfer, rengeteget jelenthet.
ha aug végén esett volna be a bajnoki rajtra, több kétségem lenne, de így, hogy gyorsan lerendezték, könnyebb lehet a beilleszkedési fázis mind a játékot nézve, mind emberileg.

már most mindenki azt kérdezi, hogy mi lesz messivel.
hát nem tudom, nyilván nem fog mindent lepasszolni, nem is kell, egyszerűen arra kell törekedjen, hogy a párharcait nyerje meg, a helyzeteit jó arányban értékesítse, és már bőven jobb szezonja lesz, mint pedronak, alexisnek, vagy villának, akik ezeket nem tudták megvalósítani.
nagy tisztelője messinek, míg az argentin is elismeri a tehetségét és tudja, hogy újat fog hozni a csapathoz, így én azt mondom, több esélyt látok arra, hogy jó duót alkotnak, mint arra, hogy kioltják egymást a pályán, vagy belharc lesz.

ami biztosnak tűnik továbbá számomra, hogy eleinte nem fog berobbanni, több hónap kell, mire elkezdi megszokni a barca játékát és az európai focit.
ha egy valenciából vagy benficából jönne, ezt a fázist könnyebben át lehetne ugrani, de itt akkora a kontraszt a brazil liga és az európai élfutball között szervezettségben meg úgy en bloc milliőben, hogy idő kelleni fog.

tehát innen nézve vannak kétségeim összességében, de mégis pozitívan állok hozzá, kiben ne bízzak, ha a brazil foci abszolút legtöbbre taksált tehetségében.


anyagi szempontból vélhetően biztosan jövedelmező, drágának drága volt, de mint cr és kaká esetében, itt is vélhetően a marketingérték miatt is, meg (bár erről egy marketingszakember, ha van itt, kiokosíthatna) nagyon sokat fog jelenteni, már így is milyen népszerű volt, hogy brazíliában focizott.
most meg itt van európában egy élcsapatnál.
az biztos, hogy több tinilányt kell majd elviseljetek a fészen 1-2 barca meccs idején. :lol:


egyébként így olvasgatva itt 1-2 oldalt, valahogy úgy érzem, hogy pár embernek savanyú a szőlő, de ez csak addig fog tartani úgyis, amíg nem jön hozzátok majd bale,falcao,vidal vagy akárki más.
matt-nek meg respect, korábban nem figyeltem fel erre, de az utóbbi jópár hónapban nagyon korrekten nyilatkozik mindig a riválisról.

két dudás nem fér meg egy csárdában, a történelem ezt már számtalanszor bebizonyította
meg azt is, hogy nem csak kettő, de akár három is. :-)

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. május 26., vasárnap 11:55

Nem tudom miért aggódnak itt az emberek , a barca nem lett ezzel az igazolással jobb. Én jobban féltem mikor Alexis jött , aztán sikeresen elb@szták a gyereket. Viszont ha még be is válna Neymar , nem ez volt a fő gondjuk. Piwuén kívül nincs normális védőjük . Ott van Puyol aki év 5 meccset játszik (bár ezeken a meccseken is kitűnik Piqué mellett :roll: ) meg Bartra . Hogy is mondjam nem egy veretes névsor. Hummelsel sem lesznek előrébb ebben biztos vagyok. A gyerek tele van hibákkal ráadásul lassú is , ami nem szerencsés a barca taktikájában főleg nem, Piquével párban :hmmm:
De ami a legnagyobb problémájuk marad remélhetőleg az Tito :-) Nem hiszem hogy tud majd újítani ...
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 26., vasárnap 11:55

Ha hozzuk Balet, akkor a Barca is felkötheti a gatyát, mert Ronaldoval szétfutják a védelmüket. Plusz ha normális erősítés jön a Khedira-Xabi páros helyére, meg ugye Modric is be lesz építve. Már most nagyon várom a következő szezont, persze csak ha ez megvalósul amit írok.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 26., vasárnap 11:52

Realista24 írta:Neymar jó lesz a Barcába, ebben 90%-ig biztos vagyok. Mindazonáltal remélem a Real Madrid nem dől a kardjába, mint itt egy páran. Persze én is sajnálom valamilyen szinten, de a saját csapatunkra kell koncentrálni. Ha az rendbe lesz, nem fogok aggódni. Azon az évi pár meccsen meg meg kell fogni őket, nincs mese.
Hát remélem, hogy jó lesz.
A probléma csak az, hogy Cruyff azt nyilatkozta, hogy
két dudás nem fér meg egy csárdában, a történelem ezt már számtalanszor bebizonyította.
És Cruyffnak mindig igaza van. :hmmm: :( Talán ez egy kivétel lesz.

Amúgy igazad van, pár emberen tényleg öngyilkos hangulat lett itt úrrá, de nem kell problémázni szerintem se, van pénz Madridban és a csapat maga is nagy vonzóerőt jelent, biztosan lesz egy topigazolás a nyáron, nem Neymar, talán nem is Bale, de szinte biztos vagyok benne, hogy jelentősen erősödni fogtok, legalábbis ami a játékoskeretet illeti.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 26., vasárnap 11:52

Szerintem a legjobb helyre ment és tökéletesen beleillik a Barca játékába, szóval nem bukhat nagyot, ha nem egészen azt hozza Messi mellett, mint amit a Santosban. Nálunk nem lett volna helye szerintem. Inkább arra leszek kíváncsi, hogy Messi teljesítménye fog-e változni, mert azért a braziltól nem 5-6 gólt várunk, mint a Sanchez, Pedro, Tello 3-astól.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 220 regisztrált és 0 vendég