Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. május 26., vasárnap 14:24

Aki nem látta sokat játszani Bale-t az jogosan fél az igazolásától.

Viszont akik látták azok tudják hogy hihetetlenül jó képességei vannak és hogy mi lehet még benne.
És bizony nem sírnék hogy ha balról befele CR jobbról pedig Bale veszélyeztetne a meccseinken, az ellenfél már annál inkább félhetne.

Remélem hogy Ő is úgy gondolja, hogy az EL indulás már nem elég és ide jön.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. május 26., vasárnap 14:17

"Gyorsvonat" B-)

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2013. május 26., vasárnap 14:09

http://www.youtube.com/watch?v=K-48EfGjpdk

Mondom ma már nem posztolok többet, de az egyik legfineszesebb játékos a mai világban.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 26., vasárnap 13:57

nmate írta:Hú világklasszis. :coffee:

Leírtam amit gondolok, szerintem így van, ha Madridba jön meg legyen igazatok azt kívánom, de erre sok esélyt nem látok.
Nem ettől világklasszis, az tény.
Én is leírtam már, amit gondolok, kiemelkedő játékosról van szó, aki biztosan jól játszana Madridban is, de mivel nem kapna szabad kezet, mint itt, garantáltan nem tudná azt a szintet hozni, mint a White Hart Lane-en.
Remélem, erre ő is gondol, és végül marad nálunk. :-)

De nekem igazából mindegy, mit gondoltok róla, ezentúl nem is próbálok meggyőzni senkit az igazamról, amíg ilyen szezonokat hoz le, amilyen az idei is volt. Inkább csak nézem, és élvezem. B-)

Avatar
miró
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 19:47
Kedvenc játékosaid: Guti, Ibrahimovic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: miró » 2013. május 26., vasárnap 12:32

szép szép,de avégén mit csinált?keresztbe rúgta csukott szemmel izomból..agy 0...nem di maria stílusu játékosok kellenek nekünk.
Szegény Benzemát a válogatottban is elnyomja a köcsög CR, meg a falábu Özil nem adja neki a passzokat, sőt nem érzi a kapitány bizalmát se. Ezért nem talált be már vagy egy éve, meg annyira veszélyes a kapura, mint Lloris meccsek óta. -By Anthony

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 26., vasárnap 12:19

Hú világklasszis. :coffee:

Leírtam amit gondolok, szerintem így van, ha Madridba jön meg legyen igazatok azt kívánom, de erre sok esélyt nem látok.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 26., vasárnap 12:07

nmate írta:Néztem Spurs meccset, de hiába keresem, nem találok cseleket és kis területen fineszes megmozdulásokat :(

Angliába jó. Ide nem + ezen felül én nem ilyen stílusú játékosokat szeretnék látni.
Elsőre ez ugrott be: http://www.youtube.com/watch?v=XO33IEnmlKA
De megegyezhetünk abban, hogy maradjon csak Londonban. :-)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 26., vasárnap 12:00

Néztem Spurs meccset, de hiába keresem, nem találok cseleket és kis területen fineszes megmozdulásokat :(

Angliába jó. Ide nem + ezen felül én nem ilyen stílusú játékosokat szeretnék látni.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 25., szombat 12:49

nmate írta:
R.M.C.F írta:Jelenleg a világ legalulértékeltebb játékosa......itt a fórumon biztosan.
Lehet, de az is hülyeség, hogy CR-hez meg Messihez csak ő mérhető. Kanyarban sincs ez a gyorsvonat hozzájuk képest.
a rengeteg felejthetetlen pillanat miatt, amit Bale szerzett nekünk, Spurs-drukkereknek idén. Azok a gólok, a bombák, a kapus mellett finoman eltekert ziccerek, a hihetetlen sprintek, a védők végtelen szívatása, a Vertonghennek adott zseniális assziszt, és még sorolhatnám. Világklasszis. Tökéletes szezon.
Köszönünk mindent, Bale, zseni vagy.
Ezek a felsorolások,nem egy gyorsvonatra jellemzőek.... :D
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. május 25., szombat 12:43

legendary írta:
Jelenleg a világ legalulértékeltebb játékosa......itt a fórumon biztosan.
A leginkább túlértékelt pedig Neymar.

Van ilyen.
Ebben azért nem lennék annyira biztos..akárkivel beszéltem az ismerőseim közül Neymarral kapcsolatban,mind azt mondogatta,hogy egy erősebb bajnokságba megeszik...stb.És szerintem itt a fórumon is megoszlanak a vélemények vele kapcsolatban.

Casso +1
Bale meg már tényleg nem csak egy gyorsvonat.Lövések,cselek,gyorsaság,agy a focihoz..ez mind megvan neki.

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. május 25., szombat 12:30

nmate írta:Kanyarban sincs ez a gyorsvonat hozzájuk képest.
Ez orbitálisan nagy kapufa, hogy Bale csak egy gyorsvonat. Igen, 2-3 évvel ezelőtt az volt. Nézzél meg egy SPURS meccset, hogy cselez, hogy lő, hogy játszik...

legendary
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. május 21., kedd 0:08

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: legendary » 2013. május 25., szombat 12:19

Jelenleg a világ legalulértékeltebb játékosa......itt a fórumon biztosan.
A leginkább túlértékelt pedig Neymar.

Van ilyen.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 25., szombat 8:42

R.M.C.F írta:Jelenleg a világ legalulértékeltebb játékosa......itt a fórumon biztosan.
Lehet, de az is hülyeség, hogy CR-hez meg Messihez csak ő mérhető. Kanyarban sincs ez a gyorsvonat hozzájuk képest.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 25., szombat 8:13

BALE - Nem véletlenül hagytam a végére, hihetetlen, elképesztő, káprázatos, fantasztikus, amit művelt. A hátán vitte a csapatot, a lehető legtökéletesebben kihasználta mindazokat az előnyöket, amelyeket az nyújtott számára, hogy Villas-Boas szabad kezet adott neki. Lehet, hogy egyemberes csapat lettünk emiatt, de azt mondom, megérte, a rengeteg felejthetetlen pillanat miatt, amit Bale szerzett nekünk, Spurs-drukkereknek idén. Azok a gólok, a bombák, a kapus mellett finoman eltekert ziccerek, a hihetetlen sprintek, a védők végtelen szívatása, a Vertonghennek adott zseniális assziszt, és még sorolhatnám. Világklasszis. Tökéletes szezon.
Köszönünk mindent, Bale, zseni vagy.

Jelenleg a világ legalulértékeltebb játékosa......itt a fórumon biztosan. :D
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 25., szombat 7:54

Ha jól tudom a Sanog-transzfert sem erősítették meg még hivatalosan...

Állítólag még Ashley Williams (Swansea) is a célpontok között van. Jó lenne a középhátvéd posztra, főleg ha Vermaelen tényleg átigazolási listára kérette magát. Hogyan tudott ez az ember ennyire leereszteni ilyen rövid idő alatt? :roll:
"And my heart will leave you never."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 24., péntek 17:15

Bocs a dupláért, de ide is berakom a Spurs-szezonértékelőt.

Kezdjük a szezon eseményeivel, csak nagy vonalakban.
Rosszul kezdtük a bajnokságot, köszönhetően annak, hogy a Villas-Boas által kigondolt új taktika (lásd lejjebb) még nem állt össze teljes mértékben a fejekben. Vereség Newcastle-ben, majd egy iksz a West Brom és a Norwich ellen is... Pocsék start. Aztán úgy tűnt, beérett a dolog, négy mérkőzést nyertünk sorozatban (köztük a United elleni csodálatos 3-2-vel), én személy szerint ekkor már azt gondoltam, hogy sima lesz a BL-hely. De kiderült, hogy az a bizonyos taktika még egyáltalán nem kiforrott... Szépen kikaptunk a mumus Norwichtól (ligakupa), majd a Wigantől, a Citytől és a Senaltól is (Adebayor piros lap, ezt ne felejtsük el). Ezután viszont olyan feltámadást hajtott végre a csapat, amilyet rég nem láttunk a White Hart Lane-en. November végétől márciusig szinte minden találkozót megnyertünk, amit csak lehetett, elvertük a Liverpoolt, a Villát (4-0, Bale-tripla), ikszeltünk a Uniteddal, az Európa-ligából kiejtettük a Lyont, a szezon egyik legszebb meccsét produkálva 2-1-es sikerrel abszolváltuk a második észak-londoni derbit, végül pedig 3-0-ra elkalapáltuk az Intert. :)
És aztán beütött a krach. Egy nagyon jó meccsen 3-2-re kikaptunk az Anfield Roadon, Bale megsérült, aztán 3-0-ról majdnem kizúgtunk az Inter ellen, kikaptunk a Fulhamtől, ikszeltünk a kék liverpooliak ellen, és tizenegyesekkel kiestünk az EL-ből Baselben... Az idény legfájdalmasabb időszaka volt ez, Bale hiánya nagyon lehúzta a csapatot (erről is majd lejjebb).
Maradt a PL, ahol már mindenki tudja, mi történt. Hajtottunk becsülettel, hol jól játszottunk, hol kevésbé, legyőztük a Cityt (comeback of the year!), leikszeltünk az Abramovics-együttessel és a Wigannal, elvertük a Southamptont és a Stoke-ot és a Sunderlandet... De ez is kevés volt, a fontos meccseket hozó Arsenal nem veszítette el a negyedik helyét, úgyhogy maradt nekünk az ötödik pozíció - az EL.

Nagyon csalódott voltam és vagyok most is emiatt, szerintem jogosan érzem úgy, hogy simán meglehetett volna az a negyedik hely, ha úgy játszunk, mint a november és március közötti időszakban.

Ennek ellenére összességében azt gondolom, hogy egy jó szezonon vagyunk túl.
+ AVB (lásd lejjebb)
+ az AVB-féle új taktika hatalmas előrelépés, most ugyan még szenvedtünk vele rendesen, de hosszabb távon még sokat jelenthet a csapatnak
+ egyértelműen jobb játék, mint az előző szezonokban
+ nagyon kevés hiányzott csak a negyedik helyhez, és azért az ötödik sem tragédia
+ Bale!
+ az igazolások megint nagyon bejöttek
- az Európa-liga-kiesés...
- a vezetőség nem volt elég határozott a télen, amikor csatárt kellett volna igazolni, mert látszott, hogy ez a Defoe-Adebayor páros közel sem lesz elég...
- a Bale-függőség

Úgy gondolom, alapvetően három dolog miatt nem jött össze a BL-helyezés:
1. Sandro sérülése. Kulcsfontosságú figura volt a brazil, védekezésben emberfeletti, amit nyújtott a sérüléséig, akármennyire is igyekezett Parker vagy Huddlestone, azt az űrt sajnos nem tudták betölteni, ami Sandro kiesésével keletkezett. Az eredményeken ugyan eleinte nem látszott meg a brazil hiánya, ám nem egy olyan kapott gólra emlékszem, amit Sandro lazán elhárított volna. Ráadásul a sérülés miatt Parker is több játéklehetőséghez jutott, mint amennyi a tökéletes lett volna a számára - nem tudott annyira koncentrálni, amennyire kellett volna, a szezon vége felé egyre több hibát vétett, a Basel elleni üres kapus bénázását sosem feledem.
2. Bale sérülése. Köré épült a taktika, az egész Spurs, úgyhogy sajnos nem meglepő, hogy a sérülése után nem tudtuk megfelelően pótolni. Nagyon hiányzott, egyrészt az, hogy akármikor el tud dönteni a meccset, másrészt az, hogy éppen ennek a következményeképpen annyira bíznak benne a többiek, hogy negatívan hat a teljesítményükre, ha nincs a pályán a walesi. Nincs Bale, nincs önbizalom, nincs erő - vannak nagyon kínos pontvesztések és egy kiesés a második számú európai kupasorozatból.
3. Nem igazoltunk csatárt. Az új taktika (lejjebb...) más szerepet követelt meg a csatárainktól, amit korábban megszokhattak. Ehhez sajnos egyikük sem tudott igazán alkalmazkodni. Villas-Boas látta is ezt, nem véletlenül akart csatárt igazolni a télen (Benteke szerepelt a kívánságlista elején, ha jól emlékszem), a vezetőség viszont sajnos nem lépett időben, úgyhogy ez a transzfer elmaradt. (Öröm az ürömben, legalább Holtby jött.)

A szezon talán legnagyobb pozitívuma nálam Villas-Boas..
1. Az új taktika. Nem kívánom részletesen kifejteni (sokakat szerintem nem is érdekel), a lényeg a következő: a Redknappnél még a bal oldalon szereplő Bale-nek szabad kezet adott, amellett, hogy az alapvető pozícióját a balszélsőről a csatár mögötti irányító helyére módosította. Így Bale jobban bonthatta meg a védelmeket, ott tűnt fel, ahol úgy ítélte meg, hogy a legnagyobb szükség van rá (ebben jó volt, mert játékintelligenciája van bőven), és mivel kifejezetten sokoldalú futballistáról van szó, mindenhol gondot tudott okozni, középen, a bal és a jobb szélen, esetleg középcsatárként is, arról nem is beszélve, hogy a pozícióváltások teljesen elbizonytalanították az aktuális ellenfelet is, akik nem tudták követni a játékosok (főleg Bale) mozgásait. Ehhez természetesen a többieknek is alkalmazkodniuk kellett, így jött létre az a taktika, hogy Bale mellett a csatár (Defoe vagy Adebayor), Lennon és a bal oldalon szereplő játékos (Sigurdsson, Holtby vagy Dempsey) is folyamatosan mozgásban volt, helyet cseréltek egymással, behúzódtak középre vagy éppen ki a szélre, ahogyan a helyzet megkívánta. Itt meg kell említeni azt is, hogy tipikus irányító így nem volt a csapatban, ezért nagyon nagy szerepe volt Dembélének (Sandrónak is, de főleg a belgának) a mélységből történő játékszervezésre, irányításra, ezt a feladatot Dembélé majdnem tökéletesn meg is oldotta általában.
A taktika hatalmas előnye egyrészt a játékosok pozícióváltogatása miatt a kiszámíthatatlanság (az ellenfelek nem tudják, mi fog történni) és az, hogy Bale szabad kezet kapva eszméletlen mennyiségben kezdte el termelni a gólokat, és gyakorlatilag akármelyik meccset el tudta dönteni egy jól időzített találattal. Hátránya az volt, hogy Defoe-ék nem tudtak alkalmazkodni hozzá, mivel meglehetősen statikus játékosokról van szó, illetve a totális Bale-függőség kialakulása, aminek a negatív oldala meg is mutatkozott a walesi sérülésekor (lásd feljebb).
2. Teljesen új légkört teremtett a csapaton és a klubon belül, a vezetők elismerik, a játékosok szeretik, tisztelik és bíznak benne - tűzbe mennének érte. Kell ennél több? Csak remélni tudom, hogy Villas-Boas lesz a mi Fergusonunk.

Na, nézzük a játékosokat.
Lloris - Tökéletes igazolás #1, a kezdeti bizonytalankodások után folyamatosan hozni tudott egy nagyon jó szintet, nem egy bravúrt mutatott be az idény során. Ha nem igazol el egy nagyobb klubba, akkor jó pár évig nem lesz problémánk a kapus posztjával.
Friedel - Eleinte küzdött, nem akarta elfogadni, hogy Lloris lesz az első számú kapus, végül aztán beadta a derekát, de amikor lehetőséget kapott (egy második számú kapushoz képest elég sokszor), akkor jól teljesített, nem látszott rajta egyáltalán, hogy már túl jár a negyvenen. Még egy szezon erejéig marad szerencsére.
Walker - A mi Dani Alvesünk. :D Hajtott, robotolt, zakatolt, nem mondom, hogy hiba nélkül, mert talán többet is bakizott, mint tavaly, de összességében így is egy abszolút jó idényt hozott le Kyle, kirobbanthatatlan volt a jobbhátvéd posztjáról. És még mindig csak 22.
Naughton - Hát... Nekem nagy kérdőjel még mindig. Kiszámíthatatlan a srác, van, hogy olyan meccset hoz le jobb- vagy balhátvédként, hogy azonnal a kezdőbe követelem, a következő mérkőzésen aztán olyan pocsékul játszik, hogy azt sem értem, hogy került a PL közelébe. Még csak 24, mindkét oldalon bevethető, és a mi kutyánk kölyke, de még egy szezonnál többet nem adnék neki, ha ennyire ingatag marad a teljesítménye.
Dawson - A Kapitány, aki mindenkiben tartotta a lelket akkor is, amikor már mindenki más feladta volna, aki belevetődött a felső sarokba tartó lövésekbe, hogy megmentse csapatát a góltól, aki felrázta a fiúkat, amikor kellett. Nagyon jó szezonja volt, le a kalappal előtte. Az idő múlása rajta is meglátszott már néha-néha sajnos, ennek ellenére általában hozta, amit elvártunk tőle.
Gallas - A hihetetlen rutin sokszor jól jött, de azért be kell látni, Gallasnak már nem való a PL, eljárt fölötte az idő. Olyan lassú és körülményes volt néha, hogy a szívem szakadt meg.
Caulker - Ő a jövő embere, ezt egyre biztosabban érzem, még akkor is, ha nem egyszer bizonytalankodott, hibázott idén. Látszik, hogy tehetséges srácról van szó, levegőben kiemelkedő, földön még fejlődnie kell, de ha játszatjuk egyre többet, szerintem pár éven belül simán alapkezdő lehet.
Kaboul - Out of season-sérülést szedett össze augusztusban, úgyhogy sokat nem tudok mondani róla, ami a szezonbeli játékát illeti. :D Remélem, visszarázódik majd a sérülése előtti formájába, nagyon kell a csapatnak.
Vertonghen - Tökéletes igazolás #2, tényleg majdnem perfekt szezonja volt, szinte azonnal beilleszkedett, mindegy volt neki, hogy közép- vagy balhátvédként számít-e rá AVB, mindenhol hozta azt, amit kellett, védekezésben kimagaslót nyújtott, ráadásul védő létére négy góllal és három gólpasszal zárt a Premier League-ben. Hatalmas gratuláció, csak így tovább, őszintén remélem, hogy nem fogja elvinni egy szűk elitbe tartozó csapat az évek folyamán.
Assou-Ekotto - Sérült volt szeptembertől januárig, és utána nagyon nem tudta a tőle megszokottat hozni. Gyermeteg hibák, mind védekezésben, mind támadásban, egy-két klasszis villanástól eltekintve nem tetszett Benny játéka.
Sandro - Már írtam feljebb, kiemelkedőt nyújtott a játék szinte minden szegmensében a sérüléséig, meg is látszott a hiánya a csapat játékán ezután. Bízom benne, hogy a visszatérése után is fogja hozni a fantasztikus formáját.
Dembélé - Tökéletes igazolás #3, ő is elképesztően hamar beilleszkedett, a szezon kezdete után egy-két héttel már olyan természetességgel passzolgatott Bale-ékkel, mintha vliágéletében ezt csinálta volna. Szűrt, aztán irányított, ha kellett, cselezett (nem is akárhogy), gólt ugyan csak kettőt lőtt, de kit érdekel, amikor egyébként a csapat egyik legfontosabb láncszemévé nőtte ki magát már az első szezonjában.
Parker - Sandro sérülése után (majd pláne akkor, amikor Dembélé is kidőlt) más alternatíva nem lévén sok lehetőséget kapott, eleinte nagyjából tudta is pótolni a brazilt, voltak ragyogó meccsei, aztán viszont túl sokat hibázott (Basel...), láthatóan már sok volt neki ez a mennyiségű játékperc, ami nem meglepő annak fényében, hogy már 32 éves az emberünk.
Huddlestone - Támadásban meglepően sokat javult, nem egyszer gólpasszal örvendeztette meg a népet a White Hart Lane-en, védekezésben viszont nem tetszett. Túl lassú, mozgásban és néha felfogásban is, párszor csak fogtam a fejem, hogy miért nem reagált gyorsabban. Ja, néha vágta a fát is rendesen. Nem itt képzelem el a jövőjét.
Livermore - Sokat nem játszott, amikor igen, akkor meg nem jól. Még mindig nem látom benne a jövő Spurs-középpályását, szerintem a nyáron túl kellene adni rajta.
Tom Carroll - Ő sem játszott sokat, de amikor igen, akkor általában tetszett. Talán több játéklehetőséget érdemel.
Sigurdsson - Hát érdekes idénye volt, az kétségtelen. Az első hónapokban rendszeresen nagyon rosszul játszott, nem találta a helyét, aztán kb. decemberre belelendült, és csomó kapufát lőtt, szóval a szerencse még mindig nem állt mellé, aztán a West Ham elleni góljával megtört a jég, és a szezon hátralévő részében már kifejezetten tetszett, amit csinált, gólokat lőtt, jól mozgott, ekkorra tette magáévá az itteni taktikát.
Holtby - Az ő januári leigazolása inkább a jövőnek szólt, mint a jelennek, úgyhogy annyira nem is lepődtem meg, hogy nem játszott jól. 50-60 perceket kapott általában, próbált beilleszkedni, volt néhány remek megoldása, de összességében halovány volt. Aztán az idény végére feljavult, és gyorsba adott is két gólpasszt két topcsapat (a City és a Chelsea) ellen. Lesz ő ennél még sokkal jobb is, ebben biztos vagyok.
Lennon - Az új taktikának eleinte ő is vesztese volt, nem igazán érezte a helycseréket, pozícióváltásokat, aztán novemberre belejött, és volt egy remek időszaka, amikor csak úgy ontotta a gólokat és az asszisztokat. Majd márciusra ismét legyengült, nem hozta a tőle megszokott játékot sajnos.
Dempsey - Ő volt az, aki mindenki szidott (én is), pedig ha nem is rendszeresen, de szállította a gólokat és a gólpasszokat, mert sikerrel alkalmazkodott az új taktikához balszélsőként és csatárként is megállta a helyét, pedig nem lehetett könnyű neki, hogy a Fulhamből idecsöppenve hirtelen sokkal kevesebb játéklehetőséghez jutott (a Fulhamben ugyebár alapember volt).
Defoe - Decemberig jól játszott, sőt, rúgott hámat a Maribornak, kettőt a West Hamnek, a Readingnek, a Fulhamnek...Aztán becsődölt, hogy miért, az számomra rejtély, és januártól májusig összesen 2, azaz kettő gólt lőtt... Nagy csalódás volt, ha az őszi formáját át tudta volna menteni tavaszra, könnyen lehet, hogy megelőztük volna az Arsenalt.
Adebayor - Defoe tökéletes ellentettje. Értékelhetetlen ősz után (Senal elleni piros...) áprilisra összekapta magát, lőtt egyet a Baselnek, az Evertonnak, aztán gól-gólpassz a Chelseanek. Ennek ellenére összességében így is csapnivaló idényen van túl.
BALE - Nem véletlenül hagytam a végére, hihetetlen, elképesztő, káprázatos, fantasztikus, amit művelt. A hátán vitte a csapatot, a lehető legtökéletesebben kihasználta mindazokat az előnyöket, amelyeket az nyújtott számára, hogy Villas-Boas szabad kezet adott neki. Lehet, hogy egyemberes csapat lettünk emiatt, de azt mondom, megérte, a rengeteg felejthetetlen pillanat miatt, amit Bale szerzett nekünk, Spurs-drukkereknek idén. Azok a gólok, a bombák, a kapus mellett finoman eltekert ziccerek, a hihetetlen sprintek, a védők végtelen szívatása, a Vertonghennek adott zseniális assziszt, és még sorolhatnám. Világklasszis. Tökéletes szezon.
Köszönünk mindent, Bale, zseni vagy.

És a végére...
1. A szezon meccse:
a) United 2-3 Spurs - a címvédőt megverni idegenben. Van még kérdés?
b) Spurs 2-1 Arsenal - az elképzelhetetlenül sima győzelem, az AVB által kitalált taktikának köszönhető két gól (Bale, Lennon)
c) Spurs 3-1 City - a hihetetlen fordítás, az a meccs, amire örökre emlékezni fogok, köszönöm, fiúk.

2. A szezon igazolása: nehéz kérdés, végül Vertonghen mellett döntöttem, de Dembélé is ott loholt honfitársa nyakában.

3. A szezon játékosa: nincs kérdés, Bale.

4. A szezon gólja:
a) Bale vs West Ham - http://www.youtube.com/watch?v=CFgekB3J ... r_embedded
b) Bale vs Sunderland - http://www.youtube.com/watch?v=Q7xUzgulIzM


Kicsit hosszú lett, köszi, aki végigolvasta. :-)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 23., csütörtök 20:00

CS0ki írta:Ferdinandról nekem az ragadt meg, amikor az őszi Spurs elleni meccsen próbálja utolóérni Bale-t, aki elszáguld mellette. :D Mondjuk ez nem Ferdinand hibája, csak valahogy ez ragadt meg. :roll:
Az nekem is megmaradt :D Mondjuk Bale ellen senkinek nem lett volna esélye az ő helyzetében (csak Csigrinszkijnek), de akkor is :D
Egyébként meglepően jó szezonja volt Rio papának.
Kercsó írta:amúgy Gerrard és Gary Neville nagy cimborák, szóval nem meglepő, hogy ott a 11-ben.
amúgy, szerintem azon a poszton idén Felliani volt a legjobb.
Gerrard: 9 gól, 9 gólpassz
Fellaini: 11 gól, 5 gólpassz
Azért Stevie helye is megérdemelt az álomcsapatban, annak ellenére, hogy a belga szintén jól szerepelt az idényben.

Illetve Michu még valahogy beférhetett volna a 11-be.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. május 23., csütörtök 17:50

Ferdinandról nekem az ragadt meg, amikor az őszi Spurs elleni meccsen próbálja utolóérni Bale-t, aki elszáguld mellette. :D Mondjuk ez nem Ferdinand hibája, csak valahogy ez ragadt meg. :roll:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3835
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 22., szerda 20:49

Ferdinand tényleg jó volt idén.
pedig én a tavalyi szezonja után leírtam az "öreget".

amúgy Gerrard és Gary Neville nagy cimborák, szóval nem meglepő, hogy ott a 11-ben.
amúgy, szerintem azon a poszton idén Felliani volt a legjobb.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. május 22., szerda 20:40

Akkor lehet bennem van a hiba. :hmmm:
Mondjuk nem néztem sok PL meccset.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég