OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 19., péntek 21:11

Remy írta:18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
Megint a hangsúly a hogyanon van. Cigi témába nem szólok bele, ahhoz nem értek. 13 éves korom óta az engem körülvevő társaság 70%-a cigizik kb, és egyszer nem gyújtottam rá, és nem is akarok. Főleg hogy ezeknek az embereknek majdnem 90%-a úgy szokott rá, mert 12-13 évesen iszonyat menőnek érezte magát amiatt, mert cigizik, és ő a nagyfiú. Ezzel a felfogással nem tudok azonosulni.
Inni lehet ésszel, kulturáltan, normálisan. (Hogy Hofi szavaival éljek: "Entellektüelül. Nem ám lumpen proli módra.") Nagyapám mondása volt: "Evés után negyven csepp." Ez annyit jelentett, hogy étkezések után egy deci bort megivott, és annyit, semmi többet. És ez egészséges is. El lehet menni haverokkal beszélgetni, élvezni a társalgást, és a társaságot, meginni közben egy-két sört. Ezzel nincs semmi baj. Igen, 18 év alatt sincs baj. Nem literszámra vedelni, nem hányásig leinni magad. Hanem szépen nyugisan, az ízéért, a fless kedvéért, a hangulatossága miatt. Nyáron kiültem pl olvasgatni egy kávézó, vagy bisztró teraszára, és megittam másfél óra alatt egy sört. Olvastam, és elkortyolgattam közben. Hát az nem hiszem, hogy túl nagy adag lenne. Lehet így is inni. Ezzel szerintem semmi baj sincsen. Én azokat sem értem, akik azt tolják, hogy elmegyünk bulizni, és előtte ilyen meg olyan rövidet összeiszunk, hogy jó részegek legyünk, mire megyünk bulizni. Ezzel nem tudok azonosulni. Persze benne van, ha az ember elkezd iszogatni, és azt érzi, hogy megütötte a pia, vagy be is rúgott. Előfordul. De rámenni direkt arra, és vedelni. Azzal szerintem probléma van, azzal a felfogással.



Szerintem..
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. április 19., péntek 21:10

Szerintem mindenki átesik olyan időszakon amikor másból sem áll az élete, mint a piálásból meg a cigiből, nőkből.
Biztos, hogy nem.
Mint ahogy nem szabad gyorsan hajtani sem, mégis mindenki megteszi
Most arról van szó, hogy 12-15 éves kis kölkök úgy berúgnak minden hétvégén, hogy azt sem tudják fiúk-e vagy lányok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. április 19., péntek 21:07

Realista24 írta:
Nincs is ezzel baj amíg nem kerülnek elő a szintetikus sz*rok.
Napi egy dobozzal nincs baj 14-18 évesen? :hmmm:
Nem bánom, hogy akkor cigiztem. Szerintem mindenki átesik olyan időszakon amikor másból sem áll az élete, mint a piálásból meg a cigiből, nőkből. Nyilván nem tesz jót az embernek, de örülök, hogy abban a korban éltem ezt az életemet és nem pedig 24-25 évesen amikor már megkomolyodik az ember.
Remy írta: 18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
Mint ahogy nem szabad gyorsan hajtani sem, mégis mindenki megteszi
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2013. április 19., péntek 21:05

Én mi a halál :cens: nem dohányzok,meg vedelek?
hagyjuk má...szegény fiatalok,annyira sajnálom őket :( :lol:

aztán meg részegen ott :cens: őket 14 évesen oldalba ahol nem szégyellik.
a kis mitugrászoknak meg repkednek a pofonok,mert nem ám mindenki olyan mint én,hogy nem bántom me kicsi meg ez meg az......


Pipesz jól írta.
Vannak ettől 100x fontosabb dolgok is.Sajnos!
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2938
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 21:03

Pipita írta:Vannak ennél komolyabb problémái is az emberiségnek, sajnos.
Igen,de ez ellen az átlagember(bolti eladó,szülő) tehetne valamit. :kivagyhe:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. április 19., péntek 21:00

18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
Vannak ennél komolyabb problémái is az emberiségnek, sajnos.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. április 19., péntek 20:58

Tarsi88 írta:Régen is ugyan így ittak a fiatalok. 6-7.-es osztálykiránduláson már kerültek elő a cherryk, meg a cigi. Mire középiskolába kerültem már a napi 1 doboz majdhogynem elment. Nincs is ezzel baj amíg nem kerülnek elő a szintetikus sz*rok.
18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. április 19., péntek 20:57

Nincs is ezzel baj amíg nem kerülnek elő a szintetikus sz*rok.
Napi egy dobozzal nincs baj 14-18 évesen? :hmmm:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. április 19., péntek 20:56

Régen is ugyan így ittak a fiatalok. 6-7.-es osztálykiránduláson már kerültek elő a cherryk, meg a cigi. Mire középiskolába kerültem már a napi 1 doboz majdhogynem elment. Nincs is ezzel baj amíg nem kerülnek elő a szintetikus sz*rok.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 19., péntek 20:46

Ez csak szerintem iszonyat elszomorító?
Biztos velem és a gyerekkorommal volt a gond,de ilyenkor még nem szeszeltünk
Még Gimnázium 9.be is csak pár sör a max..
itt kígyóson nagyon sokáig az volt a sztenderd téma, hogy amikor általános iskolás ballagás volt, akkor mentek fel először az akkori kiballagott nyolcadikosok diszkózni és berúgni (jó kis ballagási pénz szerette) :mrgreen:
mára ez eléggé megváltozott.
a drog témáról nem is beszélve, és az az igazán durva, hogy ott is megy lefele az átlagéletkor.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. április 19., péntek 20:44

kelemen.istvan írta:
'shutterisland írta:lassan már az általános iskolákban a 7.-8. osztályokra is.
Ez csak szerintem iszonyat elszomorító? :( :hmmm:
+1 :/
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2938
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 20:43

'shutterisland írta:lassan már az általános iskolákban a 7.-8. osztályokra is.
Ez csak szerintem iszonyat elszomorító? :( :hmmm:
Biztos velem és a gyerekkorommal volt a gond,de ilyenkor még nem szeszeltünk :roll:
Még Gimnázium 9.be is csak pár sör a max..
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 19., péntek 20:41

jó lesz ez így, köszi.

egyébként a wikin sajnos nem nagyon vannak ilyen információk a játékosok gyerekkoráról, magánéletéről, viszont szívesen olvasgatnék ilyen sztorikat bővebben.
főleg az afrikai, lemaradottabb dél-amerikai országokból származó játékosok közül lehet nagyobb az aránya azoknak, akik nagyon szegény sorból küzdötték fel magukat élsportolóvá és ezáltal multimilliomossá.


egyébként meg a GT = Gareth Tello, remélem nem sértettem személyiségi jogokat. :shifty: :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 'shutterisland 2013. április 19., péntek 20:43-kor.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 19., péntek 20:40

[quote="GT37"][/quote]

Ez a név.. :lol: Ne haragudj, de önkéntelenül mindig a gt3 csodálatos tanszék ugrik be nekem róla, meg a csodás házi feladataik, a csodás tantárgyaikkal. :sziv: :lol: Csak egyszer látnám, csak egyszer az életemben lángokban az egészet :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. április 19., péntek 20:26

Suárez konkrétan 1 forintosnak megfelelő összeget vadászott az utcán és mindig berakta a cipőjébe, hogy hazavigye.

(Ha jól tudom tavaly volt egy meccs amikor Chelsea szurkolók érméket dobáltak be a pályára ő meg fogta és elkezdte betenni a cipőjébe)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 19., péntek 20:19

'shutterisland írta:I used to serve tea at a shop to support my football training
- Lionel Messi.

teát kellett felszolgálnom egy üzletben, hogy tudjam finanszírozni a futball edzéseimet.
(lionel messi)
Talán annyi, hogy nem kellett, hanem simán csak "teát szolgáltam fel egy üzletben, hogy finanszírozni tudjam a futballedzéseimet."

A többi szerintem tökéletes, de szerintem mindjárt jön valaki, aki profibb angolból, mint mi. :D

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 19., péntek 20:19

Zsombor írta:
RealRaúl77 írta:Pedig aztán már az idejét sem tudom mikor volt az már, te jó ég...
Na látod, lehet, hogy nem kellett volna innod annyit. :mrgreen:
Nem volt az akkora piálás. Annyi idős ember nem vedel. Csak néha összeverődtünk jó sokan, meg hozzácsapódtunk nagyobbakhoz, aztán összedobtuk a pénzt. Egy évben, ha 2-3szor volt ilyen.
Meg ugye ekkor kezdődött már az, legalábbis ott nálunk falun, hogy az ember komolyabban kezd beleszövődni a falu életébe. Feljárni krimóba 7-ben, 8-ban már simán faterral pl, aztán már meg volt engedve az egy-két korty sör apám korsójából, társasági életet élni. Meg az ilyen nagyobb események előtt (falunap, versenyek, tornák) besegíteni már a készülődésben, mert már cseperedik a gyerek, hadd melózzon, ott is csurrant-cseppent valami. Egy pohár bor, vagy sör. Meg mindig előkerült a lapos valakitől (felnőttől persze), aztán ha már ott volt az ember, még ha csak 13-14 éves is, "persze nyald meg, kóstold meg, király pálinka, egy kortyot nyugodtan, nem lesz bajod, sőt."
Szóval általános végén ez nem akkora újdonság szerintem, ha ilyen elkezdődik.
Persze az megint más téma, ha vedel a hülyegyerek, mert milyen menő, hogy van söröm, vagy akármim, és milyen menő vagyok, és jól bebaszok, mert akkor én leszek a nagyfiú, mert ez a menő, a menő, ez az, a menő. Na ez egy más tészta már persze.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 19., péntek 20:11

azért írtam szándékosan 7-8 osztályt, mert így nagyjából ezt láttam, de nem akartam túlzásokba esni azzal, hogy "felső tagozat" :mrgreen:

egyébként ezeket hogy fordítanátok ?

"I used to serve tea at a shop to support my football training"
- Lionel Messi.

"We did not even get food for 2 times a day, still I didn't give up and continued to play football"
- Luis Suarez.

“I wasn’t interested in school. I was expelled after I threw a chair at the teacher just because he said something bad about my family's financial status ”
- Cristiano Ronaldo

"My father, Joo, a welder, died with Heart attack when I was just eight. So you can imagine our condition at that time."
- Ronaldinho.

So, Don't ever let your past define your future. Keep your dreams alive! You have a dream, go and live it!


én erre jutottam magamtól :

" teát kellett felszolgálnom egy üzletben, hogy tudjam finanszírozni a futball edzéseimet."
(lionel messi)

" nem mindig kaptunk kétszer enni egy nap, de én nem adtam fel, és folytattam a focizást. "
(luis suarez)

" nem érdekelt az iskola. ki lettem rúgva, miután hozzávágtam egy széket a tanárhoz, amiért valami rosszat mondott a családom anyagi helyzetéről. "
(cristiano ronaldo)

" az édesapám, joo, hegesztő volt. szívroham végzett vele, mikor én még csak 8 éves voltam. elképzelheted, milyen helyzetben voltunk abban az időben."
(ronaldinho)

ne hagyd, hogy a múltad határozza meg a jövődet!
tartsd életben az álmaid!
ha van egy álmod, menj, és éld meg!

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. április 19., péntek 20:05

RealRaúl77 írta:Pedig aztán már az idejét sem tudom mikor volt az már, te jó ég...
Na látod, lehet, hogy nem kellett volna innod annyit. :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 19., péntek 20:02

'shutterisland írta:lassan már az általános iskolákban a 7.-8. osztályokra is.
farsangokon, kirándulásokon, sportnapon, stb. már piálnak iskolakörülmények között is.
Lassan?? :lol:
6-ban a gyógyszertárba tonnaszámra vettük a svédcseppet, mert kapható volt 18 év alatt, és volt egy laza 40 százaléka. Ilyen gyógynövényes motyó volt, mint egy Unicum, csak kínaiban kb.

Pedig aztán már az idejét sem tudom mikor volt az már, te jó ég...
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég