OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. április 19., péntek 21:48

Tarsi88 írta:És bizony nagyobb problémának érzem azt, hogy 17-18 évesen felelőtlenül autót vezethetnek mint azt, hogy 16 évesen piálnak a haverokkal.
2 véglet:

1 - felelőtlenül autót vezetsz és összetöröd magad
2 - vagy bepiálsz és gyereket csinálsz

Egyik sem jó. Mind a kettő esetben lehet olyat találni, amivel elcseszed az életed.

Én nem tennék különbséget. (persze ha valaki mértékkel iszik, akkor az más, de mivel a felelőtlen autóvezetés nem egy általános dolog, így nem a mértékkel való ivást kellett nézni)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. április 19., péntek 21:47

Pipita írta:mondjuk a vizipipa az más téma.
Mondjuk azzal nekem sincs gondom. Csak sohasincs cucc bele,amikor kéne. mindig elfelejtünk venni :D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. április 19., péntek 21:46

És bizony nagyobb problémának érzem azt, hogy 17-18 évesen felelőtlenül autót vezethetnek mint azt, hogy 16 évesen piálnak a haverokkal.
+1

Nálunk az osztályomban 18 éves lány már két autóval jár felváltva...110-el elözött egy rendőrt 60-as táblánál. :mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. április 19., péntek 21:41

én 13 éves korom óta párhetente összeültem haverokkal, söröztünk, rövideztünk, néhány ilyen találkából sültek ki csúnya sztorik, de én nem hiszem, hogy ettől rosszabb ember lennék, szerintem bőven belefér. Nem lettem alkoholista, nem fetrengek az árokparton minden hétvégén (pedig egyetemista vagyok a büdösúristenitneki :mrgreen: )
Tudnék példát mondani olyan emberekre, akik 20-30 éves koruk közt kezdtek el inni, és éppen ezért lettek alkoholisták...

Na mindegy, szerintem sokkal nagyobb problémák is vannak kicsiny országunkban annál, hogy a kisgyerekek néha bekúrnak. :-)

Cigizni meg én sem cigiztem soha, azaz életemben három slukkot, egyszer kb 6-8 évesen, órákig köhögtem utána. :mrgreen: Meg még kétszer 1-1 slukkot, elég is volt egy életre.
mondjuk a vizipipa az más téma. :sziv: :( :salute: :D
És bizony nagyobb problémának érzem azt, hogy 17-18 évesen felelőtlenül autót vezethetnek mint azt, hogy 16 évesen piálnak a haverokkal.
+1, mondjuk lehet felelőtlenül autót vezetni 40 évesen is...

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 21:38

Tarsi88 írta: És bizony nagyobb problémának érzem azt, hogy 17-18 évesen felelőtlenül autót vezethetnek mint azt, hogy 16 évesen piálnak a haverokkal.

Azért mert ez közvetlen kapcsolatba van veled,értsd szembe jöhet egy ilyen :cens: :-@ :vivo:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. április 19., péntek 21:36

Nyilván kivételek mindig vannak és ez egy becsülendő dolog. Viszont én akkor is álszent dolognak tartom azt, a szemlélet képet, hogy a mai fiatalok rosszabb. Eleve egy sokkal szabadosabb világban élnek több kísértéssel több negatív hatás éri őket mint mondjuk engem aki csak egy 8-10 évvel vagyok idősebb az említett korosztálynál. És bizony nagyobb problémának érzem azt, hogy 17-18 évesen felelőtlenül autót vezethetnek mint azt, hogy 16 évesen piálnak a haverokkal.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2013. április 19., péntek 21:34

Kelemen Pityu!
hazudtam,talán egy deci sörbe belenyeltem még nagyon régen,de köptem is ki....

Az van,hogy nem ítélem el az alkoholt,meg a szeszes italokat.
Nincs nekem velük semmi bajom
Illetve azokat sem,akik úgy tesznek,ahogy írtam.
Nem én cselekszem úgy :-)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. április 19., péntek 21:31

Akkor én elfajzott gimnazista vagyok,mert nem iszok(nem is szeretem.Max sör v az egyik barátom koktélja.abból is kevés és nagyon ritkán) és rühellem a cigit. Hurrá...
Semmi esetre se rúgnék be.
(Mondjuk amilyen hülye(kattant :mrgreen: ) vagyok sokszor, inkább el se képzelem,hogy mi lenne velem,ha berúgnék. :lol: :lol: )
RealRaúl77 írta:Én azokat sem értem, akik azt tolják, hogy elmegyünk bulizni, és előtte ilyen meg olyan rövidet összeiszunk, hogy jó részegek legyünk, mire megyünk bulizni. Ezzel nem tudok azonosulni. Persze benne van, ha az ember elkezd iszogatni, és azt érzi, hogy megütötte a pia, vagy be is rúgott. Előfordul. De rámenni direkt arra, és vedelni. Azzal szerintem probléma van, azzal a felfogással.
Egyetértek,és szerintem gáz. Most is a célja az osztály felének oszt.kiránduláson,hogy kb a felére ne emlékezzen,és jól beb*sszon... Kösz,nem.

Mondjuk azt nem mondom,hogy nem vagyok valaminek brutálisan a függője,de az nálam hál' istennek a foci. :D :-) (nézni,űzni(bár nem vagyok jó),játszani,stb.)


Arra gondoltam pár hete,hogyha megkínálnak,akkor elfogadom a cigit,elrakom,összegyűjtöm,aztán majd eladom :mrgreen: . (csak sajnos aki régen kínált az már tudja,hogy ellenzem,és nem kínál :( :lol: )
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 21:26

Mickey írta:gyerekek én életemben egy kortyot nem ittam,ezt vagy elhiszitek vagy nem.
Ezt azért nehezen,kivéve ha infúziózol :mrgreen:
Mickey írta:persze van olyan alkohol tartalmú "dolog" amit én sem ítélek el.
se azt,hogy a haverokkal elsörözgetünk,és egyebek.
Most akkor mi van? :-)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2013. április 19., péntek 21:23

Tarsi88!
azé ezekkel a kijelentésekkel csak óvatosan ám
én kerülöm a piát meg a cigit is,meg minden egyéb szart.. :argue:
gyerekek én életemben egy kortyot nem ittam,ezt vagy elhiszitek vagy nem.
cigi még zsebembe se igen volt :hmmm:


persze van olyan alkohol tartalmú "dolog" amit én sem ítélek el.
se azt,hogy a haverokkal elsörözgetünk,és egyebek.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 21:22

Remy írta:kkor én valami csoda lehetek 18 éves koromig 1 korty alkoholt nem ittam
Mondjuk az tényleg fura :D

RaulReal77 szépen összefoglalta :salute:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. április 19., péntek 21:16

Tarsi88 írta: Szerintem mindenki átesik olyan időszakon amikor másból sem áll az élete, mint a piálásból meg a cigiből, nőkből. i
Akkor én valami csoda lehetek :lol: 18 éves koromig 1 korty alkoholt nem ittam, és 21 évesen sem vagyok oda a piáért. 1-2 sörön kívül (ezt is néha-néha baráti társaságban) nem megy le több.

A cigi meg... mindig is ellene voltam.
Tarsi88 írta:Mint ahogy nem szabad gyorsan hajtani sem, mégis mindenki megteszi
Most a kicsikről volt szó. Szerencsére jogsit még nem szerezhet egy általános iskolás.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 19., péntek 21:14

egyébként ebben egyetértek tarsival, hogy ha valakinek át kell esni ezen a korszakon, mert anélkül nem teljes az élete, akkor inkább előbb essen át rajta, ne akkor, mikor már igazán komoly felelősség lesz a vállán (munka,család) nem csak a suli.
én is átestem ezen 15-17 éves koromban, mindig ittunk, kipróbáltam a cigit, és hát szégyen, nem szégyen, pár fajta cuccot is, 17 éves korom óta eltelt majd' 5 évben meg összesen ittam kb. annyit, mint abban a két évben, és se cigit, sem semmilyen más szert nem fogyasztottam.

viszont tényleg mindent tönkre tehet a cigi, a pia és a drog hosszútávon.
családi kapcsolatok, párkapcsolatok, anyagi helyzet, egészségügyi állapot....mind kockán foroghat.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 21:12

23 évesen még egyszer sem vitt rá a lélek hogy beleszippantsak abba a nyüves bagóba.. :coffee:
Mickey írta:aztán meg részegen ott őket 14 évesen oldalba ahol nem szégyellik.
Mert te kemény vagy :mrgreen:
Tarsi88 írta:Mint ahogy nem szabad gyorsan hajtani sem, mégis mindenki megteszi
Nem tudom,van-e gyereked de te melyiket választanád neki,a piát,a cigit,vagy a 91 km/h ás sebességet lakott területen kívül? :-)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 19., péntek 21:11

Remy írta:18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
Megint a hangsúly a hogyanon van. Cigi témába nem szólok bele, ahhoz nem értek. 13 éves korom óta az engem körülvevő társaság 70%-a cigizik kb, és egyszer nem gyújtottam rá, és nem is akarok. Főleg hogy ezeknek az embereknek majdnem 90%-a úgy szokott rá, mert 12-13 évesen iszonyat menőnek érezte magát amiatt, mert cigizik, és ő a nagyfiú. Ezzel a felfogással nem tudok azonosulni.
Inni lehet ésszel, kulturáltan, normálisan. (Hogy Hofi szavaival éljek: "Entellektüelül. Nem ám lumpen proli módra.") Nagyapám mondása volt: "Evés után negyven csepp." Ez annyit jelentett, hogy étkezések után egy deci bort megivott, és annyit, semmi többet. És ez egészséges is. El lehet menni haverokkal beszélgetni, élvezni a társalgást, és a társaságot, meginni közben egy-két sört. Ezzel nincs semmi baj. Igen, 18 év alatt sincs baj. Nem literszámra vedelni, nem hányásig leinni magad. Hanem szépen nyugisan, az ízéért, a fless kedvéért, a hangulatossága miatt. Nyáron kiültem pl olvasgatni egy kávézó, vagy bisztró teraszára, és megittam másfél óra alatt egy sört. Olvastam, és elkortyolgattam közben. Hát az nem hiszem, hogy túl nagy adag lenne. Lehet így is inni. Ezzel szerintem semmi baj sincsen. Én azokat sem értem, akik azt tolják, hogy elmegyünk bulizni, és előtte ilyen meg olyan rövidet összeiszunk, hogy jó részegek legyünk, mire megyünk bulizni. Ezzel nem tudok azonosulni. Persze benne van, ha az ember elkezd iszogatni, és azt érzi, hogy megütötte a pia, vagy be is rúgott. Előfordul. De rámenni direkt arra, és vedelni. Azzal szerintem probléma van, azzal a felfogással.



Szerintem..
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. április 19., péntek 21:10

Szerintem mindenki átesik olyan időszakon amikor másból sem áll az élete, mint a piálásból meg a cigiből, nőkből.
Biztos, hogy nem.
Mint ahogy nem szabad gyorsan hajtani sem, mégis mindenki megteszi
Most arról van szó, hogy 12-15 éves kis kölkök úgy berúgnak minden hétvégén, hogy azt sem tudják fiúk-e vagy lányok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. április 19., péntek 21:07

Realista24 írta:
Nincs is ezzel baj amíg nem kerülnek elő a szintetikus sz*rok.
Napi egy dobozzal nincs baj 14-18 évesen? :hmmm:
Nem bánom, hogy akkor cigiztem. Szerintem mindenki átesik olyan időszakon amikor másból sem áll az élete, mint a piálásból meg a cigiből, nőkből. Nyilván nem tesz jót az embernek, de örülök, hogy abban a korban éltem ezt az életemet és nem pedig 24-25 évesen amikor már megkomolyodik az ember.
Remy írta: 18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
Mint ahogy nem szabad gyorsan hajtani sem, mégis mindenki megteszi
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2013. április 19., péntek 21:05

Én mi a halál :cens: nem dohányzok,meg vedelek?
hagyjuk má...szegény fiatalok,annyira sajnálom őket :( :lol:

aztán meg részegen ott :cens: őket 14 évesen oldalba ahol nem szégyellik.
a kis mitugrászoknak meg repkednek a pofonok,mert nem ám mindenki olyan mint én,hogy nem bántom me kicsi meg ez meg az......


Pipesz jól írta.
Vannak ettől 100x fontosabb dolgok is.Sajnos!
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. április 19., péntek 21:03

Pipita írta:Vannak ennél komolyabb problémái is az emberiségnek, sajnos.
Igen,de ez ellen az átlagember(bolti eladó,szülő) tehetne valamit. :kivagyhe:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. április 19., péntek 21:00

18 éves kor alatt nem lehet kiadni a piát meg a cigit, de mégis használják. Igenis van ezzel baj.
Vannak ennél komolyabb problémái is az emberiségnek, sajnos.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég