Edző és vezetőség

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 27., hétfő 23:19

Géci írta:
R.M.C.F írta:Rengeteg túlzó butaságot írnak le......de ez kell a népnek,ezt szeretik....akkor egyék.
Ez hülyeség... Ez kurvára nem Real Madrid edzőhöz méltó viselkedés... 1 olyan edzőt mondj a Real történelmében aki ezt megengedte vagy megengedhette magának!? Vannak benne ferditések, de elég sok igaz is...

Hogy kell viselkednie egy real edzőnek? Mint az ősmadridi camachonak? Aki 5 forduló után a szarban hagyta a csapatát? Vagy a lúzerbugi klub tagjai a kvérózs,cáró,schuster trió? Hagyd már.......

Igen,belement egy megnyerhetetlen játékba,de legalább volt hozzá töke......felhívta a figyelmet sok olyan szemétségre amire régen fel kellett volna már másnak.........

Igen,szar kpát rakott össze,mert a barca ellen így tudott idővel nyerni,mivel a kpán amúgy sem tudtunk volna versenyezni velük,így ezt a részt kiiktatta szinte......és másban próbálkozott.....

Ő tett minket újra versenyképessé,topcsapattá.....a hibái ellenére,ami még így is sokkal kevesebb mint az elődeinek.....csak őt nagyítóval nézték,és mivel pökhendi,így ha vétett azonnal csatárláncban szidták.

Iker megfúrta, na bumm......vissza kell térni a régi időkhöz,ahol a kapitányok mondják meg mi legyen.....ez a MADRID úgy tűnik.

Volt itt szemét amit senki sem takarított el,ő megkezdte.....de nem fejezte be,a hibái ellenére is,ha nincs az ikeres öltözős baromság,szerintem behúzta volna a 10-et idén vagy jövőre.....ha ő nem,akkor KI?

Lenézitek....leszóljátok.....köpköditek.....tegyétek,mindenkinek meg lehet a maga véleménye......de ezen dolgok miatt nem lesz győztes csapat ez még sokáig. Mert senki sem jó.....a jó sem jó.....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. május 27., hétfő 23:03

Géci írta:
R.M.C.F írta:Rengeteg túlzó butaságot írnak le......de ez kell a népnek,ezt szeretik....akkor egyék.
Ez hülyeség... Ez kurvára nem Real Madrid edzőhöz méltó viselkedés... 1 olyan edzőt mondj a Real történelmében aki ezt megengedte vagy megengedhette magának!? Vannak benne ferditések, de elég sok igaz is...
A problema az hogy sokan mar mast sem latnak csak Mou hibait...

http://www.youtube.com/watch?v=4YhCL0nvK5w

Es amikor megnezem ezt a videot akkor jovok ra hogy nagyon sokat adott o a klubnak... es mennyit adhatott volna ha nincsenek oltozobeli problemak.

Ideje volt tavoznia, mert az allapotok amik itt voltak azok tarthatatlanok voltak... de nem szabad elfelejteni foleg a tavalyi szezont!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. május 27., hétfő 22:56

R.M.C.F írta:Rengeteg túlzó butaságot írnak le......de ez kell a népnek,ezt szeretik....akkor egyék.
Ez hülyeség... Ez kurvára nem Real Madrid edzőhöz méltó viselkedés... 1 olyan edzőt mondj a Real történelmében aki ezt megengedte vagy megengedhette magának!? Vannak benne ferditések, de elég sok igaz is...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 27., hétfő 22:42

Rengeteg túlzó butaságot írnak le......de ez kell a népnek,ezt szeretik....akkor egyék.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 27., hétfő 20:48

http://sportgeza.hu/futball/2013/05/27/mourinho_madrid/

Az ő nevéhez köthető a két spanyol gigaklub közötti viszony totális elmérgesedése, amelynek csak kezdete volt ez a Clásico (az 5-0), amely a spanyol válogatott játékosok közötti barátságot is kikezdte.
Ez számomra a legnagyobb negatívum José madridi munkásságából. :(

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 25., szombat 19:12

Nem a felesleges a jó szó erre.....hanem a butaság,az alávalóság.....azok aki JM-t teszik itt mindenért felelősség,egész egyszerűen nem tudják miről beszélnek.
ÉN nem...ettől konkrétabban ezt leírni már nem tudom.De hogy VAN KÖZE a flop szezonhoz,az egész biztos...
Én egyébként az az ember vagyok,aki racionalisan nézi a dolgokat.Még akkor is ha fáj.Na off vége...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. május 25., szombat 14:15

Idevágó ez is:

“Amíg folyamatosan kezdő volt [Pepe], addig védte Mourinhot. Aztán kikerült a csapatból, és hátba támadta őt. Futballistaként továbbra is kiváló, de emberként csalódtam benne. Az olyan embert, aki a süllyedő hajón elárulja azokat, akik korábban segítettek neki , az én hazámban egyszerűen szar alaknak nevezzük” – nyilatkozta Pepéről Siro Lopez, a Punto Pelota újságírója.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 24., péntek 20:53

Én csak arról beszélek, hogy fölösleges MINDENT az ő nyakába varrni.
Nem a felesleges a jó szó erre.....hanem a butaság,az alávalóság.....azok aki JM-t teszik itt mindenért felelősség,egész egyszerűen nem tudják miről beszélnek.

Sőt,emberileg is eléggé....hogy is mondjam.... :hmmm: nem mondok semmit.

:lol:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 24., péntek 19:45

tucsoki írta:Ebből kiindulva, kérdezhetném, minek adunk egyes játékosoknak luxusfizetést, mikor sorsdöntő szituációkban nem képesek 5-10 méterről eltalálni a kaput, 100%-os ziccerben? A lényeg ugyan az. Lényegre térve:

Én csak arról beszélek, hogy fölösleges MINDENT az ő nyakába varrni. Talán azon kellene lassan elgondolkoznia mindenkinek, hogy mi a fenéért nem tudunk semmilyen edzőt megtartani hosszútávon. Valószínűleg a ház táján is van bőven probléma, párra próbáltam a mostani történésekből rávilágítani.
Na de én egy szóval nem írtam hogy MINDENRŐL ő tehet... :-)
Csak annyit írtam,hogy milyen kis különbségeken múlik hogy valaki Isten lesz,vagy megbukik.Az a bayern meccs volt a fordulópont,asszem,és azt ő baxta el,a visszaállós taktikával.
A másik;Nem zavarhatod el az egész csapatot,mégha megérdemelné is pár túlfizetett nagyarc...
De volt 3éve,hogy rendet tegyen a háztájiba.Részben sikerült,részben nem,csak ennél a klubnál ez kevés.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. május 24., péntek 19:12

Ebből kiindulva, kérdezhetném, minek adunk egyes játékosoknak luxusfizetést, mikor sorsdöntő szituációkban nem képesek 5-10 méterről eltalálni a kaput, 100%-os ziccerben? A lényeg ugyan az. Lényegre térve:

Én csak arról beszélek, hogy fölösleges MINDENT az ő nyakába varrni. Talán azon kellene lassan elgondolkoznia mindenkinek, hogy mi a fenéért nem tudunk semmilyen edzőt megtartani hosszútávon. Valószínűleg a ház táján is van bőven probléma, párra próbáltam a mostani történésekből rávilágítani.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 24., péntek 19:01

Persze, ő cseszte el. Én meg azt írom, hogy HA a csatáraink képesek lettek volna eltalálni a kaput, akkor bejutunk a döntőbe... vagy HA szögletekből veszélyesebbek lettünk volna, akkor döntőzünk... 
Nagyon kevesen múlt, lehet HA más taktikát választunk, akkor kérdés nem maradt volna, mert kiesünk... 

Ennek semmi értelme........
Akkor nem értem,ha ő semmiről sem tehet,akkor minek fizetett neki a klub évi tízegynéhány milliót... :roll:
HA már ő a világ legjobbja,HA már ő El Unico,akkor csak elvárható,hogy valamennyi felelősséget vállaljon,HA már minden hatalmat megkövetelt magának.Hogy minden a futballistákon múlott,na annak sincs aztán sok értelme...
Dortmundban nem ő tehett róla,aláírom.De a bayern ellen legfőképp az ő hibája volt a fiaskó...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. május 24., péntek 18:40

morientes írta:
Tehát végeredményben nem sokon múlott, hogy nem döntőztünk kétszer is az elmúlt három évben, és pláne nem rajta múlott. Ha pedig döntőztünk volna, mennyivel másképp lenne a megítélése, ugye? De mindegy, a "legrosszabb edző", sokatokkal élve.
Van úgy,hogy csak nüanszokon múlik a mennybemenetel,vagy a pokoljárás.Ha BM ellen nem cseszi el tavaly,akkor mennybe ment volta.De elcseszte.Ès az,egyértelműen az ő sara volt,hogy visszaáltunk.Sokan a klasszikusra fogják,hogy ilyen fontos meccseket kellett játszani gyors egymásutánban,de az a helyzet,ha megnyomjuk akkor,nem állunk vissza,akkor döntőt játszunk...Ès akkor meg is lehetett volna a BL serleg.Tudom én hogy nincsen a fociba "HA",de mindenesetre azt a meccset,akkor,a Mou féle beszaritaktika baszarintotta el...
Persze, ő cseszte el. Én meg azt írom, hogy HA a csatáraink képesek lettek volna eltalálni a kaput, akkor bejutunk a döntőbe... vagy HA szögletekből veszélyesebbek lettünk volna, akkor döntőzünk...
Nagyon kevesen múlt, lehet HA más taktikát választunk, akkor kérdés nem maradt volna, mert kiesünk...

Ennek semmi értelme........

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. május 24., péntek 18:36

hehe írta:tucsoki:
a vezetőség miért lenne hibás?
mindvégig kiálltak murinnyó mellett, nyíltan és amúgy is.
megkapott minden hatalmat, kitettek 2 legendát, 2 madridistát, valdanot és zidane-t miatta, övé volt minden.
ígyhát övé a teljes felelősség is.
murinnyó itt teljes mértékben megbukott, túl nagy falat volt neki a real madrid.
a játékosok is nyakig sárosak - már amelyik, mert pl varane tette a dolgát, ahogy kell, problémák nélkül, beszarás , hogy egy 19 éves gyerek a követendő példa a sok nagypofájú egoista fasz között -, de a vezetőséget meg kell most védenem, murinnyó mellett álltak mindvégig. perez meg pláne tojásokon lépkedett és finom volt, pedig ő aztán tényleg az erősebb kutya baszik kategória.
Elsősorban azért tartom hibásnak a vezetőséget, mert bár nem tökéletesen, de Mou megpróbált (a hangsúly a "nem tökéletesen" van, hisz sokszor én sem értettem miért így, vagy olyan formában mondta, amit mondott...) kiállni a RMA élén, a csapat mellett. Persze a sajtó erre szétszedte őt, majd később a csapatot is, de nem tudom emlékszel-e tavalyról, Perez egyszer (elég későn szvsz) hivatalosan is felszólította a sajtósokat, hogy fejezzék be azt amit csinálnak, különben nagy sz*rság lesz belőle. Azóta sokkal kevesebb kavarás volt a médiában is, és a hírek jelentős része hihetővé vált/lett. Sajnos egy ilyen horderejű klubnál mint mi ez elég kevés. Amikor az edzőnk hétről-hétre harcol a médiával, többnyire jogosan, és szétszedik, kiforgatják, hazugságokkal áltatják a csapatot akkor nincs mit tenni, felsőbb szintekről is közbe kell szólni. Perez ezzel lemaradt mint a borravaló. Arról nem is beszélve, hogy a problémát az elején, a gyökerénél kell megszüntetni, és nem a legvégén... Lehetett volna annyira előrelátó, hogy tudja milyen José, őszinte, ha kell beszól, és hogy előbb-utóbb ebből balhé lesz a sajtóban. Ha én lettem volna az elnök akkor erre biztos gondolok, és nem tudom milyen körökben forog Perez úr, de gondoskodtam volna hogy ne fajulhasson háborús helyzetig a dolog.
Ugyan úgy a vezetőség felelőssége az, hogy egyes játékosai ne fúrják ki az edzőt a hátuk mögött, stb.
Ez lehet utólag úgy hangzik hogy az edzőt mentegetem, nem, ezt mindig és a mindenkori vezetőségtől elvárom az edző-játékosok kapcsolatban.

Raúl-t nem Mourinho tette ki, ő azt mondta hogy szerette volna ha marad, Raúl nyilatkozott úgy, hogy ő rendszeres játéklehetőséget keres, mert még úgy érzi hogy egy kisebb csapatnál eredményes tud lenni. Valdano mindig is egy pöcsfej volt, szerintem inkább örülni kéne hogy már nincs nálunk. Arról hogy Zidane-nal mi volt, csak arról tudom megítélni amit ők maguk ketten mondtak el. Az egész úgy kezdődött, hogy José szerette volna, ha valaki besegít neki a médiában, és nem hagyja hogy egyből széttépjék/kiforgassák a szavait. Erre valaki kitalálta hogy Zidane jó lesz erre a célra, mint később kiderült nem, akkor volt az, hogy Zidane lenyilatkozta őt az edzősködés érdekli, Mou pedig azt hogy Zinedine nem volt megfelelő erre a "posztra".

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 24., péntek 18:08

Tehát végeredményben nem sokon múlott, hogy nem döntőztünk kétszer is az elmúlt három évben, és pláne nem rajta múlott. Ha pedig döntőztünk volna, mennyivel másképp lenne a megítélése, ugye? De mindegy, a "legrosszabb edző", sokatokkal élve.
Van úgy,hogy csak nüanszokon múlik a mennybemenetel,vagy a pokoljárás.Ha BM ellen nem cseszi el tavaly,akkor mennybe ment volta.De elcseszte.Ès az,egyértelműen az ő sara volt,hogy visszaáltunk.Sokan a klasszikusra fogják,hogy ilyen fontos meccseket kellett játszani gyors egymásutánban,de az a helyzet,ha megnyomjuk akkor,nem állunk vissza,akkor döntőt játszunk...Ès akkor meg is lehetett volna a BL serleg.Tudom én hogy nincsen a fociba "HA",de mindenesetre azt a meccset,akkor,a Mou féle beszaritaktika baszarintotta el...
Mindent támogatást megkapott a vezetőségtől,annyit,amennyit soha senki más,ebben az idényben még is kicsusztak a dolgok a kezéből,elvesztette az öltözőt is...az ő regnálása,korszaka itt véget ért.Kiváló szakember,de ez a meló most nem jött be.Sok sikert kivánok neki máshol.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. május 24., péntek 17:03

tucsoki:
a vezetőség miért lenne hibás?
mindvégig kiálltak murinnyó mellett, nyíltan és amúgy is.
megkapott minden hatalmat, kitettek 2 legendát, 2 madridistát, valdanot és zidane-t miatta, övé volt minden.
ígyhát övé a teljes felelősség is.
murinnyó itt teljes mértékben megbukott, túl nagy falat volt neki a real madrid.
a játékosok is nyakig sárosak - már amelyik, mert pl varane tette a dolgát, ahogy kell, problémák nélkül, beszarás , hogy egy 19 éves gyerek a követendő példa a sok nagypofájú egoista fasz között -, de a vezetőséget meg kell most védenem, murinnyó mellett álltak mindvégig. perez meg pláne tojásokon lépkedett és finom volt, pedig ő aztán tényleg az erősebb kutya baszik kategória.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Fenomen
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 23:48

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Fenomen » 2013. május 24., péntek 16:53

Tucsoki, minden szavával egyetértek az írásodnak, nagyon jól összeszedted a gondolataidat, én is így látom a dolgokat. :agree:

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2013. május 24., péntek 14:24

A Mourinho-s témához csak a következőket szólnám hozzá, mivel sok mindent leírtak már előttem:

-az egyik legjobb, legsikeresebb edző, ezt ne fogjátok a szerencsére, fogalmatok sincsen, hogy milyen lehet nagycsapat edzőjeként dolgozni, ahogyan nekem sem, de biztos, hogy nem olyan könnyű, ahogy ti elképzelitek.
-rengeteg helyen bizonyított, ez egyedülálló.
-nézzünk mögé a BL kieséseknek:
  • első évben kemény bírói döntéseken múlott szvsz, hogy nem döntőzhettünk,
  • második évben egyrészről majd egy féltucat ziccert hagytunk ki az első félidőben (de háromra biztosan emlékszem), eldönthettük volna a dolgot, aztán jött Mou öngyilkos taktikája, amiről egyébként senki nem beszélne, ha a ziccerek bemennek, dehát...
  • harmadik év nagyrészt az ő sara, a dortmundi égés, stb, stb, de erről az évről regények születtek már...
Tehát végeredményben nem sokon múlott, hogy nem döntőztünk kétszer is az elmúlt három évben, és pláne nem rajta múlott. Ha pedig döntőztünk volna, mennyivel másképp lenne a megítélése, ugye? De mindegy, a "legrosszabb edző", sokatokkal élve.

A véleményem a dicséretén kívül az, hogy nem idevaló edző, a főbb ok, hogy nem tudta kezelni a médiát (ami nagyon szomorú, hogy ez a legfőbb kritérium a Real Madridnál, ő sem érezte itt jól magát, Perez szavai az ő szavai voltak, illetve nem kellett volna szabad kezet adni az igazolásaival.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. május 24., péntek 13:48

ericco írta:Senki se mondta, hogy Mourinho maga az ördög. Csak a képességeit kérdőjelezzük meg. Na meg azt, hogy megfelelő-e a Real kispadjára. Ezen kívül biztos egy szeretnivaló ember, csak sokra ezzel nem mentünk.
Ha ezt szó szerint nem is mondta senki akkor is elszomorító, hogy szinte csak 2 tábor létezik. Az egyik aki szerint több kárt csinált mint hasznot, és a világ legsz*r*bb edzője, a másik aki pedig az élete árán is védi. Én az arany középúton állok valahol, de azt a folyamatos varrjunk minden Mou nyakába írásokat már rossz nézni.

Érdemei:

- Mourinho előtt utoljára 1993-ban nyertünk Copa Del Rey-t. Még egy negyedosztályú neve nincs ellenfél ellen is képesek voltunk kiesni.

- Az utolsó szuperkupa győzelmünk 2008-ban volt, ahogyan bajnoki címünk is, azóta gyakorlatilag azt csinált velünk a Barcelona amit akart.

- BL-ben 7 éven keresztül estünk ki a legjobb 16-ban, a csapat átkerült a második kalapba a sorsolásoknál.

Ezek a dolgok azok amiért nagyon is hálásak lehetünk neki. Lehet, hogy nem játszottunk szépen, de tegye minden madridista a szívére a kezét, és mondja meg, mi volt az elmúlt időszakban a fontosabb?
Az, hogy szépen játsszunk, vagy hogy végre megtörjük a Barca egyeduralmát, és visszatérjünk a nemzetközi porondra is?

Mou-nak mint mindenki másnak ettől függetlenül voltak hibái. Pl. Sok vezetésnél állt vissza védekezni, szvsz személy szerint Khedira leigazolását sosem bocsátom meg neki, illetve ebben az évben már semmilyen taktikai újítást nem hozott a csapatnak, ehhez hozzátenném, valószínűleg nem is akart....

Abban hogy hogyan fajulhatott ideáig minden arról három fél tehet: Vezetőség, edző, játékosok.

Egytől-egyig nyakig sáros mindenki. A vezetőség abban, hogy hagyta ennyire elfajulni a dolgokat. Nem a végén kellett volna már Perez-nek "barátkozzunk össze" projektet elindítania. Mou. Valószínűleg többször is túlságosan makacs volt, nem tett félre az ego-jából. Játékosok. Leginkább Sergio-ról és Iker-ről van szó. Nincs olyan, hogy ha nekem nem tetszik egy edző arca akkor kifúrom. Klub ikon ide vagy oda, álljon be a sorba, és nézze a csapat érdekeit. Pontosan azért csalódtam nagyot Iker-ben (korábban kifejtettem), mert valószínűleg az ő önzősége miatt Is fajult el ez a dolog. Gondolok itt arra, amikor a barátnője olyanokat nyilatkozott a médiában hogy csak lestünk, amikor CR helyett inkább a barátjára szavaz az aranylabda szavazáson (aztán csodálkozunk mikor CR rinyál, hogy nem kap elég támogatást...), amikor azt nyilatkozza, hogy Del Bosque a kedvenc edzője, stb-stb...
Mourinho azért lett volna tökéletes edző, mert elég őszinte volt ahhoz hogy helyretegye a sajtót, hogy rendet tartson, meg úgy mindenhez. Elég erős karakternek véltem ahhoz hogy ne kerekedjen rajta felül a "Madrid". Sajnos nem sikerült, már megint nem...
Visszatérve José-ra, ő sem volt elég okos, felismerhette volna ezt a problémát és gyerekes dacolás helyett inkább meg kellett volna beszélnie, tiszta vizet önteni a pohárba. Nem tette meg. Hogy ki a nagyobb hibás azt döntse el mindenki maga, részemről mindenki sáros.

De ami tényleg nagyon érdekelne, és ezt mindenkitől kérdezve: Tavaly szinte tökéletes szezont zártunk. Az hogy mi volt a Bayern meccsen nem tartozik ide. Nincs olyan hogy "HA". Lehet "HA kinyílunk, és támadunk, akkor kontrából kapunk kettőt. Semmivel sem ésszerűtlenebb állítás mint az, hogy akkor tuti döntősök vagyunk.

Szóval a kérdés: Szinte tökéletes szezont zártunk. Elkezdődött a következő, a bajnokságot már leszarom módjára kezelték a játékosok (gondolom nem Mourinho adta ki az utasítást, hogy 5%-on pörögjetek...), aztán előjöttek a problémák, mindenki utált mindenkit, mindenkinek baja volt mindenkivel, legfőképpen Mou-val. Miért? Mitől is? Hogyan lehet 2-3 meccs után megutálni egy edzőt, akit pár héttel előtte még ünnepeltek?

Hogy miért lötyögtek a bajnokikon, és hogy ezt miért nem tartom Csak, és kizárólag az edző hibájának? Azért, mert Ramos-ékban lehetne annyi tartás, hogy talán eljött a mi időnk. Talán eljutottunk oda, hogy végre sikerült letaszítani a katalánokat a trónról, és most a mi időnk következhetne. Ha én lettem volna a pályán teljesen mindegy mit mond Mourinho, vért izzadva megyek ki és a 97. percben is és hajtok amíg bírok. Edzőtől függetlenül (ráadásul úgy, hogy mint írtam, semmi bajuk nem lehetett még akkor vele...)

Végszónak annyit, hogy szerintem eljött az ideje Mou lépésének, helyes döntésnek tartom. Túlságosan elfajultak ahhoz a dolgok hogy aztán 1-2 hónap szünet mindent rendbe hozzon. Drasztikus változás kellett volna mindenkitől hozzáállásban. Ettől függetlenül sajnálom is, mert eddig sem titkoltam, úgy érzem hogy vele előbb-utóbb egyeduralkodókká válhattunk volna, helyette pedig megint edzőváltás... Kicsit olyan ez mintha mi, a Real Madrid is megbukott volna. Kéretik nem kiforgatni a szavaimat.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 24., péntek 13:25

Szerintem szeptemberben nem volt téglázgatás. Iker csaja volt, aki valamit pletykálkodott, rakja bele az ősgyík a vesszejét.
Iker-Lopez dolgot leírta tibi, így van.

Mourihnohoz:

Röviden tömören ő baszta el. Tavaly a csapat toppon volt, a játékosok jól érezték magukat, ott volt a lehetőség a BM ellen...de eltaktikáztuk.
Oké van ilyen, nincs hibátlan ember.
De jött még egy baki, az előszezon el lett baszarintva. Innentől indultak a problémák. A bajnokságot látszólag leszartuk, ezzel kivívta Mourinho a szurkolók ellenszenvét. Aztán jött Iker sérülése, utána a bizonytalanság körülötte (ami egyértelmű volt, Lopeznek kellett védeni, csak Iker nem bírta elviselni, hogy ő most nem... ebben a kapitány a hibás) és a BL meg a kupa kudarc már habként érkezett a tortára.

Szépen, lassan megbukott José, de az ő saját maga is benne volt ebben a bukásban. El lehet cseszni, ez egy ilyen szakma. De senki ne mondja, hogy ő nem hibás, mert az. A végén már meg is akart talán bukni...

Személy szerint, én örülök a távozásának. Nem is számítottam rá, hogy ő tovább maradna 3 évnél, rövid távon tud ő érvényesülni, méghozzá azért, mert képtelen megújulni és csendben maradni. Akkor is ugat amikor nem kéne.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. május 24., péntek 13:02

Senki se mondta, hogy Mourinho maga az ördög. Csak a képességeit kérdőjelezzük meg. Na meg azt, hogy megfelelő-e a Real kispadjára. Ezen kívül biztos egy szeretnivaló ember, csak sokra ezzel nem mentünk.
Merci Zizou!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég