Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2013. május 29., szerda 16:01

ez a tanács mi akar lenni? Nem indítjuk a fiók csapatot sehol? Amúgy sikerül első évben a bajnokság a fradi val a 433 asszimetrikus taktikával, Leonardo kicsit vadállat, párszor átvitte a pályán és kilőtte a fickát rendesen :)
halálomig madridista leszek

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. május 29., szerda 15:48

kelemen.istvan írta:Ferencváros problémája engem is érint,de nem úgy kell csinálni mint régen, én úgy csinálom,hogy ha kérdezi,hogy játszahat-e a reserv. meccsen ott unavaiblezni kell :-)

Mocskosmód idegesítő játék de küzdök.. :vivo: :vivo:
akkor azért nem sikerült Huni tanácsa. köszi szépen :-)

egyébként engem azért idegesít, mert nem tudok 'megragadni' egy csapatnál. valahogy mindig megunom őket fél év után. Szóval szerintem kezdek majd egy újat a Fradival-múltkor voltak sikereim, ezért talán kicsit könnyű :mrgreen: -vagy megpróbálom feljuttatni Mezőkövesdet :hmmm:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. május 29., szerda 15:20

Ferencváros problémája engem is érint,de nem úgy kell csinálni mint régen, én úgy csinálom,hogy ha kérdezi,hogy játszahat-e a reserv. meccsen ott unavaiblezni kell :-)

Mocskosmód idegesítő játék de küzdök.. :vivo: :vivo:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 29., szerda 12:55

nálam nem csinál ilyent, és nem is tudom, hogy mitől lehet ez nálad.
finomság, kitől mástól... :mrgreen:
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. május 29., szerda 12:23

Csak nekem van az hogy a játék néha random visszaállítja azt hogy mit mutasson a meccsen Key-ről full match-re illetve a sebességet nagyon belassítja?
Ezzel lehet kezdeni valamit? :hmmm:
szerk: most például hiába állítottam vissza key-re vagy only commentary-ra, végigmutatta a teljes meccset.

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 28., kedd 22:25

jobb klikk a nevére és olyant keress, hogy available for reserve/u23/u19 team (vagy squad?) és onnan vedd ki a pipát.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. május 28., kedd 22:24

nem nagyon játszok mostanában, de fel kellett hívni a felnőtt keretbe és be lehet állítani, hogy a keretből kimaradtak játszhatnak a második csapatnál. ezt asszem szezon elején kapod kérdésnek.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. május 28., kedd 21:58

mit lehet csinálni az ellen, hogy egyes játékosaim ne játszanak vissza a Reservebe, vagy az U19be, vagy bárhova?

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 28., kedd 20:33

Az brutál, hát én soha nem adnék ennyit egy játékosért, legyen az akárki, még az összeg harmadát se nagyon, fizezéséről nem is beszélve. Ennyiből veszek egy csapatot kb. :lol:

Avatar
czier
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:22

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: czier » 2013. május 28., kedd 17:49

Ferencváros írta:2020ra akkor jól felmegy az ára.
2016-ban jarok.
Fischer is megfordult nalam, nem igazan talalta a helyet. Aztan jottek a kolcsonadasok es csodott mondott minden csapatnal...

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. május 28., kedd 17:42

czier írta::shifty:
Kb csodkozelbe taszitottam vele a csapatot, remelem megerte. :mrgreen:

kezdo 11 badass B-)
jó kis pénzt kihajítottál érte, 2020ra akkor jól felmegy az ára. Én most 2013ba a Barcával 36millióért vettem meg, illetve Viktor Fischert 7ért.
Eladtam Villát meg Adrianot.
Szuperkupa meccsen 3-0ra vertem első meccsen a Madridot, Puyol mesterhármas :lol: Két szögletből csordogáló, és egy tizenegyes. Messi nélkül játszottam, két gólpasszt adott Deulofeu, Messinek úgy sem ment a barátságos meccseken :hmmm:

Avatar
czier
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:22

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: czier » 2013. május 28., kedd 17:38

:shifty:
Kb csodkozelbe taszitottam vele a csapatot, remelem megerte. :mrgreen:

kezdo 11 badass B-)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. május 28., kedd 17:08

Na végre sikerült megint a bajnoki cím! :D

Nem is akárhogyan: Tabella

Ez a Carlos Russo gyerek meg egy isten, messze a szezon legjobb játékosa volt: Russo
A második legjobb játékosom megint Sigurdsson lett, aki méltó utódja lett Sahinnak az utóbbi években sőt, még jobban is teljesít: Sigurdsson

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. május 28., kedd 10:32

"Megvettem " a CPY verziót és az lnne a kérdésem hogy valakinek működik ? Mert nekem szezon kezdetkor dob egy crash dumpot. a jó k :cens: a a :cens: t :mrgreen:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. május 28., kedd 8:40

Szóval Liverpool fm2013 1. szezon :roll:

Az első szezonban egy árva fontot nem adott a vezetőség átigazolásokra,amit nem is csodáltam,a kihívásért kezdtem egyet a poolal, illetve a real felbosszantott Így ez történt az átigazolásokat tekintve,ráadásul Rosicky télen jött és elszabtam a csapat regisztrációt és nem játszhatott csak az europa liga meccseken :lol: :lol: de ott sem volt túl nagy erősítés.. Az europa ligából nagy meglepetésemre a Lille búcsúztatott a 2. kieséses szakaszban nagyon simán,pedig azt meg szerettem volna nyerni. Mint kiderült rövid volt a keretem,és nagyon sok volt a sérülés..A játékosok hamar fáradtak. Coutinho(aki a legjobb játékosom volt végig) 2 meccs után 1 et mindig kihagyott mert pihenésre volt szüksége :/
A csapat pozíciója folymatosan változtott,a kezdést leszámítva nem volt 5 meccs amit zsinórba nyertünk volna..
Mérkőzések1
M2
M3

A Taktikámat szerettem,arra alapult,hogy az ellenfeleim csak a legritkább esetben játszottak 2 csatárral, arra így védekezésnél 5en votlunk hátul,támadásoknál pedig 2 védőm maradt hátra,Kelly előremehetett,és ment a csiki csuki :lol: Suareztől többet vártam összességében..Gerrard pedig túl sokat volt sérült.. :-@

Bajnokság

Az új szezonra a vezetőség 30 milliót adott átigazoláskra,amit kicsit túlléptem Rodrigoval Hitelbe egyeztem meg és így jöhetett ez össze :-) Egy másik taktika begyakorlására kellettek az emberek. A Malaga kiesett :lol: így Kameni olcsón megszerezhetővé vált. Kíváncsi vagyok hogy fognak beválni. Mindeképp szerettem volna egy védekező pitbullt de legnagyobb sajnálatomra ő nem kapott munkavállalási engedélyt (Köcsög Anglia) :vivo: őt pedig a kiesett szentek 25 ért árulték úgyhogy maradt a Görög erre a posztra,remélem beválik eleinte csereként :hmmm:

Azthiszem ennyi,remélem jól linkeltem a képeket :shifty: Ha bármi kérdésetek van szívesen válaszolok! :-)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 28., kedd 2:18

Grat Huni! :agree: Jari apank kemeny lesz az europa ligaban a 2-es accellal. :mrgreen:

En mar majdnem az osszes hajamat kiteptem. Nem tudtam venni egy igazan fasza befejezocsatart, szoval most minden masodik meccsem ugy nez ki hogy nalam van 65 szazalekban a labda, 20-at lovok kapura, az ellenfel 2-t, es a meccs vege 1-1, esetleg kikapok 1 gollal... B-)

I :sziv: FM
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. május 28., kedd 0:50

Elolvastam végig, szééép! :cheers:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 28., kedd 0:41

Deportivo Alavés - 2012/2013 - Spanyol harmadosztály

Megélt ez a klub már ennél sokkal szebb időket is, épp ezért választottam őket. Pénzügyileg nagyon ramaty a csapat, a keret sem túl jó, de a feljutást várja el a vezetőség meg a média is. Ráadásul van egy olyan szabály is itt, hogy maximum 16 olyan játékos lehet aki 23 évnél idősebb és 22 fős lehet a keret. Utóbbival nem is volt probléma, ugyanis az első kritérium gyakorlatilag kizárta azt, hogy 22 fős keretem legyen. Aki jobb játékos, az rég elmúlt 23, és csak azért, hogy létszámban meglegyünk, nem hoztam botlábú fiatalokat. Hoztam viszont több ismert embert is, bár az nyilvánvaló, hogy nem a jövő játékosai ők. Szóval 19 fős kerettel vágtam neki a bajnokságnak, ebből 2 kapus. Januárban 18-ra fogyatkoztunk, mert egy játékosom addigra túllépte a 23-at, és kihagytam egy másikat a keretből, helyére viszont nem tudtam olyan embert hozni aki fiatal is és tud is valamit. A szezon utolsó negyedében volt egy pár húzós hetem, amikor a sorozatterhelés miatt kidőltek az emberek, plusz jöttek az eltiltások is. Néhány meccsre éppen csak, hogy meglett a 11 ember, padra nem ült senki.
Nem volt könnyű, de hoztuk a bajnokságot, aztán kisebb meglepetésként ért, hogy playoff következik. Ettől függetlenül mi adtuk a gólkirályt. Megnyertük a Salamanca ellen az oda-visszavágós párharcot, és azt hittem, megvan végre a feljutás. Nem volt, mert még egy playoff kör jött, ott az Albacetet gyűrtük le. Remélem már több nem lesz és tényleg feljutottunk. Amúgy a bajnokság október végétől csak másodlagos volt. Jól kezdtünk, azt hittem, hogy nagyon sima lesz a feljutás, közben pedig a Spanyol Kupa is elkezdődött. Az Ávila, Oviedo, Tenerife hármas után jött a Barcelona. Hazai pályán egy rohadt izgalmas 0-0 jött össze a Messivel, ám kissé tartalékosan felálló Barca ellen, majd idegenben a nagyjából D csapatot játszató katalánokat megvertük. Ez volt az a pont, amikor már a bajnokik nem nagyon érdekeltek, csak a következő kupameccset vártam. A Celtát kaptuk, 1-0 hazai pályán, 2-1-es vereség idegenben, de ez is továbbjutást ért.
A negyeddöntőben a Malaga várt ránk, hazai pályán 3-1, idegenben óriási meccs, nagy fordulatok, tizenegyesek.
Elődöntő, Espanyol. Hazain 1-0, idegenben 2-1 oda, Litmanen hozta a továbbjutást, amúgy 2 lövésünk volt, mintha pályán sem lettünk volna.
Na és akkor a záróakkord, a Real Madrid a döntőben. Ők már elég komoly csapattal jöttek, Nachot leszámítva nem volt tartalékjátékos a csapatban. Vezettünk ugyan, de aztán a második félidőben megettek minket.
Ezen a meccsen született a szezon legszebb mozdulatsora is, majd' megkönnyeztem. Na jó, nem, de azért jól esett. A 42 éves Litmanen 2-es acceleration és 3-as pace értékkel bolondot csinált a Realból. Nem lett gól belőle, de akkor is ez volt az idény legszebb momentuma.
Kicsit fájlaltam, hogy ha már idáig eljutottunk, nem tudtuk megnyerni, mert jó lett volna az EL-ben indulni, de végül is még olcsón megúsztuk, gondoltam. Aztán ráébresztettek, hogy ha a kupagyőztes a bajnokság által kvalifikálta magát a BL-be vagy EL-be, akkor az ezüstérmes kap indulási jogot. A Real 3. lett, így megyünk az Európa Ligába jövőre.
Ez a csapat hozta össze mindezt, és bár szinte mindenkit ki tudnék emelni, csak Viguerat és az istent, a tökéletes irányítót, a világklasszist, a zsenit, a csapat agyát, JARIIIIIIIIIIIIII LITMANEEEEEEEENT.
Nem akart hosszabbítani, de mivel pályára lépett 30 meccsen, automatikusan meghosszabbodott a szerződése, úgyhogy jövőre a Segundában fog oktatni.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 27., hétfő 23:35

Na, kint van az egyéni edzésről szóló cikk is: http://footballmanager.hu/?p=1757
Fogyasszátok. :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. május 27., hétfő 20:53

G.E.M.A írta:Ha sokat akarsz macerálni vele akkor nem tudok segíteni, ha nem egyszerűen beállítod, hogy az asszisztensed végezze helyetted.
mivel úgy tudom sokat számít, ezert szeretnem én magam beállítani, de sajnos nem tudom, hogyan kezdjek hozzá


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 19 regisztrált és 0 vendég