VB - 2014

Archívum

Ki volt a világbajnokság legjobb játékosa?

A szavazás 2014. július 16., szerda 21:44-kor befejeződött.

James
20
17%
Messi
12
10%
Robben
52
44%
Neuer
2
2%
Kroos
11
9%
Hummels
0
0 szavazat
Di María
4
3%
Lahm
1
1%
Mascherano
15
13%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 117

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. július 9., szerda 11:50

Gary Lineker volt angol válogatott: "Csaknem fél évszázada nézek futballt, de ez volt a legrendkívülibb, legcsodálatosabb és legdöbbenetesebb meccs, amelyet valaha láttam. Tudnod kell, hogy problémáid vannak, ha Khedirától is gólt kapsz."

Pelé: "Mindig mondtam, hogy a futball egy láda tele meglepetéssel. Ezzel az eredménnyel senki sem számolt. A hatodik vb-címet majd 2018-ban Oroszországban szerezzük meg. Gratulálok Németországnak!"

Peter Schmeichel volt dán válogatott kapus: "Ha Brazília levonult volna a meccs közben, akkor csak 3-0-ra kapott volna ki."

Robbie Fowler volt angol válogatott játékos: "A Paris Saint-Germain az imént felhívta a Chelsea-t, hogy visszakérje David Luiz vételárát."

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 9., szerda 11:47

BBeno írta:Milyen golok? Kerjen elnezest minden fejes golja utan ? Ez a dolga egy befejezo csatarnak. Halal szereny ember es a fair play mintakepe Klose.
Ezzel nincs is semmi baj, de egyszerűen készvagyok tőle, hogy egy olyan játékos dönti meg R9 rekordját aki a labdát nem képes emberhez rùgni. Tegnap amint neki ment a passz, vagy eladta, vagy oda passzolt ahol minden volt csak német nem. Annak köszönhetően, hogy 3vb-t letolt megelőz egy olyan valakit aki lefektette a komplett védelmet, meg a kapust, vagy szép összjátékkal került ziccerbe, vagy ráverte 30-ról. Ha egy Messi beelőzte volna azt mondanám, hogy oké ez van, de ezt nehezen veszi be a gyomrom, de tenni ellene semmit nem lehet. A mások szomorù dolog, hogy egy ùtálatos Müller is oda fog érni...

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 9., szerda 11:47

bár akkor még nem éltem, de pont ugyanez volt a helyzet a 60-as években is brazil barátaimnál.
58, 62, sima vébégyőzelmek, aztán 66-ban pont a mai korhoz hasonlóan - persze az akkori léptékekkel csupán - előretört a fizikális betonfutball, portugálok és még mi is vertük brazíliát (pelé sérült volt). levonták a konzekvenciát, 70-ben megint megnyerték a vébét. az a generáció kiment, 74-ben, 78-ban gyengébbek voltak. 82-ben aztán álomfoci, amiből 86-ra maradt egy kevés, de a szépség nem feltétlen eredményes.
90-ben romário kevés volt még, aztán 94-ben behúzták, 98-tól jött az aranygeneráció, ami 2006-ban öregedett ki.
azóta tudjuk az eredményeket.

egy dolog viszont - a 2010-es dunga-féle csapat kivételével - biztos: a stílus és felfogás mindvégig maradt ugyanaz.

a korosztályos válogatottak - egy biztosan, mert azt a saját szememmel láttam - tele vannak állítólag céronaldo klónokkal, erősek, gyorsak, technikásak, szóval a válasz megint meglesz, mint ahogy eddig is mindig megvolt.
ekkora büntetést, amit tegnap kaptak, ha megfelelően állnak hozzá és fogják fel, akkor borzasztó erővel baszhatja arcon a világot a feltörekvő generációkkal.
mindennél fontosabb a fizikálisan és technikailag is tökéletes játékosok kinevelése, ebben jó úton járnak most, neymar és marcelo mellé fel fognak nőni.
a többieknek ez volt az utolsó vébéje.
Kép
Kép
Kép

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. július 9., szerda 11:44

A fociban kijön a tudás, az akarat, a szorgalom!
Amiről az öreg ugat évek óta.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: mocsok » 2014. július 9., szerda 11:33

BBeno írta:Milyen golok? Kerjen elnezest minden fejes golja utan ?
igen, az jólesne ha küldene nekem egy bocsánatkérő sms-t, mert így nem tudok aludni. :-(

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: BBeno » 2014. július 9., szerda 11:27

Milyen golok? Kerjen elnezest minden fejes golja utan ? Ez a dolga egy befejezo csatarnak. Halal szereny ember es a fair play mintakepe Klose.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: mocsok » 2014. július 9., szerda 11:11

Anis írta:
ferni írta:Klose :lol: :mrgreen:
Klose mind a 16 B-)
nem nagyon szoktam ilyenekkel foglalkozni, de egy kicsit felbasz hogy egy ilyen játékos, ilyen gólokkal dönt meg egy ilyen rekordot. :kivagyhe:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 9., szerda 10:49

Anis írta:
ferni írta:Klose :lol: :mrgreen:
Klose mind a 16 B-)
Olyan mintha egy megye2-es csatár góljait nézegetné az ember...

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: pavel » 2014. július 9., szerda 10:32

Ericco mondandóját kicsit tovább gondolva:
Örülök az eredménynek, mert bár a braziloknak szorítottam inkább, a foci bebizonyította: ez nem a média, ez nem a popkultúra! Itt csak egy ideig lehet valakit/valakiket a csúcsra copkodni. A fociban kijön a tudás, az akarat, a szorgalom!
Azért remélem a népharag valakit elsöpör...mondjuk a politikában! Aztán jöhet Romário! :D
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. július 9., szerda 10:26

Jester írta:Ma már a csatárnak is a gólvonalon kell védekeznie, és ez a brazilok számára egy rémálmokkal teli kort idéz elő, mert fel kell adniuk a football-identitásukat.
Azért volt már nem egy brazil csapat, amelyik inkább volt brusztolós, mint jogás. Egyáltalán nem újdonság ez számukra. A nagyobb baj az, hogy a hazai rendezés, és az emiatt elköltött dollármilliárdok miatt a brazil nép és tk mindenki a világon, aki nem lát az orránál előrébb, hazugságban élt, hogy ez a generáció nagy dolgokra hivatott. Saját erőből. Hát nagyon nem. Van ott 3, max 4 játékos, aki megüti a szintet, a többi bizony vicckategória. Ahogy hehe mondaná, fullközépszer.
Merci Zizou!

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. július 9., szerda 10:20

ferni írta:Klose :lol: :mrgreen:
Klose mind a 16 B-)
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Jester » 2014. július 9., szerda 9:56

Kivancsi vok scolari elismeri e a hibait, vagyis hogy kurvagyenge keretet vitt ki.
A mostani generációból ennyit lehetett kihozni. Csáhelloszia. 2014-et írunk és nem 2006-ot. 2006-ban bár szintén a döntő előtt búcsúztak a brazilok, de egy pályán szaladgált Ronaldo, Ronaldinho, RC. És bár már Rivaldo nem volt kerettag, és Ronaldo csillaga is leáldozóban volt már de ehhez a gárdához aztán még hozzácsapódott: Adriano,Kaká,Juninho.
Csupa 5 csillagos minőségi játékos. Most meg ilyen Fredekkel csicskulnak. VICC.

Kijük van a braziloknak? Egy agyonsztárolt tinivel kell beérni akit kb. Justin Biber szintű médiahype vesz körül.

Sajnos pont mostanra jött ki úgy, hogy csupa nívótlan tagból áll a brazil foci. A védelem komolyabb nevekből áll mint a támadósor.

Másik meg ahogy R.M.C.F is mondta talán, hogy a brazilok kevesek a modern focihoz. Ma már a csatárnak is a gólvonalon kell védekeznie, és ez a brazilok számára egy rémálmokkal teli kort idéz elő, mert fel kell adniuk a football-identitásukat.

A jövő sztárjai (márha lesznek) nem a grundokon vagy a Copacabana homokján születnek, hanem csúcsmodern sportlétesítményekben.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2014. július 9., szerda 9:49

Én kivittem volna Ronaldinhot is... Neymar hiányában legalább lett volna egy igazi labdazsonglőr a pályán. Thiago Silva nélkül nagyon xar volt a védelem. A németek idáig engem nem győztek meg, de tegnap szerintem meg mutatták, hogy miért is tartják őket olyan nagyra.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. július 9., szerda 9:35

Kivancsi vok scolari elismeri e a hibait, vagyis hogy kurvagyenge keretet vitt ki.
És kit kellett volna kivinne, de tényleg? Lehet Pato nagy tehetség volt, de jóideje nem járt a válogatott közelében. Fred meg oké, hogy szerencsétlen, de Scolari alatt egész jó gólátlagot hozott a vb előtt. Lucas meg ezek...tökmindegy, hog Lucas vagy Willian, egyik sem fogja hátán cipelni a válogatottat.
Amikor Scolari átvette a csapatot, kb sehol nem voltak, ahhoz képest felépítette őket, csak egy idő után már kártyavárként épült tovább. És a legfőbb alapja Neymar volt, akit nem csak a média hájpolt szét, hanem a csapat is. És amikor kiesett tőlük, a maradék brazil válogatott szépen összesett fejben. Neymar nem csak játékban számított sokat, hanem lélekben is rendgeteg, talán még többet is. A többi játékos is elhitte, hogy amíg van Neymar, addig megyünk előre, megnyeri nekünk, stb. Adott egy tartást. Na, ennek lett vége a kiesésével...Nem azért nem lett volna 7-1, ha ő jűátszik, mert lőtt volna egy mesterhármast, hanem mert nem estek volna így szét a brazilok, amíg pályán van. És akkor még ott van Thiago Silva is...


A csapatot különösebben nem sajnálom, de azért az embereket igen, akik elhitték, hogy vb-t nyerhet ez a csapat....

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: BBeno » 2014. július 9., szerda 9:10

Klose a brazilok ellen döntötte meg egy brazil rekordot Brazíliában. ennél szebb forgatókönyv nem is lehetett volna. döntőben is várok még tőle
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. július 9., szerda 8:42

Géci írta:
ferni írta:Klose :lol: :mrgreen:
Telibe tudtam volna köpni a tv-t mikor berùgta azt a gólt. Egész meccsen egy nagy rakás kaka kupac volt.
2 napja írtam, hogy mekkora lenne, ha Klose pont a brazilok ellen szerezné meg a 16. gólt. Erre így is lett. Tényleg az élet írja a legjobb forgatókönyveket. Megalázó vereség hazai pályán, Klose megdönti R9 rekordját, stb stb
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. július 9., szerda 7:49

Még 0-0-nal volt egy eset, amikor Müller egy guruló labdát nem tudott levenni. Es az ilyen nala nem egyszeri eset.
Hát ez a mai foci 'ssza meg, ilyen játékosok eredményesek.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 9., szerda 7:46

ferni írta:Klose :lol: :mrgreen:
Telibe tudtam volna köpni a tv-t mikor berùgta azt a gólt. Egész meccsen egy nagy rakás kaka kupac volt.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. július 9., szerda 7:34

Ha szépen visszanezed, azt irtam, hogy ezzel a kerettel is lehet sikert elérni, de emellett hiányoltam Lucast, Coutinhot többek között. Ne forgasd ki a szavaimat, kérlek.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: VB - 2014

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. július 9., szerda 7:25

nmate írta:Hát ez van, ha nagyrészt közepes, nem elitben szereplő focistakra ekkora nyomás helyeződik
hehe írta:Kivancsi vok scolari elismeri e a hibait, vagyis hogy kurvagyenge keretet vitt ki.
nemértem, eddig az volt hogy ebben a lesajnált mai futballban még ez a keret is a legjobb tud lenni...
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég