Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. augusztus 1., péntek 13:28

Galacticos írta:
Boky írta:az eredeti kérdésre reagálva gala, én most itt tartottam egy rögtönzött tesztet egy bicskával, de nekem nem érzékelte az érintést
ezt azért ne teszteld le: de ejtetted már le? előbb néztem egy töréstesztet, és mikor képernyővel lefele landolt akkor beis tört a kijelző.
BBeno írta:vegyél kapacitív kesztyűt. 1000-ért már dobják utánad. sztem tecsóban is kapni 500 körül télen.
kösz a szakmai választ. :lol:

amúgy g3 felejtős. :D
szerintem 1x már írtam, hogy jó néhányat zuhant már, de azóta kétszer is leejtettem úgy (nem volt épp tokban), hogy félve vettem fel a földről, de továbbra sincs semmi baja. :D

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6609
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2014. augusztus 1., péntek 13:15

Boky írta:az eredeti kérdésre reagálva gala, én most itt tartottam egy rögtönzött tesztet egy bicskával, de nekem nem érzékelte az érintést
ezt azért ne teszteld le: de ejtetted már le? előbb néztem egy töréstesztet, és mikor képernyővel lefele landolt akkor beis tört a kijelző.
BBeno írta:vegyél kapacitív kesztyűt. 1000-ért már dobják utánad. sztem tecsóban is kapni 500 körül télen.
kösz a szakmai választ. :lol:

amúgy g3 felejtős. :D

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. augusztus 1., péntek 13:11

BBeno írta:
Galacticos írta:na újra g2.
nem tudom mi a "szakkifejezés" erre.
a g3ról láttam egy videót amiben késsel karcolgatják a kijelzőt és hogy nem látszik meg ugye a gorilla üveg miatt. viszont a kés "érintésére" is reagált a kijelző, tehát nem csak hőérzékelésére. a g2 is ilyen?
remélem értitek a kérdést de leegyszerűsítem.
kesztyűbe télen nyomkodhattam a desire x-et de nem igazán reagált. vagy ha kizárólag csak körömmel értem hozzá. :)
vegyél kapacitív kesztyűt. 1000-ért már dobják utánad. sztem tecsóban is kapni 500 körül télen.
ebayen 1$ (frí sippinggel :D )

nekem szobatársam vett ilyet karácsonyra 2 éve, egész jó, csak vékony. van a zsebemben egy sima kesztyű, meg ez, aztán ha akarok telózni villamoson, buszon, akkor addig azt húzom fel. :D

az eredeti kérdésre reagálva gala, én most itt tartottam egy rögtönzött tesztet egy bicskával, de nekem nem érzékelte az érintést :D
de aztán nehogy ez billentse át a mérleget a g3 oldalára :lol:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BBeno » 2014. augusztus 1., péntek 13:01

Galacticos írta:na újra g2.
nem tudom mi a "szakkifejezés" erre.
a g3ról láttam egy videót amiben késsel karcolgatják a kijelzőt és hogy nem látszik meg ugye a gorilla üveg miatt. viszont a kés "érintésére" is reagált a kijelző, tehát nem csak hőérzékelésére. a g2 is ilyen?
remélem értitek a kérdést de leegyszerűsítem.
kesztyűbe télen nyomkodhattam a desire x-et de nem igazán reagált. vagy ha kizárólag csak körömmel értem hozzá. :)
vegyél kapacitív kesztyűt. 1000-ért már dobják utánad. sztem tecsóban is kapni 500 körül télen.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6609
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2014. augusztus 1., péntek 12:59

na újra g2.
nem tudom mi a "szakkifejezés" erre.
a g3ról láttam egy videót amiben késsel karcolgatják a kijelzőt és hogy nem látszik meg ugye a gorilla üveg miatt. viszont a kés "érintésére" is reagált a kijelző, tehát nem csak hőérzékelésére. a g2 is ilyen?
remélem értitek a kérdést de leegyszerűsítem.
kesztyűbe télen nyomkodhattam a desire x-et de nem igazán reagált. vagy ha kizárólag csak körömmel értem hozzá. :)

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2014. július 31., csütörtök 22:06

PLS HELP!

Miért van az,hogy a lassan 1 éves Samsung laptopomon egyik pillanatról a másikra kikapcsol a hangfal,és semmilyen körülmények között nem óhajt megszólalni,egészen addig,amíg újra nem indítom a gépet. Utána hibátlanul tudok rajta filmez nézni,zenét hallgatni. Sőt,tovább megyek,amikor nem szól a hangszóró,akkor nem tudok youtube-os videót nézni,mert kiírja hogy "hiba történt,kérjük,később próbáld újra". Miután újraindítóm a gépet,hibátlanul megy minden youtube-os videó. Van összefüggés a kettő között? Mi lehet a gond?
A videó kártyával és/vagy a hangkártyával lehet probléma?

Ui: legtöbbször akkor nem szól a hangszóró,ha a gép felébred az alvó üzemmódból. A gépen 2 év garancia van,viszont nem szeretném szervizbe vinni,mert félek,hogy szándékosan elbaszarintanak valamit rajta,aztán már "sosem lesz tökéletes..."

Előre is köszi,akinek van tippje,kérem írja meg!
:goat:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 28., hétfő 15:57

oké csak ne ide, mert itt senkit nem érdekel.






















:mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. július 28., hétfő 15:51

Értem, hát ezer kösz mindenkitől! :D

Szerintem ma este berendelem aztán írok, ha van valami szopóág :lol:
ZIDANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. július 28., hétfő 15:49

felbontani ezt nem fogják, mert nem olyan mint a doboz.
Én úgy HALLOTTAM, hogy kinyitják ezt is elég gyakran...aztán még eredetiség vizsgára is küldök, de volt, hogy olyat MESÉLTEK, hogy Angliába ment először a csomag, aztán vissza Kínába, majd úgy hozzám...izé Magyarországra.
A feltűnést lehet kerülni, ha sok címre rendel az ember, úgy hallottam valaki négy-öt címet variált.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 28., hétfő 15:42

vannak kínai oldalak, ahol ilyen 20 dojjáj körüli összeget írnak a csomagra, és odabiggyesztik, hogy home&garden a kategória. a nonpluszultra meg ezután jön, kiszedik a dobozból pl a mobiltelefont, és ömlesztve egy olyan pukkantós zacsiba csomagolják és betekerik ragasztószalaggal az egészet, ha nem gyújtasz alá, akkor elpusztíthatatlan.
felbontani ezt nem fogják, mert nem olyan mint a doboz.
vám és áfamentes a cucc, ráadásul olcsóbb is, mintha dobozban rendelnéd :D

persze én ilyet soha nem csináltam, csak hallottam.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. július 28., hétfő 15:15

Ha kikapják a csomagot, akkor kérnek számlát satöbbi.

Én úgy HALLOTTAM ( :mrgreen: ), hogy egész jó számlákat és levelezéseket lehet gyártani ilyen esetekben a magas vám/áfa fizetést megelőzendő.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 28., hétfő 15:12

Nem, mert attól felfelé van csak áfa.

De ha kibontják teljesen mindegy, mert leellenőrzik az értékét. Viszont erre mindig kicsi az esély.

Hogy világos legyen itt egy egyszerű tájékoztató a vámról, és áfáról:

LINK

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. július 28., hétfő 14:42

Aha-aha

Közben beszéltem a kint lévő eladóval is. A számlát 22$-ra tudja írni és ajándékként küldi. Jelenesetben, akkor ennek a 27%-a a fizetős gondolom. :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 28., hétfő 14:03

KAG írta:
vám nélkül DHL szállítással 35 eft.
Ha ajándékként küldi a kis sár... akarom mondani a kedves ázsiai barát akkor is vámköteles? :roll:
Vámmentes még az bőven, de 27% áfát azt meg kell fizetni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. július 28., hétfő 6:34

KAG írta:Értem, köszönöm a válaszokat. :)

Én egy Lenovo A850-et néztem ki, mivel az nagyjából ismert márka és az ára/érték aránya is egész jó :)

1Giga Ram
1,4 4mag MKT (ez sajnos szar mákra) CPU
5.5 230ppi kijelző


vám nélkül DHL szállítással 35 eft.
Ha ajándékként küldi a kis sár... akarom mondani a kedves ázsiai barát akkor is vámköteles? :roll:
Ha nem kapjak ki a csomagot akkor nem. De lehet hogy csomag helyett levelet kapsz, hogy mehetsz vamoltatni
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. július 28., hétfő 2:35

Értem, köszönöm a válaszokat. :)

Én egy Lenovo A850-et néztem ki, mivel az nagyjából ismert márka és az ára/érték aránya is egész jó :)

1Giga Ram
1,4 4mag MKT (ez sajnos szar mákra) CPU
5.5 230ppi kijelző


vám nélkül DHL szállítással 35 eft.
Ha ajándékként küldi a kis sár... akarom mondani a kedves ázsiai barát akkor is vámköteles? :roll:
ZIDANE

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. július 28., hétfő 1:09

KAG írta:az ilyen és ehhez hasonló telefonokról van valakinek valami tapasztalata? :)
nemrég rendeltettem kollégám tesójával egy coolpad f1-et a minideal.com-ról
ő már sok ilyen telóval foglalkozott, és nem igazán voltak problémák, leginkább a kijelzőket sikerült betörni a gazdájuknak

egyébként olyan 52-53 ezerbe jön ki vámmal együtt, és rohadt jó telefon, a samsung s4-nél többet kapott értékelésekben
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 28., hétfő 0:44

KAG írta:az ilyen és ehhez hasonló telefonokról van valakinek valami tapasztalata? :)
Kevés a bevált kínai gyártó.
Ami megbízható garanciában, és termékekben is az talán az Ainol Novo. Tabletjeik jók. Telefont nem ismerem.
De a Huawei is korrekt, azt itthon is könnyű beszerezni.

Ilyen gyakorikérdések megmondóemberekre alapozni nagy bátorság. Alap android fut a legtöbb kínai telefonon, azokra nem lenne támogatás, akkor semmire se. :lol:
Garancia meg sokszor korrektebb, mint idehaza, azt had ne kelljen bemutatni, szerintem mindenkinek van tapasztalata. Nekem volt egy tabletem az Ainol-tól, csak pixelhibás lett, valószínűleg gyári hibás, vagy szállítás közben sérült, 2 héten belül vadonatújat hozott a postás.

De itt a Xiaomi is. 2-3 év alatt annyira berobbant, hogy még hivatalos magyar képviselete is lett. Link

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. július 28., hétfő 0:14

___Samy___ írta:sokat hűtött rajta a hűtőpad? én is nézegettem már, de ha nem muszáj nem dobok ki 4-5 ezret feleslegesen
En soha nem mertem progival hogy hany fokos a proci meg a hard, viszont tavaly nyaron volt olyan, hogy Fifaztam hutopad nelkul es 2-3 meccs utan belassult a jatek, hutovel viszont rendesen mukodott. Szerintem siman megeri venni egyet.
KAG írta:az ilyen és ehhez hasonló telefonokról van valakinek valami tapasztalata? :)
Sajat tapasztalatom nincs, viszont..

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. július 28., hétfő 0:12

___Samy___ írta:sokat hűtött rajta a hűtőpad? én is nézegettem már, de ha nem muszáj nem dobok ki 4-5 ezret feleslegesen
En soha nem mertem progival hogy hany fokos a proci meg a hard, viszont tavaly nyaron volt olyan, hogy Fifaztam hutopad nelkul es 2-3 meccs utan belassult a jatek, hutovel viszont rendesen mukodott. Szerintem siman megeri venni egyet.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég