OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 28., hétfő 19:38

Marci írta:Aki totál madridom függő, és nem bír "nélkülünk" egy percet sem, az követhet minket Instagramon is.

http://instagram.com/madridom
Ha már itt tartunk. Nekem még nincs ilyen instagram oldalam. Mire jó ez amúgy? :smile: Ilyen face 2.0, vagy kicsit más?

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. július 28., hétfő 19:35

még egyet a biciklis témához:amikor visszafordul a kerékpáros, meg is nézi, elfér-e a sávban/jön-e valami. szerintem konstatálta, hogy oké a sáv elég széles maradhat ott. kb ott 5-10 méterre lehetett a BKV-busz, ekkor valószínűleg a sofőr szempontjából is úgytűnt, hogy elfér a kerékpáros mellett. egyszerűen az volt a baj, hogy egy jó fél métert szűkült a sáv a kereszteződés után, amire a kerékpáros nem számított, belehajtott a sávba, addigra pedig pont melléért a busz. baromi nagy szerencsétlenség az egész

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. július 28., hétfő 19:35

Marci írta:Aki totál madridom függő, és nem bír "nélkülünk" egy percet sem, az követhet minket Instagramon is.

http://instagram.com/madridom

Márcsak Google+ kell és teljes a paletta. :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 28., hétfő 19:34

revolver írta:
s 1:32-nél ott a tábla ami a kerékpárosnak szól, hogy vége a sávjának és ki kell hajtania a buszsávból!
nem, az a tábla azt mutatja, hogy a kettő egybeolvad, sőt 1:37/1:38-nál tisztán látszik, hogy egy sávra jelöli a buszt és kerékpárt. hátrafordul, majd vissza, 1 mp-ig kivehető. de ott még szerintem elmegy mert ha megfigyeljük a kereszteződés előtt szélesebb a buszsáv, de a kereszteződés után újra ott a tábla, busz jel, alatta a bicikli jel. csak a probléma, hogy tisztán kivehető, hogy a buszsáv kb. 50-60 cm-t keskenyedik. és paff, el is ütik
:hmmm: Tényleg... 1:44-nél mielőtt elesik ott is van egy tábla, hogy az a sáv busz és kerékpársáv.

Avatar
Marci
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:00
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci » 2014. július 28., hétfő 19:33

Aki totál madridom függő, és nem bír "nélkülünk" egy percet sem, az követhet minket Instagramon is.

http://instagram.com/madridom

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. július 28., hétfő 19:27

s 1:32-nél ott a tábla ami a kerékpárosnak szól, hogy vége a sávjának és ki kell hajtania a buszsávból!
nem, az a tábla azt mutatja, hogy a kettő egybeolvad, sőt 1:37/1:38-nál tisztán látszik, hogy egy sávra jelöli a buszt és kerékpárt. hátrafordul, majd vissza, 1 mp-ig kivehető. de ott még szerintem elmegy mert ha megfigyeljük a kereszteződés előtt szélesebb a buszsáv, de a kereszteződés után újra ott a tábla, busz jel, alatta a bicikli jel. csak a probléma, hogy tisztán kivehető, hogy a buszsáv kb. 50-60 cm-t keskenyedik. és paff, el is ütik

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2014. július 28., hétfő 19:25

Az a tábla azt jelenti, hogy beleolvad a kerékpársáv a buszsávba...

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 28., hétfő 19:23

Hopp! Igazad van Tibi! Visszanéztem a vidit úgy, hogy kerestem egy bizonyos táblát, és 1:32-nél ott a tábla ami a kerékpárosnak szól, hogy vége a sávjának és ki kell hajtania a buszsávból! Bocs Tibi iagazd volt... :agree:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. július 28., hétfő 19:20

nem ezt írtam, arra próbáltam rávilágítani, hogy az egész egy ellentmondás amit csak a városvezetés oldhat fel. mert annak ellenére engedi a bicikli+busz kombót, hogy a jogszabályoknak nem felel meg, ergo elüthetnek ott még egy tucat kerékpárost, akkor sem okolható igazán se a biciklis, se a buszsofőr, mert a hülye főváros teszi lehetővé az ilyen veszélyzónákat. ( jó nyilván ezután egyet se fognak ott elütni, mert figyelni fog rá mindenki. )

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2014. július 28., hétfő 19:20

De engedélyezve volt a kerékpáros forgalom a tábla szerint a sávon... Közvetlenül a kereszteződés után látszik.
revolver írta:innentől kezdve a városvezetés/BKK/közútkezelő a felelős.
Ebből mi alapján következtettél arra, hogy szerinte a kerékpáros a hibás?

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 28., hétfő 19:18

tubatibi írta:Alább írta revolver kolléga, hogy ott nem is közlekedhetett volna. Tehát ergó tilosban közlekedett, ha valaki tilosban közlekedik, miért lepődik meg, ha elcsapják?
----->
revolver írta:a videón végig látszik, hogy a buszsávba torkollik a kerékpársáv, innentől kezdve a városvezetés/BKK/közútkezelő a felelős.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. július 28., hétfő 19:17

cart írta:
tubatibi írta:lább írta revolver kolléga, hogy ott nem is közlekedhetett volna.
Pont nem ezt írta szerintem...
?????
Azt írta, hogy akkor közlekedhet ott, ha az autóbuszsáv szélességi eléri a 4,52 métert. Elérte? Nem.
Azt írta, hogy akkor közlekedhet ott, ha csúcsidei autóbusz forgalom kisebb, mint 30 busz/óra. Kisebb? Nem. 21-el több.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2014. július 28., hétfő 19:15

tubatibi írta:lább írta revolver kolléga, hogy ott nem is közlekedhetett volna.
Pont nem ezt írta szerintem...

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. július 28., hétfő 19:12

Géci írta:
tubatibi írta:Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy szerintetek annyira bűnös a sofőr, hogy megvonják tőle a vezetést és egyúttal kirúgják?

Ahol elütötte ott már nem közös sáv volt.
Szerintem Te sem értékelnéd, ha elsodorna valaki kocsival, vagy bármivel. A buszsofőrnek bele kellet volna nézni a tökürbe, és akkor nincs baj... Az, hogy kirúgták az más téma. Ez a BKV döntése ami valahol jogos is meg nem is. Ők kb leszarják, mert kis millió ember vár arra, hogy munkához jusson mint buszsofőr... A jogsi elvételét érzem túlzónak.

Alább írta revolver kolléga, hogy ott nem is közlekedhetett volna. Tehát ergó tilosban közlekedett, ha valaki tilosban közlekedik, miért lepődik meg, ha elcsapják? :)
Ha szabályosan közlekedett volna, megengedett úttesten akkor megérteném a sofőr ellen irányult dolgokat, így még mindig nem vagyok teljesen meggyőzve.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 28., hétfő 19:06

tubatibi írta:Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy szerintetek annyira bűnös a sofőr, hogy megvonják tőle a vezetést és egyúttal kirúgják?

Ahol elütötte ott már nem közös sáv volt.
Szerintem Te sem értékelnéd, ha elsodorna valaki kocsival, vagy bármivel. A buszsofőrnek bele kellet volna nézni a tökürbe, és akkor nincs baj... Az, hogy kirúgták az más téma. Ez a BKV döntése ami valahol jogos is meg nem is. Ők kb leszarják, mert kis millió ember vár arra, hogy munkához jusson mint buszsofőr... A jogsi elvételét érzem túlzónak.

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. július 28., hétfő 19:05

Az autóbuszsávban kerékpáros közlekedés akkor engedhető meg, ha az autóbuszsáv szélessége eléri a 4,25 m szélességet vagy a csúcsidei autóbusz forgalom kisebb, mint 30 autóbusz/óra.
ez a hatályos jogszabály, de:
A Thököly úton a buszsáv szélessége nincs 4.25 méter, ezért a jelenlegi szabályozás értelmében eleve nem is lehetne ott biciklis forgalom, a buszok száma pedig 51.
a videón végig látszik, hogy a buszsávba torkollik a kerékpársáv, innentől kezdve a városvezetés/BKK/közútkezelő a felelős.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. július 28., hétfő 19:01

tubatibi írta:volt biciklisáv? Nem.
Mondjuk ez nem kifogás, ha nincs kerékpársáv vagy kerékpárnyom és az út mellett kerékpárút, akkor az úton közlekedhet, amennyiben nem tiltja külön valami. Most elsőre a Bocskai, vagy Bartók klasszikusan ilyen, buszsáv van és nincs kerékpársáv. Szóval a sofőrnek kell adni egy pofont, ez mindenképp alap. De a bringás is egy faszkalap, látszik, hogy tipikus konfliktuskereső, meg is érdemelte.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. július 28., hétfő 18:59

Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy szerintetek annyira bűnös a sofőr, hogy megvonják tőle a vezetést és egyúttal kirúgják?

Ahol elütötte ott már nem közös sáv volt.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2014. július 28., hétfő 18:58

Közös kerékpár + buszsávon ment, látszik is a tábla oldalt. Az más kérdés, hogy nagyon szűk a sáv a két járműnek. Szerintem egyértelműen az a felelős (felelőtlen), aki így jelölte ki azt a sávot. Ez alapból balesetveszélyes...

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8082
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. július 28., hétfő 18:58

Mondjuk nem tudom miért volt a bringásnak hátul is kamerája. De amugy meg körültekintő volt szerintem, útkereszteződésnél szétnézett, volt egy járdán parkoló, aki belelógott a biciklisávba, amikor kikerülte hátranézett, ennél többet nincs mit csináljon. Jött a busz és elsodorta, egyértelmű. A hátul jövő a hibás, aki elöl van nem tehet semmiről. És nem láttam, hogy szlalomozott volna.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 127 regisztrált és 0 vendég