Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
beneraul
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014. március 5., szerda 14:46
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid, ZTE FC
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: beneraul » 2014. augusztus 15., péntek 23:20

hehe írta:ezt a calvary-t vki magyarázza már meg nekem.
mi a fszt láttam tulajdonképp?
ilyen érzések kavarognak bennem.
Nekem nagyjából a következőket mondta a film: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az egy hét alatt az atya két fronton próbálja befejezni a teendőit. Míg a lányával többé-kevésbé feloldódik a konfliktusa, papként totális szélmalomharc, amit a bűnösök, a falusiak érdekében folytat (kivéve talán a zakkant arisztokrata, aki várja a hívását a végén). Ezen keresztül, meg persze a gyilkos indítékán keresztül látszik a katolikus egyház rendszerének a csődje is, hogy mennyivel többet árt az ilyen intézmény, mint segít (plusz a jelenet a kislánnyal az úton). Ez a James atya épp azért kakukktojás, mert volt előző élete, saját családja, és ennyivel több is, mint a kollégái, ő tudja, milyen érző embernek lenni. Ő viszi el a balhét az egyház nevében, ez a megváltása, ezzel teljesedik be az ő kálváriája.(Ha úgy tetszik, egy modern Jézus) Mindez jó kis fanyar humorral, ír kultúrkörnyezetbe ágyazva, szeretem az ilyet.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. augusztus 15., péntek 23:17

soadroli írta:
hehe írta:ezt a calvary-t vki magyarázza már meg nekem.
mi a fszt láttam tulajdonképp?
Egy rohadtjó filmet :D Amúgy hogy tetszett? Nem értettél valamit, vagy miért kérdezted?
nem tudom megmagyarázni.
értelmetlennek érzem.
Kép
Kép
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. augusztus 15., péntek 23:15

hehe írta:ezt a calvary-t vki magyarázza már meg nekem.
mi a fszt láttam tulajdonképp?
Egy rohadtjó filmet :D Amúgy hogy tetszett? Nem értettél valamit, vagy miért kérdezted?
Kép

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. augusztus 15., péntek 22:47

ezt a calvary-t vki magyarázza már meg nekem.
mi a fszt láttam tulajdonképp?
ilyen érzések kavarognak bennem.
Kép
Kép
Kép

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. augusztus 15., péntek 20:13

A 2011-es majmok bolygója milyen? Pontszámok alapján jónak tűnik, lehet ezt lesem meg.
azzal jársz a legjobban.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caraway » 2014. augusztus 15., péntek 20:03

zalkrisz írta:
Caraway írta:Amerika kapitányát megéri megnézni? Estére keresek valami scifit, de egyelőre nem igazán találok olyat, ami húdefasza lenne.
Két új Star Trek?
Előtte én sem szerettem, bár ez hülye kifejezés, mert nem láttam soha, mert elég volt az a bohóckodás (bocs a rajongóktól), amit a tv-ben láttam, de JJ Abrams újrakezdte és valami elképesztő. Nem gondoltam, hogy lesz valami, ami a Star Wars-ot veri nálam sci-fi terén.

13. emelet?
Azt láttam már.

A 2011-es majmok bolygója milyen? Pontszámok alapján jónak tűnik, lehet ezt lesem meg.

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. augusztus 15., péntek 20:00

Caraway írta:Amerika kapitányát megéri megnézni? Estére keresek valami scifit, de egyelőre nem igazán találok olyat, ami húdefasza lenne.
Yees :) nagyon jól sikerült :)

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. augusztus 15., péntek 20:00

Caraway írta:Amerika kapitányát megéri megnézni? Estére keresek valami scifit, de egyelőre nem igazán találok olyat, ami húdefasza lenne.
Két új Star Trek?
Előtte én sem szerettem, bár ez hülye kifejezés, mert nem láttam soha, mert elég volt az a bohóckodás (bocs a rajongóktól), amit a tv-ben láttam, de JJ Abrams újrakezdte és valami elképesztő. Nem gondoltam, hogy lesz valami, ami a Star Wars-ot veri nálam sci-fi terén.

13. emelet?

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caraway » 2014. augusztus 15., péntek 19:56

Amerika kapitányát megéri megnézni? Estére keresek valami scifit, de egyelőre nem igazán találok olyat, ami húdefasza lenne.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. augusztus 15., péntek 14:44

fifas film? :D

Lucy, rengetegen járnak rá moziban, múltkor beültem egy részére, olyan zavaros volt az egész hogy azt se tudtam mi az amit nézek :lol:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. augusztus 15., péntek 14:37

Demes írta: Viszont volt "szerencsém" meglesni a Lucy-t is. Na az egy bűnrossz film, kb minden el van cseszve benne ami lehetséges.
Már félve írok...nekem is volt szerencsém megnézni. Igaz elég erősen rábeszéltek (barátnői ráhatással :lol: )

Próbálok a pozitívumokról írni, nehogy megint valakinek beletapossak a lelkébe azzal, hogy nem egyezik a véleményünk, ő meg sajátjának tekintve a filmet kikel magából és hatalmas flame lesz. Szóval rövid leszek, mert túl sok pozitívumot nem tudok mondani. :lol:

Az alapötlet nem rossz gondolat, de ez a megvalósítás.... :lol:
Ha azt mondják, hogy ez valami komoly sci-fi paródiája, akkor esküszöm többet is röhögtem volna, jah mert volt 2 jó poén benne. :)
90 perc alatt.
Morgan Freeman jó volt! szokás szerint.
Luc Besson beszívott,betépett,bedzsinázott, leírta, azt hitte jó lesz.
De nem lett jó.

3/10

Ezt meg csak az olvassa, aki mer fikázást, kritikát is olvasni, és látta is!
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jó, ami 20% agykapacitás után kezdődött, arra nem tudom mit írjak, főleg kb ami 80% után megy ..... felesleges szócséplés lenne. Logikai bukfencek, jelenlegi fizika kb kicsúfolása. Két értelmes, okos nővel néztem meg, mindkettőnek fájt, nem csak nekem.
Vagy ez is valami képregény?! Szívem szerint porig aláznám a filmet kielemezve, de nem szábád rosszat írni itt semmiről, mert csúnya sznob leszek, mert vannak igényeim... a szemét, gonosz vagyok, mert van ami nem tetszik és hangot adok neki! Akinek tetszett leírhatná, hogy mi volt benne olyan jó. Komolyan, lehet nem jött át nekem valami, vagy hiányosak a fizikai ismereteim, és pédául valami újat is feltaláltak már mint a relativitáselmélet.
Tömören úgy szar,a hogy van. Nem szórakoztam, hanem felkúrtam magam, hogy ilyen szennyre van igénye a népnek, és mégis, hogy a f_szba gondolta ezt Luc Besson, hogy ez működni fog...Én meg legközelebb tényleg csak Wes Anderson, Nolan vagy hasonló kaliberű rendező filmjére ülök be moziba. De külön öröm, hogy barátnőm is hasonló véleményen lett a film végére. :lol: Az eszéért is szeretem, nah! :sziv: :)

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8428
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. augusztus 15., péntek 1:30

Demes írta:
Viszont volt "szerencsém" meglesni a Lucy-t is. Na az egy bűnrossz film, kb minden el van cseszve benne ami lehetséges.
azért annyira nem volt vészes, bár tényleg nem volt a legjobb...

nekem valami hiányzott a filmből meg úgy éreztem, hogy elég hamar vége is lett.

sokkal jobbat is kihozhattak volna belőle.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Demes » 2014. augusztus 15., péntek 1:20

Galaxis őrzői szerintem simán megér egy 8/10-et. Az IMDB-s 8.7 114k szavazattal mondjuk elég komoly (na meg túlzó is kicsit :roll: )

Viszont volt "szerencsém" meglesni a Lucy-t is. Na az egy bűnrossz film, kb minden el van cseszve benne ami lehetséges.

A FIFA filmet látta bárki is? Tényleg annyira szar mint amennyire mondják?

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. augusztus 14., csütörtök 21:52

A galaxis őrzői

Szintén elrángattak rá, szerencsére nem csak ketten mentünk, hanem egy kis csoport. A képregényfilmek jobbik felébe tartozik, olyan 6/10 (nem egy Thor, Green Lantern, Captain America féle förmedvény). A poénok viszik el, sztori nincs nagyon Rocket-Drax meg Groot szállít néhány megmosolyogtató jelenetet. Látványra szokásos Marvel minőség. A Vasembert nem éri el, de egyszer megnézhető.

szerk: ja és csakis angolul.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. augusztus 14., csütörtök 12:54

h3x0r írta: (na de remelem nem vettem el csabi* kedvet a filmtol :mrgreen: )
te az életről is leveszel hex :-( :mrgreen:
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. augusztus 14., csütörtök 8:49

Ez a Calvary felkeltette az érdeklődésemet, nem is hallottam eddig róla :hmmm: Vocslisztre ment is.


Régebben ide is be akartam írni a Blood in, Blood out c. filmet, csak aztán filmklub miatt nem tettem... számomra nagy élmény volt, relatíve ismeretlen film, akiknek tetszett az A próféta, azoknak kifejezetten ajánlom. Bár lényegében más a fő téma, de nekem többször az jutott eszembe.

beneraul
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014. március 5., szerda 14:46
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid, ZTE FC
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: beneraul » 2014. augusztus 14., csütörtök 0:38

soadroli írta:Méghogy nincsenek jó filmek mostanában. Most néztem meg a Calvary-t, kurvajó. Brendan Gleeson parádézik, a végén meg a pofám leszakadt. Ajánlom mindenkinek :agree:
Megnéztem én is, tényleg nagyszerű. Akinek van félig-meddig kiforrott véleménye a katolikus egyházról, annak mindenképp ajánlott. Ennél jobban nehéz átadni, hogy mennyire visszafelé sül el az egész intézmény, még ha van is a tagjai között, aki jó szándékkal cselekszik, mint például ennek a filmnek a főszereplője. A Gleeson által játszott pap gyakorlatilag ember az embertelenségben, mégis ő kell, hogy feleljen az egyház bűneiért. Magánemberként kudarcot vall, és a társadalomra is maximum kontraproduktívan tud hatni, pedig mindent megtesz az ellenkezője érdekében.

Attól tartottam kicsit, hogy ez a film legfeljebb attól lesz érdekes, hogy mit mond, nem pedig attól, hogy hogyan, és le lesz rendezve az egész az ír tengerpart csodálatos nagytotáljaival (márpedig engem az utóbbi legalább annyira szokott érdekelni). De kellemesen csalódtam, nagyon hatásos és ötletes képek és vágások vannak benne, a hangulat pedig hamisítatlan McDonaugh (hogy melyik a két tesó közül, szinte mindegy is, ilyen szempontból Coen-érzésem van), a figurák, a zene, minden. Aki látta az In Bruges-t vagy a The Guardot, annak ez is tetszeni fog. És köszönöm nekik, hogy Gleesont kitalálták főszereplőnek, kincs ez az ember.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. augusztus 13., szerda 23:38

Remy írta:A galaxis őrzői
Hát ez kurvajó volt!!! kiváló karakterek, remek poénok, ütős harci jelenetek. Jól muzsikál ez a csapat, nagyon jól muzsikál!!! A zenék meg... húúúú. Egyenlőre 9+ nem tudom mi lesz a vége. :salute:
Most jovok mozibol, ez a film aztan nagyon ott van. :agree:

Mondjuk ugy, hogy van benne 1-2 jo poen :mrgreen: De tenyleg, sok benne a poen, a legtobbje at is jott. A karakterek is erdekesek, a tortenet is jo, a zenekrol nem is beszelve.

8/10

(na de remelem nem vettem el csabi* kedvet a filmtol :mrgreen: )

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. augusztus 13., szerda 19:00

Jobb topicot nem találtam. Remélem akad majd, valaki aki tud segítséget nyújtani: olyan filmeket, videókat vagy dokumentumfilmeket keresek, ahol a foci taktikai részét taglalják, bemutatva a szerepeket, posztokat stb. Ha tudtok ilyen videókat, akkor azt megköszönöm :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. augusztus 12., kedd 23:33

Be lehet fejezni ezeknek a reklámozását, gondoltam szólok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég