Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2014. szeptember 15., hétfő 22:13

Életem meccse, ekkora izgalmat még nem éltem át! :ozil:
4-0-ra vitt a 'Caste, még félidő előtt sikerült szépíteni 4-1-re. A második félidőben sikerült kiegyenlíteni. Hosszabbítás... Ott hamar meg szereztem a vezetést, de a 121. percben egyenlítettek 5-5-re. Mondom magamban, hogy itt vége mindennek, bukom a 11-eseket. De szerencsére behúztam a 11. (!) kör után. Még-még, ilyen meccseket! :mrgreen:

http://kepfeltoltes.hu/140915/Newcastle ... es.hu_.png
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. szeptember 14., vasárnap 16:26

Marci77 írta:Papastathopulos a Dortmundbol vagy Papadopoulos a Schalkebol akkor? :D
Tudtam, hogy elrontom a nevét :lol: A Schalkés fazon :D

BL-be azóta 0-3ra égtem a City ellen, és 1-1 Bukarestben.
Bajnokságban 3 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség azóta, úgy éreztem, kezdünk összeállni, erre most a vezetőség behivatott, hogy mi ez a szar eredmény :lol: Már keresgetem az új csapatomat :D

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. szeptember 14., vasárnap 14:27

Papastathopulos a Dortmundbol vagy Papadopoulos a Schalkebol akkor? :D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. szeptember 14., vasárnap 13:46

AS Roma

Első évemben a vezetőség az EL indulást tűzte ki célul. Nem tűnt nagy kihívásnak, 4.-5. hellyel elégedett is lettem volna. Távozók nem voltak, mindenkinek adtam egy évet bizonyítani, érkezett Viktor Fischer az Ajaxból, és Sofiane Feghouli a Valenciából. Egyikőjük sem tudott nagyot alkotni, bár utóbbi néha egész jól szállt be, Fischeré pedig a jövő.
Evés közben jött meg az étvágyat, 6/5-ös mutatóval rajtoltunk, és egy ideig a bajnokságot is vezettük. Szerencsére nem kellett figyelnünk a nemzetközi porondra, mint a riválisoknak. Olasz kupában hamar elvéreztünk, egy kört sem mentünk.
Totti azért még mindig jó, 15 gólt termelt a szezonban.
Sajnos a Juventust nem sikerült egyszer sem elkapni, míg a Laziotól idegenben a 93. percben kaptam ki. Azért ezt a két csapatot emeltem ki, mert ez a kettő végzett végül előttem. Pedig a Laziot itthon lesimáztam 3-0ra.
Nagy hullámvölgyeim nem voltak, de sokszor akadt egy-egy hiba, pedig rengetegszer botlott a két riválisom is.
Végülis elégedett lehettem a szezonnal, a kitűzött célt elértem.
Az év legjobb játékosa Gervinho lett, 14 gólpassz, 12 gól. Illetve Pjanicnak volt még nagy szezonja.

A nyáron sokan jöttek vissza kölcsönből, sok távozó, és érkező is volt.
Pröpper (Vitesse) és Hanousek (Sparta Praha) már a télen biztos volt, hogy érkeznek.
A védelemből távozott Rafael Tolói, ugyanis csak kölcsönben szerepelt nálam. Így maradt középre Jedvaj és Benatia, illetve a fiatalok, szóval mindenképpen erősítés kellett. A Schalkeból érkezett Papastathopulos.
A nyár legnagyobb igazolása részemről Ross Barkley lett. Hosszas egyezkedés után sikerült megszereznem. Sok pénzt nem kaptam a vezetőségtől, így ügyesnek kellett lennem.
Továbbá a kapuba érkezett a venezuelai Romo.
Támadósorból távozott Destro a Milanba, így Totti mellett csak fiatalok vannak, Tony Sanabriát és Calít erőltetem egyelőre, több-kevesebb sikerrel.
Gondoltam a magot sikerült megtartanom, így akár a bajnoki cím is meglehet.
Ezt a gondolatomat mégjobban megerősítette a BL Playoff, ahol otthon 2-0ra vertem a Valenciát, a két középhátvédem góljával, sőt, a visszavágón félidőben 0-1re vezettem Ljajic góljával. Második félidő, hatalmas fordulat. 3-1re is vezetett a Valencia, de végül Maicon (szerintem lesről) eldöntötte, így bent vagyunk a BL-be. Egyébként 4-2 lett, de az a negyedik már nem sokat számított.
Ezután a meccs után Romo egyből ki is került a kapuból.
A BL csoport: Atletico, City, Roma, Steaua. Szerencsével elcsíphetem a második helyet.
Tehát a Valencia elleni hazai meccs volt az utolsó jó meccsem. Azóta elkezdődött a szezon, ahol első fordulóban belefutottam a késbe Nápolyba, 4-0. A második forduló otthon, a Cesena ellen 0-0. Tehát felbasztam magam, és most kiléptem. :D

A kezdőm:
De Scantis; Maicon/Torosidis-Jedvaj-Papastathopulos-Dodó; Strootman/De Rossi-Pjanic-Barkley/Florenzi; Feghouli/Gervinho-Totti/Sanabria-Ljajic/Gervinho.

4-3-3.

Remélem sikeresebb lesz a folytatás.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 12., péntek 2:37

MorataMartin írta:
tucsoki írta:Annyira engem sem izgat hogy ne tudjak aludni, de figyelgettem a régebbi frissítésekben is a dolgokat, ennyi érdekességgel rég találkoztam.

Ui: Talán nem véletlen, h 2016-ban járok de még más nem kapott lasztit Messi-n kívül.
Én most kezdem a 3. szezonom, de a 2014-15-ös szezonban nálam Iniesta kapta az aranylabdát és mata lett a 2.
Messilabda

MorataMartin
Hozzászólások: 1518
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. szeptember 6., szombat 11:35

tucsoki írta:Annyira engem sem izgat hogy ne tudjak aludni, de figyelgettem a régebbi frissítésekben is a dolgokat, ennyi érdekességgel rég találkoztam.

Ui: Talán nem véletlen, h 2016-ban járok de még más nem kapott lasztit Messi-n kívül.
Én most kezdem a 3. szezonom, de a 2014-15-ös szezonban nálam Iniesta kapta az aranylabdát és mata lett a 2.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 5., péntek 0:20

Annyira engem sem izgat hogy ne tudjak aludni, de figyelgettem a régebbi frissítésekben is a dolgokat, ennyi érdekességgel rég találkoztam.

Ui: Talán nem véletlen, h 2016-ban járok de még más nem kapott lasztit Messi-n kívül.

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2014. szeptember 5., péntek 0:03

Mekkora mocsokságok vannak ebben a játékban. :lol: Volt egy kis időm, így jobban ránéztem. 4.5 euroért in-game editor, 0.79ért 1 Millio font a csapatod kasszájába...etc. Szóval a Sega pénzzé tette a csalásokat a játékban, ide jutottunk. :roll:
Annak meg mi értelme..ha valaki csalni akar akkor letölti a megfelelő programot és átírja a dolgokat... :lol:
Positional rating. Egyébként igen is sok köze van a dolgokhoz, maga a CA/PA nem minden.
ja azt vágom, bár nagyon nem hagyatkoztam rá sosem. Nem sok genie scoutot használtam..Igazából nem tudom hogy jönnek ki olyan értékek akkor, CR viszonylag kiegyensúlyozottan jó mindenben...Igazából ő meg minden szerepkörben kb játszatható, míg egy kagawa vagy hasonló ember nem sűrűn. De tény, hogy lehetne jobb is CR. Főleg, hogy ha játszottál már vele, akkor rájöttél, hogy milyen idétlen. Ellövi midnenhonnan, standionból ki. :lol: Hiába nyomom rá h shoot less often, mivel asszem ez egy traitje h mindig lő. :lol:

Messinek meg a 10-11 vagy hány darab 20-as ratingje sztem a vicc kategória. Az egész barca olyanra van csinálva amúgy. :lol:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 5., péntek 0:02

Positional rating. Egyébként igen is sok köze van a dolgokhoz, maga a CA/PA nem minden.

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2014. szeptember 4., csütörtök 23:57

tucsoki írta:Mondjuk az előző LFCMarshall update nem sikerült a legjobbra, legalábbis ami a best potential rating-et illeti. Minden játékosnak van egy current és potential százaléka, értelemszerűen 0-tól 100-ig terjedhet.

A játék legjobb játékosa így Messi, aki 91,07%-os, míg azt várnánk hogy CR is a közelében van, tévedünk, mert olyan emberek előzik meg jócskán mint Neymar, Suarez, Özil, Matic, Iniesta, Isco, Wilshere, Götze, Cavani, Lewa, Hazard, de még sokkal érthetetlenebb játékosok is felmerülnek, Kagawa, Yacob, stb. CR csak 79,97%-os. Role Ratingben lebontva, Advanced Forward szerepkörben CR 85, Messi 89, de még szélsőként is jobb nála (86-84). Nyilván nem ezen múlik hogy jól szórakozom e vagy sem, de cseppet bosszantó hogy ennyire belemásztam...
Mi ez a százalék?? Mert ez nem a CA amiről te beszélsz. Ezek után pedig nem látom értelmét annak a számnak, főleg annak hogy ezen idegeskedjél. :mrgreen:
szasztok :banplz:

bíztam benne, h a hosszabbításban is bebugolnak kettőt. :mrgreen:
lol? :lol:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 4., csütörtök 23:12

Mondjuk az előző LFCMarshall update nem sikerült a legjobbra, legalábbis ami a best potential rating-et illeti. Minden játékosnak van egy current és potential százaléka, értelemszerűen 0-tól 100-ig terjedhet.

A játék legjobb játékosa így Messi, aki 91,07%-os, míg azt várnánk hogy CR is a közelében van, tévedünk, mert olyan emberek előzik meg jócskán mint Neymar, Suarez, Özil, Matic, Iniesta, Isco, Wilshere, Götze, Cavani, Lewa, Hazard, de még sokkal érthetetlenebb játékosok is felmerülnek, Kagawa, Yacob, stb. CR csak 79,97%-os. Role Ratingben lebontva, Advanced Forward szerepkörben CR 85, Messi 89, de még szélsőként is jobb nála (86-84). Nyilván nem ezen múlik hogy jól szórakozom e vagy sem, de cseppet bosszantó hogy ennyire belemásztam...

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. augusztus 28., csütörtök 21:37

Leverkusen 2012/13

Igazolások
A keret egész korrekt volt ahhoz képest, de nyilván nem tökéletes. Kb. 10-15 milliót kaptam költekezni. Középpályára tehermentesítésként jött Ekdal végleg, kölcsönbe Gastón Ramirez, Valencia, Amalfitano. Januárban tovább erősítettünk: jött Levels jobbhátvéd alternatívának, olcsó, de ennyi pénzért bőven megéri. Pereira-t zsákbamacskának vettem, talán nem kapott elég időt bizonyítani, de annyira alulteljesített hogy hamar tovább is adtam. Schär a jövő védelmébe érkezett, egy fél évvel korábban mint akartam, de a Wollscheid, Reinartz, Spahic, Papadopoulos (utóbbi kölcsönben volt egy évet) négyesből hárman is képesek voltak lesérülni. Ömer Toprak egyikőjüknél sem jobb, örömmel adtam tovább.

Nemzetközi porond
BL selejtező: Arsenal ellen sikerült egy gólnak köszönhetően búcsúzni (3-2, 0-0).
Az EL csoportköröket könnyedén vettük, majd a második körben az Inter ellen 2-2-vel pottyantunk ki, egy "ha reggelig játszuk se lövünk több gólt" meccsen.

Bajnokság
Sokat szöszöltem a taktikával, szóval nem biztos hogy a legfényesebb mutatók, de a második hely magáért beszél. Jövőre nyilván az aranyért megyünk.

Igazolások
A következő szezonra felturbóztam a keretet, a gyenge/haszontalan játékosokon sikerült túladni, jött pár komolyabb arc, minőségben és mennyiségben is készen állunk a BL-re.
Tarqit, Borchers két fiatal tehetség, Pohjanpalo már kezdéskor transfer arranged volt. Ők és még jó pár ifi ment kölcsönbe, illetve újra elhoztam egy évre Gastón Ramirez-t és Valencia-t, bár utóbbit nem kizárt hogy visszaküldöm, túl bő a keret...

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. augusztus 22., péntek 20:01

Southampton második idény (2014-15)
Első szezonomban 3. lettem a bajnokságban, most egy hasonló helyezés volt a cél, mivel nyáron elég sok új játékost hoztam, ráadásul Lambert se lett fiatalabb. Igazolásaim. A keretet bővíteni akartam, mert szerettem volna idén minden frontra egyaránt összpontosítani. A keret túl bőre sikerült, de a BL nem jött össze, mivel a legnehezebb csoportba kerültem a PSG, Benfica, Inter hármas mellé, ahol hatalmas balszerencsével kiestem. Az EL-ben pedig már a második körben megkaptam a Manchester City-t, akik 2-1-es összesítéssel kivertek. Ennyit a nemzetközi kupákról. A hazaiakat beszoptam hamar, azt nem is taglalnám. Bajnokságot szarul kezdtük, de aztán összeszokott a csapat és a végére már játékban is fel tudtuk venni a versenyt a többi naggyal, így a jó tavasznak köszönhetően meglett az ezüstérem.
A év menedzsere én lettem, a vezetőség meg úgy bepörgött, hogy elkezdték bővíteni a stadiont majdnem 8000 férőhellyel, így közel 40.000-es lesz, ami még mindig elég csekély szám, de mivel nem én kértem, hogy bővítsenek, ezért csak örülni tudok neki.
A keret így néz ki idény végén. El fog menni pár játékos, mert nagyon komoly ajánlatok érkeztek már. A védelemből nem engedek el senkit, főleg nem Shaw-t, aki 19 még csak, és megint közel járt az év játékosa címhez. Musacchiot, a cserevédőmet viszi a United 11 millióért, ami elég jó pénz érte, ahhoz képest, hogy szinte végig padozott. A védelem átlagéletkora Ter Stegennel kiegészülve kb. 21,5, ahol Clyne a legidősebb a maga 24 évével. Be is zsebeltek 6 hónap fiatal játékosa címet a srácok. Wanyamaért és Shawért is 40 millió feletti ajánlatok érkeztek, pedig még júliusban se járok. A csatársorral nem vagyok kibékülve, oda biztosan hozok valakit, és Gaston Ramirezzel az év fiatal játékosa lett, de egy komolyabb ajánlat esetén lehet, hogy megválok tőle.

A Napolival meg tudtam egyezni Hamsikért 29 millióban, és vele is megegyeztem egy 5,5 milliós bruttó fizetésben, de egészen "meglepő" módon nem engem választott, hanem a City-t, ahol 16 milliót fog keresni bruttóban. :mrgreen:

Jövőre BL-ben legjobb 8-ig szeretnék menni, a bajnokságban a 1. hely a cél és a hazai kupákban is szeretnék minél tovább megmaradni.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

MorataMartin
Hozzászólások: 1518
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. augusztus 22., péntek 13:21

A 2. szezonomban szeptemberben járok a Wolverhamptonnal. Megnyertem az angol ligakupát, az FA Kupát, a Johnstone's Paint Trophyt, illetve a szezon elején a szuperkupát. A harmadosztályból 2. helyen jutottam fel. Sikerült is kialakítanom egy viszonylag erős keretet. Kapusok: Hennessey, Ikeme, Friedel. Védők: Jenkinson, De Silvestri, Boyata, Tom Lees, Coates, Stearman, Ansaldi, Ziegler. Középpályások: Frimpong, José Rodriguez, M'Bia, Scott Allan, Edwards, Davis, Mariga, Bentley, Kiko, Tom Ince, Quaresma. Csatárok: Okazaki, Bent, Yaya Sanogo, Sigurdarsson.

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. augusztus 20., szerda 22:59

szasztok :banplz:

bíztam benne, h a hosszabbításban is bebugolnak kettőt. :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. augusztus 20., szerda 18:33

Én ma nagyon felba*tam magam a játékkal... Mondom végre felteszem a 13-at. Sociedaddal kezdtem egyet,hát... Az első 3 hét alatt 9(!!!!) kezdő játékosom sérült le rövidebb(3-4hét)-hosszabb(3-4hónap) időre. Persze igazolni pénz nulla. Annyira kiakadtam,hogy töröltem az egész játékot. A régi 12 sokkal jobb volt,és ekkora sz*patás nem volt :/

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. augusztus 20., szerda 17:25

ebben azért van egy kicsi mázli, de nem szabad leírni a szerbeket. nyilván én vagyok a esélyes, de az előző körben a napolit verték ki, és a csoportból is 1. helyen mentek tovább. be van töltve az összes szomszédország bajnoksága, szóval egész jók a kelet-európai csapatok. az mtk is továbbment az EL-csoportból, pl.

http://imagerz.com/QBYTXEtvAwMDBVMeEQVQ
profik vagyunk fasszopókám! :mrgreen:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BBeno » 2014. augusztus 20., szerda 15:39

van valakinek 14.3.0-ás virágboltból szerzett patch fent? kéne egy kis help pm-ben vagy itt is akár.
előre is kösz
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. augusztus 20., szerda 15:35

Mekkora mocsokságok vannak ebben a játékban. :lol: Volt egy kis időm, így jobban ránéztem. 4.5 euroért in-game editor, 0.79ért 1 Millio font a csapatod kasszájába...etc. Szóval a Sega pénzzé tette a csalásokat a játékban, ide jutottunk. :roll:

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: miro » 2014. augusztus 17., vasárnap 13:56

nem szeretek nagy csapattal játszani,de muszáj volt egy realosat még utoljára elkezdenem. :D

első két évben MINDENT megnyertem. :salute:
a harmadikba sajnos nem esett le a bl(münchen a nyolcaddöntőbe simán kicsapott),de spanyolba ugyanúgy alázok.


most a gála kezdőm a negyedik évben ez:
casillas-carvajal,ramos,varane,coentrao-vidal(yaya),pogba(modric)-bale(dm),isco,cr-agüero(suarez)

muszáj kicsit trollkodni :mrgreen:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 8 regisztrált és 0 vendég