Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 24., szerda 17:44

Ha már mindenképpen Balet akarjuk, akkor adjuk oda Di Mariat meg 15-millió eurót. Pótolva lesz a walesi meg anyagilag se járnak rosszul... Amúgy nagyon nem támogatom Bale-t, mert ő is akkor tud igazán érvényesülni, ha van előtte terület. Tömörülő csapatok ellen a 0-ba konvergál a teljesítménye... Attól függően, hogy elvileg nagy bevásárlásra készülünk szerintem elég kevés név röppent fel az érkezőkhöz.

Én mondjuk egy Bale, Draxler, Jesé, Nacho, Carvajal, Gündogan/Pogba/Kondogbia/Capoué(nem nagyon hallani róla tudom, de szerintem nem lehetne bukni vele) meg egy esetleges Higuaín távozás mellett Agüero/Cavani/Lewandowski érkezőkkel meg is lennék elégedve. Esetleg a középpályára egy Capoué szintű embert tuti hoznék pluszba.
Ha ezt vesszük, akkor:
Bale 52, Draxler 25, Carvajal 8, Gündogan/Pogba 25, Capoué 15(szerintem 2 embernek kell érkeznie középre), Agüero/Cavani 50/Lewandowski 20(lejár egy év múlva a szerződése, szóval még így is túlzó az ára). No ez 145-175 millió euróba fájhat. Persze ezek a szerintem reális árak.

A távozók: Di Maria(Baleért cserébe) 35, Albiol 5, Kaká 10, Higuaín 40, Adán jelképesen 1, Carvalho 0, Callejón 8, Essien kölcsönből vissza. Ez meg úgy 100 millió. Persze Higuaín és Di Maria árától függ a dolog, de ez az érkezők közül is változhat. A lényeg, hogy olyan 70 milliót kéne befektetni.

Nos én még azért tudnék lehetőségeket szinte minden posztra. Bale helyére James Rodriguezt 40, Reust 30, csatárnak Jackson Martinez 40, középpályára Gonalons 15, Fofana 15, Fernando a Portóból 35. Ár témában nagyjából mindenki ekörül mozog. Nálam Lewandowski érné meg a legjobb, ha Higuaín menne. A középpályára meg mindenképpen hoznék két embert, mert Essien megy illetve, mert tényleg kukázhatnánk olyan játékos, mint Capoué, aki még olcsó, de még be is válhat illetve robbantani mellé még egy komoly igazolást, akire tuti számíthatunk Super Sami mellett.

Nos én valahogy egy ilyen keretet tudnék elképzelni:
Casillas, López, Mejias
Carvajal, Arbeloa
Ramos, Varane, Pepe, Nacho
Marcelo, Coentrao
Alonso, Gündogan, Modric, Khedira, Capoué
Bale, Özil, CR, Draxler, Jesé
Benzema, Lewandowski, Morata

A kezdő összerakására rengeteg lehetőség lenne illetve szerintem nagyon sok féle taktika is megvalósítható lenne egy ilyen kerettel.
PL:
---------------Casillas
--------Varane--------Ramos
Carvajal-----X. Alonso----Marcelo <ez a rész szerintem adott lenne
-------Gündogan-----Modric
Bale---------------------------CR
------------- Benzema

Vagy :
---------------Casillas
--------Varane--------Ramos
Carvajal-----Capoué----Marcelo <Capouénak annyi a szerepe, hogy leadja Modricnak a megszerzett labdát illetve rombolni
-------------------Modric < illetve, ha Pogba jönne, akkor nálam Alonso jövőre már offos lenne és az új generációs
Bale------Özil---------------CR < Madridot építeném(Gündogan persze ebben az esetben nem jönne)
------------- Benzema

Lewandowski azért érné meg, mert iszonyat mennyiségben termeli a gólokat az elmúlt években és a földön se ügyetlen ezenkívül a jól bekkelő csapatok ellen a fejjátékára is lehetne építeni ráadásul a lejáró szerződése miatt olcsó.

Draxler-t, Jesé-t bárhova be lehet rakni a támadó harmadban ezért bármelyik felállásban van bőven csere lehetőség.

A keményebb meccsekre szerintem bármikor lehetne túl biztosított kp-t pakolni amellett, hogy mindig lesz focizni is tudó ember a pályán. Első felállásban pl Alonso helyén lenne egy Capoué féle ember. Szívem szerint Alex Song lenne oda a tökéletes megoldás.

Amúgy én neki mernék menni egy Benzema, Morata, Jesé csatár 3assal is a szezonnak. Szerintem Morata megüti a Soldado/Negredo szintet, ezért tökéletes csere csatár lehetne illetve Jesé most a másodban bizonyítja, hogy nem parázik azon a poszton se.

Bocs a hosszú posztért. Alig bírom kivárni a nyarat és, hogy DM lelépjen. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

accel
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 16:48

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: accel » 2013. április 23., kedd 17:23

na, akkor én is írok már egy ilyet, hogy sztem mi lesz. :lol:

----------------------casillas/lopez-------------------------
------------ramos/pepe----varane/nacho----------------
--carvajal/arbeloa------------------marcelo/coentrao--
-----------------------xabi/kondogbia---------------------
-----------vidal/khedira------------------------------------
----------------------------modric/özil---------------------
--bale/jesé-----------------------------------------céer---
-----------------------benzema/agüero-------------------

ez ízlés szerint lehet 4-3-3 vagy 4-2-3-1 is.

és merek nagyot álmodni, a coach klopp lesz. :mrgreen:

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. április 23., kedd 17:14

A nyár közeledtével beindult a pletykagyár...és a sajtóban megjelent találgatások alapján valami ilyesmi keretet képzelek el jövőre:

kapusok: casillas, Diego Lopez, Jesús (Adán valszeg távozik)
Védők: Arbeloa, Carvajal --- Ramos, Pepe, Varane, Albiol (felőlem maradhat 4. számú védőnek, de valszeg nem fog, akkor jöhet a helyére Nacho + Carvalho megy)---Coentrao, Marcelo
Középpálya: Xabi Alonso, Khedira (őt nem tartanám meg, de a távozásának sajna nincs realitása), Vidal (Essien vissza megy ugye a Chelseabe)
CR, Özil, Modric, Bale, Jesé (Kaká mostmár tuti távozik, miután lemaradtunk Lucas után Götzéről is, valszeg Bale jön, és akkor Di Maria is távozhat..., Callejont én eladnám és felhoznám Jesét)
Csatárok: Benzema, Aguero (ha jön egy csatár akkor Higu megy, és elég sokat pletykálnak egy center érkezéséről, Cavani remélhetőleg kilőve, Falcao szerintem esélytelen így talán Aguero lesz)

Lehet ennél jobb is, de nem törnék össze, ha végül ez lenne.

el magico
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: el magico » 2013. április 23., kedd 17:05

A Real Madrid Dortmund elleni kerete: Kapusok: Casillas, Diego López, Adán és Jesús. Védők: Varane, Pepe, Sergio Ramos, Coentrão, Albiol, Carvalho és Nacho. Középpályások: Xabi Alonso, Khedira, Özil, Kaká, Modrić, Callejón, Di María és Casemiro. Támadók: Cristiano Ronaldo, Benzema, Higuaín és Morata. Essien és Marcelo sérülés miatt kimaradt, Arbeloa pedig eltiltott.
Legvalószínűbb kezdő:
Diego López; Ramos, Pepe, Varane, Coentrao; Alonso, Khedira; di María, Özil, CR, Higuaín.

Ramos jobbhátvédtől nagyon parázom, rég játszott már ott, és alapból sem egy életbiztosítás. Reus ellen vért kell majd izzadnia, és reméljük, hogy megússza piros lap nélkül. :ike: Mivel Modric félig sérült biztos, hogy a szokásos kp. lesz, di Maríaval kiegészülve a jobb oldalon. Kár, hogy nem kezdtük el hamarabb nyomatni Casemirot, simán jó lenne 4-3-3-ban, de 1 meccsel a háta mögött nem fogja Mourinho megkockáztatni. Pipita remélem összemakkol egy gólt, játékban úgysem tud hozzátenni semmit...
Nem tudom mit várjak a meccstől, nyerni nem fogunk szerintem, de egy döntetlent össze kéne hozni. Hazain meg be kell őket darálni, nincs mese.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. április 23., kedd 16:56

most már göccét is fel lehet írni a listára, róla is lemaradtunk, és egyre több hír van cavaniról is
ha már így alakult akkor:
+aguero, reus, vidal/pogba, carvajal, jesé, essien (ha albiol lépni akar, akkor nacho)
-adán, carvalho, kaká, callejon, di maria, higuain (meg ha albiol menni akar, akkor ő is)
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. április 21., vasárnap 13:58

Felejtsük el Canalest...
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. április 21., vasárnap 13:49

csak a tisztánlátásért:
canales összesen 22 meccset játszott (ebben benne vannak a barátságos meccsek is), 11-szer volt kezdő, 11-szer volt csere
bajnokság: 38/10 meccs, 3-szor kezdő, 7-szer csere, 287 perc
kupa: 9/3 meccs, 3-szor kezdő, nem volt becserélve, 226 perc
12/2 bl meccs, nem volt kezdő, 2-szer csere, 9! perc
7/7 barátságos meccs, 5-ször kezdő, 2-szer csere, 370 perc

lehet volt egy párszor sérült, de azért ennyiszer nem, hogy ilyen kevés lehetőséget kapott volna
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 21., vasárnap 13:41

Tayo írta:canalesben volt fantázia, az előszezonban remekül teljesített és nagyon jól beilleszkedett. ha nem lett volna kaká műtéte akkor megkockáztatom hogy özilt el se hozzuk és alapember lett volna canales. így viszont özil lett futtatva aki élt is abban az évben a lehetőséggel. canalesnek viszont bőven helye lett volna a keretben főleg kaká helyett.

így alakult, volt már ilyenre példa. nem josé idejében volt először hogy így jártunk játékosokkal.
Erről szólt a történet.Sajnos ilyen az élet.A karrierek ilyen gyorsan ívelhetnek föl,vagy siklanak ki.Elég egy sérüléshullám aztán annyi.De hogy Özil annyival jobb lett volna akkor,mint egy egészséges Canales,az egyszerűen nem igaz.
Az meg hogy Mou tette tönkre a karrierjét,az meg marhaság.Egyszerűen csak így hozta az élet.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Tayo
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:51
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Varane, R9.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Tayo » 2013. április 21., vasárnap 13:02

canalesben volt fantázia, az előszezonban remekül teljesített és nagyon jól beilleszkedett. ha nem lett volna kaká műtéte akkor megkockáztatom hogy özilt el se hozzuk és alapember lett volna canales. így viszont özil lett futtatva aki élt is abban az évben a lehetőséggel. canalesnek viszont bőven helye lett volna a keretben főleg kaká helyett.

így alakult, volt már ilyenre példa. nem josé idejében volt először hogy így jártunk játékosokkal.

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 21., vasárnap 12:59

Emlékeim szerint Canales nagyon is jó volt itt, amíg le nem sérült még a szezon eleje táján. Onnantól Özil volt nyomatva, és a srác a felépülése után is csak padmelegítőnek volt használva. Olyan fú de sok esélyt nem kapott a bizonyításra.

Emellett viszont tény, hogy iszonyatosan sérülékeny. Kár érte, mert tényleg tehetséges, de már csak emiatt se lesz belőle semmi. Sajnos.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Higuain » 2013. április 21., vasárnap 12:39

Gascoigne írta:Ezt a sarat meg ne próbáljátok lemosni Mourinhóról. Fillérekért megszereztük azt a csillogóan tehetséges kölyköt, aki akár Guti méltó utódja is lehetett volna. A portugál pedig parkolópályára tette a karrierjét. Ebben a korban nem ülsz végig egy teljes évet egy kurva meccs nélkül a lelátón. Hát ennyi.
Ezzel valóban ez a helyzet. De hát ismerjük Mourinhot és az akkortól felépített kontrajátékban nincs helye egy Canales típusú játékosnak nála. Tudtuk, hogy ő inkább a sneijder, özil, di maria, khedira féle játékosokat kedveli már amikor idehoztuk, visszahozott minket az elitbe, de ezután az év után neki is váltani kell és nekünk is új edző kell. José megtörte a Barca hegemóniát nem csak spanyolországban hanem Európában is, de ezzel köszönjük is neki a munkát. Az alap megvan egy fiatal kerettel ezen ő már nem fog változtatni lehet idén a BL is leesik, de ennyi a keretben a maximum.

Egy kis statisztika:
2010-11
Játékos/Meccs kezdőként/Összes meccs/játékperc
Pedro León/5/14/619
Sergio Canales/6/15/554

Annyi lehetőséget kapott, mint Pedro León akire ha emlékszünk akkor ugye valamiért José megharagudott. Sőt Pedro León több percet játszhatott.

Ez van José a kedvenceket játszatja (Khedira di Maria pl. és nem hozom fel Özilt mert ő teljesít is a bizalom mellé a másik kettővel ellentétben)

Én nem úgy emlékszem hogy 80%ban sérült lett volna ez a Valenciában jött ki nála. Mondjuk aki nem játszik nem is lesz sérült. De ha valaki egy naplót vagy ilyesmit tud linkelni a sérüléseiről a 10-11 szezonról arra kíváncsi lennék.
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. április 21., vasárnap 12:37

Guti méltó utódja... :D Azért mert spanyol és bal lábas? Amúgy 10 millió ajróba fájt nekünk... Ha annyira jó lett volna, akkor most Varane féle magaslatokban beszélnénk róla. Sajnos a Valenciában se képes tartósan jól játszani. Amúgy Guti sokkal mélyebben játszott, mint Canales. Teljesen más stílusban...
Akkor ezt most kell abbahagyni. :salute: Mindenkinek jó ebédet. :-)

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. április 21., vasárnap 12:36

Valahol a két vélemény között van az igazság. Canales az ifjonti korához képest nem volt rossz. A probléma abból fakadt, hogy sok volt az új játékos, akiknek minél többet kellett együtt játszani, hogy összeszokjanak. Ezt Mou is lenyilatkozta, és erről kivételesen nem gondolom, hogy sajtókielégítő sablonszöveg volt. Tavasszal már játszott pár meccsen, nem váltotta meg a világot, de nem volt rossz a korához képest. Akkor, főleg Kaká miatt is, jó döntés volt a valenciai kitérő. Egy év folyamatos játék magas szinten megmutatta volna, mire képes valójában, és biztos vagyok benne, hogy visszatért volna, ha olyat, mutat. Sajnos a sérülés közbeszólt.

Lehet, hogy Mourinho adhatott volna neki több esélyt, de Canales 1-2 villanáson kívül nem mutatott olyat, ami több lehetőségre predesztinálta volna.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. április 21., vasárnap 12:35

Akik Joséra akarják kenni mindenképp, nézzenek már utána annak az 1 évnek míg itt volt.

Realos pályafutása 80%-kában vagy sérült volt, vagy lábadozott, vagy ha épp egészséges volt akkor csak árnyéka volt önmagának. És mondom, volt előtte egy éppen berobban Özil, aki amugy közönségkedvenc lett, meg egy Kaká akit szintén eléggé toltak szurkolók, és egy aranylabdást se tehetsz pályán kívülre csak úgy. Most már persze h lehet, már ismeri José, de első évében nem tehette meg.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 21., vasárnap 12:33

vicces, hogy most már mindent Mourinho nyakába akartok varrni. Sahin nekem nagy kedvencem és szurkoltam is érte... Mondjuk nem is értettem, hogy miért Granero játszott helyette... Dehogy Canales José hibája lenne...

Guti méltó utódja... :D Azért mert spanyol és bal lábas? Amúgy 10 millió ajróba fájt nekünk... Ha annyira jó lett volna, akkor most Varane féle magaslatokban beszélnénk róla. Sajnos a Valenciában se képes tartósan jól játszani. Amúgy Guti sokkal mélyebben játszott, mint Canales. Teljesen más stílusban...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. április 21., vasárnap 12:29

az is az ő hibája, hogy sérülékenyebb mint robben meg pato együtt. tudom.

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. április 21., vasárnap 12:22

Canales
Ezt a sarat meg ne próbáljátok lemosni Mourinhóról. Fillérekért megszereztük azt a csillogóan tehetséges kölyköt, aki akár Guti méltó utódja is lehetett volna. A portugál pedig parkolópályára tette a karrierjét. Ebben a korban nem ülsz végig egy teljes évet egy kurva meccs nélkül a lelátón. Hát ennyi.
Új edző volt sok új játékossal és alul maradt a versenyhelyzetben.
Mint Sahin, mi? Tudod, versenyhelyzetben akkor marad alul az ember, ha ténylegesen részt is vehet a versenyben. Ez a két játékos esélyt sem kapott, hogy versenyezhessen. Miért? Mert csak.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. április 21., vasárnap 12:17

Higuain írta:Akkor meg pont azon ment a vita, hogy kettejük között esetleg nincs is különbség vagy, hogy akár canales a jobb
persze h ment, egyesek még mindig vitatkoznak :lol: Sőt valaki (you know who :mrgreen: ) 1-2 hónapja odáig is ment h bármelyik spanyol első osztályú játékosra elcserélné a németet :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 21., vasárnap 12:13

Mike írta:
Higuain írta:szó sincs erről csak és kizárólag az előszezonra gondoltam amikor sokkal jobban teljesített, mint özil. Azután nagyon hirtelen lett a padra rakva és bár özil hamar belelendült canales ősszel már nem kapta meg a maga esélyét. Egyáltalán nem mondtam, hogy özil hibás vagy hogy ő semmit se csinált, de emlékszem, hogy senki se értette miért nincs canales nyomatva.
Canales ha jól emlékszem már velünk kezdte meg a felkészülést, Özil agusztus közepén csatlakozott a Madridhoz, ráadásul egy vb után amit végigjátszott. Persze h többet mutatott a felkészülés alatt a spanyol. Ennek megfelelően ha jól rémlik rögtön az első bajnokin ő is kezdett, tehát a bizalmat megkapta. Sőt, ha emlékezetem nem csak Özil az első pár meccsen csak csere volt. Aztán lassan kijött a kettejük közötti különbség. Canales nem találta a formáját, sérült is volt, és volt még egy Kaká is a helyén.
Canalest, ha minden igaz télen igazoltuk, de csak a nyáron csatlakozott a kerethez és benntartotta, akkor még a Racingot. Özil meg csak a VB után jött és plusz pihenő is járt neki a szereplés miatt. Kár egy VB alapembert és egy fiatal tehetséges spanyolt ilyen téren összehasonlítani. Mondjuk Mesut is csak 22 volt...


Higuaín. Itt a válasz. Az meg, hogy nem kapott már lehetőséget... Új edző volt sok új játékossal és alul maradt a versenyhelyzetben. Ilyen a sport.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Higuain » 2013. április 21., vasárnap 12:11

Kerlon írta: Minek kellene nekünk egy sérülékeny játékos, aki nem képes folyamatosan jól teljesíteni... Canalesnek most az lehet a célja, hogy minél előbb felépítse azt, amit elért a Santanderben, de sajnos most egyre többet sérült. Emlékszem még mikor idejött egy cingár 19éves volt és írták is róla, hogy 6-7 kiló izmot felszedett. Na szerintem ezek a plusz kilók is szerepet játszhattak a sérüléseinél. Nagyon oda kellett volna erre figyelni.

Az meg, hogy jobban ment neki, mint Özilnek... Megmosolyogtató.
Cserejátékosnak nem kell folyamatosan jól teljesítenie, de ez a canaleses ötlet amúgy is csak amolyan ötléetecske volt nem kell ennyire komolyan venni. :mrgreen:

És nem arról volt szó, hogy jobban ment neki, mint özilnek hanem, hogy az előszezonban kapott folyamatos játék után ősszel a bajnokságban már szinte folyton a padon ült. Nem hiszem, hogy rosszabb helyzetben lennénk most emiatt, de Canales szempontjából nem volt jó döntés.
Canales ha jól emlékszem már velünk kezdte meg a felkészülést, Özil agusztus közepén csatlakozott a Madridhoz, ráadásul egy vb után amit végigjátszott. Persze h többet mutatott a felkészülés alatt a spanyol. Ennek megfelelően ha jól rémlik rögtön az első bajnokin ő is kezdett, tehát a bizalmat megkapta. Sőt, ha emlékezetem nem csak Özil az első pár meccsen csak csere volt. Aztán lassan kijött a kettejük közötti különbség. Canales nem találta a formáját, sérült is volt, és volt még egy Kaká is a helyén.
Akkor meg pont azon ment a vita, hogy kettejük között esetleg nincs is különbség vagy, hogy akár canales a jobb. Most utólag könnyű már elmondani, hogy Özil jobb, de szerintem ez akár fordítva is alakulhatott volna. Az viszont biztos, hogy a Mourinho féle játékba főleg amit a Barca ellen játszunk Özil a nyerőbb ember Canales más stílusú.
Higuaín. Itt a válasz. Az meg, hogy nem kapott már lehetőséget... Új edző volt sok új játékossal és alul maradt a versenyhelyzetben. Ilyen a sport.
Valóban ilyen a sport elég szerencsétlen helyzetben jött a realba. :/
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Higuain 2013. április 21., vasárnap 12:16-kor.
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég