Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 6., csütörtök 17:03

realistahuni írta:Ez a Ryan közlegény megmentése valóban olyan rossz?
Csak azért mert jó páran blamálták itt a fórumon, imdb-n meg elég magas pontszáma van.
10/10 cső :D a negatív kritikákat hagyd a fenébe :mrgreen:
Faust írta:Júliusnégy meg jön majd ha Stone bácsihoz érek.
Miért van olyan érzésem, hogy 5 max 6 pontot adsz majd rá? :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 17:02

realistahuni írta:Ez a Ryan közlegény megmentése valóban olyan rossz?
Csak azért mert jó páran blamálták itt a fórumon, imdb-n meg elég magas pontszáma van.
Szerintem kurva jó film, az első perctől az utolsóig, de igaz, hogy tipikus amcsi ömlengés az egész, ők a nagy amerikaiak stb stb. Bár engem ez nem igazán zavart, mert az egész zseniális. :D

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7347
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 6., csütörtök 17:01

Ez a Ryan közlegény megmentése valóban olyan rossz?
Csak azért mert jó páran blamálták itt a fórumon, imdb-n meg elég magas pontszáma van.
Love football, hate antifa.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 6., csütörtök 16:58

Szerintem meg semmi extra a csávó. Ha olyan a karakter, ami közel áll a fizimiskájához, az elég jól megy neki, de szerintem nem az a sokrétű pacák...mondjuk nem is ezért szeretik. :-)

Collateralban szerintem is rohadtul adja, meg a Tágra zárt szemekben sem rossz, de valamiért ott is mindig volt egy érzésem, hogy valahogy nem az igazi. Esőemberben engem kifejezetten idegesített, bár az lehet inkább a karaktere volt...

Júliusnégy meg jön majd ha Stone bácsihoz érek. :D

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 16:52

Tom Cruise pedig szerintem is fasza színész. :-)

Nekem a Vanília Égboltban, Világok harcában, az Esőemberben és a Collateralban tetszett igazán a teljesítménye, de Az utolsó szamurájban is meggyőző szerintem. Miután nekem a Feledés is eléggé tetszett, így szerintem ott sem volt rossz.

De a Magnólia-Tágra zárt szemek-Született Július 4-én hármas mindenképp meg akarom nézni. :-)
Nem ilyen rájenközlegény féle amcsi ömlengés az is?
Oliver Stone film. :mrgreen: Ergó csak olyan lehet. :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 6., csütörtök 16:50

Azt mintha láttam volna, de nem emlékszek pontosan. Nem ilyen rájenközlegény féle amcsi ömlengés az is?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. június 6., csütörtök 16:44

Remy írta:Addig nem szájkaratézok vele, amíg a Született július 4.-ént nem látta :D :mrgreen:
Nálam IMDb-n 9 pont van rajta, csak nagyon régen láttam már, de ekkor tényleg megkedveltem mint színészt, újra kellene már nézni! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1757
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 6., csütörtök 16:39

francois írta:Nem mindennapi dolgot vett a fejébe egy magyar független filmes csapat, pontosabban nem mást határoztak, minthogy Stephen King egyik kevésbé ismert történetét a Néma című novellát adaptálják filmre. A dolog különlegessége, hogy non-profit célokra való felhasználás mellett engedélyt kaptak a történet filmre vitelére Stephen King menedzsmentjétől is.

http://www.youtube.com/watch?v=bF9GiHxqHRE
uhh, nekem nagyon tetszik!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 6., csütörtök 16:36

nmate írta:
Faust írta:tudom Remy hogy kurvajó színész, de amúgy nem, nem az)
Ha még nem láttad, a Magnóliát nézd meg, ott már vannak színészetre utaló jelek Tom Cruiset illetően is.
Addig nem szájkaratézok vele, amíg a Született július 4.-ént nem látta :D :mrgreen:

A Föld után

Nem olyan rossz, mint aminek beállították. Simán nézhető, no persze nem fogunk hátast dobni tőle. Shyamalan tovább csúszik, és szerintem nem is fog többé nagyszabású filmet rendezni, mert kétlem, hogy ezek után adna bárki is neki pénzt.
Will Smith katasztrófa :D úgy játszik, mint egy gerenda.
A story nem rossz, de túlságosan is átcsap egy családi drámába. Bővebben itt. 6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 16:23

Remy írta:Még ki sem jött az Acélember, de már nyereséges. A 225 milliós költségvetésből, 160 millió már visszajött a filmben történő termékelhelyezésekkel, amit nem kevesebb, mint 100 partner fizetett ki a Warner Bros-nak.

:lol: és még valaki azt mondta, hogy bukás lesz a film :lol: Nagyon parázott a Warner, mert a folyamatos bukások után "biztosra" kellett menniük. És úgy látszik, hogy sikerült.

Az első kritikák nagyon éltették a filmet 1-2 embert leszámítva, akik azt nyilatkozták, hogy szar... :mrgreen:
Azért abban, hogy már most ilyen népszerű a film, közre játszik az igen erős készítői gárda névsora is... :)
Nolan? Ja az csiná'ta az új betmeneket, akkor ez is biztos a világ legjobb filmje lesz. :D Kb ezt tudom elképzelni a legtöbb ember esetében.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 6., csütörtök 16:16

Faust írta:tudom Remy hogy kurvajó színész, de amúgy nem, nem az)
Ha még nem láttad, a Magnóliát nézd meg, ott már vannak színészetre utaló jelek Tom Cruiset illetően is.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 6., csütörtök 16:11

francois írta:Nem mindennapi dolgot vett a fejébe egy magyar független filmes csapat
Egyik ismerősöm volt az operatőr, egész jól megcsinálták. :-)

Mission: impossible (1996)

Hát nem tudom. A maga idejében biztos ütős volt, de 17 év alatt egy korrektül elkészített tucattá avanzsálódott. Maga a sztori nem nagy szám, de kitölti a játékidőt. Meglepetések nincsenek, már '96-ban is tudni lehetett szerintem, hogy
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jon Voight nem fog pozitív karaktert játszani. :mrgreen: Vannak nagyobb nevek, nálam Jean Reno viszi a pálmát - nem szerepel sokat, de emeli a színvonalat. Cruise halovány, mint mindig (tudom Remy hogy kurvajó színész, de amúgy nem, nem az), de nem volt vele különösebb bajom. Ellentétben Henry Czerny-vel, aki valami elképesztően hiteltelenül tolta a főgonoszt.

Megvannak a maga pillanatai (a klasszikus leereszkedős-fájlopós jelenet tényleg baromi jó), de alig jobb a tucatnál.

6/10

Útvesztőben
(Lost highway, 1997)


Na végre! :D

Lynch itt mozdult el a linearitás teljes elhagyása felé, de ez a film még nagyjából követhető, leszámítva azutolsó 20 percet.

Az első 40 perc az valami elképesztően zseniális, borzalmasan feszült és nyomott, szóval nagyon a kedvemre való. Kíváncsi is voltam, hogy tartják meg ezt a hangulatot még majd' másfél óráig - hát sehogy, mivel a 40. perc környékén van egy igen éles váltás (mindfuck no. 1), amivel elég sokáig nem is tudtam mit kezdeni, mérges is voltam, hogy elkúrták a filmet.

De nem. A "második rész" hangulata is igen jó, csak tovább tartott felvenni a ritmusát. A két külön sztori a legvégén mosódik össze, ahol már teljesen átlépjük a szürreália határait, aztán a legvégén egy szvsz zseniális húzással keretezi be Lynch az egészet.

A mű elég pointless, akárcsak a Mullholland drive: megválaszolni nem válaszol meg semmit, de a hangulat és a feeling annyira elkapott, hogy furcsamód nem is igényeltem magyarázatokat. A Mulhollandnél is ezt éreztem: Lynch rábízza a nézőre, hogy mit bogoz ki belőle, hogy mit lát bele/mit szeretne belelátni. Csatoljuk be az övet, aztán irány a loszt hájvéj, jöjjön bármi is...Aztán hogy ez szimpatikus húzás-e, vagy sem, mindenki döntse el maga. :-)

A színészek nagyon jók, Bill Pullman eléggé adja, pedig nem egy nagy szám a faszi, Patricia Arquette meg...huhh. :sziv: De a többiek is kivétel nélkül beleillenek a puzzlebe. A képi világ tetszetős, ahogy a zene is baromi jó (főleg az első 40 percben...anyám...). Elvarázsolt az egész, megmondom őszintén, szeretem az efféle nyomott hangulatú, fülledt erotikával teli májndfakk filmeket, megtalálom bennük önmagamat. :mrgreen: Na nem mindben, de az ilyen kategóriájú filmek között utoljára a Meztelen ebéd varázsolt el ennyire, az mondjuk pár fokkal durvább...

Szóval ajánlós. Brrr de jó volt.

8,5/10

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: francois » 2013. június 6., csütörtök 14:44

Nem mindennapi dolgot vett a fejébe egy magyar független filmes csapat, pontosabban nem mást határoztak, minthogy Stephen King egyik kevésbé ismert történetét a Néma című novellát adaptálják filmre. A dolog különlegessége, hogy non-profit célokra való felhasználás mellett engedélyt kaptak a történet filmre vitelére Stephen King menedzsmentjétől is.

http://www.youtube.com/watch?v=bF9GiHxqHRE
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 6., csütörtök 12:22

Még ki sem jött az Acélember, de már nyereséges. A 225 milliós költségvetésből, 160 millió már visszajött a filmben történő termékelhelyezésekkel, amit nem kevesebb, mint 100 partner fizetett ki a Warner Bros-nak.

:lol: és még valaki azt mondta, hogy bukás lesz a film :lol: Nagyon parázott a Warner, mert a folyamatos bukások után "biztosra" kellett menniük. És úgy látszik, hogy sikerült.

Az első kritikák nagyon éltették a filmet 1-2 embert leszámítva, akik azt nyilatkozták, hogy szar... :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 2:47

The Great Gatsby (2013)

Hát ez nem egy nagy eresztés... Nem láttam a trailert, de amit tv-ben adtak le moziajánlót, abból valamiért arra következtettem, hogy hasonló film lehet, mint a Kapj el ha tudsz! Óriásit tévedtem. Ez a film egy szürke, számomra semmitmondó tucatfilm, annyival tér el a többitől, hogy ezzel a 20-as évek feelinggel talán ad egy kicsit többet az élménynek, de egyébként egy full átlagos love story szerintem. A karakterek sem voltak túl erősek, igaz, hogy Di Caprio hozta a szokásosat, de miután a karaktere sem kívánta meg a nagy alakítást, ezért hozott egy erős közepes szintet. Mindegy, 1050 Ft-ért nem volt sok végül is, de nem hiszem, hogy valaha is újranézem.

6/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 5., szerda 22:40

A Sony most jelentette be, hogy elkészítik A proféta remake-jét.

:( :( :-@ :-@ :shutup: :shutup: :banplz: :sly:

Alapvetően nem vagyok az a "remake-ellenes arc", de ezt csak elrontani lehet, zseniális film az eredeti. Meg se nézem a riméket.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 5., szerda 14:48

tegnap elkezdtem nézni a rajtaütést, de eddig nem dobtam tőle hátast, úgy mint sokan mások. Repkedtek rá a 9-10 pontok, meg legjobb akciófilm az elmúlt években, de eddig nekem kevés, és már csak fél óra van hátra. Nem azt mondom, hogy rossz, de a hallottak alapján többet vártam. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. június 5., szerda 10:32

Sierra írta:Starsky És Hutch (2004)
Ez még jobban tetszett, sokkal viccesebb, és a sztori is egész jó. Az a Gran Torino meg... :loveyou: Owen Wilson is vicces színész, jól állt neki ez a szerep. Ben Stiller meg szimplán Ben Stiller. :D
8/10
Nyomás, Nyomás Legnagyobb jelenet a filmből :lol: :lol:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 5., szerda 1:50

Pár villámértékelés:

Hot Tub Time Machine (2010)
Egész jó vígjáték, sokat nevettem rajta, ugyanakkor jó pár résznél fogtam a fejem, annyira amerikai volt. Meg hát a szokásos klisék... Ettől függetlenül a jobbak közé tartozik a vígjáték kategóriában - szerintem.
7/10


Starsky És Hutch (2004)
Ez még jobban tetszett, sokkal viccesebb, és a sztori is egész jó. Az a Gran Torino meg... :loveyou: Owen Wilson is vicces színész, jól állt neki ez a szerep. Ben Stiller meg szimplán Ben Stiller. :D
8/10


Here Comes The Boom (2012)
Ez viszont elég gyenge film, alig volt benne vicces rész, sokkalta jobbra számítottam, szinte rezzenéstelen arccal néztem végig. A történet is elég hiteltelen, majd biztos szétvereti magát egy csávó csak azért, hogy legyen énekóra... :lol: Meg hát rengeteg klisé. Tipikusan napjaink vígjátéka kategóriába szorul, ami egyenlő a szarral.
5/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 5., szerda 0:07

Életem a szörf

Bethany Meilani Hamilton, amerikai profi szörfös, aki túlélt egy cápatámadást, melynek során elvesztette a bal karját. Az ő történetét vitte a filmvászonra Sean McNamara az Életem a szörf című film keretein belül. Bővebben itt. 6,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég