Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 4., szombat 20:29

szilamer írta:Ma megkaptam a Trónok harcát. Amint kivégzem az Örök éjt kezdek is neki :D
Mind az ötöt, vagy csak az elsőt? :-)
Jó olvasást amúgy, tutira nem fogsz csalódni a könyv(ek)ben.

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. május 4., szombat 18:05

Ma megkaptam a Trónok harcát. Amint kivégzem az Örök éjt kezdek is neki :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 29., hétfő 16:25

Donát írta:Óóóó, úgy érzem megtaláltam a kedvenc topicomat! :D (így hirtelen belenéztem, és látom ajánlotok könyveket, ez tök jó, nyomjátok, én szívesen olvasgatok ajánlások alapján)
Utoljára az Átmeneti üresedést olvastam. Szerintem indokolatlanul le van húzva, persze amilyen magas lécet saját magának állított az írónő, nem csoda, hogy nem tudta megugrani. El kell vele jutni az első harmadáig, és már érthetőek a szálak. Túl sok újat nem tud mondani a könyv, de én mégis úgy érzem, hogy megérte rászánni az időt, és az energiát.
A vizsgaidőszak végéig már nem kezdek bele új könyvbe, de a nyáron elolvasom a Tűz és Jég dalát - legalábbis az ötödik részig. Ezen kívül - mivel még nem olvastam egy könyvet sem - a Rejtő Jenő regényekből szeretnék néhányat elolvasni.
Rejtőtől mindent olvass el, ami csak a kezed ügyébe kerül, egy zseni az az ember. :D Én legalább kétszer olvastam az összes művét. (Utoljára másfél éve, lehet, hogy most megint belevágok... :mrgreen:)

Paul Auster - Holdpalota
Akárcsak Paul Auster New York trilógiájának hősei, ennek az erősen életrajzi jellegű műnek a főhőse is homályos szimbólumok közt éli sejtelmes életét, megtapasztalja a benne lakozó űrt, ám végül kinyílik a szeme egy szabadabb, teljesebb létezésre. A történet 1969 nyarán kezdődik, amikor az ember először lépett a Holdra. A hős, Marco Stanley Fogg, akinek mindhárom neve híres utazóra utal, szintén az ismeretlen felfedezésére indul. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Életútja más életekkel fonódik össze: megismerkedik egy lánnyal, aki megmenti az éhhaláltól; elszegődik egy mozgásképtelen, vak öregúrhoz, akinek eltorzult tudatán át Fogg merőben más képet kap az emberekről és a világról; megismerkedik valakivel, akiről véletlenek sorozatán át kiderül, hogy nem más, mint az apja; és gyalogszerrel átkel a sivatagon, Utah-tól a Csendes-óceánig.
Maga a történet is tehát nagyon érdekes, egyedülálló, hát még az, ahogy Auster ír... Képes mindenről, de mindenről szépen, választékosan, élvezhetően írni. Az a másfél-két oldal, amikor leírja, hogyan eszik az egyik szereplő, valami zseniális, de tényleg. Rég olvastam ennyire jót.
Eközben a könyv filozófiai kérdéseket is feszeget bőséggel, és nem biztos, hogy egy olvasás után mindegyikre választ tudunk adni, sőt... Szóval kb. egy év múlva újraolvasom, az biztos.
Ajánlom mindenkinek, fantasztikus könyv. :-)

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. április 29., hétfő 15:17

Óóóó, úgy érzem megtaláltam a kedvenc topicomat! :D (így hirtelen belenéztem, és látom ajánlotok könyveket, ez tök jó, nyomjátok, én szívesen olvasgatok ajánlások alapján)
Utoljára az Átmeneti üresedést olvastam. Szerintem indokolatlanul le van húzva, persze amilyen magas lécet saját magának állított az írónő, nem csoda, hogy nem tudta megugrani. El kell vele jutni az első harmadáig, és már érthetőek a szálak. Túl sok újat nem tud mondani a könyv, de én mégis úgy érzem, hogy megérte rászánni az időt, és az energiát.
A vizsgaidőszak végéig már nem kezdek bele új könyvbe, de a nyáron elolvasom a Tűz és Jég dalát - legalábbis az ötödik részig. Ezen kívül - mivel még nem olvastam egy könyvet sem - a Rejtő Jenő regényekből szeretnék néhányat elolvasni.

Amúgy aki használ ebookot, legyen olyan kedves, és írjon pár mondatot a tapasztalatairól. Erősen gondolkozom egynek a beszerzésén. :hmmm:

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. április 23., kedd 14:11

Follettől még csak Az ígéret földjét és a Katedrálist olvastam. A trónok harca után jön szerintem még tőle egy :D
Meg én még Paulo Coelhot is bírom.
Magyarok közül meg Wass Albert a favorit
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 21., vasárnap 19:35

szilamer írta:A trónok harcát kértem szülinapomra, még 2 hét. Addig is Agatha Christiet olvasok. Van még aki ennyire szereti Agathat mint én? Nekem még csak a 6. könyvem tőle de minél többet akarok. Na és Ken Follettről mi a véleményetek? Szerintem a kortárs irok közül ő az egyik legjobb :D
Régebben (kb. 12-13 évesen) volt egy nagy Agatha Christie-korszakom, szinte az összes könyvét olvastam, akkor nagyon szerettem. Mostanában nem annyira olvasok krimiket, de egy-egy klasszikus Christie-t azért előkapok néha.
Follett-től A katedrálist és annak a folytatását imádtam, illetve az Évszázad-trilógia is nagy kedvencem, olvastam tőle mást is, (pl. Könyörtelenül), de azok nem jöttek be annyira.

Martin papa meg haladjon csak szépen azzal a hatos kötettel, aztán nehogy elhalálozzon nekem idő előtt... :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Még a végén meghal, mielőtt kinyírhatna egy újabb Starkot.

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. április 21., vasárnap 18:40

morientes írta: Ami meg George R.R. Martint illeti,sztm sose fogja bejejezni azt a regényciklust. :D 72 éves lesz az idén,de abban az 5 könyv alapján amit megírt,kanyarban sincs hogy egyszer majd pont kerül a dolog végére.Mindig újabb és újabb szereplőket,helyszineket von be a storyba,nem látni a végét.Sztm ő se látja.De lehet hogy tévedek..."Nem tudsz te semmit Havas Jon..." :D
Ha jol olvastam regen akkor Martin mar megirta a focselekmeny szalat a tortenethez ha veletlen meghalna akkor mas iro betudja fejezni a munkajat.

De valoszinuleg azert ir ilyen lassan mert olyan mennyisegu karakter es cselekmeny halmaz van ebben a sorozatban amit oszinten szolva en meg semmilyen masik konyvben sem lattam. :D Azert az ilyet hiba nelkul megirni nem konnyu es hat nem is sikerul mindenhol neki de le a kalappal az elott aki teljesen emlekszik minden egyes szal minden egyes tortenesere.

Ideje is ismetelni ha mar itt az uj evad a TV-ben akkor en is elokapom mar a konyveket.

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. április 21., vasárnap 17:09

szilamer írta: Addig is Agatha Christiet olvasok. Van még aki ennyire szereti Agathat mint én? Nekem még csak a 6. könyvem tőle de minél többet akarok. Na és Ken Follettről mi a véleményetek? Szerintem a kortárs irok közül ő az egyik legjobb :D
Én is nagyon szerettem Agatha Christiet, nagyon olvasmányosan írt. Miss Marple és Poirot is remek karakterek. Ken Folett Ludlum után a legjobb kémregény író, legalább annyira várom az évszázad trilógiájának a 3. kötetét, mint a 6. Tűz és jég dala könyvet.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. április 21., vasárnap 14:58

A trónok harcát kértem szülinapomra, még 2 hét. Addig is Agatha Christiet olvasok. Van még aki ennyire szereti Agathat mint én? Nekem még csak a 6. könyvem tőle de minél többet akarok. Na és Ken Follettről mi a véleményetek? Szerintem a kortárs irok közül ő az egyik legjobb :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. április 19., péntek 20:33

Én a közeljövőben skandináv krimis hónapokat akarok tartani, ehhez várom a tippeket, hogy miket ne hagyjak ki. Jöhetnek egészen alapvető művek is mert a Jo Nesbo féle Hóember kivételével szűz vagyok.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 19., péntek 18:18

yvettebourne írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Csak Dany induljon már haza, annyira idegesítő ez a mereeni kitérő, nem is értem, mit akar kihozni belőle az író.

Én még Victariont csípem nagyon, kíváncsi vagyok, vele mi lesz. Remélem nem annyi, mint azzal a szerencsétlen Quentinnel.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hát a sárkánykirálynővel nem tudom, mi lesz, elég érdekes volt a helyzete, amikor Martin befejezte a könyvet. Azért reméljük a legjobbakat.

Igen, az is nagy kérdés, hogy mit akar kihozni a Greyjoyokból, potenciál van bőven, Victarion mellett van Euron, Aeron is, ők is beleköphetnek még a levesbe.

Illetve a dorne-iak is mozgolódnak majd, gondolom, bízom benne, hogy Arianne vezetésével majd Aegonnak és/vagy Daenerysnek fognak segíteni, ha nem szegte kedvüket, ami Quentynnel történt.

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 18., csütörtök 20:54

GT37 írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Remélem, Dany Dracaryst mond majd Drogonnak, ha találkozik azzal a :cens: Cersei-vel. :mrgreen:
Arya? Ezzel csak az a probléma, hogy szerintem mire visszatér Westerosra, már mindenki halott lesz, akivel végezni akar... Lásd Joffrey. :D
Persze, sokszázféleképpen lehet befejezni a sagát, de éppen ez a jó, ötletelünk, elméleteket gyártunk, aztán a vége teljesen más lesz majd, mint aminek elképzeltük. :-)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Csak Dany induljon már haza, annyira idegesítő ez a mereeni kitérő, nem is értem, mit akar kihozni belőle az író.

Én még Victariont csípem nagyon, kíváncsi vagyok, vele mi lesz. Remélem nem annyi, mint azzal a szerencsétlen Quentinnel.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 18., csütörtök 19:58

yvettebourne írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azért a jóslatokból lehet következtetni. Pl Cersei szerintem biztos, hogy valamilyen formában találkozni fog Danyvel.

Arya meg szerintem vissza fog térni Westerosra, és szép sorban legyilkol mindenkit, akivel baja van. :mrgreen:

Amúgy az a baj, hogy annyira sok szál van és annyira bonyolultak, százféleképpen lehetne folytatni/befejezni a sztorit.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Remélem, Dany Dracaryst mond majd Drogonnak, ha találkozik azzal a :cens: Cersei-vel. :mrgreen:
Arya? Ezzel csak az a probléma, hogy szerintem mire visszatér Westerosra, már mindenki halott lesz, akivel végezni akar... Lásd Joffrey. :D
Persze, sokszázféleképpen lehet befejezni a sagát, de éppen ez a jó, ötletelünk, elméleteket gyártunk, aztán a vége teljesen más lesz majd, mint aminek elképzeltük. :-)

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 18., csütörtök 19:10

GT37 írta: És mit gondolsz, mi fog történni nagy vonalakban az utolsó két kötetben?


Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Asszem talán Gascoigne-nak volt egy rohadt jó elmélete Havas Jonnal kapcsolatban, de így, hogy meghalt, az kútba esett.
Bár szerintem nem halt meg, ha más nem, Melisandre visszahozza.

Azért a jóslatokból lehet következtetni. Pl Cersei szerintem biztos, hogy valamilyen formában találkozni fog Danyvel.

Arya meg szerintem vissza fog térni Westerosra, és szép sorban legyilkol mindenkit, akivel baja van. :mrgreen:

Amúgy az a baj, hogy annyira sok szál van és annyira bonyolultak, százféleképpen lehetne folytatni/befejezni a sztorit.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 18., csütörtök 18:50

yvettebourne írta:Most olvasom negyedszer. :mrgreen:
Az igen. :mrgreen:
És mit gondolsz, mi fog történni nagy vonalakban az utolsó két kötetben?

SPOILER, csak az olvassa el, aki már az ötössel (a Sárkányok táncával) is végzett.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem a hatosban nagy erőkkel jönnek majd a Mások (már csak a Winds of Winter cím miatt is), aztán valahogy megállítják őket a westerosiak. Jon nagy kérdés, mert Martin ugye nem írta le egyértelműen, hogy Bowen Marsh megölte-e vagy sem... :kivagyhe: Azért remélem, hogy életben marad a srác, egyik kedvencem a könyvből.
A hetesben pedig mindenképpen el kell foglalnia a Vastrónt az egyik Targaryennek, egyszerűen nem lehet más befejezése a sagának. Abban szinte száz százalékig biztos vagyok, hogy Aegon vagy Daenerys meg fog halni vagy a hatosban vagy a hetesben, a megmaradt Targaryen viszont szerintem meg fogja kaparintani a Vastrónt Varysék, Tyrion (ő se haljon meg!), illetve az Arany Kompánia és/vagy a Makulátlanok segítségével.
Ami még érdekes, hogy összetalálkozik-e még valaha a Stark család, illetve ami megmaradt belőle - Sansa, Arya, Bran, Rickon, Catelyn... Annyira szét vannak szóródva a világban, hogy most ez lehetetlennek tűnik, de azért örülnék neki.

Szerinted?

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: pavel » 2013. április 18., csütörtök 18:44

Jómagam is lenyomtam Martin sorozatát...hát mondjuk úgy, olvasmányos... :salute: :salute:

Ahogy néztem SK könyveimet, kettőt még mindenkinek nagyon tudnék ajánlani: Rémkoppantók és a Hasznos Holmik. Tini koromban alig vártam a kiadó könyveit...
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. április 18., csütörtök 18:28

GT37 írta:
Amúgy aki írt most a Trónok harcáról, az már az ötössel is végzett? Kedvem lenne egy kis spoilerezéshez, mármint hogy mi fog történni a hatosban és a hetesben. :-)
Most olvasom negyedszer. :mrgreen:
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. április 18., csütörtök 16:38

Mától vasárnapig XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál a Millenárison, aki teheti, nézzen be. A díszvendég ezúttal Olaszország.
Demes írta:Hagyjál már a Heri Kókler kva vicces :lol:
Bár lehet hogy csak számomra :mrgreen:
Az tényleg zseniális, nem tudom megunni, kár, hogy csak két része van meg. :D

Amúgy aki írt most a Trónok harcáról, az már az ötössel is végzett? Kedvem lenne egy kis spoilerezéshez, mármint hogy mi fog történni a hatosban és a hetesben. :-)

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: francois » 2013. április 18., csütörtök 12:43

RealRaúl77 írta:Szerintem a könyv erőssége a hangulata, nem szeretnék semmit sem spoilerezni, szóval nem árulom el milyen hangulat.
hát... olyan temetői :lol:

sztem sokkal jobb könyv mint az Az, én nekem az annyaira nem nagy kedvenc, sztem még kinghez képest is marha lassú sok helyen. akkor már inkább végítélet, az klassz kis posztapokalip könyv :-)
Kép
Kép
Kép

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. április 17., szerda 22:04

Stephen King:
-Az I-II,Christine,Titkos ablak titkos kert,Borzalmak városa,Rémautó,Nem jön a szemere álom,10 percel éjfél előtt,A sárkány szeme,Talizmán(Peter Straubbal)Fekete ház(Peter Straubbal)Dolores,Atlantisz gyermekei(nem horror),A coloradoi kölyök,Rémkoppantók,Àlomcsapda,Cujo,Holtsáv,Tűzgyujtó,Hasznos holmik ,A setét toronyI-VII,Tóparti kisértetek,stb... :-)

Ami meg George R.R. Martint illeti,sztm sose fogja bejejezni azt a regényciklust. :D 72 éves lesz az idén,de abban az 5 könyv alapján amit megírt,kanyarban sincs hogy egyszer majd pont kerül a dolog végére.Mindig újabb és újabb szereplőket,helyszineket von be a storyba,nem látni a végét.Sztm ő se látja.De lehet hogy tévedek..."Nem tudsz te semmit Havas Jon..." :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég