Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2013. június 8., szombat 1:15

A hitetlen (The Believer)

Egy "Miért utáljuk a zsidókat?" filmnek indult és egészen addig nem is igazán tetszett, amíg ki nem nőtt ebből. De egy elég érdekes filmet sikerült ezek után kihozni belőle. Ami idegesít az ilyen filmekben, hogy mindig olyan pontosan megfogalmazott, propagandaszerű, hibátlan elméletek hangzanak el 10-enpár éves gyerekek szájából is, ami hiteltelenné teszi az egészet. Itt azonban oszt a film mindkét szélsőség felé, mindkét végletben elmondja a maga szónoklatát a film és bár ezek a szövegek, így is túl tökéletesnek tűnnek, de pont ez késztet arra, hogy továbbgondold és kialakíts magadban egy értékrendet a témával kapcsolatban. Ettől tűnhet és tűnt nekem is zavarosnak a film. Első nézésre túl sok infot közöl le és a rövid játékidő miatt, túl rövid idő alatt, így gyakorlatilag nincs idő feldolgozni mi is hangzott el. Ez másodjára valószínűleg már menne, de így zsúfoltnak tűnt. A vége pedig elég megosztó lehet, valakinek semmit nem mondana, valaki beleláthat egy rakás mögöttes mondanivalót, szóval sztem jól sikerült.

A képi világa nem a legjobb, egy kis fényjátékkal vagy zenei aláfestéssel lehetett volna könnyíteni az értelmezést is, de sztem ott nem voltak kellően hangsúlyozva ezek ahol kellett volna. Vagy én merültem el annyira benne ilyenkor és próbáltam a rengeteg infot feldolgozni, hogy nem vette észre ezeket.
Goslingnak meglepően jól állt ez a szerep, korrektül hozta a szerepét. A mellékszereplők nekem teljesen ismeretlenek voltak és nem is vállaltak be semmi komolyabb megerőltetést igénylő dolgot, de pont ettől volt kicsit közelebbi, kézzel foghatóbb a történet, hogy egy kis túlzással egy olyan embert állítok oda aki kompetens a témában, az is hasonló mimikával, testbeszéddel reagálja le ezeket a helyzeteket.

Összességében tehát, lehet, hogy filmtörténetileg nem egy kiemelkedő alkotás és vannak hibák benne jócskán, kicsit zavaros, de gondolkodásra késztet, végig fenntartja a figyelmet és bár bizonyos részeiben azért hasonlít az Amerikai história X-re, de mégis elég egyedi módon közelíti meg és tálalja a témát. Akit érdekel a téma, annak érdemes sztem megnézni. 7,5/10

Ui.: Ja és furcsának tűnt megint, hogy pont ellenkezőjének fordították ennél is a címet, de végül is, mindkettő ráillik, ha úgy vesszük.

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Corleone » 2013. június 8., szombat 0:29

Remy írta:The Place Beyond the Pines

Derek Cianfrance nevét érdemes megjegyezni, mert nagyon ügyes rendező/ forgatókönyvíró.
apa-fia kapcsolat, korrupt rendőrök, nem kért örökség, ami miatt megváltozik egyesek élete. 3 történet 1 filmben, és a tálalása tökéletes. Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes, Ray Liotta.

Bővebben itt. 8,5-9/10 (még nem tudom eldönteni :D
Örülök, hogy valaki megnézte már innen és ír is róla. Köszi. :-) Amióta olvastam a filmről, már azóta várom, hogy megnézhessem. Szóbeli után már lesz idő rá.. :shifty:
#happyshitting

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 8., szombat 0:02

The Place Beyond the Pines

Derek Cianfrance nevét érdemes megjegyezni, mert nagyon ügyes rendező/ forgatókönyvíró.
apa-fia kapcsolat, korrupt rendőrök, nem kért örökség, ami miatt megváltozik egyesek élete. 3 történet 1 filmben, és a tálalása tökéletes. Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes, Ray Liotta.

Bővebben itt. 8,5-9/10 (még nem tudom eldönteni :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 7., péntek 19:55

nmate írta:Van egy ingyen mozim mára, a Halálos iramban 6-ra :lol: Remélem poénra van véve és totál tele lesz túlzó és kamu jelenetekkel, mert ennek a stílusnak ilyennek kell lennie :mrgreen:
Halálos iramban 6 avagy hogyan győzzük le a fizika törvényeit :lol:
Totál poén, egynek jó volt moziban. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Végén Statham belépője óriási :mrgreen:

6/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 7., péntek 12:18

Van egy ingyen mozim mára, a Halálos iramban 6-ra :lol: Remélem poénra van véve és totál tele lesz túlzó és kamu jelenetekkel, mert ennek a stílusnak ilyennek kell lennie :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. június 7., péntek 12:00

The Great Gatsby

Tegnap láttam moziban, vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. DiCaprio nagy tanár ebben a filmben is, de ez nem újdonság tőle, hozza a szokásos magas színvonalat. Viszont Tobeynál találhattak volna életképesebb színészt is, nagyon idegesített benne végig, mondjuk egy Jude Law, Ryan Gosling vagy kb akárkit. Egyébként a film sem volt nagy durranás, volt pár jelenet ami tetszett, de kicsit unalmas volt. A zenék viszont jók voltak és Leonardo miatt jóindulattal pontozva:
6,5/10

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gkovi » 2013. június 7., péntek 10:28

Man of Steel - Official Nokia Exclusive Trailer B-)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 7., péntek 8:54

Django B-)

Köszöntem ! :-)
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. június 7., péntek 1:01

Pipita írta:
Ezt a filmet látta már valaki? Open Your Eyes
mondanám, hogy 9 csillagot dobtam rá imdb-n, de az mindegy. Amenabár + Cruz kisasszony,ennél jobb ajánlólevél egyszerűen nincs. :mrgreen:
A hét élet meg már legalább 2 éve watchlisten van, de még sosem tudtam megnézni, pedig érdekel is. :(
Én 7 pontot adtam rá ott, kíváncsi vagyok a véleményedre, nézd meg mindenképp! :D
A Hét élet nagyon tetszett néhány éve, amikor először láttam, majd kiderül, ha újranézem, hogy tényleg ennyire jó film.
RealRaúl77 írta:Volt egyszer egy szavazás, asszem még odaát, '12-es filmekre kellett szavazni. Annak van végeredménye? Valaki tudja azt?
lordgabi írta:Madridista filmes szavazás - Fórumos szavazás 2012 legjobb filmjeiről

Az összegzés megvolt, eljött tehát az idő, hogy közöljük a szavazás végeredményét, amely iránt sokkal több érdeklődő volt a startolása előtt ismét (69), de azért sikerült túlszárnyalni a tavalyi (15) létszámot; most 24 fórumozó adta le a listáját, így alakult ki az alábbi végeredmény:

1. Django elszabadul - Django Unchained 193 pont
2. Sötét lovag: Felemelkedés - The Dark Knight Rises 192 pont

3. A hobbit: Váratlan utazás - The Hobbit: An Unexpected Journey 99 pont

Kód:

4. The Avengers (Bosszúállók) 97 pont
5. Pi élete (Life of Pi) 90 pont
6. Felhőatlasz 78 pont
7. A hét pszichopata és a Si-cu 71 pont
8. Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza 56 pont
9. Skyfall 54 pont
10. Amerikai pite 4. - A találkozó 52 pont
Argo akció 52 pont
11. Fékezhetetlen (Lawless) 42 pont
Napos oldal (Silver Linings Playbook) 42 pont
12. Prometheus	41 pont
13. Looper - A jövő gyilkosa 38 pont
14. Kényszerleszállás (Flight) 37 pont
15. Az utolsó műszak (End of Watch) 33 pont
16. The Expendables 2 32 pont
Rozsda és csont (Rust and bone)	32 pont
17. Ted 30 pont
18. Az éhezők viadala 18 pont
19. Egy veszedelmes viszony (Royal Affair) 15 pont
The perks of being a wallflower 15 pont
The Amazing Spider-Man 15 pont
20. Börtönregény (Get the Gringo) 14 pont
21. Sinister 12 pont
22. Hotel Transylvania 11 pont
A lehetetlen (The Impossible) 11 pont
23. Fat Kid Rules the World 10 pont
24. A diktátor (The Dictator) 9 pont
Lincoln 9 pont
25. A nyomorultak 8 pont
Cosmopolis 8 pont
26. 21 Jump Street - A kopasz osztag 6 pont
Madagaszkár 3	6 pont
Rontó Ralph (Wreck-It Ralph) 6 pont
27. Holdfény királyság 5 pont
The Imposter 5 pont
Az emlékmás 5 pont
28.	Apa ég (That's My Boy) 4 pont
Szerelem 4 pont
Borotvaélen 4 pont
Frankenweenie - Ebcsont beforr 4 pont
29. Messzi dél vadjai 3 pont
The Master 3 pont
30.	Silent Hill 2.: Kinyilatkoztatás 2 pont
Szesztolvajok 2 pont
Az öt legenda (Rise of guardins)	2 pont
Fék nélkül (Premium Rush)	2 pont
ParaNorman 2 pont
31.	Versenyben az elnökségért	1 pont
Pieta	1 pont
Project X 1 pont
Összesen 53 különböző filmre érkezett legalább 1 szavazat/legalább egy voksoló listáján szerepelt valamilyen sorszámmal.
Köszönöm szépen minden voksolónak a részvételt, és Raisen kollégának is a munkáját. :smile:
Linkelni nem akartam, átmásoltam neked/nektek ide, így már kéznél lesz máskor.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 23:14

Volt egyszer egy szavazás, asszem még odaát, '12-es filmekre kellett szavazni. Annak van végeredménye? Valaki tudja azt?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. június 6., csütörtök 21:07

Ezt a filmet látta már valaki? Open Your Eyes
mondanám, hogy 9 csillagot dobtam rá imdb-n, de az mindegy. Amenabár + Cruz kisasszony,ennél jobb ajánlólevél egyszerűen nincs. :mrgreen:
A hét élet meg már legalább 2 éve watchlisten van, de még sosem tudtam megnézni, pedig érdekel is. :(

Avatar
lui
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:58
Kedvenc csapatod: barsza

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lui » 2013. június 6., csütörtök 21:07

Ryan közlegényt most néztem újra 2 napja.
Én szeretem, igazából egy háborús tündérmese, mert tudod, hogy ilyen a büdös életbe nincs, de attól még rohadt jó. :D

Ha meg igazi önszopást akartok látni amerikai részről, akkor a Leghosszabb napot ki ne hagyjátok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lui 2013. június 6., csütörtök 21:08-kor.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 20:42

Remy írta:Ez a film valamiért nem jött be :hmmm:
Nekem zsánereim az ilyen jellegű filmek. Nagyon beletudom magam élni az egészbe. Ilyen szempontból nagyon szentimentális vagyok. :D
Remy írta:Ezt a filmet látta már valaki? Open Your Eyes
Vaccsliszten rajta van, de még nem láttam.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 6., csütörtök 20:39

Sierra írta:Hét Élet

9/10

Ez a film valamiért nem jött be :hmmm:

Ezt a filmet látta már valaki? Open Your Eyes
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 20:27

Hét Élet
Seven Pounds, 2008

Fuuhh, elképesztően jó film! Ízig-vérig filmdráma. Kicsit lassan indult be, és igazából az egész film nagyon vontatott, de az elejétől beszippantott magába a hangulata, meg a zenék... Nagyon jó zenék vannak benne, teljesen illik minden dallam a filmbe. Szóval eléggé vontatott, de folyamatosan ejtenek el kis morzsákat, ami szerintem eléggé fenn tartja az érdeklődést. Will Smith szerintem nagyon jó, a történet is zseniális, komoly gondolatokra késztet ez a film, kicsit Inaritu feelingje van, az ő filmjeit meg nagyon szeretem. Apropó, lehet megnézem ma a Biutifult.

9/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 6., csütörtök 17:56

Az Forrest Gump a normandiai partraszállásnál. Én így fogtam fel az egészet :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 6., csütörtök 17:20

nmate írta:De, már láttam, imádom. Én személy szerint legalább annyira szeretem, mint az In Brugest :mrgreen:

Másik zseniális jelenet:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor fejbe lövi a niggert a parkolóban :lol: Fetrengtem.
:lol: :lol: :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Meg amikor Downey lepisálja a hullát. :lol: "Why in poo-perfect hell would you pee on a corpse? :lol: :lol: :lol:

Újrázom valamelyik nap asszem. :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 6., csütörtök 17:18

De, már láttam, imádom. Én személy szerint legalább annyira szeretem, mint az In Brugest :mrgreen:

Másik zseniális jelenet:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor fejbe lövi a niggert a parkolóban :lol: Fetrengtem.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 6., csütörtök 17:12

Jó film a Ryan, nekem is csak a propagandával volt a bajom...pedig az elején a partraszállásnál még meg is lepődtem, hogy Spielberg bevállalja, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a magukat megadó németeket agyonlövik mint a kutyákat, de aztán itt véget is ért a politikai korrektség. Egy ideig elviseli az ember, mert oké, Amerika meg Hollywood,de néhol már olyan szinten bárgyú és nyáltenger, amit ép gyomorral nem lehet elfogadni.

De mint háborús film, igencsak jó. Egyszer megéri megnézni. Az első 20-25 perc valami elképesztő.

nmate írta:Két ilyen figurával csak jó filmet lehet összehozni
Nem láttad még? Szerintem kurvajó, bár a vége hatalmas baromság. :lol: De néhol sírtam a röhögéstől anno. És ne szinkronnal nézd.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 6., csütörtök 17:03

Stonetól a The Doorst kéne már megnéznem, az együttest csípem, Val Kilmer egyik kedvencem, sz'al...


Ha már Val Kilmer, Kiss kiss bang bang :mrgreen: Két ilyen figurával csak jó filmet lehet összehozni :lol:
realistahuni írta:Ez a Ryan közlegény megmentése valóban olyan rossz?
Csak azért mert jó páran blamálták itt a fórumon, imdb-n meg elég magas pontszáma van.
Jó film alapból, csak olyan szinten kapod az arcodba, hogy Amerika a zatyaúristen, hogy már zavaró.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég