OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

AdamTaylor
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2013. június 6., csütörtök 22:57

___Samy___ írta:parciális integrálásnál mikor kiválasztottam, hogy melyik az f' meg a g, utána mi szerint kell f'-ból f-et, g-ből meg g'-at csinálnom, az alap deriváltak, vagy az alap integráltak szerint?
egyik helyen így van, másikon meg pont az ellenkezője, én meg már nem tudom mit higyjek :vivo:

valszeg nem fogok újat mondani, de én innen szoktam tudni hogy ki kicsoda parcintegrálnál.
szal ugye abból indul az egész hogy:
(fg)' = f' * g + f * g'
ezt rendezed:
f' * g = (fg)' - f * g'
és gyakorlatilag erre rádobsz egy integrált:
integrál ( f' * g ) = integrál ( (fg)' ) - integrál ( f * g' )
egyenlőség jobb oldalán az integrál meg a deriválás megöli egymást és kapod a parcint képletét:
int( f' * g ) = fg - int( f * g' )
persze be lehet nyalni, nem egy világrengető dolog...de bőven elég ha tudod a szorzat deriváltját.

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2013. június 6., csütörtök 22:22

Sierra írta:
cart írta:Elég gáz, hogy még a civileknek kell melózniuk. Ilyenkor miért nem lehet bevetni a katonaságot, ha már vannak? Legalább ennyi hasznuk lenne.
Elvileg a katonaság is nagy erőkkel dolgozik meg homokzsákoznak.
Egyébként gondolkodtam rajta, hogy elmegyek segíteni, római partra vagy valahová ide a közelbe.
mi haverommal voltunk Mecséren,de ma méár jött Orbán bácsi és gondoltuk mi már nem is kellünk :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 6., csütörtök 22:19

cart írta:Elég gáz, hogy még a civileknek kell melózniuk. Ilyenkor miért nem lehet bevetni a katonaságot, ha már vannak? Legalább ennyi hasznuk lenne.
Elvileg a katonaság is nagy erőkkel dolgozik meg homokzsákoznak.
Egyébként gondolkodtam rajta, hogy elmegyek segíteni, római partra vagy valahová ide a közelbe.

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2013. június 6., csütörtök 22:08

Elég gáz, hogy még a civileknek kell melózniuk. Ilyenkor miért nem lehet bevetni a katonaságot, ha már vannak? Legalább ennyi hasznuk lenne.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. június 6., csütörtök 21:38

Most körbejártam Győrben a Duna,Rába környékét.... siralmas a helyzet.

És tuti(!) hogy megdől a 2002-es rekord. Sajnos. Kérdés csak az, hogy mennyivel ?!

Abban bízok, hogy a az Egyetem és a belváros nem úszik majd... nem sokon fog múlni, de szerintem a töltés még magasabban lesz.


A legszomorúbb és inkább szánalmas az egészben, hogy 2002es árvízkor sem tanult az állam az egészből. Megint majd milliárdos lesz a kár, de ismét évente egyre kevesebb pénzt kap majd a Vízügy a fenntartásra, karbantartásra.

Egyszerűen pofánköpném azokat az embereket, akik ezért felelősek. Az egész világ tátott szájjal és hősként néz a magyar vizes szakemberekre, hogy ilyen költségvetéssel ilyen munkát képesek végezni. De a sok majom a parlamentben meg évről évre megnyírbálj a költségvetést. Okosok.

És ha valaki azzal jön, hogy másra sincs pénz, meg hogy minek építkeznek ilyen helyre. Annak csak gratulálni tudok ( csak azért írom mert van pár majom aki ezt nyomatja.... )

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 16:54

___Samy___ írta:jaaaaah
akkor az f'-t mindig integrálom, a g-t meg mindig deriválom? mert én eddig azt hittem, hogy mindkettőt deriválom
most már vágom, köszi szépen
Valahogy úgy :mrgreen:
Igazán nincs mit :-)
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8208
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 6., csütörtök 16:44

RealRaúl77 írta:van pl integrál(sin(x)*x)
kiválasztod, hogy az f' a sin(x), a g az x
először integrálod a f'-t hogy f legyen belőle, azaz a sin(x)-et, ebből lesz a f*g=-cos(x)*x
utána deriválod a g-t, azaz az x-t, ebből lesz a -integrál(f*g')=-integrál(-cos(x)*1)

így lesz: integrál(sin(x)*x)=-cos(x)*x-integrál(-cos(x)*1)

remélem érthető volt :-)
jaaaaah
akkor az f'-t mindig integrálom, a g-t meg mindig deriválom? mert én eddig azt hittem, hogy mindkettőt deriválom :mrgreen:
most már vágom, köszi szépen
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 6., csütörtök 16:11

raul0791 írta:tegnap hallottam a DUNA TV-n, hogyha súlyosbodik a helyzet, akkor akárki polgári behívót kaphat. Ez hogy zajlik? Tényleg mindenki megkaphatja? Én szívesen mennék tényleg, csak az a helyzet, hogy piszok messze van... természetesen az árvízre gondoltam, kihagytam a lényeget. :mrgreen:
Hát én akármilyen g.ci is vagyok, tuti, hogy figyelmen kívül hagynám. Akkor mennék csak, ha cserébe megkapnám a kreditjeimet :D Amúgy én is kíváncsi vagyok hogy működne ez. :hmmm:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 16:08

van pl integrál(sin(x)*x)
kiválasztod, hogy az f' a sin(x), a g az x
először integrálod a f'-t hogy f legyen belőle, azaz a sin(x)-et, ebből lesz a f*g=-cos(x)*x
utána deriválod a g-t, azaz az x-t, ebből lesz a -integrál(f*g')=-integrál(-cos(x)*1)

így lesz: integrál(sin(x)*x)=-cos(x)*x-integrál(-cos(x)*1)

remélem érthető volt :-)
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8208
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 6., csütörtök 15:57

parciális integrálásnál mikor kiválasztottam, hogy melyik az f' meg a g, utána mi szerint kell f'-ból f-et, g-ből meg g'-at csinálnom, az alap deriváltak, vagy az alap integráltak szerint?
egyik helyen így van, másikon meg pont az ellenkezője, én meg már nem tudom mit higyjek :vivo:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2013. június 6., csütörtök 15:27

tegnap hallottam a DUNA TV-n, hogyha súlyosbodik a helyzet, akkor akárki polgári behívót kaphat. Ez hogy zajlik? Tényleg mindenki megkaphatja? Én szívesen mennék tényleg, csak az a helyzet, hogy piszok messze van... természetesen az árvízre gondoltam, kihagytam a lényeget. :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 12:54

Csak jogtalannak éreztem, mert valótlan dolgokat állítottál, ráadásul olyanokat is, amiről még írtam is előtte, és abból következik, hogy nem úgy van, ahogy beállítottad.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: OFF

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2013. június 6., csütörtök 12:28

Az úgy volt, hogy bal lábbal keltem fel, mondom feljövök a madridom.hu-ra, belekötök valakibe

1. Te magad is elismered, hogy szarul fogalmaztál
2. Nem látok bele a fejedbe. Amit ott írtál, nem következik az előzményből - egy ilyen vagányságból behányt félmondatnak tűnt, ezért reagáltam. Másokkal való vitáidat másokkal rendezd
3. konkrétan 37,5 fokos pálinkát még nem láttam, 40-től viszont már elég sokfélét ittam és egy dolog biztos: az alkohol foka semmit sem számít a minőség tekintetében. Pl. van olyan 40 fokos pálinkának nevezett valami, amit mindig kihányok, ellenben egy Panyolai S.Q.-t még sosem sikerült, pedig az kicsit több :-)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 12:08

Nem értem miért oltogatsz..... :kivagyhe:

Javaslom olvasd el a hozzászólásaim többi részét is, ne csak egy momentumot ragadj ki belőle, és támadj be amiatt. De ezen a fórumon ez szokás úgy tűnik, a napokban volt egy hasonló példa. Egy darab mondattal kellett volna akkor is tovább olvasni, és rögtön azt is írtam le, amivel megtámadott. Most is hasonló a helyzet. Kiragadtál egy mondatot, de a többit figyelmen kívül hagytad, és máris nem igaz a vád, amivel vádolsz, sőt pont annak ellenkezőjét fogalmaztam meg én is. Úgyhogy tényleg nem értem...
real_funghi írta:Legfeljebb te nem tekinted annak
egyébként erről van szó, a kiragadott részletem erről szól, bár tény, szarul fogalmaztam meg. Nálam ahhoz, hogy a pálinkát jónak tekintsem, megkövetel egy bizonyos erősséget. És közel sem azt az erősséget, amiről te beszélsz. És még a jó pálinka számomra megköveteli azokat a dolgokat is, amiket leírtam, csak te figyelmen kívül hagytál.....
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. június 6., csütörtök 12:08

de a 37,5 az korrekt, már amennyire wiki igazat beszél. :) pálinkatörvény

egyébként mi is 45-50-re szoktuk belőni.
tick. tick. tick.

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: OFF

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2013. június 6., csütörtök 11:54

Mit fejtsek ki ezen, ha egyszer fejedbe vetted, hogy nem az, és kész? :D
Azt, hogy mi lehet pálinka, nem a te elveid szerint határozzák meg, ez gondolom, világos.
Legfeljebb te nem tekinted annak, az már rögtön más megfogalmazás.

Egyes helyeken a parasztok lefőzetik minél ütősebbre - sokszor silány minőségben - , és attól vannak betonban, hogy azt vedelik... Ez egy dolog.
Van ennek a pálinka dolognak is egy kultúrája, amit lehet nem szeretni vagy nem ismerni, csak ennek tükrében tényként állítani valamit, ami nem igaz... esetleg nem a várt tapsvihart és éljenzést fogja eredményezni.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. június 6., csütörtök 11:53

real_funghi írta:
RealRaúl777 írta:Nem pálinka, ami 40 fokos....
Ez színtiszta hazugság :-) Ez is olyan tévesen fennmaradt okosság, mint a "diópálinka" és társai.
37,5 fok azt hiszem. azért nagy hazugság volt, az biztos. :mrgreen:
tick. tick. tick.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 11:38

real_funghi írta:
RealRaúl777 írta:Nem pálinka, ami 40 fokos....
Ez színtiszta hazugság :-) Ez is olyan tévesen fennmaradt okosság, mint a "diópálinka" és társai.
Fejtsd ki kérlek. (Nálam ez ilyen elvi kérdés, nem a készítését, annak eljárását kérdőjelezem meg ezzel igazából, én nem tekintem annak, ennyi.)

Dió pálinka meg egy egyszerű ágyas pálinka, hívhatják diópálinkának is akár, de dióból nem főznek pálinkát.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: OFF

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2013. június 6., csütörtök 11:24

RealRaúl777 írta:Nem pálinka, ami 40 fokos....
Ez színtiszta hazugság :-) Ez is olyan tévesen fennmaradt okosság, mint a "diópálinka" és társai.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 6., csütörtök 9:50

istimester írta:Idővel egyre jobban megtanuljátok értékelni a minőségi borokat
Én elég furán vagyok a borral amúgy. Nem bírom meginni az üveges (minőségi, és nem koccintós) borokat. Ihatok több ezer forintos konkrétan borkereskedésben (és nem tescoban meg testvéreiben) vett borokat, azok sem ízlenek. Úgy vagyok, mint a pálinkával. Házi pálesz, "házi bor" Sokkal jobban értékelem, amit faluhelyen az egyszerű borosgazda megművel magának, leszüretel, és bor lesz. Ebben nőttem fel. Anno mikor még faterom nem lett iskolaigazgató, és vette el ez minden idejét, nekünk is volt szőlőnk, egy évi 200-300 liter megtermett, és sokkal jobban szerettem, mint az üveges, úgymond minőségi borokat. Ékes példa, falunkban borverseny, és az ilyen 'amatőr' borosgazdák, falubeliek versenyeztek az egyszerű borokkal, és volt ott egy balatoni borvidékről hívott borosgazda, aki elvileg borszakértő, meg borászata van, jó nagy, palackozza, meg minden. Azért volt ott, hogy tanácsokat adjon, hibákra hívja fel a figyelmet, amit így kóstolás után tapasztalni vélt. És a verseny végén kiosztott egy jó csomó palackozott bort a borából. És a versenyen, a falusi egyszerű borok közt (persze ótvar szarok mellett, mert azért olyan is van) sokkal finomabbakat is ittam, mint a borszakértő által termesztett úgymond minőségibb bor volt. Egyszerűen ebben nőttem fel, ehhez szoktam hozzá.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég