Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
tucsoki

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 21., péntek 22:36

Én csak a saját példámból tudok kiindulni, évek óta FM-ezek, de annyira nagy nyűgöm sose volt a sérülésekkel. Tény, hogy vannak szerencsétlenebb időszakok, de azért sok mindent meg kell vizsgálni mielőtt azt kijelentjük hogy a játék ludas teljes mértékben. Egy megfelelő szakmai stábbal (edzők, orvosok, stb), úgy, hogy a penge asszisztensemre hagyom az edzéseket, nem igazán szokott probléma lenni. Plusz FM Genie Scouttal azért meg szoktam nézni, hogy melyik játékosnak mekkora az Injury Proeness értéke, akinek már 15/20 az elég gyakran sérül le a szezon során, és általában nem csak gyomorrontást kapnak...

nmate
Kedvenc játékosaid: Figo, Ronaldo, Bergkamp, Modric, Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 21., péntek 21:33

Én is a 15-ről írtam a sérüléses kommentemet, irreálisan sok még mindig. Függetlenül edzéstervtől, előszezontól... bármikor jönnek. Meccsek előtt a random gyomorrontás meg influenzaféle lebetegedések szépen beütniek és akkor variálhatod át a csapatot.

Oké, hogy ez a kihívás meg miegyfaszom, de legyen már valami valóságos szaga a dolognak. :coffee:
AntiCRclub vezető

Laci

HozzászólásSzerző: Laci » 2014. november 20., csütörtök 16:38

tucsoki írta:Én várok vele karácsonyig, valami akció keretében megy majd a fa alá. Viszont a külföldi fórumon inkább dicsérik mint szidják.
Nekem egy gyors próbára volt csak időm...1-2 meccset letoltam, egész jó szerintem, csak kicsit szokatlan :)

tucsoki

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 20., csütörtök 16:01

Én várok vele karácsonyig, valami akció keretében megy majd a fa alá. Viszont a külföldi fórumon inkább dicsérik mint szidják.

Laci

HozzászólásSzerző: Laci » 2014. november 20., csütörtök 15:57

Valaki próbálta már a 15-öst? :)

Elég érdekes statisztika, ilyet még nem láttam :mrgreen:

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 19., szerda 22:46

nmate írta: bármilyen edzésterv esetén dőlnek ki a játékosok november/december környékén (hónapokra), mire megszokná a taktikát a csapat.
...still got it :roll: CR 3 héttel nyit első napon, Marcelo, Isco, Bale, Coentrao random 1-1 hetekre kiesnek.
AntiCRclub vezető

Munki_
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. november 18., kedd 21:18

kösz, már visszapattintottam a 12-t :mrgreen: és tudom, h bár nem írtátok, de imádjátok a beszámolóimat, így eleget teszek az igényeknek..

bajnokság 25-26
vb-szereplésünk - afrikai csapattal nem szabad összekerülni, a brazilokat nem kell bemutatni. :)
jézusfasza, vége a vecsési hegemóniának...
fernandinho - ezt csak úgy érdekességképpen. ilyen vonzereje van a blsz-nak. azóta már nb3!

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. november 18., kedd 14:52

Igazából szerintem semmire nem jók - javítson ki aki szerint tévedek. :mrgreen:
Staff responsibilitiesnél beállíthatod a feladataikat, én pl a head of youth departmentes csávót arra használom hogy ő kutasson ifistákat az utánpótlás csapatomba, de a fél személyzet munkájának be lehet állítani ezt. :lol: Meg az utánpótlásosok szerződtetéseit vele intézem, mert a tehetségeseket felhozom, a tehetségtelenek meg nem érdekelnek. :lol:

Töltöttem le valami személyzetis shortlisteket, aszerint head of youth departmentnél a working with yongsters, judging player potential, determination meg a motivation a fontosak, míg a director of footballnál determination, motivating, judging player ability+potential, tactical knowledge és adaptability

A 12-vel túl régen játszottam ahhoz hogy bármi külöbség eszembe jusson, de szerintem sokat változott azóta. :hmmm:
szintén zenész. :) egyébként az első évben az európai kupaindulásért küzdök a Fradival. az mtk-vecsés páros kiemelkedik, és a debrecen is felnőtt idén, úgyhogy ketten harcolunk a bronzért.
Ehhez meg hajrá, minimum ugyanilyet a 14-ben is! :mrgreen:
"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

Munki_

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. november 17., hétfő 23:18

kipróbálom a 14-et, de egy kis segítséget szeretnék kérni. pár mondatban összefoglalnátok, hogy mire jó a director of football, meg a head of youth development? mármint mi a szerepük, mely tulajdonságaik fontosak. ja, meg ha van vmi orbitális eltérés a 12-höz képest, akkor azt is írjátok már le légy szíves, kööösz! :)

Munki_

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. november 16., vasárnap 18:02

Amúgy a mennyi hírneve az egekben, a bajnok alapból csoportkörben van, a második a selejtező 3. körében kapcsolódik be, és 3 csapatot indíthatunk az EL-ben is.
szintén zenész. :) egyébként az első évben az európai kupaindulásért küzdök a Fradival. az mtk-vecsés páros kiemelkedik, és a debrecen is felnőtt idén, úgyhogy ketten harcolunk a bronzért.

Pipita
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. november 15., szombat 15:04

(FM14)
A felnőtt csapat edzőit miért nem engedi az ificsapathoz rendelni? Eddig gond nélkül ott voltak, de most már csak a kapus- és erőnléti edzőimet engedi a kicsikhez, a többiek csak a felnőtt csapatban lehetnek. :hmmm: :-(

Amúgy BL döntőztem a Lokival 2020-ban, de a mocskos Ancelotti megnyerte a Tizenkettediket :-( :'( :lol: 1-1-gyel kihúztuk a rendes játékidőt, de a hosszabbításban felőrlődtünk, 116. percben ismét veeztést szereztek, 120-ban meg még egy tizit is ajándékozott nekik a drágalátos vkp-m, bár már tök mindegy volt. Jövőre cél a győzelem!

Viszont tetszik az a funkció hogy egy-egy rosszabb meccs után lehet fizetésmegvonást alkalmazni, gyakran használom sajnos. :lol:

Amúgy a mennyi hírneve az egekben, a bajnok alapból csoportkörben van, a második a selejtező 3. körében kapcsolódik be, és 3 csapatot indíthatunk az EL-ben is. B-) :mrgreen:
"Voltam, és még leszek önmagam paródiája."

"Engem nem zavar, ha ostobák vagytok, és gyűlölködtök, csak otthon csináljátok, négy fal között!"

hijos de putas, antimadridistas. fuera!

TéOeM
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. november 14., péntek 20:05

A játékba bele lehet szerkeszteni valahogy a katalán válogatottat? :D Egy másik európai válogatottat kellene módosítani?

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 11., kedd 13:58

Január vége felé tervezem majd megvenni, ha lesznek már normális patchek, sajnos mindig vannak gyermeteg hibák amiket ki kell javítani.
Sérülésekkel pl. mi a helyzet? Évek óta számomra a legidegesítőbb dolog a játékban, bármilyen edzésterv esetén dőlnek ki a játékosok november/december környékén (hónapokra), mire megszokná a taktikát a csapat. Ha már ezt kiküszöbölik, elégedett leszek.
AntiCRclub vezető

Munki_

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. november 11., kedd 13:38

http://imagerz.com/QBVFX0tvAwMMV1gbQAVQ

kint vagyunk a mexikói vb-n! :) simább lett volna, ha nem sérül le hirtelen a playoff előtt a 2 legjobb játékosom (az isteni lisandro, és a liverpooli andorka). egyébként a csoport laza volt, 8-0-2, az olaszok mindkétszer legyőztek - bár szoros meccseken.

miro
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale

HozzászólásSzerző: miro » 2014. november 10., hétfő 22:39

Én is megvettem! Jó,kifejezetten,mivel én 4 spanommal vettem meg,ezért durván 2000 forintot kellett rá áldoznom,igaz így nem tudok velük onlinozni,bár engem ez nem is doppingol.
Észrevételeim:
-átigazolásokat nagyon elcseszték. Nincs olyan, hogy lista, ami a régebbiekbe, hogy kik átigazolhatóak, kik vannak ingyen stb. ez szerintem nagy hiba.
? :D
Van,csak baloldalon a menüben kicsit keresgélj... :)

Én a Marseille-vel kezdtem,lassan lemegy az első félév.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Ferencváros
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 10., hétfő 22:02

nmate írta:Van itt aki megvette már a 15-t? Jó cucc?
Jelen :mrgreen:

Péntek óta nyomom.
Észrevételeim:
-átigazolásokat nagyon elcseszték. Nincs olyan, hogy lista, ami a régebbiekbe, hogy kik átigazolhatóak, kik vannak ingyen stb. ez szerintem nagy hiba.
-a távoli lövések nagyon tetszenek, sok nagy gól is van.
-kevesebb a kapushiba, bár még mindig van. szokásomhoz híven az első FM gólom megint olyan volt, hogy kapuskirúgás után félpályáról kapásból, üres kapuba...'14be ezt már megszoktam. De szerencsére még csak 2-3szor fordult elő, hogy a kapus az ellenfélhez rúgja ki, 20 méterre, pedig letoltam több mint fél évet az Evertonnal.
-a magyar bajnokságot kevésbé húzták le.
-maga a meccsmotor szerintem jobb lett
-még nehezebb nyerni :mrgreen:
-továbbra is van elég sok vízilabda meccs. első meccsem 8-2 volt az ificsapat ellen :D

Evertonnal kezdtem egyébként, bajnokságban nagyon gyengén szerepeltünk, 7-12. hely között mozogtunk. EL csoportból simán jutottunk tovább, otthon 6-0ra vertük a Dinamo Kijevet.
Kupából kiejtett a Liverpool, a másikból meg a Cardiff.
Februárba már teljes hullámvölgybe kerültem, már kétszer is behívott a vezetőség, hogy ez mégis mi. Aztán amikor az EL folytatódott, és otthon kikaptam 1-3ra a Mönchenglabdachtól, felbasztam magam, és félretettem picit, most a Soroksárral kezdtem. :)

Összességében szerintem jobb lett, mint az előző, csak nehezebb. Bár lehet csak hozzá kell szokni, tavaly is így indult.

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 10., hétfő 13:28

Van itt aki megvette már a 15-t? Jó cucc?
AntiCRclub vezető

KAG
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. november 7., péntek 11:25

Én a 14-el voltam így, de hidd el, csak idő kérdése...
Nekem sem jött be a 14 például, pedig elég sokszor "megpróbáltam" már.
Egyszerűen nem tudom úgy összerakni a csapatot, ahogy eddig vagy én nem tudom.
Pedig FM08 óta folyamatosan nyomom.... :roll:

De itt bármit csinálok az első 5-10 forduló szopás utána van 5-10 jó meccsem majd a hullámvölgy. :vivo: :cens:
ZIDANE

MorataMartin
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. november 7., péntek 10:54

Wolverhampton Wanderersszel most kezdtem el a 2017/18-as szezont, ami egyben a 4. évadom a csapattal. Nyertem eddig Championshipet, FA kupát, 2x ligakupát, angol szuperkupát, Johnstone's Paint Trophyt és Európa Ligát. Jelenlegi keretem: Kapusok: Rui Patríció, Hennessey, Ikeme. Védők: Soares, Uchida, Batth, Sörensen, Nacho, Tom Lees, Haidara, Coentrao. Középpályások: José Rodriguez, Coquelin, Xabi Alonso, Ward-Prowse, Huhges, Powell, Daehli, Townsend. Támadók: Ince, Pedro, Jesé, Pukki, Rondón.

tucsoki

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 2., vasárnap 12:32

Munki_ írta:nekem vinné, de nem tetszettek ezek az újabbak. túl részletes nekem, vagy nem tudom, nem kapott el az érzés...
Én a 14-el voltam így, de hidd el, csak idő kérdése...

Vissza: “FIFA-PES-FM”