OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. június 8., szombat 22:46

Nah itt az utolsó produkció az Attraction a döntőben!
Kíváncsi vagyok megnyerik e... :hmmm:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 8., szombat 10:45

4,3-ra nálunk jár 26 rugó. :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 8., szombat 10:18

Én 4,3-ra kaptam 21600-t :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pátkán » 2013. június 8., szombat 10:07

'shutterisland írta:első félévben 4.7-re kapott valami 15.000 körüli ösztöndíjat
szögényem...
én egy szutykos sportkommon kapok 4,2-re 17000-et :mrgreen:
éljen a PK :D
joabulicsak

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 8., szombat 9:54

'shutterisland írta:olyan van, hogy barátnőm egyetemre jár, első félévben 4.7-re kapott valami 15.000 körüli ösztöndíjat (azt hiszem, bursa) és most a második félévben gürizik az ötös átlagért, 4.9-re megcsinálta, erre benyomják neki, hogy a többieknek 5.3 meg 5.8 az átlaga, mert pluszban felvettek valami nagy kreditszámú tantárgyat, és az az egész átlagot fel vagy le viszi...és így valami olyasmi van, hogy 5.0 felett jár csak ösztöndíj ? :cens:
A bursa az átlagtól független, azt ha megpályázod, ha jól tudom a település dönti el, hogy jogos-e, és hogy megkapod-e. Onnantól kezdve az egy évig fixen jár, majd a következő évben megkapod újra.
A tanulmányi ösztöndíj nálunk (BME) meg függ a többiek átlagától igen. Van egy átlagok alapján felállított sorrend, és az alapján valahogy, nem tudom már pontosan hogy, kiszámolják az alsó átlag határt, ami felett kapsz. És van egy képlet arra is, hogy efölött az átlag fölött az átlagodtól függően mennyit kapsz, de a többiek átlaga is hatással van erre is valahogy. Szóval ha az évfolyam abban a szemeszterben überbrutálul teljesített, akkor elképzelhető, hogy ennyire felcsúszott az az alsó határ.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 8., szombat 2:31

olyan van, hogy barátnőm egyetemre jár, első félévben 4.7-re kapott valami 15.000 körüli ösztöndíjat (azt hiszem, bursa) és most a második félévben gürizik az ötös átlagért, 4.9-re megcsinálta, erre benyomják neki, hogy a többieknek 5.3 meg 5.8 az átlaga, mert pluszban felvettek valami nagy kreditszámú tantárgyat, és az az egész átlagot fel vagy le viszi...és így valami olyasmi van, hogy 5.0 felett jár csak ösztöndíj ? :cens:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. június 8., szombat 0:50

Vigyázzatok magatokra Isti, most nézem a FB-ot... :/
Beregszászból - 20-25 km innen - is indult ma egy busz önkéntes Magyarországra, az egyik helyi rádióban hallottam, hogy délután 3-4 óráig várnak a segítőkész emberek jelentkezésére, ha kész lenne az állampolgárság + az útlevél, simán mentem volna, de még mindig vagy 1-2 hónap.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 7., péntek 15:49

Bármikor :-) ha olvasom :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 7., péntek 15:42

értem :mrgreen:
köszi már sokadszorra is
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 7., péntek 15:35

___Samy___ írta:még egy utolsó integrálos kérdés, és ígérem megszűnök :mrgreen:
szóval a két görbe által határolt terület meghatározásánál járok, és egy dolog nem tiszta
ehhez nekünk úgy van megadva a feladat, hogy van egy f(x) meg egy g(x) függvény, ebből egy egyenletet kell felírni, és úgy rendezni, hogy megoldó képlettel megoldható legyen

most csak veszek egy példát, az egyik x-nek kijön 2, a másiknak meg 3, az integrál jel fölé az x2 kell, alá meg az x1, de kétféle módon is kijöhet ez a két szám, úgyhogy egyszer az x1=2 és x2=3, vagy x1=3 és x2 =2
erre nincs vmi szabály, hogy ilyenkor hogyan kell eljárni? vagy csak simán a nagyobb szám kerül felülre?

néztem már egy pár feladatot, de ott az a baj, hogy megvan adva, hogy milyen intervallum között kell dolgozni, és onnan könnyű kideríteni melyik az x1 meg melyik az x2
A lényeg ilyenkor, hogy megnézed, hogy hol metszi egymást a két görbe. És kijön általában, meg ugye a te esetedben is két megoldás. A két metszéspont közötti területre lesz szükséged, ergo a két megoldás közt kell integrálnod a két függvény különbségét. Szóval mindig a nagyobb a felsőhatár, a kisebb az alsó.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. június 7., péntek 15:25

Ha matek és könyv akkor: OBÁDOVICS

Eszméletlen jól ír. Érthetően magyaráz és nagyon jó példákkal. Kár hogy későn (már minden matekot letudtam egyetemen is) került csak a kezem közé. Nagy kár hogy nem 10-évesen. Szerintem messze a legjobb könyveket írja idehaza. A Bolyai sorozat is elég jó. De szerintem Obádovics könyvei még jobbak.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 7., péntek 15:17

még egy utolsó integrálos kérdés, és ígérem megszűnök :mrgreen:
szóval a két görbe által határolt terület meghatározásánál járok, és egy dolog nem tiszta
ehhez nekünk úgy van megadva a feladat, hogy van egy f(x) meg egy g(x) függvény, ebből egy egyenletet kell felírni, és úgy rendezni, hogy megoldó képlettel megoldható legyen

most csak veszek egy példát, az egyik x-nek kijön 2, a másiknak meg 3, az integrál jel fölé az x2 kell, alá meg az x1, de kétféle módon is kijöhet ez a két szám, úgyhogy egyszer az x1=2 és x2=3, vagy x1=3 és x2 =2
erre nincs vmi szabály, hogy ilyenkor hogyan kell eljárni? vagy csak simán a nagyobb szám kerül felülre?

néztem már egy pár feladatot, de ott az a baj, hogy megvan adva, hogy milyen intervallum között kell dolgozni, és onnan könnyű kideríteni melyik az x1 meg melyik az x2
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

weeni
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:10
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: weeni » 2013. június 7., péntek 0:40

Bólyai féle könyv még talán nekem is megvan, nagyon sokat segitett nekem. csak ajánlani tudom, bár lehet örömömben azt is egyből tovább adtam mikor meglett a matekom... Középiskolában kentem a dolgot aztán jött az egyetem ahol úgy megszivattak, hogy örültem a 3. próbálkozásra sikerült a vizsgáim... Azóta eltelt pár év de el is felejtettem kb mindent. Ahogy olvastam a kommenteket, rémlett valami, lehet előveszem kicsit :)



Filmnek pedig nézd meg a torta című számomra felejthetetlen filmecskét!

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 7., péntek 0:34

Se filmklub, se zeneklub ajánlás nem érkezett ma :( Nem baj, remélem holnap :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 7., péntek 0:19

AdamTaylor írta:
___Samy___ írta:... csak egy kicsit kapkodós a dolog, mert holnap után vizsga...
Nemtom mennyire ajánlottak könyveket, vagy jegyzeteket, de ha magadtól bogarászod akkor ehhez kicsit több idő kéne. Ha ízibe hozzá tudsz jutni akkor a Bolyai kötet Integrálszámításos könyve meg fogja menteni az életed. Fejezetekre lebontja, nagyon részletesen bemutatja az előforduló eseteket és mindegyikhez annyi kidolgozott gyakorló példa van hogy ha mondjuk átnézel belőle 5-öt hogy megértsd a levezetést akkor is marad még 10-20 amin ténylegesen tudsz gyakorolni.
Én akkor vettem ki könyvtárból amikor már tudni kellett volna integrálni, szal én nem nagyon nyálaztam át, de ennek a sorozatnak a Komplex analízises, meg ebben a félévben a Differenciálegyenletes része jelentette számomra a zh előtti éjszakán a gyorstalpalót.
Sok sikert!
hát én ebben a félévben nem nagyon hallottam jegyzetet tőle
egyébként jó tanár, nagyon szájbarágósan mondja az anyagot, mikor ott vagyok órán értek is mindent, csak maradtak el előadások, aztán a vége össze lett csapva, meg egyszerre megcsömörtet az integrálás, idő kell emészteni :mrgreen:
ha nem sikerül szombaton a vizsga, akkor beszerzem a könyvet, és köszi még egyszer srácok :salute:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

AdamTaylor
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2013. június 7., péntek 0:14

___Samy___ írta:... csak egy kicsit kapkodós a dolog, mert holnap után vizsga...
Nemtom mennyire ajánlottak könyveket, vagy jegyzeteket, de ha magadtól bogarászod akkor ehhez kicsit több idő kéne. Ha ízibe hozzá tudsz jutni akkor a Bolyai kötet Integrálszámításos könyve meg fogja menteni az életed. Fejezetekre lebontja, nagyon részletesen bemutatja az előforduló eseteket és mindegyikhez annyi kidolgozott gyakorló példa van hogy ha mondjuk átnézel belőle 5-öt hogy megértsd a levezetést akkor is marad még 10-20 amin ténylegesen tudsz gyakorolni.
Én akkor vettem ki könyvtárból amikor már tudni kellett volna integrálni, szal én nem nagyon nyálaztam át, de ennek a sorozatnak a Komplex analízises, meg ebben a félévben a Differenciálegyenletes része jelentette számomra a zh előtti éjszakán a gyorstalpalót.
Sok sikert!

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 7., péntek 0:09

Ha megoldasz retek sok feladatot menni fog már zsigerből is, nem lesz azzal gond. :-)
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 7., péntek 0:04

RealRaúl77 írta:Az integrálásnál az a szívás amúgy, nem is maga az , hogy "jajj integrálok", hanem hogy olyan alakra alakítgatni nagyon sokszor geci nehéz, hogy azt tudd normálisan integrálni. Persze függ attól, hogy mennyire akarnak szopatni, és arra mennek, hogy tudod-e az alapokat, vagy odabaszósabb feladatok lesznek.

Hova jársz egyébként?
ja, ezzel szívok én is
már nagyjából tudom, hogy melyik "módot" hogyan kell megoldani, de mikor ott van előttem egy tök ismeretlen feladat, nem tudok rájönni, hogy melyiket is alkalmazzam
nem szokott az öreg olyan kőkemény feladatokat betenni a vizsgára, mert 45 perc van 10 feladatra

nyíregyi fősulira járok
A fórum szabályzatába bele kellett volna írni, hogy latinul tilos hozzászólásokat írni.
tegnapelőtt még nekem is latin volt :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 7., péntek 0:00

Az integrálásnál az a szívás amúgy, nem is maga az , hogy "jajj integrálok", hanem hogy olyan alakra alakítgatni nagyon sokszor geci nehéz, hogy azt tudd normálisan integrálni. Persze függ attól, hogy mennyire akarnak szopatni, és arra mennek, hogy tudod-e az alapokat, vagy odabaszósabb feladatok lesznek.

Hova jársz egyébként?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 6., csütörtök 23:59

A fórum szabályzatába bele kellett volna írni, hogy latinul tilos hozzászólásokat írni. :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég