Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. november 16., vasárnap 18:02

Amúgy a mennyi hírneve az egekben, a bajnok alapból csoportkörben van, a második a selejtező 3. körében kapcsolódik be, és 3 csapatot indíthatunk az EL-ben is.
szintén zenész. :) egyébként az első évben az európai kupaindulásért küzdök a Fradival. az mtk-vecsés páros kiemelkedik, és a debrecen is felnőtt idén, úgyhogy ketten harcolunk a bronzért.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. november 15., szombat 15:04

(FM14)
A felnőtt csapat edzőit miért nem engedi az ificsapathoz rendelni? Eddig gond nélkül ott voltak, de most már csak a kapus- és erőnléti edzőimet engedi a kicsikhez, a többiek csak a felnőtt csapatban lehetnek. :hmmm: :-(

Amúgy BL döntőztem a Lokival 2020-ban, de a mocskos Ancelotti megnyerte a Tizenkettediket :-( :'( :lol: 1-1-gyel kihúztuk a rendes játékidőt, de a hosszabbításban felőrlődtünk, 116. percben ismét veeztést szereztek, 120-ban meg még egy tizit is ajándékozott nekik a drágalátos vkp-m, bár már tök mindegy volt. Jövőre cél a győzelem!

Viszont tetszik az a funkció hogy egy-egy rosszabb meccs után lehet fizetésmegvonást alkalmazni, gyakran használom sajnos. :lol:

Amúgy a mennyi hírneve az egekben, a bajnok alapból csoportkörben van, a második a selejtező 3. körében kapcsolódik be, és 3 csapatot indíthatunk az EL-ben is. B-) :mrgreen:

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. november 14., péntek 20:05

A játékba bele lehet szerkeszteni valahogy a katalán válogatottat? :D Egy másik európai válogatottat kellene módosítani?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 11., kedd 13:58

Január vége felé tervezem majd megvenni, ha lesznek már normális patchek, sajnos mindig vannak gyermeteg hibák amiket ki kell javítani.
Sérülésekkel pl. mi a helyzet? Évek óta számomra a legidegesítőbb dolog a játékban, bármilyen edzésterv esetén dőlnek ki a játékosok november/december környékén (hónapokra), mire megszokná a taktikát a csapat. Ha már ezt kiküszöbölik, elégedett leszek.

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. november 11., kedd 13:38

http://imagerz.com/QBVFX0tvAwMMV1gbQAVQ

kint vagyunk a mexikói vb-n! :) simább lett volna, ha nem sérül le hirtelen a playoff előtt a 2 legjobb játékosom (az isteni lisandro, és a liverpooli andorka). egyébként a csoport laza volt, 8-0-2, az olaszok mindkétszer legyőztek - bár szoros meccseken.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: miro » 2014. november 10., hétfő 22:39

Én is megvettem! Jó,kifejezetten,mivel én 4 spanommal vettem meg,ezért durván 2000 forintot kellett rá áldoznom,igaz így nem tudok velük onlinozni,bár engem ez nem is doppingol.
Észrevételeim:
-átigazolásokat nagyon elcseszték. Nincs olyan, hogy lista, ami a régebbiekbe, hogy kik átigazolhatóak, kik vannak ingyen stb. ez szerintem nagy hiba.
? :D
Van,csak baloldalon a menüben kicsit keresgélj... :)

Én a Marseille-vel kezdtem,lassan lemegy az első félév.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 10., hétfő 22:02

nmate írta:Van itt aki megvette már a 15-t? Jó cucc?
Jelen :mrgreen:

Péntek óta nyomom.
Észrevételeim:
-átigazolásokat nagyon elcseszték. Nincs olyan, hogy lista, ami a régebbiekbe, hogy kik átigazolhatóak, kik vannak ingyen stb. ez szerintem nagy hiba.
-a távoli lövések nagyon tetszenek, sok nagy gól is van.
-kevesebb a kapushiba, bár még mindig van. szokásomhoz híven az első FM gólom megint olyan volt, hogy kapuskirúgás után félpályáról kapásból, üres kapuba...'14be ezt már megszoktam. De szerencsére még csak 2-3szor fordult elő, hogy a kapus az ellenfélhez rúgja ki, 20 méterre, pedig letoltam több mint fél évet az Evertonnal.
-a magyar bajnokságot kevésbé húzták le.
-maga a meccsmotor szerintem jobb lett
-még nehezebb nyerni :mrgreen:
-továbbra is van elég sok vízilabda meccs. első meccsem 8-2 volt az ificsapat ellen :D

Evertonnal kezdtem egyébként, bajnokságban nagyon gyengén szerepeltünk, 7-12. hely között mozogtunk. EL csoportból simán jutottunk tovább, otthon 6-0ra vertük a Dinamo Kijevet.
Kupából kiejtett a Liverpool, a másikból meg a Cardiff.
Februárba már teljes hullámvölgybe kerültem, már kétszer is behívott a vezetőség, hogy ez mégis mi. Aztán amikor az EL folytatódott, és otthon kikaptam 1-3ra a Mönchenglabdachtól, felbasztam magam, és félretettem picit, most a Soroksárral kezdtem. :)

Összességében szerintem jobb lett, mint az előző, csak nehezebb. Bár lehet csak hozzá kell szokni, tavaly is így indult.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 10., hétfő 13:28

Van itt aki megvette már a 15-t? Jó cucc?

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. november 7., péntek 11:25

Én a 14-el voltam így, de hidd el, csak idő kérdése...
Nekem sem jött be a 14 például, pedig elég sokszor "megpróbáltam" már.
Egyszerűen nem tudom úgy összerakni a csapatot, ahogy eddig vagy én nem tudom.
Pedig FM08 óta folyamatosan nyomom.... :roll:

De itt bármit csinálok az első 5-10 forduló szopás utána van 5-10 jó meccsem majd a hullámvölgy. :vivo: :cens:
ZIDANE

MorataMartin
Hozzászólások: 1514
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. november 7., péntek 10:54

Wolverhampton Wanderersszel most kezdtem el a 2017/18-as szezont, ami egyben a 4. évadom a csapattal. Nyertem eddig Championshipet, FA kupát, 2x ligakupát, angol szuperkupát, Johnstone's Paint Trophyt és Európa Ligát. Jelenlegi keretem: Kapusok: Rui Patríció, Hennessey, Ikeme. Védők: Soares, Uchida, Batth, Sörensen, Nacho, Tom Lees, Haidara, Coentrao. Középpályások: José Rodriguez, Coquelin, Xabi Alonso, Ward-Prowse, Huhges, Powell, Daehli, Townsend. Támadók: Ince, Pedro, Jesé, Pukki, Rondón.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 2., vasárnap 12:32

Munki_ írta:nekem vinné, de nem tetszettek ezek az újabbak. túl részletes nekem, vagy nem tudom, nem kapott el az érzés...
Én a 14-el voltam így, de hidd el, csak idő kérdése...

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. október 29., szerda 19:09

nekem vinné, de nem tetszettek ezek az újabbak. túl részletes nekem, vagy nem tudom, nem kapott el az érzés... lehet ránézek majd a 15-re, ha lesz vmi ingyen verzió.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. október 29., szerda 18:57

értem.
akkor majd leszedem róla.
bár inkább egy új gépet kellene venni aztán majd a 15el csapatni. :mrgreen:
de a 12 a szívemhez nőtt.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. október 29., szerda 18:55

faszom, bocs, nem tudom már szerkeszteni.. nekem nincs patch se - lehet ez a titok. :mrgreen:

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. október 29., szerda 18:48

Toti írta:sosem dob neked crash dumpot a 12?

én eddig azt hittem, h nekem csak azért dobott mindig 5-6 év után, mert database updadeteltem. szűz 12vel is dobja randomra. csak egy 12.0.4es patch van.
akkor dobott, amikor új bajnokságot töltöttem be, de az még a nizzás mentésnél. azt hiszem a magyar bajnokságnál (ezért is hagytam abba, nem lehetett épkézláb magyar focit csinálni). itt semmi.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 29., szerda 16:55

Evertonnal kezdtem egy utolsót a '14-ben.
Jött Shelvey és Shawcross.


Liga Kupa: Döntő,MU csapott meg. (4:1 asszem)

FA Kupa: Megnyertem,a QPR-t vertem el szépen a döntőben 1:0-ra.

Európa Liga: Ez annyira nem doppingolt,a nyolcaddöntőbe idegenben még vertem a Leverkusent 1:0-ra,de otthon meglepetésre elvertek 2:0-ra.. :/

Premier Liga: Na itt próbálkoztam legalább egy EL-es hellyel,de ha van esély akkor akár kicsit följebb is,hát meglett az ötödik hely,fájó hogy 1 pontra volt a 4.Chelsea,2-re a 3. City.... :/

Első évnek nem volt szerintem rossz,főleg hogy a bajnokságot volt hogy vezettem,de éreztem hogy kifog pukkadni a lufi egy idő után,amikor jött az EL,FA kupa kombó akkor ott el is csúsztunk.

Nyáron most jött Mangala kölcsönben,de kötöttem rá egy 15ME-s jövőbelit,amit minden bizonnyal meg is próbálok majd adni,illetve Schürlle-t hoztam el még 9ME-ért,utólag mondhatom nagyon be is jött,pedig az eleje döcögős volt,és volt egy harmadik igazolásom,Sandro személyében 10ME-ért.

Most a második év februárjában tartok,EL-ben továbbjutottam(Kobenhavn ellen lesz a folytatás.),Liga kupában kiestem,megmondom őszintén nem is érdekelt,az FA kupába meg már negyeddöntőbe vagyok,mint címvédő,most ejtettem ki a City-t hazai pályán egy 5:1-el.
Viszont a csúcs a bajnokság,Az első három csapatnak(LPool,Everton,MU) 58 pontunk van,utánunk jön a Chelsea 52-vel aztán a többiek.
Most már nagy cél a BL helyezés,meg kell hogy legyen! :)

Kezdőm:
Howard-Coleman,Mangala,Jaglielka,Baines-Sandro,Shelvey,Barkley-Mirallas,Schürrle-Lukaku ( 4-3-2-1 )
Ha esetleg kell kép,stb...csak bátran!
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. október 29., szerda 16:27

sosem dob neked crash dumpot a 12?

én eddig azt hittem, h nekem csak azért dobott mindig 5-6 év után, mert database updadeteltem. szűz 12vel is dobja randomra. csak egy 12.0.4es patch van.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. október 29., szerda 16:08

http://imagerz.com/QBVECUtvAwMMVlJKFgVQ

jóval simább volt a másodosztály, mint a harmadik vonal. 3 éven belül szeretnék top3 lenni - valószínűleg - az mtkval és a vecséssel karöltve. nagyon mínuszban vagyunk, kéne vmi tőkeerős befektető, máskülönben sajnos 1-2 kulcsembernek mennie kell. nem szeretnék kockáztatni pontlevonást a balansz miatt...

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2014. október 20., hétfő 21:09

1
2
12 légiós, de amúgy sokatmondó az, h ilyen sokan játszanak itthon, erős a bajnokság. :) egyébként nem mind kulcsember: lisandro világklasszis kapus, nagyon vártam, h végre beválogatható legyen (a francia meccs statja asszem sokat elmond a kvalitásairól, motm lett értelemszerűen), koné most igazolt vecsésről a citehhez (volt a szenegáli keretben is, amikor már én is tudtam volna hívni, drukkoltam, h ne játsszon :D), abbas személyében végre van jobb bunkóm, kritikus pont volt évekig. andorka szintén klasszis, és a két ősvecsési tóthtomi, illetve vincze a csapat fő irányadója. utóbbi annyira vecsési, h itt is született, és 25 évesen érett be igazán. egyébként a kezdőben 4 légiós szokott játszani stabilan, mondhatni perememberek a négerek. :mrgreen: nem, nagyon sokat számít, láthatjátok, h csak a 3. számú kapusom magyar, ő is a vecsési csere... lisandro nélkül sehol se lennénk, ő is most kezd beérni, és stabilan teljesíteni. az eb-n sztem tovább is mehettünk volna, ha az utolsó csoportmeccsen nem kapunk a 3. percben egy piros-tizi kombót a bosnyákok ellen, akik miután vertek minket, a cseheket kapták. sztem őket elcsíptem volna. nincs igazi világklasszisom sajnos, jó iparos csapat vagyunk, de amíg lisandro van leghátul, addig nincs nagy gond. úgy még 10 évig. ja, szabó balázs meg nagy reménység, next hidegkuti! B-)

most nézem, 23-24-ben összejött az arab money mtk első bajnoki sikere, vecsés - szégyenszemre - a 2. helyen végzett. kíváncsi vagyok, h mi lesz velük a bl selejtezőben, mert az mtk ott rendre elhasalt (évek óta ezüstérmesek, és már nem az örmény bajnok elleni ágban kell játszani, hanem a topbajnokságok dobogósaival), viszont sztem a vecsés kerete még jelenleg is erősebb, mint az mtk-é, és a bl csoportból stabilan továbbment eddig.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. október 20., hétfő 16:18

A statisztikában szereplő 4 név közül egyik sem túl magyaros hangzású... :Đ
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 18 regisztrált és 0 vendég