Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. november 18., kedd 18:49

Olyankor főleg el lehet dönteni, amikor az első tízperc sokszor egy külön expozíció.
Meg kell nézni, aztán lehet véleményt nyilvánítani érdemben, mert amíg nem ismerünk egészében valamit, addig maximum elképzelésünk lehet.
A másik gond meg az előítéletek, mert agyon vannak reklámozva, év egyik legjobb szájfája, csilivili látvány, "uszkár esélyes", meg minden barom címszóval, amit a marketingesek kitalálnak, közben egy sima vígjátékról van szó. Aztán csalódik, aki felül ezeknek, mert ez nem is az volt, amit várt, vagy pont az ellenkezője és beképzeli, hogy az "atomdurva gigakrokodilok mekkora királyak".
Javaslom, hogy nem kell trailert nézni se! Ahogy előtte kritikát sem illik megtekinteni, és a közhangulatnak sem felülni. Soha nem szoktam, és meg tudok nézni minden filmet, ha meg rossz volt így jártam. Túlélem.

Egyébként a Galaxis.. film kapcsolódik a többihez is, így, ha kimarad onnantól a következőknek se lesz sok értelme, háttértudás nélkül. Így hanyagolható az egész képregényes világ, mert valószínű nem fekszik, mint néző.

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. november 18., kedd 18:16

Egyébként én az első 10 perc alapján eldöntöm, hogy érdemes megnézni a filmet vagy sem. Valahogy érződik rajtuk, hogy ez jó lesz vagy sz@r. De lehet csak én vagyok így vele. :) Persze vannak kivételek, amikor a film végére jó lesz a film. De az meg már alapból nem jó, ha egy filmnek csak a vége jó. Mondjuk ha nagyon sz@r volt akkor igen, de azokat általában nem nézem végig. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 18., kedd 18:10

TheBull6 írta:
Realista24 írta:A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
+1
És én állat leszedtem fullHDban....:D
:D Nem, nem a filmet akarom bevédeni, mert tényleg sajátos stílusú, aztán ez vagy bejön vagy nem, de tényleg jó ötlet volt 10-15 perc után kikapcsolni? Azért egy bő 2 órás filmnél az szinte semmi (Kicsit olyan raisenes, hogy trailer után értékel valamit... 3 perc vagy 10 perc, oly mindegy.). És azért tényleg nem olyan éneklős az egész film.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

beneraul
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014. március 5., szerda 14:46
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid, ZTE FC
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: beneraul » 2014. november 18., kedd 17:38

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Nem nagyon tudtam a megnézése előtt, hogy mit várhatok ettől a filmtől, de nagyon kellemes meglepetés volt. Először furcsálltam a címadást, mert szerintem ennél ismertebb és evidensebb sztorikat is megpróbálnak többnyire "spoilermentesen" eladni. Utólag persze világos, hogy épp ez a lényeg, a cím elébe megy az értelmezéseknek, jól mutatja, hogy ebben az esetben nem a "mi történik?" a fontos kérdés, hanem a "miért?" és a "hogyan?". Tágabb értelemben az emberi lelkiismeretet tárgyalja a film, és ehhez nagyon passzol a lassú tempó meg a realista filmnyelv. A zene nagyon szép, Pitt szenzációs, de a lényeg, az Roger Deakins mágiája. Ha összefüggéstelenül egymás után vagdosnák a felvételeit, azt is órákig el tudnám nézni... Alapvetően egyáltalán nem zavar a 2 óra 40 perces hossz, de az első másfél órából lehetett volna nyisszantani nyugodt szívvel.

nagyon erős 8/10


Itt meg kis összefoglaló, hogy akinek van baja Nolannel, annak miért. Szeretem a filmjeit amúgy, de pont ezek miatt a dolgok miatt nincs a kedvencek között. Nem véletlen, hogy a Prestige-et - ami nekem a kedvencem tőle - csak egy helyen említi a cikk, az sokkal inkább az emberekről szól, és nem a teóriákról meg a találgatásokról. (Az Interstellarról még nem tudok nyilatkozni, de tervben van)

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2014. november 18., kedd 16:17

Realista24 írta:A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
+1
És én állat leszedtem fullHDban....:D

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. november 18., kedd 16:09

mathers írta: Persze vannak olyanok, amik jók és rendesen meg vannak csinálva. Én se mondom, hogy baj lenne ha itt is lenne egy jobb történet, de valahogy engem Transformersnél nem érdekel. Csak az agyatlan zúzás és töménytelen akció miközben dübörög a zene. Imádom. Megszámolni se tudom hányszor néztem már meg az összes részét. És még a csaj is jó mindegyikbe. :Đ De mindenkinek más a véleménye egy filmről. :)
itt mondjuk nekem egy az egyben egyezik a véleményem realmadridfan véleményével :p
Kép

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. november 18., kedd 10:25

Jaj. Mindig ezzel védik ezeket a filmeket. Ne mondd már nekem, hogy egy film nem lehet blockbuster és valamennyire intelligens. Még a Marvelen belül is van példa, a Captain America 2 és az Ironman 1, amik szerintem kurvajók voltak. Idén pl. az Edge of Tomorrow, ami eszembe jut a témában, de minden évben vannak. Szóval én meg inkább azon nevetek, mikor a blockbustereket ezzel a szöveggel mentik fel, mikor egyszerűen értéktelen hulladék az egész, mint a TF.
Persze vannak olyanok, amik jók és rendesen meg vannak csinálva. Én se mondom, hogy baj lenne ha itt is lenne egy jobb történet, de valahogy engem Transformersnél nem érdekel. Csak az agyatlan zúzás és töménytelen akció miközben dübörög a zene. Imádom. Megszámolni se tudom hányszor néztem már meg az összes részét. És még a csaj is jó mindegyikbe. :Đ De mindenkinek más a véleménye egy filmről. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 18., kedd 9:52

pheco írta:
Realista24 írta:A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
Bátor vagy, hogy belekezdtél. Bosszúállók is nagy csalódás volt nekem, ezt már a trailernél elkaszáltam :mrgreen:
El akartam tegnap valami filmen aludni, de ez még arra sem volt jó nekem :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. november 18., kedd 9:49

Realista24 írta:A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
Bátor vagy, hogy belekezdtél. Bosszúállók is nagy csalódás volt nekem, ezt már a trailernél elkaszáltam :mrgreen:

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 18., kedd 9:38

A Galaxis őrzői egy jó hangulatú Star Wars remake. Kikapcsolódásra szerintem tökéletes.

Ha már remake:
The Guest

Ha nagyon röviden akarnám jellemezni, akkor a szegény ember Drive-ja. Viszont ennél azért több. A történet itt is faék egyszerűségű: egy ismeretlen érkezik a kisvárosba, majd amikor már úgy tűnik, hogy sikerül beilleszkednie, jönnek a bonyodalmak. Elég jó kis atmoszférát teremtettek a készítők, itt is végig a szintipop szól, de igazán a film második fele miatt lehet érdemes nekiülni. Jó kis old school action volt. 7.5/10

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. november 18., kedd 9:34

mathers írta:Akit nem érdekelnek az ilyen filmek, akiket inkább a jó és csavaros történet fog meg az ne üljön be rá. A másik meg aki beül és elmondja, hogy rossz a történet és nem hozza az előzőek szintjét. Kb ugyanolyan mindegyik. Egyiknek sincs jobb története.
Jaj. Mindig ezzel védik ezeket a filmeket. Ne mondd már nekem, hogy egy film nem lehet blockbuster és valamennyire intelligens. Még a Marvelen belül is van példa, a Captain America 2 és az Ironman 1, amik szerintem kurvajók voltak. Idén pl. az Edge of Tomorrow, ami eszembe jut a témában, de minden évben vannak. Szóval én meg inkább azon nevetek, mikor a blockbustereket ezzel a szöveggel mentik fel, mikor egyszerűen értéktelen hulladék az egész, mint a TF.
Realista24 írta:A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
Az elején én is néztem, mikor ott táncolgat már percek óta, hogy ezt most viccnek szánják vagy mi, mert rohadtul nem vicces, még kicsit sem, de utána egész jó lett. Én is majdnem kinyomtam, de nem bántam meg, hogy nem. A végén az űrhajós csata a SW-ra emlékeztetett, jó volt. A nagy hype-ot én sem értem mondjuk, azért annyira nem volt vicces, mint a visszajelzésekből lehetett számítani. Az is benne lehet mondjuk, hogy moziban/társaságban jobban átjönnek az ilyen egyszerűbb poénok, amikkel ezek a filmek operálnak, mint egyedül nézve. Mindenesetre korrekt film volt.

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. november 18., kedd 9:24

Realista24 írta:A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
Én 30 percig bírtam. :mrgreen: Nem tudom miért vannak ettől a filmtől elájulva.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. november 18., kedd 9:22

Remy írta: Igen, de mégse jön át igazán. Amúgy fura, mert soha nem rajongtam érte, de már elég sokszor láttam. Argo viszont még mindig kimaradt. :/
Hát azért filmes blogot nyomatni úgy h az Argot nem láttad...szerintem gyorsan pótold :mrgreen:

Avatar
Kecskezs
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 4:51

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kecskezs » 2014. november 18., kedd 9:14

Interstellar

Röviden: olyannyira tetszett, hogy tervezem mégegyszer moziban megnézni. Bár hozzátenném, hogy ez a témakör alapvetően közel áll hozzám.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igen, kiemelt szerepet kapott benne Cooper Murphy iránti szeretete, de a nagyobb képet nézve ez inkább szólt szerintem az emberiség folyamatos kaland/fejlődés vágyáról és ennek a járandóságairól. Legyen ez akár csak a hétköznapi ember karrier építése és az ezzel járó időhiány, ami miatt nem jut elég ideje a szeretteire. Aki éveket él csak a munkájára fókuszálva azt egy napon talán megüti egy érzés ami ahhoz hasonlít, mint amikor Cooper visszatért az első bolygóról és eltelt 23 év. Ha csak minimális kötődéssel is, de a legtöbb ember együtt tud ezzel érezni, és Nolan jól bánik ezekkel az érzelmekkel. Amikor végig csak Cooper érzelmeit mutatja a kamera... :'(

Ami viszont félig-meddig számomra nyitott kérdés maradt:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor a film végén Murphy elküldi az apját Brand után, akkor ugye Cooper elindul egy kis űrhajóval , gyakorlatilag egy másik galaxisba. A filmben nem hangzik el, ezért ott egyértelműnek tűnik, hogy újra áthalad majd a féreglyukon és megcélozza Brand bolygóját, de egy interjúban Nolan azt nyilatkozta, hogy a féregjárat eddigre már bezárult. Többek szerint az interjú még a 2008-as forgatókönyv vázlatra hivatkozik, ám van aki ezzel szemben ezt tartja a végső verziónak is. Amennyiben ténylegesen zárva van eddigre a féregjárat, akkor Cooper milyen indíttatásból indul neki a világűrnek egy kis űrhajóval, amivel nyilvánvalóan nem ér el egy másik galaxisig? Puszta kalandvágyból? Talán abban bízva, hogy egy új féregjáratot talál / hoznak létre a számára? Nektek mi a véleményetek, hogy zártátok le magatokban a filmet?

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. november 18., kedd 9:07

10 nap múlva mutatják be az első Jurassic World trailert.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 18., kedd 8:59

A Galaxis őrzőit 10(15) perc után kinyomtam...te jó ég, nagyon nem nekem való.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. november 18., kedd 8:55

Bár már láttam moziba de újra megnéztem most HD-be a Transformers 4-et. Még mindig adja ez a film. Sokan fikázzák a Transformers filmeket, hogy nincsen története meg rosszak a párbeszédek stb... Ezeken már csak nevetek. Szerintem mindenki tudja mit várhat egy Transformers filmtől. Akciót és olyat látványt, hogy az állad leesik. Aki komoly történetre vágyik az nem tudom minek ül be rá. Nyári popcorn mozi. És annak tökéletes. Ezért nem is pontozok Transformers filmet. Mert teljesen más a többi filmtől. És nem is akar egy komoly film lenni. 2 és fél óra tömény akció és zúzás miközben eszegetem a popcornt. Megfűszerezve a rohadt jó zenei aláfestéssel. Akit nem érdekelnek az ilyen filmek, akiket inkább a jó és csavaros történet fog meg az ne üljön be rá. A másik meg aki beül és elmondja, hogy rossz a történet és nem hozza az előzőek szintjét. Kb ugyanolyan mindegyik. Egyiknek sincs jobb története. :lol:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 18., kedd 2:28

Coherence

Az első 15 perc valami borzalmasan idegesítő volt, de a végére nagyon kellemes csalódás lett. Összességében érthető, érdekes sztorit akptunk, és nem akart többnek látszani mint ami. Több ilyen kellene. Ráadásul minimális költségvetésből, pár nap leforgása alatt készült el, a színészek szkripteket sem kaptak, a nagy részét improvizálniuk kellett.

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. november 17., hétfő 0:28

Vihar magja. Nekem nagy csalódás volt. Üres az egész film. Bizonyos időközönként jön egy tornádó és annyi. Azok a jelenetek jobbára elfogadhatóan vannak megcsinálva. De semmi több. A többi játékidő teljesen üres és nem szól semmiről. A főszereplő teljesen üres karakter, ahogy az összes többi. Tulajdonképpen a főszereplőt meg se tudnánk mondani, hogy kicsoda annyira nem tud kitűnni még a játékával sem. Ezek mellé még jönnek a sablonos párbeszédek. Illetve az nagyon nem tetszett mikor jön a tornádó pusztítana mondom végre látok valami jót és elsötétül a kép és a következő már csak az, hogy milyen pusztítást végzett. És ezt a filmet moziba adták. :lol: Ha rágyúrtak volna a látványra és tulajdonképpen olyan lett volna, mint egy transformers film, hogy akkora látványt csinálnak, hogy az állam a földön marad akkor elviselhető lett volna a többi hibája a filmnek és egy pop corn mozi lehetett volna. Így viszont semmi. 5/10 egyszer azért meg lehet nézni, ha nincs más.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 17., hétfő 0:14

nmate írta:
Remy írta:Üvegtigris újrázva. Továbbra se egy nagy durranás. Jó poénok, de rengeteg üresjárat. 6,5/10
Az a film egy életérzés, nagyon számokkal nehéz jellemezni, de az első részre mindenképpen azt mondanám, hogy zseniális. Nagy klasszikus lett számomra, csak úgy mint az Argo. Trágár vígjátékokhoz értünk, na :lol:
Igen, de mégse jön át igazán. Amúgy fura, mert soha nem rajongtam érte, de már elég sokszor láttam. Argo viszont még mindig kimaradt. :/
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 106 regisztrált és 0 vendég