Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2014. november 19., szerda 10:08

Ferencváros írta:
dodi írta:...
Nagyon szépen köszönöm :) Karácsonyra úgy érzem, akkor meg is lepem magam. A legújabb Kindle 7-et néztem ki, bár az érintőképernyős, tehát gomb nincsen rajta. :)

Viszont ha jól sejtem, akkor a legújabb könyveket csak megvenni lehet rá (bár ha jól tudom, olcsóbb, mintha megvenném), és letölteni nem, ugye? :)
Kindle-lel kapcsolatban annyi hozzáfűzés, ha fontos az ár, mindenképp a hardveraprós vásárlást ajánlom, hacsak nincs kinn élő ismerősöd, aki hazahozná, egyéb esetben itthon, és kintről rendelve is elég drága. Illetve annyi, ha sokat hordoznád (és miért ne hordoznád), tok erősen ajánlott hozzá. Szerencsére ebay-en rengeteg van, jó áron.

Én még nem vettem könyvet, 3-4 könyv van, amit sajnos még nem találtam meg neten, de annyi könyv van, hogy mindig van mást olvasnom. De a népszerű könyvek elég hamar felkerülnek, egy hónapon belül mindenképp. Ha pedig nem kerül fel prc/mobi formátumban, akkor Calibre alkalmazással egyszerű a konvertálás mondjuk epub-ból.
tick. tick. tick.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. november 18., kedd 21:04

Laptop jellemzői:

Processzor: AMD Phaenom™ II X4 N970, 4 magos
Videókártya: AMD Radeon™ HD 6650M, 1GB VRAM
Merevlemez: 750GB
15:6" 16:9 HD LED LCD kijelző
4GB DDR3 Memory
1.3 beépített webkamera
DVD-Super Multi DL drive DVD olvasó-író
3 USB
1 HDMI


ez mennyit ér? 2 éves laptop elvileg
Kép

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. november 18., kedd 18:38

pheco írta:
peti_madrid írta:Szoktál beledugni fülhallgatót/fejhallgatót/külső hangszórót?
Előfordul mind3. Viszont ma pl nem kötöttem rá semmit és egyszer csak elhallgatott a zene. Reset megoldja, de elég idegesítő. Vezérlőpultban is állítgattam, de nem segít semmi.
Nekem pl akkor szokott néha meghülyülni az alma, ha fülhallgatót dugok bele, nekem egy bedugom-kihúzom procedúra meg szokta oldani :D

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 18., kedd 18:23

dodi írta:...
Nagyon szépen köszönöm :) Karácsonyra úgy érzem, akkor meg is lepem magam. A legújabb Kindle 7-et néztem ki, bár az érintőképernyős, tehát gomb nincsen rajta. :)

Viszont ha jól sejtem, akkor a legújabb könyveket csak megvenni lehet rá (bár ha jól tudom, olcsóbb, mintha megvenném), és letölteni nem, ugye? :)

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 18., kedd 18:15

L.Miki írta:Van valakinek tapasztalata a Sony Z1 compact telefonnal? Bedöglött a Huawei-em és ahogy nézelődtem nagyon megfogott ez a Sony, főleg, hogy kicsi és nagy a tudása. :)
Nem vagyok nagy Sony párti, nem jönnek be a készülékeik, nem szimpi a cég, stb., de ez a telefon brutális. Nem szívesen adtam vissza a gazdájának. 90k körül már lehet kapni, ha újítok erre biztosan nem fogom sajnálni.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. november 18., kedd 18:03

Van valakinek tapasztalata a Sony Z1 compact telefonnal? Bedöglött a Huawei-em és ahogy nézelődtem nagyon megfogott ez a Sony, főleg, hogy kicsi és nagy a tudása. :)
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2014. november 18., kedd 16:13

Valaki aki szakértő a vezetéknélkülibillentyűzetek témájában vagy úgy érzi hogy kellő tudása van hogy segítsen nekem, az legyen szíves írjon rám :)
Köszi előre is.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. november 18., kedd 14:29

peti_madrid írta:Szoktál beledugni fülhallgatót/fejhallgatót/külső hangszórót?
Előfordul mind3. Viszont ma pl nem kötöttem rá semmit és egyszer csak elhallgatott a zene. Reset megoldja, de elég idegesítő. Vezérlőpultban is állítgattam, de nem segít semmi.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. november 18., kedd 12:03

Szoktál beledugni fülhallgatót/fejhallgatót/külső hangszórót?

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. november 18., kedd 10:57

Az mitől lehet, hogy a laptopom gondol egyet és elmegy a hang? Pár hónapja volt először, de ritkán, viszont most már naponta egyszer eljátssza.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2014. november 18., kedd 9:52

Ferencváros írta:E-book-ról tudna nekem valaki mesélni?
Sokat szoktam olvasni, ezért lehet karácsonyra meglepném magam egyel, de nem tudom pontosan, hogyan működik. Arra is meg kell venni a könyveket? Vagy ingyenesen le lehet tölteni?
Illetve hol érdemes vásárolni, és milyen márkájút? Egyáltalán megéri venni e-bookot? köszönöm a válaszokat. :)
Abszolút megéri, elég hamar megtérül az ár. Könyvet venni is tudsz, illetve letölteni is (például nmagon). Szinte minden megtalálható.

Én egy Nook Simple Touch-ot nyúzok, de ugye ami a legnépszerűbb, az a Kindle. Mindkettőért 20-25 ezer körül hozzá tudsz jutni, Kindle-t elég sokan árulnak például hardveraprón is. A különbség általában a Kindle és a többi gyártó között, hogy a Kindle prc (+mobi?) formátumot kezel, míg a többi általában az epub-ot.

Nook-ból és Kindle-ből is van már háttérvilágítós változat, ha sokat olvasol éjszaka sötétben, jó dolog nagyon. Persze árban is meglátszik.

Nekem azért esett a választásom a Nook-ra, mert könnyen lehet root-olni az androidot alatta, így régi alkalmazásokat (2.1 android) telepítve minden formátumot megeszik, illetve mindent be lehet állítani rajta. De az alap olvasója is teljesen rendben van.

Többi márkával nem vagyok tisztában, teszteket kell olvasni róla. Aksija szinte mindegyiknek kihúzza egy hónapig, amire figyelni érdemes, hogy legyen rajta külön gomb a lapozásra, úgy a kényelmes. (na meg, hogy ez a gomb csendes legyen, különben más mellett éjjel nem nagyon fogsz olvasni. :mrgreen: )
tick. tick. tick.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 17., hétfő 18:14

E-book-ról tudna nekem valaki mesélni?
Sokat szoktam olvasni, ezért lehet karácsonyra meglepném magam egyel, de nem tudom pontosan, hogyan működik. Arra is meg kell venni a könyveket? Vagy ingyenesen le lehet tölteni?
Illetve hol érdemes vásárolni, és milyen márkájút? Egyáltalán megéri venni e-bookot? köszönöm a válaszokat. :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 15., szombat 20:33

Santi írta:A videókártyára vonatkozóan én nem találtam pontos leírást, hogy melyikben mivan. Mind a kettő vmi integrált Radeon, kérdés pontosan milyen?
Bluetoothnál meg mi a különbség? Mind a kettőben van, illetve látom, hogy egyiknél oda van írva, hogy +HS, na az is mifene? :mrgreen: A Bluetoothhoz nem értek egyáltalán.

Akkut, gigabites lant, viszont belátom nem vettem észre.
4.0-ás bluetooth gyorsabb a +HS jelölést nem vágom. A videókarikat annyira nem vágom, de a HD jelölés azért sokat sejtet, de az lehet nem is integrált a másikkal szemben.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. november 15., szombat 20:21

A videókártyára vonatkozóan én nem találtam pontos leírást, hogy melyikben mivan. Mind a kettő vmi integrált Radeon, kérdés pontosan milyen?
Bluetoothnál meg mi a különbség? Mind a kettőben van, illetve látom, hogy egyiknél oda van írva, hogy +HS, na az is mifene? :mrgreen: A Bluetoothhoz nem értek egyáltalán.

Akkut, gigabites lant, viszont belátom nem vettem észre.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 15., szombat 19:15

Santi írta:Valaki elárulja mi a különbség a két masina között?

Lenovo IdeaPad G50-45 80E300GPHV
Lenovo IdeaPad G50-45 80E3006XHV

Oké az látom, hogy az egyikben egy 500-as a másikban egy terrás winyo van, de akkor miért kerül ugyanannyiba? Csalafintaságot érzek, nem akarok belerohanni. :hmmm:
más a videókártya is, akku teljesítmény, lan kártya is(1gb-10/100), bluetooth... és ez mind az 500gbos javára
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. november 15., szombat 18:37

Valaki elárulja mi a különbség a két masina között?

Lenovo IdeaPad G50-45 80E300GPHV
Lenovo IdeaPad G50-45 80E3006XHV

Oké az látom, hogy az egyikben egy 500-as a másikban egy terrás winyo van, de akkor miért kerül ugyanannyiba? Csalafintaságot érzek, nem akarok belerohanni. :hmmm:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. november 13., csütörtök 17:52

nemrég sikerült összekapcsolnom a tv go appon a meglévő elizetést a regisztrációhoz, viszont semmilyen csatornát nem tudok megnézni minőségbiztosítási okok miatt
utána olvastam a dolgoknak, és mint kiderült ez azért van, mert rootolva van a telóm

létezik erre valamilyen megoldás, amivel ki tudom ezt küszöbölni? :hmmm:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tádám » 2014. november 10., hétfő 22:37

Skacok,

kellene egy kis segítség. A gépem egyik kikapcsolás után, a következő bekapcsoláskor olyan volt, mintha újra tettem volna a windowst.
Windows 7ről van szó. Minden fájlom, minden eltűnt, a wincsi nincs megosztva.
Aztán a keresőbe beírtam egy mappa nevet, és ott megtalálja.
Ott megnéztem a fájl rendszert, volt ahol kis sárga lakatok voltak, de aztán az eltűnt, miután leokéztam valamit. A fájlokat lazán megnyitja onnan. A fáj rendszerben azt jelzi, hogy a "Desktop"-on van minden, de ott semmi sincs :mrgreen:

Kicsit megváltozott a betűtípus, valamint néhány billentyűzet mást írt, mint korábban. Vírusirtót lefuttattam, nem talált semmit.
Visszaállítottam a gépet az előző ponthoz, az sem segített.

Ha valaki találkozott már hasonlóval, megköszönném a segítséget... :) :) :roll:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2014. november 9., vasárnap 10:29

két egymásba ágyazott ha függvénnyel gyerekjáték megoldani.
Köszi!
Már sikerült. :)

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2014. november 9., vasárnap 6:48

két egymásba ágyazott ha függvénnyel gyerekjáték megoldani.

Kód:

ha (eredmény<>x) 
{
ha (a>b) H különben V
}
különben X


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég