Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 29., szombat 19:24

sonic írta:Van ez a ket uj szerepkor, a Raumdateur (vagy mi a pocs) ami kb egy wide poacher-nek felel meg, es a Roaming playmaker. Ezek eleg igeretesnek tunnek, az elso az kb egy az egyben raillik CR-re a leiras alapjan, a masodik meg egy kreativabb box-to-box lehet ami akar jol is mukodhetne egy 3 fos KP-n pl Modricnak... Valamelyiket probaltad mar?

Amugy az interface-el annyira nehezen bekulok, nem ertem miert kellett megint atvarialni az egeszet. :vivo:

Próbáltam őket, Cénél még mindig az inside forward a nyerő nálam, esetleg a wide target man.. éppen Modricnál próbáltam a roaming playm-t, de nem működött faszán. 2 felállást váltogatok amúgy. A 4-3-3 DM Wide-ot és az Attacking 4-2-3-1 Wide-ot. Semelyikben nem vált be a roaming playm.
Viszont James Enganche szerepben.... :x
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 29., szombat 19:23

Ferencváros írta:Másnak sem megy az FM '15-el?
Én már felkészülési meccseknél szétverem a monitort... :vivo:
Oké, kezdtem egyet a Szegeddel. 7-5, 5-3, 3-2 és további fincsi vízilabda eredmények. Oké, belefér.
Kapok egy milliót igazolni. (én sem értem hogyan). Elhozom Kálnoki-Kist, Pölöskei Zsoltit, Sallait, Ladányit, Völgyit, és 3 brazilt, akik a scout szerint kulcsjátékosok lehetnek.
Kikapok a Sloga csapatától felkészülési meccsen 6-0ra. Oké, belefér.
De az, hogy az első fordulóban Balmazújvárostól kikapjak 3-0-ra úgy, hogy közöm nincs a meccshez..Annyira felbaszott, hogy körülbelül 8-szor játszottam újra, és egyszer sem sikerült egy X-et összehozni. Oké, beletörődtem. Következő meccs, MK első forduló Vidi ellen 1-3. Oké, papírforma. Második forduló 10. perc, Szeged-Gyirmót 0-2. Na itt kapcsolat ki a picsába. Ilyen a világon nincsen. Tele Nb1es játékosokkal.

Oké, kezdek egyet a Barcával.
Első két felkészülési meccs, egyiket sem sikerült megnyerni. Egyiket a B csapat ellen, másikat valami spanyol harmadosztályú.

'14re olyan hamar ráéreztem, 4.évben a Honvéddal már továbbmentem EL csoportból. És azt hiszem a játékba ez reális is. De ez a 15 elképesztően felcseszi az agyamat...most egy pár óráig/napig biztos szüneteltetem....
Ne aggodj, en is nulla teljesitmenyt tudok produkalni egyelore. :) Mondjuk nekem a 14 is igy kezdodott aztan azert sikerult mersekelten jo eredmenyeket osszehozni kesobb. Bizom benne hogy itt is ez lesz, csak ezek meg a kezdeti nehezsegek.

Azt nem ertem amugy hogy annyit nem valtozott a jatek azert. Mindent ugyanugy csinalok mint a 14-ben megis teljesen mashogy viselkedik, es ezt sosem ertettem miert van mikor kijonnek az uj fm-ek... Nade mindegy.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 29., szombat 19:07

sonic írta:Van ez a ket uj szerepkor, a Raumdateur (vagy mi a pocs) ami kb egy wide poacher-nek felel meg, es a Roaming playmaker. Ezek eleg igeretesnek tunnek, az elso az kb egy az egyben raillik CR-re a leiras alapjan, a masodik meg egy kreativabb box-to-box lehet ami akar jol is mukodhetne egy 3 fos KP-n pl Modricnak... Valamelyiket probaltad mar?

Amugy az interface-el annyira nehezen bekulok, nem ertem miert kellett megint atvarialni az egeszet. :vivo:
Raumdeuterben CR meg Béla a két széle, nagyon adta nálam. Miután oda vissza kitömtem az Atletit, szépen kezdtem is egy másik karriert, mondván jöhet a neheze :lol:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 29., szombat 19:04

Másnak sem megy az FM '15-el?
Én már felkészülési meccseknél szétverem a monitort... :vivo:
Oké, kezdtem egyet a Szegeddel. 7-5, 5-3, 3-2 és további fincsi vízilabda eredmények. Oké, belefér.
Kapok egy milliót igazolni. (én sem értem hogyan). Elhozom Kálnoki-Kist, Pölöskei Zsoltit, Sallait, Ladányit, Völgyit, és 3 brazilt, akik a scout szerint kulcsjátékosok lehetnek.
Kikapok a Sloga csapatától felkészülési meccsen 6-0ra. Oké, belefér.
De az, hogy az első fordulóban Balmazújvárostól kikapjak 3-0-ra úgy, hogy közöm nincs a meccshez..Annyira felbaszott, hogy körülbelül 8-szor játszottam újra, és egyszer sem sikerült egy X-et összehozni. Oké, beletörődtem. Következő meccs, MK első forduló Vidi ellen 1-3. Oké, papírforma. Második forduló 10. perc, Szeged-Gyirmót 0-2. Na itt kapcsolat ki a picsába. Ilyen a világon nincsen. Tele Nb1es játékosokkal.

Oké, kezdek egyet a Barcával.
Első két felkészülési meccs, egyiket sem sikerült megnyerni. Egyiket a B csapat ellen, másikat valami spanyol harmadosztályú.

'14re olyan hamar ráéreztem, 4.évben a Honvéddal már továbbmentem EL csoportból. És azt hiszem a játékba ez reális is. De ez a 15 elképesztően felcseszi az agyamat...most egy pár óráig/napig biztos szüneteltetem....

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 29., szombat 19:03

Van ez a ket uj szerepkor, a Raumdateur (vagy mi a pocs) ami kb egy wide poacher-nek felel meg, es a Roaming playmaker. Ezek eleg igeretesnek tunnek, az elso az kb egy az egyben raillik CR-re a leiras alapjan, a masodik meg egy kreativabb box-to-box lehet ami akar jol is mukodhetne egy 3 fos KP-n pl Modricnak... Valamelyiket probaltad mar?

Amugy az interface-el annyira nehezen bekulok, nem ertem miert kellett megint atvarialni az egeszet. :vivo:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 29., szombat 18:57

Na most Cé megnyerte, mondjuk sok kérdés nem is volt 8,70-es átlaggal :D
Mata 2., Messi 3. (7,43 :D )
Persze az év játékosa címet is megnyerte, ugyanez a sorrend... de Bale futott be a 3. helyre :lol:

Az értékekhez visszatérve... mondjuk vannak marha érdekes dolgok igen. Stamina 16 jelenleg... mikor simán 19-20-nak kéne lennie, mert ez egy robot. De a legviccesebb szerintem a work rate-je....... :lol: :lol:

Messi meg szét van pontozva... távoli lövéseknél hogy mást ne említsek 16... :-*


+ Khedirát én is eladtam a Chelseanek. Télen meg jön Pogba. Sokért. :D
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 29., szombat 17:36

Savant írta:Mondjuk Cének elég beteg szezonja van eddig:
bajnokságban 13 meccs: 20 gól, 8 assziszt
BL-ben 4 meccsen játszott az 5-ből: 4 gól, 2 assziszt

Messi
bajnokságban 13 meccs 9 gól, 3 assziszt
BL-ben 5 meccs 2 gól, 2 assziszt
Elozo reszekben is igy volt hogy hiaba nem lott Messi golt meg nem adott golpasszt, de 8.98 volt a ratingje... Es Ballon d'Oro. :D Eskuszom, ha tudnam hogy kell az editorral buheralni a jatekon, akkor kitorolnem a picsaba, mert bosszanto. Nemtom az SI-nel mikor fognak vegre modositani rajta, azt hittem iden jon a nerf, erre minden lenyegi statja tovabbra is 20-as, mikozben CR-nel pl Jumping reach csak 16, Anticipation csak 17, off the ball csak 18, penalty taking csak 18, composure csak 15 (!!!), a teljesseg igyenye nelkul holott ezekben kb mindenkinel jobb kellene hogy legyen... Na mindegy. Egy jatek sem lehet tokeletes (a path of exile-t leszamitva).

Amugy en is kezdtem egy tanuloevet a Reallal. Eladtam Sami-t a MU-nak 40 millio fontert, tywm, helyette hoztam Wilsheret es Anitat 38 es 12 gurigaert. Az elso baratsagos felkeszulesi meccsen a Pool elpicsazott 3-0ra a Bernabeuban, szoval az idei FM is jol indul! :lol:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 29., szombat 12:55

Lehetséges :D
Mondjuk Cének elég beteg szezonja van eddig:
bajnokságban 13 meccs: 20 gól, 8 assziszt
BL-ben 4 meccsen játszott az 5-ből: 4 gól, 2 assziszt

Messi
bajnokságban 13 meccs 9 gól, 3 assziszt
BL-ben 5 meccs 2 gól, 2 assziszt
:shutup:

Amúgy........ ebben az fmben sokkal többször jeleznek a játékosok, hogy elfáradtak. Már pihenőre küldtem Kroost, Modricot, Ronaldot is. Most hogy a statot nézem Messi is jelzi arrafelé, hogy needs a rest :)
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 29., szombat 3:02

Ugylatom Messinek tovabbra is nevetsegesen magas az osszes attribute-ja. Megint o fogja nyerni az aranylabdakat olyan 2020-ig... :lol:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 27., csütörtök 17:23

Savant írta:Az van nekem is. Ha a kicsomagolás sikerült, feltelepítetted a commonredist tartalmát (valakinek ennyi már bőven elég volt) és még a kompatibilitást is átállítottad... akkor nem tudom. Maradi Vistás vagyok, nem tudom ez mennyit befolyásol...

Ja még valami: a játék főkönyvtárában ott kell lennie a 3dm_ceg.dll-nek! Ha nincs ott akkor valami karanténba vágta (nekem ilyen gond nem volt), vissza kell rakni. :kivagyhe:
Ok megoldodott, a commonredist telepis maradt ki nalam. Koszi, orok halam vegyen uldozobe! :mrgreen:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. november 27., csütörtök 17:08

Tippelhettek, hogy ki van nálam próbajátékon :mrgreen:

Egyébként durva, hogy mennyi vízilabda meccs van ebben az új FM-ben.
Ami pedig szintén meglepő, hogy a sok NB1es csapat alig kap első éven pénzt, én meg a Szegeddel kaptam majdnem egy millát :D Jött már Pölöskey, Sallai, Ladányi és megegyeztem Völgyivel is :)

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 27., csütörtök 0:06

Így, hogy benne vagyok a szezonban nyakig... vannak érdekes dolgok ebben a játékban :D
Eljött a clasico, erre enrique kiállít egy tizenegyet neymar, messi, iniesta, rakitic nélkül.
Kaptak hármat, meg negyven lövést a kapujukra. Poénból beállítottam ezt a 17 éves gyereket 10 percre, hát nem lőtt egyet? :D

Egyébként szerintem élvezetesebb is lett a játék sokkal az új meccsmotor miatt és sokkal jobban is lehet befolyásolni a történéseket meccs közben. Fa**a. :)
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 26., szerda 9:46

Az van nekem is. Ha a kicsomagolás sikerült, feltelepítetted a commonredist tartalmát (valakinek ennyi már bőven elég volt) és még a kompatibilitást is átállítottad... akkor nem tudom. Maradi Vistás vagyok, nem tudom ez mennyit befolyásol...

Ja még valami: a játék főkönyvtárában ott kell lennie a 3dm_ceg.dll-nek! Ha nincs ott akkor valami karanténba vágta (nekem ilyen gond nem volt), vissza kell rakni. :kivagyhe:
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 26., szerda 4:07

Savant írta:Na jóvan gyerekek sikerült. kompatibilitást xp-re kellett állítani, így már megy. :coffee:
Nekem ugy sem... :-(

3DM verziot szedtem le. Neked melyik van?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 24., hétfő 17:02

Na jóvan gyerekek sikerült. kompatibilitást xp-re kellett állítani, így már megy. :coffee:

Kezdtem egyet a Madriddal csak próbaképpen, mert amúgy alapból nagy csapattal nem szeretek játszani, nincs kihívás.
Első gondolat: tetszik a megújult külső/belső/dizájn/meccsmotor.
Második: James egy baromállat enganche szerepkörben. De tényleg.
Három: szerintem még nehezebb lett a játék, de lehet hogy csak én nem találom még a megfelelő taktikát, egyensúlyt....
Négy: NEM kicsutkázva az edzésintenzitást is dőlnek ki az emberek, egy héten minimum ketten.
Ahogy elkezdtem dolgozni 2 napra rá Marcelo, Coentrao 2 hét. Aztán ahogy felépültek váltotta őket Ronaldo, Modric 2 hónappal :-*

....meg Pepe kábé fél évvel :lol:

Gondolván az utánpótlásra érkezik Balanta a Riverből, mert állítólag egy állat a játékban. Aztán egy csatárt keresnék, lehetőleg ne legyen 18 és kibasott nagy potenciállal rendelkezzen -> kinéztem a Barbosa gyereket a Santosból, dehát 20 milliót biztos nem adok érte :Đ

Egyelőre ennyi... a sérülések a neccesek egyedül a játékban. Legalábbis csak az nem tetszik eddig.
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 24., hétfő 1:10

Szedd le a legújabb .NET keretrendszert XP-re és telepítsd.

Matyi
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 12:44
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Agüero, Messi
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Matyi » 2014. november 24., hétfő 0:30

Valaki tudna segíteni?

http://kepfeltoltes.hu/141124/fme_www.k ... es.hu_.jpg

Ilyenkor mi a teendő? Egyik FM sem indul el, már a 2012 sem akar sikerülni, valaki segítsen. :-( :D

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 23., vasárnap 16:14

Nekem a 3DM verzió tökéletesen megy, csak ki kell csomagolni. Na de ne warezoljuk szét a fórumot...

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2014. november 23., vasárnap 16:12

A hiba a csomagolásnál meg van: winrarral nem lehet kicsomagolni.
7zippel igen.
Ezt meg is tettem, commonredistből directx futtatva, gép újraindítva, futtatás rendszergazdaként.

---> crashdump.

Úgyhogy várunk egy fa**ább verzára.
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 23., vasárnap 15:29

Savant írta:
BBeno írta:TPB-s verziónál szigórúan kapcsoljátok ki a vírusírtókat. egyből törli a neki nem tetsző fájlokat kicsomagolásnál és a steam se menjen indításnál mert arra is háklis. ennyi. simán működik amúgy szóval a hiba az ön rendszerében van.
Mivel kikapcsoltam a vírusirtóm, a steam pedig nem fut, így mégsem "ennyi" ..

Az pedig hogy a hiba az én rendszeremben van azt eddig is tudtam, mivel másnál fut... so nem lettem okosabb. :agree:
Megeshet hogy már letöltés/kicsomagolás közben kigyomlálta az antivirus a neki nem tetsző fájlt. Nem árt rendszergazdaként futtatni a játékot.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 3 regisztrált és 0 vendég