Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. június 18., kedd 9:47

Realista24 írta:Mondjuk ezt látva, sírhatnékom van.
Nincs ezen semmi meglepő. Spanyolok valahogy elégedettek a németekkel a csapatban. lehet az ottani közvélemény miatt, vagy nem tudom, de az elmúlt három évben nem sok cikkre emlékszem, ami az miatt háborgott volna, hogy pl. Khedira miért betonkezdő a Madridban.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. június 18., kedd 9:43

Szerintetek milyen rendszert fog nyomatni Ancelotti Madridban?

(Bárcsak R.M.C.F. itt lenne még - valszeg manapság ő is olyan ritkán néz fel, mint én. Ő sokkal többet mondana, mint egy összedobott mágnestábla.)
RMCF, ritkán? :) Aktívan küzd a katalánokkal :mrgreen:

A Marca szerint a 4-3-3 valószínű, mivel többnyire ezeket használta korábbi csapatainál.
Mondjuk ezt látva, sírhatnékom van. :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Atticus
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 22:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Atticus » 2013. június 18., kedd 9:36

Áh, ezt így, hogy nem "mágnestáblának" hívjuk, alig találtam meg. :D

Szerintetek milyen rendszert fog nyomatni Ancelotti Madridban?

(Bárcsak R.M.C.F. itt lenne még - valszeg manapság ő is olyan ritkán néz fel, mint én. Ő sokkal többet mondana, mint egy összedobott mágnestábla.)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. június 17., hétfő 19:03

Na (Galac)Tikos! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


120 milliót én úgy költeném el, hogy vennék egy Javi Martinez féle védekező középpályást. Mivel szerintem alapból gyengébb évünk lesz én simán bemerném vállalni Illaramendit a középpályára és Inigo Martinezért is már most fizetnék, de ott hagynám még a Sociedadnak őt, mert jelen helyzetben a kh posztunk a legerősebb. Jobb oldalra jöhetne Isco vagy a feltételeid mellett én Reust hoznám még, de igazság szerint mindegyiknek örülnék.
---------------------Iker
-----------Varane---------Ramos
Carvajal-----------------------------Marcelo
-------------------Illaramendi
----------------------------Modric
--Isco/Özil--------Özil/Isco----------CR
--------------------Benzema

Na én az idei csapatban is kevésnek éreztem Alonsot, szóval nálam már nem lenne fix helye. A kérdés az, hogy Illaramendi mennyire erős védekezésben, mert a labdajáratás mehetne, mivel Iscotól és Öziltől is elvárt lenne, hogy visszalépjenek. De Illara helyén eltudnám még képzelni Lars Bendert vagy a portós Fernandót is. Meg eltudnék egy olyat is képzelni, hogy Modric, Illaramendi és Gündogan vannak 3an a kp-n.

Távozhatna Albiol, Coentrao, Di Maria, Higuaín és Callejón is. Nacho megkapná Albiol helyét, Jesét felhoznám, Moratat megtartanám, Khedirát egy jó ajánlat esetén elengedném és, akkor a felsorolt 4 középpályásból 2 jöhetne is. Meg Alberto Moreno szerintem egész jól keni az u21eseknél, szóval jöhetne Fabio helyére. Aztán valami ilyesmi keret lenne a végső:

Casillas, López, ifikapus
Carvajal, Arbeloa
Ramos, Varane, Pepe, Nacho
Marcelo, Moreno
Modric, Illaramendi, Alonso, Bender(Khedira), Casemiro
CR, Özil, Isco, Jesé
Benzema, Morata

Esetleg egy csatárral megfejelném a dolgot, de én bízok Benzemában, de Morata és Jesé is ígéretesek. A középpályára Bender szerintem azért kell, mert ő védekezésben erős és így több a lehetőség vele a csapatban. Még egy fiatal tehetséget a támadóközéppályára és kész. Amúgy mindegy, hogy 4231v433, mert inkább a játék felfogás a lényeg. A labdabirtoklós dominálós, pörgős focit a népnek. :D Remélem boldoggá tettelek. :mrgreen:

Ui: nálam Mata bónusz lenne, ha hozható lenne. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2013. június 17., hétfő 18:38

Ha már álmodozás, nálam valami hasonlóan nézne ki a következő szezon:

Prioritás: T. Silva, Bale, Suarez. Thiago Silva a legjobb középső védő napjainkban (bár valószínűleg mozdíthatatlan, de ábrándozni szabad). Bale-t már kibeszélték sokan (CR2 a másik oldalon) és Suarezről is volt már szó.

taktikai felállás egy 4231, kicsit deformáltan.

Casillas/Lopez
Carvajal/Arbeloa --- Varane/Pepe --- T. Silva/Nacho --- Marcelo/Arbeloa
Ramos/Casemiro/Khedira
Modric/Alonso/Casemiro
Bale/Özil/Jesé --- Benzema/Özil/Modric --- Ronaldo/Jesé
Suarez/Benzema/Morata

Alapja, hogy Ramos felmenne a védelem elé (ezt próbálta Pepével Mou, de ő kicsit darabosabb én nem olyan labdabiztos). Egyrészt, gyors, másrészt középső védőként is sokszor előbbre mászkál, elég labdabiztos, és onnan is tudná irányítani a csapat védelmét (pl Varane-t), stb. Szerintem beválna, és lenne egy betonbiztos védelmünk. Előtte Modric, mint btb, aki fazonírozza a csapat játékát. A támadó szekció magáért beszél. Én Benzemát játszatnám a csatár (Suarez) mögött, mert a kisterületes, fineszes játékban otthon van, irányítónak meg ott van Modric, adja csak ő a gyilkos utolsó passzokat. Persze sok név van sok helyre beírva, mert ez egy elég multifunkciós csapat/felállás lenne, így ellenfele, állása válogatná, hogy épp ki, és épp hol játszik.
Ez az én álmom a jövő évre :Đ

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. június 17., hétfő 9:41

RealMadridFanatic írta:
ilyen játékos az utóbbi időben egyetlen egy volt, és az Yaya.
Olyasmi, mint Yaya felépítésre
Nem akarok én senkit Yayahoz hasonlítani, a mostani emberek közül nem nagyon találni olyat valóban, aki hozzá mérhető. Itt csak az alkatra gondoltam, de amúgy nem szeretem az agyatlan, erőjátékosokat, de kell egy kis "izom" is a középpályára. Persze itt legyen alapkövetelmény, hogy menjen a passz is, technikailag ne legyen analfabéta valaki teljesen.

Aki most terítéken van, az Kondogbia. Ő ilyesmi stílus, bár amennyit én láttam belőle, abból az jött le, hogy nem elég jó labdával. Más, aki többet látta, talán numberone1 volt, meg azt mondta, hogy rosszul vettem észre, vagy kevésszer láttam, mert technikailag is rendben van a srác.
Ha megtudnank szerezni Thiagot akkor egy Kondogbia eleg lenne Modric és Alcantara mogott. Egy Khedirat nem tartanam kepesnek arra, h tehermentesitse a masik ketto kp-t(itt nem arra gondolok, nekik nem kellene vedekezniuk. azert mind ketten oda teszik magukat) Egyebkent Galacticos dobta be Kondogbia nevet, en is általa figyeltem fel ra. Ahogy irtad teknikailag nem egy Pogba, és nem ot szeretnem mondjuk Xabi-Modric melle. Oda mar jovial teknikasabb arc kell mint Vidal v Gundogan. Viszont Thiago és Modric mogott bevalhatna, mert ok ketten megteremtenek a kreativitast, Kondogbia meg levenne a terhet a vallukrol. A tokeletes Pogbaval lenne , de ha jonne Thiago akkor egy Kondogbia is eleg lehet mogejuk .
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2645
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 16., vasárnap 20:29

ilyen játékos az utóbbi időben egyetlen egy volt, és az Yaya.
Olyasmi, mint Yaya felépítésre
Nem akarok én senkit Yayahoz hasonlítani, a mostani emberek közül nem nagyon találni olyat valóban, aki hozzá mérhető. Itt csak az alkatra gondoltam, de amúgy nem szeretem az agyatlan, erőjátékosokat, de kell egy kis "izom" is a középpályára. Persze itt legyen alapkövetelmény, hogy menjen a passz is, technikailag ne legyen analfabéta valaki teljesen.

Aki most terítéken van, az Kondogbia. Ő ilyesmi stílus, bár amennyit én láttam belőle, abból az jött le, hogy nem elég jó labdával. Más, aki többet látta, talán numberone1 volt, meg azt mondta, hogy rosszul vettem észre, vagy kevésszer láttam, mert technikailag is rendben van a srác.
Mivel hátrébb játszik, mint egy támadó középpályás poszton játszó irányító, így általában megjátszható a betömörülő védelmek ellen is, ahol fontos, hogy a gyors keresztpasszokkal megbontsuk őket a tolódásnál. Ha már a 16-osnál nyomorog az ellenfél 10 embere, akkor vagy beíveled (ne tegyük), vagy vissza és a másik oldal. Erre Alonso kiváló ember.
Ezzel teljesen egyetértek, viszont más is megold egy gyors keresztpasszt. Főleg, ha 3 kkp. van, mondjuk Modric és valaki mellé, aki előre játékhoz sem fogalmatlan.
A 3. ember lehetne kicsit mélyebben, persze nem kivonva magát a játékból (és persze nem kőbe vésve a dolgokat), és pont a kontráknál lenne fontos, hogy legyen benne dinamika, meg erős felépítésű, sokat futó játékos legyen. Valóban jól zónázik Alonso amúgy, de nem tud mindent lelesni. Ha meg elmegy mellette egy passz, akkor Ő már nem ér vissza, mert túl lassú egyszerűen. Viszont mindig Ő van a leghátrébb a középső emberek közül. Ha meg betömörülnek ellenünk, akkor valószínű mindenki kicsit feljebb lép, és elég egy olyan zsuga ami átmegy, és ott lehet a baj.
Persze garancia senkivel nincs semmire. Egyszerűen én azt érzem, hogy három középső középpályás való felállás esetén már nem biztos, hogy kellene Alonso stílusú ember.

Ami még nem lett említve, hogy azért hiányozna még pluszban, mert mozgatja az egész csapatot. Folyamatosan beszél, irányít, tényleg nagyon jól lát a pályán, és valószínűleg a taktikai érzéke is kimagasló. Intelligens futballista, na.
Viszont a kora, és fizikai korlátai miatt nem vágnék eret magamon, ha már nem lenne annyira stabil kezdő, mint eddig.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. június 16., vasárnap 19:26

RealMadridFanatic írta:Xabi erősségei is kicsit kihasználatlanul maradnának, ha végre elkezdenénk dominálni.
Ezzel még mindig nem értek egyet. :)
Mert mi is Alonso erőssége? Nem csak a hosszú és precíz keresztlabdák.
Mivel hátrébb játszik, mint egy támadó középpályás poszton játszó irányító, így általában megjátszható a betömörülő védelmek ellen is, ahol fontos, hogy a gyors keresztpasszokkal megbontsuk őket a tolódásnál. Ha már a 16-osnál nyomorog az ellenfél 10 embere, akkor vagy beíveled (ne tegyük), vagy vissza és a másik oldal. Erre Alonso kiváló ember.
A másik, hogy egy ilyen ellenfél veszélyes kontrákat vezethet. Ehhez viszont kell egy passz. Ha előre ívelik, akkor Varane, Ramos, Pepe valószínűleg könnyen hatástalanítja azt. Ha lapos a passz, akkor Alonso másik erőssége, hogy ezeket a passzsávokat nagyon jól zárja. Így ha nem akarják gyorsan elveszteni, általában marad az előreívelés. Erről meg már az előbb írtam.
Ha Barcázni akarnék, akkor Alonso olyan, mintha összegyúrták volna Busquetset és Xavit. Ha Illaramendi olyan, mint Alonso, akkor lehet meg van az Alonso utódunk. Fontos lenne mielőbb beépíteni. Ráadásul Alonsot ugye most műtötték.
Valaki írta a Kommentáld topikba (szerintem Jim volt), hogy a mostani U21-esektől kell minden posztra egy. Ha Pepe elmegy, amit nem hiszek, akkor egy Illaramendi + Inigo Martinez duót el lehetne hozni.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. június 16., vasárnap 19:03

Ki gondolta volna Verrattiról vagy Pogbáról tavaly ilyenkor, hogy ma ők lesznek a sztárok? Nem sokan. Pont ezért meg kell próbálni egy fiatal játékost, ő hátha képes lesz berobbanni.
Szóval egy fekete romboló, aggyal felszerelve. Olyasmi, mint Yaya felépítésre, illetve ha a sebessége is olyan, az nagy bónusz
ilyen játékos az utóbbi időben egyetlen egy volt, és az Yaya. Ezek az elvárások irreálisak egy játékoshoz viszonyítva. Soha nem fogunk találni olyat, aki ezeknek a kritériumoknak megfelel. Maximum 50-60 millióért lehet majd 2-3 éves Saga-n keresztül megvásárolni az aktuális klubjától. A másik verzió, hogy mi magunk találjuk meg a megfelelő játékosokat. Irralamendi 20-25 millióért könnyen lehet jó vétel is.

Nem az a megoldás, hogy szupermeneket igazolunk, a megoldás az, hogy egy kitalált rendszerbe megvesszük az oda passzoló játékosokat, vagy a jelenlegi keretre kitalálunk egy megfelelő taktikát. A Barca sem szupermenekkel alázott 2-3 éven keresztül, a BM sincs tele szupermenekkel, csak megfelelő játékosaik vannak egy ütőképes szisztémában. Nem egy-egy részletet kell nézni, hanem az összképet.

Csak egy példa: BM
- Robben, Müller, Martinez, Dante, Alaba, Mandzukics, Boateng... Egy évvel ezelőtt még nem a posztjuk top játékosaiként emlegették őket. Ma azok? Szerintem nem. De a klubjuk eredményei oda repítették őket. Egy más struktúrában sokkal gyengébb teljesítményt nyújtanának. De most ők vannak körbeszopkodva. De ritka az, amikor egy játékos képes naggyá tenni egy csapatot. Nem a játékos, hanem a rendszer teszi nagyjá a csapatot. A rendszert meg azok a játékosok teszik azzá, akik köré a rendszer van építve. De ilyen játékos 2-3 van egy rendszeren belül maximum, de inkább kevesebb. Nekünk (ha Xabi korát nem számítjuk) az alappillérek megvannak. Csak jól működő rendszer nincs rá, mert Xabi erényeit nem tudjuk kihasználni...

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 16., vasárnap 18:36

Lassúnak nem lassú, csak nem elég robbanékony. Ő labdatartós fociba illene, mert technikailag jól képzett és a passzai is jók. Ha rombolni akarunk, meg hajtós, futós középpályát, akkor egyértelműen nem játszik a pali. Szerintem ügyes, én szívesen látnám.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 16., vasárnap 18:25

egy az egyben adom amit mondasz
ezek előtt még nem láttam őt játszani, még videókról sem, de a videók alapján nagyjából le lehet szűrni, hogy mire képes a srác, és már nekem is feltűnt az elején, hogy mennyire lomha, egy ilyen korú játékostól egy kicsit nagyobb dinamikát várnék el
szerintem inkább másodmegoldásnak kellene lennie, csak az a baj, hogy az A-tervről már lemondhatunk, legalábbis a hírek alapján
Én a középpályán mozgékony embereket szeretnék látni, vagy ha van egy olyan, aki kevésbé dinamikus, akkor az legyen olyan, aki 2 méteres, amiből 1,50 a lábai hossza, és tud passzolni. Szóval egy fekete romboló, aggyal felszerelve. Olyasmi, mint Yaya felépítésre, illetve ha a sebessége is olyan, az nagy bónusz. Ő sem az a dinamikus fajta, tehát nem gyorsul olyat, hogy megzavarodok, de amikor már lendületben van, akkor van huzata.
ezt is ugyanígy gondolom
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2645
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 16., vasárnap 11:43

Mivel sokan esnek kifelé, próbáltam kicsit utánanézni ennek az Illarramendi gyereknek. Van 1-2 Illarra vs. akárki videó. Nem szeretek youtube alapján ítélni, de ezek a videók talán egy fokkal többet érnek, mint a skill-show jellegűek.

vs. Oroszország (U21), vs. Depor, vs. Hollandia (U21), vs. Németország (U21)

Már értem miért mondják Xabi utódnak. A mozgása, felépítése, labdakezelése, helyezkedése, mintha Alonsot látnám (nyilván a szint az más). Ha ilyen jellegű játékost képzelünk el a jövőben is a középpályán, akkor nemsokára ki is válthatná Xabi szerepét kb. egy az egyben. Most csak a szerepkörre gondolok, nem a teljesítményre.
A különbség annyi, hogy valamivel többet lép fel, de alapvetően hasonló a poszt és a stílus.

Amúgy labdabiztos, jól lát a pályán, technikailag is rendben van, és jól helyezkedik nagyon.
Ami a nagy aggályom, hogy a sebessége is egy az egyben Alonsot idézi. Nagyon lassú. Mellé kellene még 2 gyors ember a középpályára, de legalább egy olyan, akinek egy kontránál legalább az esélye megvan arra, hogy megfogjon egy beinduló embert.
Én a középpályán mozgékony embereket szeretnék látni, vagy ha van egy olyan, aki kevésbé dinamikus, akkor az legyen olyan, aki 2 méteres, amiből 1,50 a lábai hossza, és tud passzolni. Szóval egy fekete romboló, aggyal felszerelve. Olyasmi, mint Yaya felépítésre, illetve ha a sebessége is olyan, az nagy bónusz. Ő sem az a dinamikus fajta, tehát nem gyorsul olyat, hogy megzavarodok, de amikor már lendületben van, akkor van huzata.

Szóval a 3 középpályás rendszerben már nem szeretnék Xabi stílusú embert, mert szerintem a szerkezetet jobban meg lehetne valósítani egy olyannal, akinek a védekezés az erőssége, és előtte van 1 btb ember, meg egy kreatívabb arc, aki azért be tud segíteni hátrafelé is. Ezért annyira nem hoznám Illarramendit. Xabi erősségei is kicsit kihasználatlanul maradnának, ha végre elkezdenénk dominálni.


Szóval egy
-----------------vkp---------------
--Vidalféleség--------Modric----
sort preferálnék.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

gerzsoooo
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. május 14., kedd 17:18
Kedvenc játékosaid: Hierro, R. Carlos, Zizou
Kedvenc csapatod: régiek :)

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: gerzsoooo » 2013. június 13., csütörtök 21:30

Az teny, h tulzasba esett a kolega....
Ez tény. De az is hogy ezek a változtatások kellenek. Ha nem is most de 2 éven belül igen... Tény a védelemhez nem sokat kellene nyúlni de pl Pepeből most láthatunk utoljára pénzt... Tudom hogy lehetetlen ekkora változás de kellene... Sajnos igazolás politika kezd kiütközni: lsd. Kaka megvétele, Khedira (nagyon jó kiegészítőnek, de játékstílusában alkalmatlan spanyol bajnokságba), csatár és középpályás hiány, rossz választások Di Maria, Mata elengedése...
Ha okosan igazolnának talán egy Bale-nyi pénzt kellene csak kifizetni az eladásokon kívül és meglehetne egy iylen erősségű csapat...

Avatar
ganjaman89
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013. május 21., kedd 13:40
Kedvenc játékosaid: Raphael Varane
Kedvenc csapatod: real madrid cf

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: ganjaman89 » 2013. június 13., csütörtök 19:45

Most csak a védelemről beszélek,szerintem elég lenne 6 védőjátékos aki stabil első kerettag.marcello,i martinez,ramos,varane,pepe,carvajal.meg talán nacho hetediknek elmondom miért.i martinez ballábas és elég gyors meg még fiatal tehát marci helyett lehetne olyan meccseken ahol stabilabb védelem kell,melette persze középen is játszhatna mondjuk ramos helyett pl kupában és így meglenne a kellő mecsszáma is a fejlődéshez. Ramos kezdőközépen de jobb oldalt is bevethető.marci karvaly saját posztukon.varane középkezdő.pepe középcsere.nacho meg a joker. Blben i martinez pepe varane ramos kicsit beteg lenne. Vélemény. :hmmm:

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. június 13., csütörtök 19:08

h3x0r írta: I.Martinez - semmi ertelme, Albiol nekunk tokeletesen megfelel a jelenlegi feladatara
Garay - ha Pepe-t mevennek 25-30 ert akkor talan el lehetne rajta gondolkozni
Digne - ott van Nacho, aki raadasul univerzalis, az egesz vedelembe lehet jatszatni.
Capoue, Banega - szoba se kerultek velunk kapcsolatba
Kondogbia - ra tenyleg van esely
Illarramendi - semmit nem tudok rola
"Bale/Ronaldo/Isco 3ast rotálni cserélgetni szélen" - hogy se Bale, se Ronaldo nem lesz cserelgetve abban is biztos vagyok. Max par fontos meccs elott pihennek. Viszont ket posztra Bale, CR, Isco, Callejon, R.Garcia rengeteg ember.
Aubameyang - eletembe nem hallottam rola

Coentrao - ha jon Bale, el lehet adni
Az teny, h tulzasba esett a kolega....de pl. egyetertek Dignevel kapcsolatban. Mert Nacho nem megoldas balhatvednek(Arbeola sem) ha Marcelo kiesik hosszu tavra, akkor olyan vki potolja aki ballabas és tudja segiteni a szel jatekot. Ha Coentraot esetleg eladnank.
Aubameyangot elhoznam Benzema moge....nagyon tehetseges srac. Benzema lenne a kezdo csatar, a Aubameyangot meg lassan epitenenk be.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9173
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. június 13., csütörtök 15:32

gerzsoooo írta:Azért meg kellene jobban mozgatni ezt a mostani keretet...
de nem ennyire
gerzsoooo írta: Összesítve
Eladva: Adan 1-2 m, Pepe 20-25, Albiol 5-10, Coentrao 20-25, Khedira 15-20, Di Maria 30-35, Higuain 25, Kaka 0-5, Denis 5-10, Jese 5-10, Morata 5-10 = alsó hangon számolva 130 millio
Véve:
Caravajal 6,5 millio, Martinez 20-25, Garay 10, Digne 5-15, Capoue 15-25/Kondogbia 10-15, Banega 15-25, Illarramendi 25-30, Casemiro 6 m, Bale 80-90, R. Garcia 1-5, Isco 15-35, Suarez 30-50, Aubameyang 15-20 = felsőáron nézve 336
Ugy erzem, hogy valakinek a football manager a kedvenc jateka :D
I.Martinez - semmi ertelme, Albiol nekunk tokeletesen megfelel a jelenlegi feladatara
Garay - ha Pepe-t mevennek 25-30 ert akkor talan el lehetne rajta gondolkozni
Digne - ott van Nacho, aki raadasul univerzalis, az egesz vedelembe lehet jatszatni.
Capoue, Banega - szoba se kerultek velunk kapcsolatba
Kondogbia - ra tenyleg van esely
Illarramendi - semmit nem tudok rola
"Bale/Ronaldo/Isco 3ast rotálni cserélgetni szélen" - hogy se Bale, se Ronaldo nem lesz cserelgetve abban is biztos vagyok. Max par fontos meccs elott pihennek. Viszont ket posztra Bale, CR, Isco, Callejon, R.Garcia rengeteg ember.
Aubameyang - eletembe nem hallottam rola

Coentrao - ha jon Bale, el lehet adni
Khedira - en se birom, de attol meg kell maradjon ember a kozeppalyara

26 fos keretunk pedig biztos nem lesz (foleg ugy, h 25 a max). 20 mezonyjatekost + 3 kapus tokeletesen eleg.

gerzsoooo
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. május 14., kedd 17:18
Kedvenc játékosaid: Hierro, R. Carlos, Zizou
Kedvenc csapatod: régiek :)

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: gerzsoooo » 2013. június 13., csütörtök 14:11

Azért meg kellene jobban mozgatni ezt a mostani keretet... Több játékostól el köszönnék és hoznék tehetségeket inkább.
Kapus poszton tökéletesen állunk: Casillas és D. López mögé valaki bőven elég még a tartalékból. Adan mehetne valamerre kis pénzért (1-2 m euro). Jobb oldalon megint minden pipa: Carvajal és Arbe tökéletes. Középen már pár embertől elköszönnék: ugye Carvalho távozott, melllé Pepet 20-25 millioért elengedném és hoznám I. Martinezt (Pepe áráért), míg Albiolt egy Banega üzletbe venném bele (Albiol + 15-20 millio euro) - helyére Garay tökéletes lenne Benficából 10 millioért. Baloldalra elengedném Coentraot 20-25 millio körül, helyére Digne-t el lehetne hozni 10 millio körül (7-ről cikkeznek).
Közöppályát hogy ne legyen átjáró ház meg kellene erősíteni. Khedirát gyorsan hamar el kellene adni 15-20 millio körül érte is kaphatnánk. Helyére Illarramendi kellene megvenni 25 millio körül lehetne egyezkedni (bele venném X. Alonsot is, hogy jövőre megkapják - onnan vonulhat vissza...) A már megvett Casemiro mellett mindenképp hoznám Banegat (Albiol + 15-20 millio euro) és kellene egy jóra való ütköző: Capoue (20-25 millio) vagy Kondogbia (10-15 millio).
Szélek nekem nagy kérdés Bale kell! Mindenképp. De a többiek már nagy talány. Az biztos Denist és Jeset elküldeném Bundesligába erősödni. Eladni őket opcióval. Belőlük 15-20 millio ki lehetne hozni. Helyükre Ruben Garciat el hoznám a Castillaba: Levante erőssége volt szélen 19 éves 5 gól és gól passz a termése, pár millióból meg lehetne. Di Mariat azonnal postázni kellene a Citynek 30-35 millioért helyét Bale venném át (80-90 millio euro)... Callejon nagy kérdés. Ha be bírjuk venni az Isco üzletbe akkor el kellene adni (Callejon + 10 millio). Iscot mindennképpen el kellene hozni. Hihetetlen tehetség. Bale/Ronaldo/Isco 3ast rotálni cserélgetni szélen és ha minden kötél szakad sérülés Ruben Garciat lehetne felhozni. Kakat meg ha elviszik el kellene adni bárhova. Ha felszabadul a fizetése senki nem bánná. Akár ingyen is elengedném.
Csatársorba megint bajban vagyok. Higuain menni fog 25 m-ért az egy kérdés mikor. Benzema helye fix és Suareznek is jó lenne, ha jönne. De kellene egy harmadik csatár. Morata-t nagy nagy kár lenne padon elpazarolni. Sok van benne nagyon. Opcióval őt is jó lenne eladni és fejlődjön. Csak kellene helyére hozni valakit. Talán Aubameyangot hoznám olyan 15-20 körül meg lehetne egyezni.

Összesítve
Eladva: Adan 1-2 m, Pepe 20-25, Albiol 5-10, Coentrao 20-25, Khedira 15-20, Di Maria 30-35, Higuain 25, Kaka 0-5, Denis 5-10, Jese 5-10, Morata 5-10 = alsó hangon számolva 130 millio
Véve:
Caravajal 6,5 millio, Martinez 20-25, Garay 10, Digne 5-15, Capoue 15-25/Kondogbia 10-15, Banega 15-25, Illarramendi 25-30, Casemiro 6 m, Bale 80-90, R. Garcia 1-5, Isco 15-35, Suarez 30-50, Aubameyang 15-20 = felsőáron nézve 336

Nem hinném hogy ennyit fogunk költeni. De ha okosan költünk kb. Bale árát kellene kihozzuk és nagyon durva keretünk lenne.

---------------------------------------Casillas/López---------------------------------

Carvajal/Arbeloa----Varane/I. Martinez----Ramos/Garay------Marcelo/Digne
-----------------------------------------------------------------------------------------
--Capoue vagy Kondogbia/Banega------------Illarramendi/Alonso/Casemiro--

--------------------------------------Modric/Özil--------------------------------------

Bale/Callejon/R. Garcia------------------------------------------------------CR/Isco

----------------------------Benzema/Suarez/Aubameyang---------------------------

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. június 12., szerda 15:43

Tayo írta:Egyébként ti ezt a Perez-féle nyilatkozatot hogy látjátok amit mostanában feszeget miszerint mégsem az a legjobb megoldás hogy minden poszton van két azonos képességű arc a csapatban? :hmmm:
___Samy___ írta:coentrao mekkora király lehetne már itt, ha egy kicsit univerzálisabb, mondjuk ha be lehetne dobni jobbhátvédbe is, meg a középpályára is :/
ő is többet játszhatna, mi is jobban járnánk
De sajnos nem az. Ezt már láthattuk.
De igazából ez nem csak rá igaz. Modric (Özil-Alonso), Özil (Özil-di María) és Ramos (Ramos-Arbeloa) kívételével nem is jut eszembe nálunk több poszton bevethető játékos. (Essien ugye már elment. Talán még Khedira a saját és Özil posztján. :mrgreen: )
Két okból irigylem a Bayernt. Az egyik Ribéry (igen szomorú voltam, hogy anno nem sikerült elhozni), a másik Lahm. Na nem azért mert nekünk nincsen klasszis szélső hátvédünk (nem Arbeloára gondolok), hanem mert Ő mindkét szélen bevethető, és megállja a helyét. Marcelot meg kéne nézni, hogy hogyan bírja a jobb szélt, mivel kétlábas, és gyakran használja a jobbost lövésre, labdakezelésre is, talán sikerülne Neki (próbát megér kisebb csapat ellen). Azt is megmondom miért.
Az egyik, hogy most védtem meg a szakdogámat, és már hivatalosan is mérnök vagyok. :Đ Bár szerintem az a rész senkit sem érdekel, de jól esik leírni.
A fontosabb része, hogy szerintem egy igazán kiegyensúlyozott csapat
-11 kezdő szintű játékosból,
-+6-7 kezdő vagy inkább közeli cserejátékosból (minden posztra legyen egy csere!),
-+a 22 főhöz szükséges kiegészítőemberből áll.
Ha Marcelo bevethető lenne mindkét oldalon, akkor elég egy csere szintű (ez lenne most Coentrao) ember mögé, és Marcelo hozná le a jobb oldalt, ha Carvajal lesérül vagy eltiltott (természetesen ha Arbeloa nem lenne). Persze ezt nem csak így lehet megoldani. Lehet Ramosszal/Varane-nal is, csak Lahm után ez jutott eszembe. És ehhez hasonló módon a többi poszton is. A 22 fő meg azért, hogy az alapfelálláshoz legyen meg a 2 csapat. A maradék helyekre nyugodtan lehet ifistát tenni (3. kapus, sokadik védő/középpályás, 3. csatár stb.) Ez persze nem zárja ki, hogy a 22-ben ne legyen ifiből felhozott játékos (pl aláírásomban Nacho, Jesé vagy Alex). De ők akkor konstans a nagyokkal edzenek majd.

EDIT:
Kerlon írta:
___Samy___ írta:coentrao mekkora király lehetne már itt, ha egy kicsit univerzálisabb, mondjuk ha be lehetne dobni jobbhátvédbe is, meg a középpályára is :/ ő is többet játszhatna, mi is jobban járnánk
játszott a jobb oldalon a barca ellen. a védekezést meg is oldotta... vkp-t is nyomatott vele JM, ami szerintem fekszik is a kis rácuppanós játékának és nem is volt ügyetlen szerintem ott. gyors is, szerelni is tud, de kétlem, hogy fogja még valaki ott játszatni,
Te is tudod, hogy ott nem csak védekezni kell. Ahányszor támadott ott az förtelem volt. Özilt szidjuk az egy szem bal lába miatt, hát amit Coentrao produkált...
Mikor a középpályán játszott, meg egyszerűen kigurigázták. Abszolút nem érezte azt a posztot szerintem.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. június 12., szerda 15:26

___Samy___ írta:coentrao mekkora király lehetne már itt, ha egy kicsit univerzálisabb, mondjuk ha be lehetne dobni jobbhátvédbe is, meg a középpályára is :/
ő is többet játszhatna, mi is jobban járnánk
játszott a jobb oldalon a barca ellen. a védekezést meg is oldotta... vkp-t is nyomatott vele JM, ami szerintem fekszik is a kis rácuppanós játékának és nem is volt ügyetlen szerintem ott. gyors is, szerelni is tud, de kétlem, hogy fogja még valaki ott játszatni,
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. június 12., szerda 14:56

Hát a hírek szerint Ancelotti erőlteti ezt a témát amit viszont nehezen gondolok... :hmmm:
Már csak azért is mert CR mellé kétlem, hogy betenne 2 csatárt kezdőbe. A csatárok lecserélése meg nem volt rá jellemző a PSG-be meg úgy kb sose. Középpályát frissíti általában fel, de el is várja, hogy kifussák magukat :roll: ! Jesét szerintem nem fogja elengedni Zizu főleg, ha Callejón meg DM is lépne, mert cserének meg pihentetni vagy ne adj isten sérülés esetén kell 1 jó szélső aki nem csak tinglitanglizni megy fel a pályára.
Én akikre látok sanszot, hogy még érkeznek idén azok: Isco, Bale, Suarez, Jesé, Kondogbia

--------------------------------Casillas/Lopes,Jesus------------------------

Carvajal/Arbeloa---Varane/Pepe------Ramos/Albiol---Marcelo/Nacho

--------------------------Alonso/Casemiro----------------------------------

-------------------------------------Kondogbia/Khedira---------------------

Bale/Jesé------------------------Modric/Özil----------------------CR/Isco

------------------------------Benzema/Suarez,Moratta---------------------

Carló Ancelotti

Szerintem ez a keret nem lenne rossz és nem is elérhetetlen az idényre nézve főleg, ha tényleg annyi lesz a távozó.
Jövőre, ha Alonso lépne akkor hozzuk Gündogant, de ehhez a kerethez részemről nagyon nem kéne nyúlni. Persze Khedira helyén el tudnék viselni 1 Vidalt vagy Pogbát, de az lehet csak álom marad :'(


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 155 regisztrált és 0 vendég