Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: miro » 2015. január 29., csütörtök 14:34

Nem tudja valaki hogy melyik könyvespolcon van fönt a Csillagok között c film kicsit normálisabb minőségben?
Annyi jót olvastam róla hogy nem akarom megvárni az ncore-t..
Megköszönném ha kapnék egy linket PÜ-be. :roll: :) :salute:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. január 29., csütörtök 13:53

Keresek egy filmet...ha minden igaz a 2. vh idején játszódik, egy német fogolytáborban. A cselekménye kb abból áll hogy mindenféle módszert kipróbálnak a szökésre, végül alagúton át sikerül, utána meg bemutatják ki éli túl és ki nem. Remélem valaki tud segíteni.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. január 29., csütörtök 12:15

ikarus93 írta:ASIMOV-ról tudnál írni egy rövid leírást, hogy miről is szól a története meg ilyenek?
http://hu.wikipedia.org/wiki/Isaac_Asimov

:mrgreen:

(Többet még én sem tudok, csak annyit, amivel nem igazán segítelek ki)

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 28., szerda 20:27

Ez nagyon nagy! :)

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2015. január 28., szerda 20:23


ASIMOV-ról tudnál írni egy rövid leírást, hogy miről is szól a története meg ilyenek?
Valahol olvastam, hogy érdekes története van, valami matematikusról szól. Kb ennyit tudok.
Ha lesz időd és tudnál róla írni egy pár sort nagyvonalakba, hálás lennék.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. január 28., szerda 20:16

A kipreparált csukafej viszí a prímet . :D
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. január 28., szerda 20:04

ez de komoly :agree:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. január 28., szerda 19:55

Végre rendetraktam. :)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. január 28., szerda 17:07

Eddig is tudtad, hogy ennyit láttam szerintem. Egyébként nem tudom, mert a listát eddig nem vezettem igazán, csak pár éve, valószínű hiányos is, mert sok roppant kiváló filmre nem emlékszek, :lol: de egyébként kb. benne van minden, amit eddig láthattam.

Van 68 darab, 8-as feletti film jelenleg, elég sok. Nem szigorú az. Abból három kilences.
Inkább az eredeti ötleteket keresem a filmekben, ha az megvan onnantól lehet magasabb pontszámról beszélni, és értékelni a megvalósítást is. Ez alól egy kivétel van a listában a D. K., Joker miatt.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 28., szerda 15:20

messideco írta:
Anyaka írta:.
Wow. Az IMDB-listádat tekintve elég sokat filmezel :D Kb. hány év termése ez a 3000+film? Illetve elég szigorú ítész vagy, az a kérdésem, hogy melyik filmet/ket tekinted a legjobbnak, mivel már a 7-es értékelés nálad a csúcsot jelenti, ahogy nézem :) P.ü-ben is jöhet a válasz, ha nem akarod publikusan :)
Én is várok a válaszra, de közben összevetettem az én értékeléseimmel, és van ott azért pár 8 pontos Anyakánál is, néhány nyolcfelet is jelenthet, és találtam két kilences is hirtelen (Dark Knight, Halálsoron)... :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. január 28., szerda 14:42

A Her nálam is elég erős, 8.5-9/10-re lőném be a saját listámon.
Tegnap pedig volt szerencsém az Éjjeli féreghez. Gylenhaal nagyon jó, nekem az egész film hangulata bejött, 8/10.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. január 28., szerda 14:12

Anyaka írta:.
Wow. Az IMDB-listádat tekintve elég sokat filmezel :D Kb. hány év termése ez a 3000+film? Illetve elég szigorú ítész vagy, az a kérdésem, hogy melyik filmet/ket tekinted a legjobbnak, mivel már a 7-es értékelés nálad a csúcsot jelenti, ahogy nézem :) P.ü-ben is jöhet a válasz, ha nem akarod publikusan :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 28., szerda 13:59

tucsoki írta:Ciki, nem ciki, Haneke munkássága nekem kimaradt. Spoiler mentesen pár sorban a filmjeiről tudnátok írni valamit? Előljáróban is kíváncsi lennék a véleményekre, plusz fogalmam sincs melyikkel kezdjem...
Mint korábban említettem A fehér szalag c. film volt meg nekem először, majd a Funny Games U.S. következett, most pedig A hetedik kontinens. A legutóbbit ajánlom először, a rendező első filmje, legfrissebb filmélmény ugye, hát rendesen felkorbácsolta az érzelmeimet. A felénél pedig már azt hittem kivágom...nehéz filmeket rendez.
A Szerelem (Amour) c. alkotását tervezem megnézni a legközelebb, sokat beszéltek róla az elmúlt években, Faust kritikája a filmről.
Nyersen, jegesen, nem kímélve a nézőt mutatja be nekünk -nem tudok most jobban fogalmazni- a legkeményebb dolgot,a valóságot, az életet.
Mindenképp írj majd róla, ha megnézed valamelyik filmjét, és bocsi az összevisszaságom miatt, mostanában nem vagyok az igazi. :-( :agree:
Chris írta:lordgabi: De örülök, hogy szóba került A hetedik kontinens. Haneke valóban zseniális. Tulajdonképp bármelyik filmjét ajánlom, de ha még egy fokkal ennél sokkolóbb élményre vágysz, akkor a Benny videóját nézd meg tőle (bár azt a filmet senkinek nem tudom ajánlani, rendkívül felkavaró). Nem tudom szavakkal kifejezni azt az érzést, amit az a film kivált az emberből. Ne tudom szűkség van-e ilyen filmekre, de az biztos, hogy nekem a tűréshatáromon van sokszor Hanekeke. Lehet többet árt, mint használ. :mrgreen:
Köszi a reakciódat, mindenképpen előkapom majd a többi filmjét is, zseni az emberünk. :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. január 28., szerda 12:50

A Her szerintem is jó film volt, bár pont nem a színészek miatt. Inkább erős a forgatókönyve, meg maga az ötlet, ami odateszi a lényeget.

Tegnap este megnéztem a The Judge-t, szerintem egész korrekt volt, valószínű a sok kritikus nagy része csak a Robrert D. Jr. utálatuk miatt húzta le, igaz nem is tett le semmi extrát a filmben. De Duvall színészi játéka már tényleg kiemelkedő volt, de még a történet is kevésbé sablonosan volt megoldva. Meg benne volt a Fargo-s bérgyilkosunk is, mint ügyész. :mrgreen: Sajnos sok apró hiba viszont volt benne technikailag, ami miatt talán érthető a lehúzás. 6.5-et lazán megérdemli, de még gondolkozok egyel nagyobb ponton év végéig.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. január 28., szerda 10:18

Ciki, nem ciki, Haneke munkássága nekem kimaradt. Spoiler mentesen pár sorban a filmjeiről tudnátok írni valamit? Előljáróban is kíváncsi lennék a véleményekre, plusz fogalmam sincs melyikkel kezdjem...

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Chris » 2015. január 28., szerda 10:10

lordgabi: De örülök, hogy szóba került A hetedik kontinens. Haneke valóban zseniális. Tulajdonképp bármelyik filmjét ajánlom, de ha még egy fokkal ennél sokkolóbb élményre vágysz, akkor a Benny videóját nézd meg tőle (bár azt a filmet senkinek nem tudom ajánlani, rendkívül felkavaró). Nem tudom szavakkal kifejezni azt az érzést, amit az a film kivált az emberből. Ne tudom szűkség van-e ilyen filmekre, de az biztos, hogy nekem a tűréshatáromon van sokszor Hanekeke. Lehet többet árt, mint használ. :mrgreen:

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2015. január 28., szerda 9:09

vagy ez már nem az original story lesz? valaki elmagyarázhatná
Állítólag a rendező mondta a színészeknek, hogy ne olvassanak képregényeket, mert olyan sztori lesz a filmben, ami soha nem is volt a képr.-ben.
Amúgy meg több hónapos reklámcsend után elég harmatos volt az előzetes. Még az Ant-Mané is többet mutatott, pedig az tényleg csak egy teaser volt. Külön vicces ez a "From the studio that brought you" dolog. Ebben is a Marvelt kopizzák kényszeresen, hiszen kiírhatták volna az író Simon Kinberget is, mert egységes brandet csinált a nevéből, de hát a Fox az egészen más tészta. Dobálóznak itt az X-Men: DoFP címével, mintha annak a sikere garancia lenne ehhez a filmhez is.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. január 28., szerda 8:49

nmate írta: soadroli majd jön, 3x előrántja JP-re ne félj :lol: :lol:
:lol:
Nálam is erős 9-es.
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. január 28., szerda 1:42

Rám is nagy hatással volt, nálam nagyon sima 10/10. :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 28., szerda 1:14

palesz77 írta: Itteni vélemények a filmről?
soadroli majd jön, 3x előrántja JP-re ne félj :lol: :lol:

Amúgy tényleg nagyon jó film, nálam egy jó 8-as.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég